Čerstvá máta a další bylinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pussydeluxe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.09 00:51
Čerstvá máta a další bylinky

Ahoj, chci se zeptat, kde nakupujete čerstvé bylinky? Nebo si je pěstujete? Nejvíc mě zajímá máta peprná… Prý je z čerstvé máty výborný čaj, který se vůbec nedá srovnávat s tím pytlíkovým. A navíc se dělá z máty mojito :)). Díky za všechny tipy na sehnání, pěstování, případně užívání :)

Reakce:
hannah20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.09 11:10

Čaj z čerstvé máty se opravdu nedá srovnávat s pytlíkovým. je výbornej, můžu jedině doporučit. Mátu si pěstuju doma na balkóně v květináči roste hrozně rychle a stačí ti k tomu jeden keřík, určitě se ti uchytí

vasik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.09 22:13

zkousel sem matu vypestovat ze seminek a nic, kde se teda da sehnat primo rostlinka? Vzdycky narazim na nejaky bylinky v obchodaku, ale matu nemaj!

bigteq
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.11 17:41
Máta

Zdravím, mátu jsem koupil od české farmy na farmářských trzích a byl jsem úplně nadšenej! koukal jsem, že spustili i objednávku online, takže si ji klidně můžete objednat a snad vám ji i přivezou.

vocier
25 příspěvků 20.5.11 15:00

Já jsem si koupil sazeničku na trhu no a od té doby si ju pěstuju. Rozhodně je lepší než ta sušená co mají v obchodě. Pomáhá hlavně proti žaludečním nevolnostem (nausea) a prý i jako prevence infaktu myokardu.

Bábina
1450 příspěvků 22.5.11 13:53
Čerrstvá máta

Čerstvá máta a jiné čerstvé byliny si koupíte buď semínka a začnete zahradničit alespoň v truhlíku na okně ,pokud nemáte zahradu.Na semínka je už pozdě,tak si v každém větším marketu TESCO,Kaufland atp nebo na trhu koupíte sazeničky.Nejlépe pokud jsou u vás farmářské trhy.Tam nakupuji i já,pokud nestihnu výsev.Přesadíte bylinky do větších květináčů,hrnků a kbelíčků a do dobré půdy.Ale…Bylinka je živá a chce péči,ale zato máte pořád báječné čaje a koření k vaření a pokud si to pěstujete za okny i pěknou ozbobu.Dá se takto koupit cokoliv snad mimo kopru.Opravdu se na farmářské trhy vyplatí zajít.A pokud u Vás nejsou,tak v marketech sazenice dnes běžně koupíte,Jen dobře čtěte co kupujete,aby jste si nepřinesli domů něco úplně jiného.Každá bylinka je na obalu popsaná.Přeji hodně úspěchů. :-)

Bábina
1450 příspěvků 22.5.11 13:56
Máta

Ještě dodatek.Pozor mátu musíte střídat s jinou bylinou protože máta vysušuje sliznice.Přikupte si k ní meduňku a střídejte to.Meduňka uklidní a kdo má potíže se spánkem,nebo je nervozní,navodí stav klidu.

Bábina
1450 příspěvků 23.5.11 17:08
Čerstvé byliny

Sazenice a čerstvé byliny je podle mně lepší vybírat si sám.Vidíte,vzrůst,kvalitu a zda nejsou puškozené.Takové věci přes dodávku raději ne.Dnes už jsou farmářské trhy skoro v každém městě.V menších místech zase určitě fungují zahradníci,kteří sazenice také prodávají.A ještě Vás poučí,jak ,kde a v jaké půdě bylinku pěstovat.Ne každá snáší stejné podmínky a pokud se do toho chcete pustit,určitě si klikněte nahoře nad touto stránkou na sesterské strány KONEV.Já tam taky chodím vyzvídat u těch ,co umí zase tohle.

hanataj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 20:06
Máta v kapkách

Já používám mátové kapky. Nechce se mi vařit čerstvý čaj - i když připouštím, že není vůbec špatný, ale když mě třeba bolí hlava, používám kapky místo acylpyrinu. Do čtvrthodinky mám klid. Navíc máta působí příznivě i na můj organismus, viz odkaz: http://www.domacikapky.cz/…ita-35-ml-2/ Nedám na ně dopustit, kapičky moje zlaté :D

Karolinanov
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.13 13:43

Já si raději pěstuji bylinky doma, rozdíl mezi kupovanými a těmi čerstvými domácími je nesrovnatelný :! fajn články jak pěstovat jednotlivé bylinky jsou tady: http://www.semena-rostliny.cz/…mena-seminka navíc z tama nakupuji i semínka a zatím se mi vždy vše podařilo vypěstovat :potlesk:

Jan Liška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.19 20:27

Docela mě překvapuje, jak se používání čerstvé bylinky v poslední době rozmohlo. Většinou to bývalo na preferencích člověka a dnes již firmy zásobují speciálně restaurace a podobně.

Albeon
77 příspěvků 20.9.19 12:39

Zkus koupit sazeničky v obi a uvidíš jestli se chytnou.

milka7
77 příspěvků 24.9.19 10:31

Čerstvou mátu s tou sáčkovou se vůbec nedá srovnávat. Ten čaj je vážně lepší a má uplně jinou chuť. Hlavně je i zdravý.

Linda Folková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.20 07:33
Pěstování

Ahoj, všechno je lepší čerstvé než kupované. Obzvlášť ty pytlíkové čaje já nemám ráda, protože nevíš, co všechno v něm je. Já se snažím vše, co se dá, vypěstovat sama. V létě na zahrádce, v truhlikách a bylinky mám za oknem v květináči. Na pěstování nic není a čerstvé bylinky dodají jídlu úplně jinou chuť :-) Nakoupila jsem si přírodní hnojiva z http://fertia.cz/…hnojiva-mulc , které dodají rostlinám potřebné živiny, aby mohly hezky růst a plodit.

natysnatys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.20 23:14

Já si myslím, že v dnešní době je nejlepší si pěstovat co jde. Člověk má pak jistotu, že na tom nejsou kdejaké pesticidy a podobné věci, které škodí zdraví. Já třeba hodně věcí pěstuji ve skleníku a musím říct, že letos se jim vyjímečně dařilo. Myslím si, že je za to z velké části zodpovědná kapková závlaha , kterou tam mám.

Jana Horáková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.20 10:04

Pěstovat si opravdu můžeme co chceme, ale v bytě toho zvládnu jen málo :D Využívám službu Rozvoz až domů firmy Gastrofresh a jejich označení „Čestvé bylinky“ doopravdy sedí.

jankavlanka139
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.22 09:41

Není nad to mít k dispozici čerstvé bylinky. Sama si taky doma pěstuji. Teď jsem dokonce začala i přemýšlet nad tím, že bych některé zkusila dát pod taková ta LED světla určená pro pěstování, viz https://www.ledmegrow.cz/ Nezkoušel to někdo z vás čirou náhodou? Říkala jsem si právě, že by to mohlo stát za zkoušku.

Saaarakorinkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.22 09:11

Já jsem vždy zeleninu i bylinky kupovala hlavně v supermarketu a tak nějak jsem byla zvyklá i na jejich kvalitu. Pak jsem jednou šla kolem trhů v Praze https://ceskyfarmarskytrh.cz/ v sobotu a nakoupila tam. Teprve tam se mi podařilo poznat pravou chuť. zeleniny. Jsem z toho nadšená, teď tam chodím pravidelně. I dcera mi teď papá mnohem víc zeleniny.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu