Odnaučení kouření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mabelle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.09 10:18
Odnaučení kouření

Můj přítel je silný kuřák, kouří od třinácti let. Chci mu pomoct s kouřením přestat. Jeho otec byl taky kuřák a zemřel na rakovinu plic. Bohužel ani tato zkušenost mu nestačí k tomu, aby přestal. Poraďte jak na to! Je vidět, že by chtěl, ale nevydrží to dýl jak týden. Máme navštívit nějakou poradnu?

Reakce:
fido
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.09 10:12

no tak sama mu určitě nepomůžeš, obraťte se na odborníka na odvykání kouření. ale samozřejmě bude potřebovat tvou podporu

Mirka211
83 příspěvků 2.6.17 10:10

Jestli opravdu chce, tak by to mělo být jednodušší, zkusila bych nějakou porandu :)

BjankaDr
68 příspěvků 2.6.17 11:11

Určitě bych navštívila poradnu, očividně to že chce nestačí :)

Boleklolek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.17 18:44
e-kouření

Ahoj, hele někdo přestal pomocí toho, že přešel na e-cigaretu a pak pomalu začal snižovat množství nikotinu. Třeba moje tchyně jw živý důkaz toho, že to jde - už normlání cíga nekouří skoro rok, ale tchán mi řekl, že ho z e-cigaret bolí hlava a jede si dál krabku startek denně :/ To máš asi hlavně o pevné vůli. Určitě ale za zkoušku nic nedáš, když mu to zkusíš s tou e-cigaretou naznačit. Tady je pěknej článek na téma "zda má smysl snižovat při e-kouření dávky nikotinu** :kytka: Třeba to pomůže při rozhodování! Přeju pevné nervy oběma- každá závislost je hrozná :( :cert:

Edit admin - odstraněn odkaz

Michaelamyška
61 příspěvků 25.7.17 10:06

Tohle je těžký, někdy na to člověk opravdu sám nestačí a potřebuje i pomoc odborníka..:/

VálečeKk
31 příspěvků 15.9.17 11:08

Možná pomohou náplasti nebo žvýkačky, ať se snaží pořád zaměstnávat pusu a ruce, jestli nic nepomůže tak asi odporník :)

Mardolka
103 příspěvků 21.9.17 09:16

To kouření je o tom, že si hlavně člověk zvykne hlavou. Vyplň času. Když půjde na zastavku, zapálí si. Během pauzy v práci, zapálí si. Ten mozek to má už pak naučený jako ritual a to se hrozně těžko odnaučuje. Prala jsem se s tím jak se žralokem před lety. Byla jsem u ruského specialisty co ti má rukou požmoulat cigaretu a ty už pak nikdy nebudeš chtít, ale taky jsem se vrátila. Asi jsem se nejdřív musela smířit s tím, že nikdy nepřestanu, nevím. Až uplně nevině jsem vyzkoušela od kámošky elektronickou a chytlo mě to. Chytlo mě to tolik, že jsem si jí koupila sama. Kouřím vapour2, ano pořád kouřím, ale ten obsah je pro mě tak minimální, že mi přijde že vdechuji ochucený vzduch. Tím jsem dospěla k tomu, že to mám prostě jen v hlavě a není to o síle toho cigára, že ty látky v něm potřebuju. Odbourávám to postupně na uplnou 0 a je to zatím jediná odvykačka, kde začínám sledovat nějaký posun.

Roman505
3621 příspěvků 22.9.17 08:13
Mardolka

Nikotin je tvrdá droga a zároveň jeden z nejsilnějších jedů na světě a hubí se s ním třeba hmyz.
Nikotin je to co potřebuje tvůj mozek. Nikotin se naváže na receptory v mozku a ty dají impuls a vyplaví se obrovské množství hormonů štěstí a to Dopamin. Tento Dopamin se vypravuje v menších procentech u každého foťáka na drogách. Proto ty absťáky z cigaret jsou tak rychlé a těla rvoucí. Kouření nyní nemoc, je to legální užívání tvrdé drogy státem schválené a společensky tolerované. Bohužel.
Elektronkou jsem také kdysi jednou přestal na rok kouřit a také snižoval na 0 a to byl proces na tři čtvrtě roku a je to hazard s tvrdou drogou a ta bude tělo přesvědčovat ať si dáš a zítra znovu. Je to kráčení po tenkém ledě a propadnout se a ztratit se v hlubině opojení je nesmírně snadné. S Nikotinem není radno si zahravat.

MY jsme zde v sekci zkušenosti s lékem Champix a je nás více co nekouří právě díky tomuto lékařskému zázraku.
Nejdůležitější je si přiznat závislost a chtít již celý zbytek života nekouřit.
Vyléčeny kuřák je jen celoživotní abstinujici kuřák.
Kuřák = feťák

Ivulen_Bolen_666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.21 21:29

No, abych pravdu řekla já za sebe, tak já od té doby, co jsem si pořídila Pax 2, tak se mi o hodně lépe dýchá třeba do schodů, nekašlu po ránu a nemám vůbec takové ty typické příznaky spojené s kouřením cigaret :-) Mám z toho velikou radost a oproti cigaretám to má i daleko více příchutí, což je fakt fajn…

Leniiska
24 příspěvků 10.3.21 07:44
@mabelle píše:
Můj přítel je silný kuřák, kouří od třinácti let. Chci mu pomoct s kouřením přestat. Jeho otec byl taky kuřák a zemřel na rakovinu plic. Bohužel ani tato zkušenost mu nestačí k tomu, aby přestal. Poraďte jak na to! Je vidět, že by chtěl, ale nevydrží to dýl jak týden. Máme navštívit nějakou poradnu?

Já mám zkušenost že kamarád několikrát přestával a nakonec až když měl velkou chřipku a pak ho uplne přešla chuť na cigaretu.. vím není to moc rada ale pokud něco podobného prodělá mohl by vyzkoušet s tím přestat.

Michalská
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.22 14:51

Poradte při rozchodu, rozvodu, rozchodu nebo při jakémkoliv problému ve vztahu

Nemusíte čekat, až se k vám vrátí, pokud je milujete a staráte se o ně, tak se obraťte na doktora Sacrea, aby vám pomohl přivést zpět vašeho milence nebo bývalého milence, který se s vámi rozešel, pokud je milujete, tzn. ne sobectví, milují tě dříve, možná to bylo malé nedorozumění, které přineslo problém ve vašem vztahu, Dr Sacre přivedl zpět mého bývalého manžela a dnes jsme jedna velká šťastná rodina, miluje naši rodinu, přestal podvádět díky pomoci Dr. Sacre, Dr Sacre je nejlepší kouzelník, se kterým si můžete promluvit, dá vám ty nejlepší rady a pomůže vám napravit váš vztah s vaším partnerem, kontaktem na níže uvedených podrobnostech
E-mailová adresa: sacretempleofpower@gmail.com
WhatsApp nebo volejte: +2349076034359
Sdílím to, abych pomohl ostatním, a mám další pomoc prostřednictvím jejich svědectví

Paní Claudia Michalská

Váš příspěvek