Odnaučení kouření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
mabelle  11.05.09 10:18
Odnaučení kouření

Můj přítel je silný kuřák, kouří od třinácti let. Chci mu pomoct s kouřením přestat. Jeho otec byl taky kuřák a zemřel na rakovinu plic. Bohužel ani tato zkušenost mu nestačí k tomu, aby přestal. Poraďte jak na to! Je vidět, že by chtěl, ale nevydrží to dýl jak týden. Máme navštívit nějakou poradnu?


Reklama


Reklama

Reakce:
 
fido  27.05.09 10:12

no tak sama mu určitě nepomůžeš, obraťte se na odborníka na odvykání kouření. ale samozřejmě bude potřebovat tvou podporu

 
Mirka211
76 příspěvků 02.06.17 10:10

Jestli opravdu chce, tak by to mělo být jednodušší, zkusila bych nějakou porandu :)

 
BjankaDr
38 příspěvků 02.06.17 11:11

Určitě bych navštívila poradnu, očividně to že chce nestačí :)

 
Boleklolek  28.06.17 18:44
e-kouření

Ahoj, hele někdo přestal pomocí toho, že přešel na e-cigaretu a pak pomalu začal snižovat množství nikotinu. Třeba moje tchyně jw živý důkaz toho, že to jde - už normlání cíga nekouří skoro rok, ale tchán mi řekl, že ho z e-cigaret bolí hlava a jede si dál krabku startek denně :/ To máš asi hlavně o pevné vůli. Určitě ale za zkoušku nic nedáš, když mu to zkusíš s tou e-cigaretou naznačit. Tady je pěknej článek na téma "zda má smysl snižovat při e-kouření dávky nikotinu** :kytka: Třeba to pomůže při rozhodování! Přeju pevné nervy oběma- každá závislost je hrozná :( :cert:

Edit admin - odstraněn odkaz

 
Michaelamyška
56 příspěvků 25.07.17 10:06

Tohle je těžký, někdy na to člověk opravdu sám nestačí a potřebuje i pomoc odborníka..:/

 
VálečeKk
26 příspěvků 15.09.17 11:08

Možná pomohou náplasti nebo žvýkačky, ať se snaží pořád zaměstnávat pusu a ruce, jestli nic nepomůže tak asi odporník :)

 
Mardolka
88 příspěvků 21.09.17 09:16

To kouření je o tom, že si hlavně člověk zvykne hlavou. Vyplň času. Když půjde na zastavku, zapálí si. Během pauzy v práci, zapálí si. Ten mozek to má už pak naučený jako ritual a to se hrozně těžko odnaučuje. Prala jsem se s tím jak se žralokem před lety. Byla jsem u ruského specialisty co ti má rukou požmoulat cigaretu a ty už pak nikdy nebudeš chtít, ale taky jsem se vrátila. Asi jsem se nejdřív musela smířit s tím, že nikdy nepřestanu, nevím. Až uplně nevině jsem vyzkoušela od kámošky elektronickou a chytlo mě to. Chytlo mě to tolik, že jsem si jí koupila sama. Kouřím vapour2, ano pořád kouřím, ale ten obsah je pro mě tak minimální, že mi přijde že vdechuji ochucený vzduch. Tím jsem dospěla k tomu, že to mám prostě jen v hlavě a není to o síle toho cigára, že ty látky v něm potřebuju. Odbourávám to postupně na uplnou 0 a je to zatím jediná odvykačka, kde začínám sledovat nějaký posun.

 
Roman505
2275 příspěvků 22.09.17 08:13
Mardolka

Nikotin je tvrdá droga a zároveň jeden z nejsilnějších jedů na světě a hubí se s ním třeba hmyz.
Nikotin je to co potřebuje tvůj mozek. Nikotin se naváže na receptory v mozku a ty dají impuls a vyplaví se obrovské množství hormonů štěstí a to Dopamin. Tento Dopamin se vypravuje v menších procentech u každého foťáka na drogách. Proto ty absťáky z cigaret jsou tak rychlé a těla rvoucí. Kouření nyní nemoc, je to legální užívání tvrdé drogy státem schválené a společensky tolerované. Bohužel.
Elektronkou jsem také kdysi jednou přestal na rok kouřit a také snižoval na 0 a to byl proces na tři čtvrtě roku a je to hazard s tvrdou drogou a ta bude tělo přesvědčovat ať si dáš a zítra znovu. Je to kráčení po tenkém ledě a propadnout se a ztratit se v hlubině opojení je nesmírně snadné. S Nikotinem není radno si zahravat.

MY jsme zde v sekci zkušenosti s lékem Champix a je nás více co nekouří právě díky tomuto lékařskému zázraku.
Nejdůležitější je si přiznat závislost a chtít již celý zbytek života nekouřit.
Vyléčeny kuřák je jen celoživotní abstinujici kuřák.
Kuřák = feťák


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama