Kouření a hubnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Minnie  06.05.09 11:39
Kouření a hubnutí

Zdravím, moc bych chtěla přestat s kouřením, ale bojím se, že při odvykání začnu nabírat na váze. Můžu se tomu nějak vyhnout? Přibrali jste při odvykání a kolik? Podařilo se vám to shodit nebo jste se s novými kily smířili?

Reklama

Reklama

Reakce:

Olča  29.05.09 07:46

přítel mojí mámy a moje babička přestali kouřit…oba po letech a každej přibrali kolem 10 kg, takže nic moc

jfkal  13.01.11 19:57

Taky jsem měla strach, že když přestanu kouřit tak přiberu. Všechno to záleží na stravě a pohybu.. Když jíte zdravě a cvičítě, nepřiberete:-)

Reno999
1 příspěvek 30.01.11 10:25

Dobrý den taky jsem zkoušel přestat kouřit a vydrželo mi to 4 měsíce.Ale potom stačila 1 cigareta a zase jem se ke kouření vrátil.Období kdy jsem nekouřil bylo úžasné,regenerovali jse mi plíce a pořád mě to tahalo ven běhat.Běhal jsem jako zkušený sportovec.Ano když přestanete kouřit zvýší se pocit hladu a samozřejmě chut k jídlu.Já jsem v té době vážil 105 kg při výšce 181cm a bylo mi 21 let.Tak abych moc nepřibral tak vždycky když jsem dostal chut k jídlu což bylo když jsem nekouřil často si vzal ovoce nejčastěji jablko a k tomku šumivou tabletu vitamin C. A jedl jsem taky hodně jogurty a celozrné pečivo.A le je pravda že jsem přibral 4 kg za 4 měsíce vždycky za měsíc kg.Ale to nabíráte jenom při abstinenčních příznacích kdy máte zvýšenou chut na jídlo,samozřejmě abstinenční příznaky ustanou po nějaké době a s nimi i chut k jídlu :-)

Bábina
1450 příspěvků 31.01.11 10:33
Kouření a hubnutí

Cigareta na váhu nemá žádný vliv.Člověk který přestane kouřit ,přibýrá proto ,že má takzvaný absťák.Prostě něco mu stále chybí a proto místo cigarety strká do pusy jídlo a různé pamlsky.Přestat kouřit je o vůli.Kdo vůli má a přibere 1-2kg,ty zase pohybem lehce pozbude.Jde jen o to udržet pusu na uzdě a místo kouření nejíst.Co třeba žvýkačka?A nemusí být ta proti kouření.Nebo různá šidítka v podobě bonbonů bez cukru?Moje přítelkyně ,když přestala,vždy když měla chuť si zapálit,si řekla ,nejsem srab,vydržet.A fun­govalo to.

Stanislava24  27.07.11 15:22

Souhlasím s Bábnou, navíc jsem někde četla, že ačkoliv si lidi myslí, že u cigaret se hubne, je tomu naopak. Cigareta sama o sobě snižuje výkonnost metabolismu, takže to, že kuřák nepřibere, je dáno jenom tím, že po cigaretě chuť na jídlo nemá…Mnoho zdaru při odvykání, doufám, že vám to vydrží:)

ssss  25.01.12 01:01

ahojte lidi prosim o radu od malicka mam nadvahu a jsem kurak ale ted drzim dietu a hzbnu us jsem zhubla 10 kg a chci prestat kourit ale bojim se ze priberu gdys prestanu kourit dekuji moc za od 8o poved

Iška 1311
111 příspěvků 18.10.12 12:56

Ahojky, mám podobný osud jako Ty, ssss. Během 9 měsíců jsem zhubla 30 kg. Hlad jsem zaháněla kouřením. Ale zhubla jsem až moc- povislá kůže, vrásky…atd. Byla jsem štíhlá, ale stařena. Tak jsem se rozhodla přestat kouřit s tím, že když trochu přiberu, nevadí. Nekouřím téměř 9 měsíců, zpočátku za pomoci léku Champix- viz diskuze jinde. Tento lék pomáhá i zvládat chuť k jídlu. Přibrala jsem 6 kg a vypadám mnohem líp. Mám chuť na sport, sex a další pohybové aktivity, takže se váhový přírůstek zastavil. Určitě to stojí za to přestat- VŽDYCKY. Přeji všem budoucím nekuřákům pevnou vůli. Iška. :D :D :D :mavam:

suruku  30.12.13 15:41

Ahoj lidi. Išku znám z diskuse Zkušenosti s lékem Champix.Taky jsem přestal kouřit za pomoci tohoto léku, ale i když se mi nezdálo, že jím víc, než obvykle, do dneška jsem přibral asi tak devět-deset kilo.Za deset dní nekouřím rovný rok.
A mám zjištěno, že nikotin opravdu zrychluje metabolismus a mimo jíné i díky tomu člověk přibírá. Já teď rozhodně nejím víc, než když jsem kouřil a jím určitě více jogurty a ovoce a zeleninu a stejně pořád pomalu přibírám. Chce to víc pohybu a nejíst na noc, kdy se tělo pomalu dostává do klidu. A to já právě neumím a musím se najíst i v noci, jinak neusnu.No,když jsem zvládl nekouření, tak se po novém roce pustím do boje s nadváhou. Třeba to dám…Suruku

olenka_8
11 příspěvků 24.09.15 19:40

Nekouřte! To není zdravé!

LindaZon  16.08.16 16:09

No sice se říká, že s odvykáním to úplně nepomůže, ale já mám jinou zkušenost - sice je to běh na delší trať, ale povedlo se - nakonec jsem doporučila kamarádce a ani ona už dnes nekouří - trvalo mi to více jak rok, ale díky elektronické cigaretě jsem fakt sekla s cigaretama. :palec: :dance:
Vim, ze se vsude rika a pise, ze to neni k odvykani nejvhodnejsi, ale je to o tom, jak si to nastavite v hlave a jak moc tomu verite. No a ja byla slaba kuracka - spis prilezitostni, ale i tak me to vytacelo - porad na me nekde museli cekat, nez dokourim, pac se uvnitr kourit nesmelo, smrdela jsem kourem a tak. :poblion: :zed: Porad jeste e-cigaretu mam a sem tam ji vytahnu „do spolecnosti“ spis uz jen jako modni doplnek a protoze mi chutnaji ovocné liquidy. Mám dámskou cigaretu, která je jemná a decentní - něco podobného se teď dá sehnat úplně běžně - třebas tady je pár tipů http://www.gallagher.cz/…y-e-cigaret/ na novinky a přitom nestojí kotel peněz. Dá se tak ve finále dost ušetřit… ;) :potlesk: :pankac: :kytka: :andel:

pravda o koureni  27.08.16 12:18

Tak je to vyzkousene… Uz rok nekourim jim min nez driv, nejim sladke, cvicim a chodim na prochazky a pribrala jsem 10 kg takze kdyz se prestane kourit na 100% se pribere. Mozna jsem zdrava ale taky tlusta :( a koureni e cigarety ma stejny ucinek

suruku  27.08.16 18:46

Tak to můžu potvrdit, nekouřím třia půl roku a deset kilo šlo nahoru ihned a teď ať dělám co dělám, nemůžu se toho zbavit, holt nic není v životě zadarmo…

janickapiterkova
7 příspěvků 22.11.16 11:42

A zkoušel někdo hubnout s náplastmi? Že někdo přestal kouřit díky nim a nepřibral…

Klanka00  16.02.17 12:53
elektronická cigareta

Já jsem zdravý životní styl nikdy nijak nehrotila, ale i přes to jsem se bála, že přiberu, když jsem opustila od tabákových. Nevím, jestli v tom hraje roli to, že jsem teď na elektronický cigaretě vapour 2, ale nepřibrala jsem nic. Spíš jsem se teď vyhecovala ke cvičení a rozhodla jsem se, že nechám i elektronického kouření. Nevím, jestli potom přijde ještě nějaká vlna, ale věřím tomu, že když člověk chce, hýbe se a nenahrazuje si cigarety jídlem, tak nepřibere. Někdy mi přijde, že je to jako výmluva k tomu přestat kouřit. :lol:

suruku  16.02.17 15:30

No právě, nenahrazovat cigarety jídlem. Pokud se vám toto podaří, tak samozřejmě asi nepřiberete, jenže já jsem měl radost z toho, že jsem nekouříl, den, dva, tři dny, týden, dva, měsíc… ;) No a tak jsem se odměňoval jídlem a taky sladkostmi a fakt jsem si to ani neuvědomil, že přibírám strašně rychle. Navíc jsem nevěděl, co dělat ráno při kávě, dopoledne i odpoledne při kávě, večer atd… :roll:
No a teď už jím jen tolik, kolik jsem jedl před tím, nejím víc, než když jsem kouřil a nejím skoro vůbec sladké, ale těch deset kilo navíc si sebou nesu pořád… :nevim: teď jen čekám na jaro, až se začnu víc hýbat a přes všechnu svoji lenost začnu zase trochu sportovat a mít více pohybu, než přes zimu, ale pravděpodobně víc, jak dvě tři kila shodit nedokážu, jako každé jaro… :think:

Iška 1311
111 příspěvků 24.05.17 12:55

Ahojky všem! Především zdravím spolubojovníka na Champixu Suruku!
Ono jde taky o to, že když člověk po desítkách let přestane kouřit, je to pro tělo obrovský šok, se kterým se musí nějakým způsobem vyrovnat. U mě to dopadlo tak, že mi z 90% nefunguje štítná žláza. V důsledku jsem přibrala 20 kg, která nešla shodit. Dieta, cvičení…naprosto bez účinku. Jak vzducholoď. Půl roku beru Euthyrox 125 mg. Přibírání se zastavilo a doufám, že kila půjdou i dolů (jak tvrdí můj endokrinolog).
Upřímně- taky jsem byla na sebe hrozně pyšná, když jsem přestala hulit, dneska, po pěti letech, je fyzická závislost pryč. Ale zůstala prázdnota, chybí mi ten pocit, kdy jsem se v různých situacích cigaretou odměňovala. Jako když dítěti vezmou cukrátko. K tomu ta kila navíc, prostě pocity na pé er dé. :mrgreen:
Toto nemohu napsat na diskusi Champixu, mají tam teď dobrou partu a nechci je demotivovat.
Začala jsem znovu s dietou a cvičením, tak uvidím…
Tobě Suruku držím palečky. :) :mavam:

Inu, zkusím se více hýbat

suruku  24.05.17 13:28

Ahoj Iško a všichni, kteří se dostanou s pročítáním diskusí na Vitalionu až sem. A musím ti dát Iško za pravdu, ta cigareta po čtyřech a půl letech nekouření občas chybí a člověk si vzpomene, jakou rozkoš mu cigáro poskytovalo. Když jsem měl hlad, zapálil jsem si a bylo po jídle.. :D :D. Ale v životě není nic zadarmo, vždy je něco za něco. Taky mě těch plus mínus deset kilo navíc docela štve, ale na druhou stranu, moderní je nekouřit… :), alespoň to prý teď už říkají i ti mladí, bohužel, já žádné neznám. A taky máš Iško pravdu, že s tímto na diskusi s Champixem jít nemůžeme, ještě by jsme nějaké bojovníky s nikotinem odradili. Pokud já vím, tak je i spousta těch, kteří i tu nadváhu docela zmákli, ale většinou mladší, my, nad padesát už to asi dáváme hůř. Já mám nakoupeno spoustu náředího na cvičení, ale když mě chytnou záda, je na půl roku docvičené. Ale všem přeji, ať to nevzdávají a třeba se někomu podaří zhubnout i bez té námahy a trápení. Pěkný den všem… Suruku

Iška 1311
111 příspěvků 25.05.17 07:48

Ahojky Suruku.
To já jen tak z nostalgie. Máš pravdu, že klady v tomto případě převyšují zápory. Já jsem jen měla smůlu s tou štítnou žlázou, ale je možné, že to nemá s tím, že jsem přestala kouřit, žádnou souvislost.
Ta svoboda, úspora peněz a času, člověk se necítí provinile, že někomu čudí pod nos…To se nedá pominout.
Jak píšeš, v našem věku už ty strázně včetně důsledků nekouření snášíme hůř. Ale přesto to stojí za to, už nikdy si nezapálit. Tak snad zabojujem i s těmi kily navíc, když jsme zvítězili nad cigaretami. Je to prostě jen další výzva.
Pěkný den, ať se daří! Iška.

Roman505
1541 příspěvků 25.05.17 13:23
Iška a suruku

Zdravím Vás. Znám Vás z diskuze Závislost/Champix. Jste naši vzory, že to jde.
Nahlídněte k nám na vaši naši diskuzi a povzbuďte naše spolubojovníky a rěkněte nám s odstupem času co je nejtěžší a jak to dáváte. Moc vás zdravím a přeji hodně zdaru ve všem co děláte.
Vy jste moji vzory. Děkuji.
Roman :mavam:

Roman505
1541 příspěvků 25.05.17 13:32
iško

Klidně napiš, je to pravda jak se cítíš, ale my i ty víš/me že když člověk hulí celý život tak následky jsou logické vyústění všeho špatného. Jjj moc dlouho jsme huntolala svá těla,
ale přeci jen to chceme změnit i ty přeci i přesto všechno nechceš znovu kouřit a o tom to je.
Prázdnota? Já si ji nepřipustím, alespoň zatím, ale ostatní s ní budou bojovat. Je to prostě osud nikotinu a závislosti na něm. Mě zatím opravdu nabíjí okolní svět a hlavně děti, které trénuji, takže né každý vnímá tu prázdnotu. Možná si říkáš to se ti to ale mele vždyť bere Ch, ale ne ne já to již jednou zažil právě díky Vám a dnes opět, ale už jen na půlce.

Roman :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama