Bolest po operaci žlučníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Bábina
1450 příspěvků 14.6.12 09:32

Ano to je pravda. A lékaři opravdu někdy tyto potíže přičítají žlučníku a ´šup s ním pryč. Ale, příroda nám ho opravdu nedala pro to, aby mátl lékaře. Je ještě nutné rozlišit co to je. Zánět? Ucpané žlučovody? Kamínky? Písek? U Jemese 24 píše, že polipy. A pokud Babanci má opravdu potíže se slinivkou a slezinou, předpokládám buď záněd nebo? Pokud budete chtít mohu doporučit bylinnou léčbu.

James24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 10:10
Boelst žlučníku a zad- operace

To je pravda, že je to vše v těsné blízkosti, tak se uvidí no, mě trápí bolesti právě pod pravou lopatkou a trochu sem tam pobolívá v tom pravém podžebří, no snad to nebude něco jiného ještě.

babanci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 10:18

Lékař tvrdí, že za mými zažívacími potížemi stojí žlučníkové kameny. Prý mohly poškodit i slinivku, na sono bez patologických změn. Vím ale, že to nic neznamená, dopisuji si s paní, jejíž manžel zemřel na rakovinu slinivky a nádor nenašli ani na CT, až když ho otevřeli a to už bylo pozdě. Kameny mám léta a když jsem se hlídala v jídle, neměla jsem s nimi žádný problém. Teď držím přísnou dietu už delší čas a podžebří /až do zad/ mě bolí stále. Myslím si, že jde také o psychiku /zemřela mi dcera ve 24 letech na rakovinu a zbyla mi po ní malá holčička/. Nemusím asi nikomu říkat, že život je peklo na zemi. Nyní mi poradil léčitel pan Zajíček schizandru čínskou a čaj chanca pietra, užívám a je to lepší. Můžete mi doporučit také nějakou bylinnou směs? Vyzkouším všechno, sice se mi žít ani nechce, ale musím.

James24
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 10:23
Boelst žlučníku a zad- operace

Já se v bylinkách moc nevyznám, spíše si dám třeba nějakej čaj s bylinkama nebo na žlučník, ale to je tak vše, nějak jsem nenašel nic, co by mi pomáhálo

Bábina
1450 příspěvků 14.6.12 11:24

Pro Babanci:myslím, že užíváte bylin až dost, proto raději už nic nepředepíšu. Ono čeho je moc to škodí. Hlavně při zažívacích problémech je dobrá se 3 týdny držet jedné byliny a další 3 týdny druhé a vystřídat. Tak jak to mícháte si uděláte jen z krve bylinkový koktejl, který játra a žluč musí zpracovat a vyloučit. Tak bych radila raději všeho s mírou. A u Vás to opravdu asi ve Vaší životní situasi startuje stres, popřípadě bych to viděla jako metabolickou poruchu z neurozy. Možná by bylo lepší léčit to.
Pro James 24:zkuste Jalovcový olej 5 kapek na cukr. Nebo záparový zábal ze sušeného jetele. Dá to práci připravit, ale pomáhá to. Lněná polštáč 20X20cm naplníte zpola květy jetele. Vše spaříte vařící vodou a necháte 20min v uzavřeném hrnci. Pak polštář vylisujete mezi dvěma prkny. Na tělo přiložíte teplé aso 4O st. Cpřevinete lněným plátnem a navrh třeba froté osuškou. Byly lze použít na tři zábaly.

ZIndys
1 příspěvek 18.6.12 21:36
žlučník

Dobrý den Také mám potíže se žlučníkem, nasonu mi našli kamínky. nevím co mám dělat doktor mě žene na operaci na kterou se mi moc nechce jak tu čtu tak i po operaci jsou potíže. Mám bolesti kdy to jde až do zad mezi lopatky i koliku jsem měl několikrát a pořád cítím že v břichu to není ono i když to není velka bolest i tak je nepříjemná. Nerad bych něco zanedbal a ani uspěchal s operací poradíte mi? Milan

clotylda
3 příspěvky 4.8.12 22:14
potíže s trávením,bolesti břicha,žlutá stolice.

Milá tveety 234,mám po operaci žlučníku v r.98 výše popsané potíže, mimo to ještě divné návaly horka a občas i bolesti žlučníku, který už nemám. Po laparosk. operaci mi řekli, že mám steatozu jater a že mám držet mírnou dietu. CHodila jsem na kontroly po půl roce.po dvou letech mi řekli, že je to v pořádku, ale já jsem mezitím zkoušela jíst bez masa, potom i bez lepku, samosebou bez tuku, o vánocích jsem zhubla 2 kila, dělali mi i testy na celiakii-na moji žádost, tu mi nezjistili, tak jsem zase zkusila normální jídlo, ale všechny potíže se vrátily a já zase papám jenom rýži a sezam a zeleninku a bez lepku a vesele dál hubnu, a bolesti břicha tu jsou se mnou dál i žlutá stolice a pan dr. naznačil, že to bude z té chudé stravy, co jím. Chtěla jsem jít na BIOMETRII, ale pan Rychnovský mi napsal, abych hned šla k doktorovi, že moje zdravotní potíže jsou velmi vážné a že musím napřed řešit ucpané žlučovody. Tak jsem tam šla stím mailikem v ruce.
Udělali mi krevní testy a ct-a hádejte? Všechno v pořádku! A tak dál hledám pomoc na internetu, až jsem tady. Dočetla jsem se od zlaté bábinky všechny ty bylinky a rady azačala jsem shánět. Sehnala jsem zatím jenom to řecké seno v tobolkách a dneska už jsem je papala. Fakticky, blonĎaté hovínko dneska ještě nebylo-nebylo totiž žádné-zatím. Našla jsem v jednom krámku i jalovcový olej, ale do aroma lampy a na masáže. Tak nevím, jestli toto můžu papat a v lékárnách o tom nic nevědí. Máte s tím nějakou zkušenost? Příště se budu moct zeptat Bábinky.
Kéž je nám to ku prospěchu, jakož i dalším spolutrpícím lidičkám a chvalme bábinku za to, co pro nás dělá. A hlavně se netrapme a nevztekejme, protože to je ten hlavní szpouštěč všech našich potíží.
clotylda
Mějte se bezbolestně a sluníčkově

Bábina
1450 příspěvků 4.8.12 23:07

Děkuji za pochvalu.Ale olej do aromalampy raději nepapkat.Ale ,dá se vyrobyt i svépomocí. Však to znáte, urob si sám. Pomelete jalovčinky, které k dostání jsou.Asi tak 10G na malou lahvičku. Nasypete je do panenského olivového oleje a necháte asi 2 týdny louhovat.Je potřeba lahví každý den protřást. Píšu recept tak na lahev od kečupu. Pak olej můžete slít a začít užívat. Uchovávat v lednici. Pokud olivový olej vadí, tak slunečnicový. Podzemnicový a řepkový, tolik netahne. Pokud máte balení jalovčinek tradiční, v době kdy olej začínáte užívat, můžete si založit na nový. Hodně úspěchů při výrobě přeje B

clotylda
3 příspěvky 4.8.12 23:14
poděkování

Milá bábinko-děkuji za tak rychlou odpověď, jdu do toho hned zítra. :hug:

Bábina
1450 příspěvků 4.8.12 23:15

Mně přeci není nutné děkovat. Mně potěší pokud to pomůže. B

renata0000
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.12 23:17
díky

Dobrý večer, asi po roce jsem nakoukla na tuto diskusi, kterou jsem sama otevřela.
Bábino, Vám moc děkuji, měla jsem problémy s průjmy a bolesti, Vaše rada a recepty na čajíček mi moc pomohly. Někdy mám problém se zažíváním, průjmy, ale uvařím bylinkový čajík a pak zase funguji v pohodě. Dnes pracuji a osm hodin trávím na cestách, to bych tenkrát opravdu nezvládla. Moc díky a všem přeji uzdravení, nebo alespon podstatné zlepšení jako mám já.

clotylda
3 příspěvky 5.8.12 10:08
naděje

Tak tohle opravdu potěší, díky Renato, vidím, že je tady naděje. :mavam:

Bábina
1450 příspěvků 5.8.12 11:16

Děkuji Vám oběma a jsem ráda, že moje rady opravdu pomáhají i jen po PC.

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.12 23:29
Únava po operaci žlučníku

Dobrý den,
jsem 27 dní po laparoskopické operaci žlučníku/ měla jsem kameny/ a jsem stále unavená. Kromě toho, že spím v noci, spím ještě každý den po obědě cca3-4 hodiny. Těsně po operaci jsem po každé kontrole u lékaře prospala i 5 hodin… Ráda bych šla už do práce a této únavy se zbavila… Podle toho co jsem si tu všude přečetala, za únavu odpovídají játra, co mám užívat? Ráda bych ještě podotkla, že únavou trpím již několik let, mívala jsem i zvýšené teploty. Byla jsem na vyšetření, ale nic mi nezjistili…pouze mě na mém vyšetření zaujalo, že jsem tam měla stopy po boreiléze…o které jsem tedy nevěděla a neléčila ji…V době nálezu zřejmě už nebylo co léčit, protože mi léčbu lékař nenabídl… Ta únava /i spavost/ se v době nemoci vždy zvýší a to i nyní, možná i tím, že jsem zhubla cca 6 kg.
Ještě mám obavy z toho, aby se mi po operaci neucpali žlučovody a tak piju čaj na žlučník, který podporuje slinivku - od bylináře Pavla Váni, ve složení: řepík nať 30%, ostropestřec plod 30%, smil květ, máta nať 10%. oman kořen. Je to správně? Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 09:55

Váňův čaj úplně stačí, nemohu Vám napsat další protože by jste měla v krvi koktejl bylin. Byliny na žlučník jsou i některých čajích na játra, protože je to související proces.Ale nechte si nabrat štítnou žlázů. Tedy, myslím krev na vyšetření. Zhubla jste, jste unavená a spíte kde si sednete, to by odpovídalo. Pak se zase ozvěte, jak to dopadlo. Napíšu Vám pak co dál. Na ten žlučník bych já ještě doporučila jalovcový olej. Pokud neseženete, někde na stránce už píšu, jak ho udělat. Pokud Vás pan Váňa neinformoval, bylinkový čaj můžete pít 3 týdny a pokud je potřeba v léčbě pokračovat, tak nasadit nový, který bude na střídání, Ale tu ŠŽ, na tu nezapomeňte.

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 12:05

Váňův čaj jsem si koupila v lékárně…Neznám pana Váňu. Už ho piju tři týdny a tak jsem si koupila jeho jaterní čaj, ale ještě jsem ho nezačala pít, právě proto že tam jsou některé bylinky, které už jsem pila v tom čaji na žlučník…takže nevím co mám pít… občas to proložím samotným řepíkem, ale toho málo a teď jsem s ním taky přestala, protože je v obou těchto čajích. Z počátku po operaci /než jsem našla tyto stránky/, jsem pila lx denně čaj na žlučník a lx denně řepík. Dnes jsem si uvařila heřmánek. A celých tech 27 dní piju pickwick Rainforest - tropická směs bylin a ovoce 100% natural citronová tráva, maracuja a meduňka. A ještě pickwick fresh Mountain byliny z horských oblastí eukalyptus, citronová tráva a máta. Ale ty už taky přestávám pít. Neměla jsem chuť na jiné čaje. Asi bych teď měla pít jen vodu. Tu štítnou žlázu si klidně nechám vyšetřit. Ale hlavní důvod proč jsem zhubla byl ten, že jsem dostala průjem a od té doby jsem se nemohla najíst…nejdřív se to léčilo jako střevní potíže a když mi zjistili kameny, chystala se operace. Ale protože jsem měla ještě několik jiných nálezů, které museli před operací vyšetřit a trvalo to celý měsíc, zhubla jsem cca 3 kg. Protože jsem celý měsíc jedla jen rohlíky a suchary. Když jsem zkusila kuřecí šunku, suchý brambor, bylo mi špatně a nemohla jsem jíst vůbec nic. Po operaci jsem zhubla cca 3 kg a to je dohromady cca těch 6 kg. Takže je možné, že ta únava by byla i z té váhové ztráty?

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 12:41

Ta únava je podle všeho, ze stresu z vyšetření, které se táhlo, z operace a z toho, že tělo nemělo dostatek potřebných živin. Proto já bych jako alternativní čaj dala raději puškovorec. Příprava Odvar" Tedy 10g kořene dáte do 1|2 l studené vody necháte přejít varem a slijete o 10 min louhování. Pak ráno a vešer podáváte půl šálku. Nesložené čaje jsou na delší použití mnohem lepší, protože můžete používat jednu bylinu po druhé vždy 3 týdny. Pokud je čaj složený, je k nárazovému použití. A teď je potřeba dodat tělu potřebné živiny co celou dobu nemělo a bude vše zase OK.Moje babička, říkávla, že nejlepší lék na ůmavu je hrká slepičí polívka se spoustou zeleniny. A měla pravdu. A byla to Paní bylinkářka. Ale ten jalovcový olej pro případ nutnosti by neškodil. A pokud se cítíte po čaji lépe, vyměňte ho za obyčejný čaj z marketu.,ze skupiny čajů baričky Růženky Sedm léčivých bylin s echinaceou.To vás trošku vzpamatuje, ale zase jen 3 týdny.

Příspěvek upraven 10.08.12 v 13:24

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 13:12

Dobře udělám to jak říkáte. Ale že nemám žádné zkušenosti, prosím ještě o radu.
Jaké množství toho vývaru z kořene puškvorce si mám připravit, aby se to nezkazilo? Těch 12 litrů? A uchovávat to mám v nějakých zazátkovaných lahvich?
Slepičí polívku miluju, jen mám ještě 2 měsíce po operaci „žlučníkovou dietku“, takže zelenina, kterou mám povolenou je mrkev, celer, petržel. Zatím jsem si dělala polívčičku z králíka a kuřecích prsou.
A ten jalovcový olej, jak se používá?

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 13:23

Já se moc omlouvám, to je moje chyba. Ještě, že jste se ozvala to má být 1|2l

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 13:55

Jasně půl litru studené vody…ještě ke všemu špatně vidím :lol:
Děkuju za rady.

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 15:58

Ne já to špatně napsala a opravila, až na Vaše upozornění.

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 18:29

Děkuju za Vaši shovívavost…
Už popíjím ten čaj „Babičky Růženky“, je výborný a krásně voní :). Snad mě povzbudí. Říkala jste zase jen 3 týdny a asi zase jen 2 šálky denně, že? Zítra zkusím sehnat to ostatní. Vážně nevím, čím to je, že i když je venku teplo, mám chuť na čaje…
Zatím děkuju moc.

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 18:45

Jste zřejmě jižní typ. Italové, Řekové a všechny tyto národy kde je teplo, pijí právě čaje. Teplý nápoj Vás dříve rehydratuje.Tedy lidskou řečí, rychleji se zbavíte dehydratace.

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 19:54

Ne ne nejsem jižní typ. Nikdy jsem v létě čaj nepila.
Asi je to tím, že jsem letos vůbec nebyla na sluníčku. Když jsem byla nahřátá sluníčkem ani mě nenapadlo se napít teplého čaje…
Ale jestli to rychleji hydratuje, tak je to jen dobře.
Mohla bych se ještě zeptat? Asi před 4 dny mě začalo bolet v krku, měla jsem tam drobné puchýřky a nakonec z toho mám asi 3 dny aft na jazyku. Vždycky jsem používala propolis, tea tree olejíček, herbadent, ale všechno postupně přestalo zabírat. Neznáte něco přírodního a účinného?

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 20:01

No můžete použít kloktat šalvěj, nebo arniku s kořenem fialky.Ale já věřím a používám toto:1 citron vymačkám do poloviny šálku teplé vody a 1 polévkovou lžíci medu, promíchat a kloktat. Můžete kloktat i směs šalvěje a řepíku. Čaj kloktáme horký.

Handaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.12 20:42

Tak já to jdu hned vyzkoušet. Děkuju moc za spoustu rad.

Bábina
1450 příspěvků 10.8.12 20:43

Dobře a dobrou noc.

Ivana67
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.12 10:00
Operace žlučníku

Dobrý den, právě pročítám příspěvky o problémech po operaci žlučníku a trochu mě to děsí, neb mi byla doporučena operace.Po ultrazvuku byl nález písek a drobné kamínky. Mám dva měsíce do operace a rozmýšlím se. Poraďte prosím, co by pomohlo k vyčištění. Je tu plno receptů, ale nevím který je pravý pro mě. Děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 24.8.12 10:35

Omlouvám se, ale na PC určit osobní čaj, po jednom dotazu, dovede jen kouzelník nebo šarlatán Ale na rozpuštění písku a malých kaménků se používá hlavně složený čaj se smilem.Ty jsem tady už uvedla.Smil písečný musí být pravý. Pokud není, lze ho úspěšně nahradit jinou hořčinou. Tak Vám stačí si některý z těchto receptů vybrat. Jalovcový olej je ale dobré mít doma, pokud trpíte na koliky.Jak ho připravit už jsem tady taky psala.

funka
2 příspěvky 11.9.12 09:29
žlučník

Dobrý den, mám 1,5 měsíce po operaci žlučníku. Asi měsíc před operací mi čistily žlučovody, žádný kámen tam nenašly, pouze hustou žlučovou kaši, kterou odstranily a žlučovod nastřihly, aby žluč lépe odtékala. Měsíc po tomto zákroku jsem prodělala operaci žlučníku. Pan doktor mi řekl, že to nebyl žlučník, ale vak plný hnisu s pískem a drobnými kamínky. Měsíc po operaci jsem dostala záchvat, jako kdybych měla žlučník. V nemocnici mi po odebrání krve doporučili znova kontrolu žlučovodů. Opět kameny nenašly, jenom hustou žlučovou kaši, jako poprvé a opět nastřihly žlučovod, protože se za tu dobu opět zúžil. Prosím o radu, jaké bylinky mám používat, pro prevenci? Jiné problémy jako např. průjem nemám. Ještě se chci zeptat, píšete, že se mají bylinky používat 3 týdny a za jak dlouho se mohou opět užívat? Děkuji moc za radu_

Bábina
1450 příspěvků 11.9.12 09:48

Pro Vás by nebyl vhodný žlučníkový čaj s hořčinou. Zkuste tento:Květ měsíčku 40g, nať čekanky 25g, nať řepíku 20g, nať jablečníku 10g, list máty peprné 5 g, Na začátek vyčištění žlučovodů podáváme čaj ve fotmě nálevu(běžná příprava)3× denně před jídlem po dobu 3 týdnů. Pak se ozvěte a napíšu Vám čaj"pohotovostní",pro případ, kdyby se zase něco dělo. Bábina

funka
2 příspěvky 11.9.12 12:21

Dobrý den, děkuji moc za radu a určitě se ozvu. :*

Bábina
1450 příspěvků 11.9.12 12:37

Ale kdy se Vám něco nezdálo dřív, tak napište. Možná by bylo dobré, protože jste registrovaná a máte obálku, aby jste kliknutím na mojí obálku, vstoupila do mé soukromé sfery. Občas někomu vadí, když si s jedním dotazovatelem píši častěji.

olina burkotová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 13:05
bolesti po operaci žlučníku

Dovolila jsem si Vás oslovit a požádat o radu.Jsem po operaci žlučníku 6.11.2012 a mám bolesti jakoby v místě žalůdku. Nevím jestli to jsou zastavené větry, protože mám v tomto místě velké tlaky.Ono to po hodině povolí a to držím dietu. Teď piji čaj od žalůdku a heřmánek. Vidím, že tam je úleva. Chtěla jsem se zeptat co je ještě možné na to použít za bylinky. Děkuji Vám za radu. Olina

Bábina
1450 příspěvků 11.11.12 13:44

Na špatné trávení můžete ještě použít kopřivu a nebo oddének puškvorce. Tato bylina by pro Vás byla nejvhodnějčí, protože Váš problém s trávením je po operaci žlučníku. V bylinkářství si koupíte kořen puškvorve a čaj připravíte takto:Jednu zarovnanou čajovou lžičku byliny na noc zalejete 1|4l(čajový henek) studené vody a do rána necháte louhovat. Ráno se čaj ohřeje ve vodní lázni, zcedíte a po doušcich vypijete. A na večer se připraví další dávka. Pijte opravdu po doušcich. Žádné:zavřít oči a šup tam s tím!!Po doušcích nepolykáte při pití vzduch.Tak by jste měla ostatně ve vaší situaci pít všechno. Kůra se drží 3 týdny a čaj se pije ráno a večer. Nejlépe po jídle. Pokud budete potřebovat pomoc i po 3 týdnech napište.

orangia79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.12 22:39

Babanci ---dobrý den, ráda bych reagovala na Váš příspěvek ze dne 15.02.12 18:57, byl mi zjisten 15mm kamen ve žlučníku… před třemi lety jsem prodělala (mesic po druhem porodu) akutni záchvat, ale před a potom sem tam jen mírné bolesti v podžebří a pod pravou lopatkou, ale nic co by podání léku ci přírodních alternativ vse ustoupi. Je mi teprve 33 a když poslední dobou pročítam pooperacni problem a jiz dokazane ale zatim nezjistene problemy ohledne nasledne rakoviny strev napr. do 20 let, je mi z toho ouzko a na operaci vzhledem k tomu ze mam male deti nechci. Prosim pokud existuje nejaka moznost ocisteni strev (ostropestrec, horcik apod.) Jelikoz litotrypse se zde v čr zrejme neprovadi :( mohla byste mi poradit.

Bábina
1450 příspěvků 25.11.12 23:51

No nevím, zda vám poradí oslevený nick, Možná nená zadané upozornění. Ale pokud Vám bude stačit moje rada, na očištění střev, je dobrý měsíčkový med, ale je už tochu pozdě ho dělat. Jevtřeba smíchat med s čerstvou měsíčkovou šťávou. Po jídle doporučuji tedy místo toho macerát ze směsi kořene hořce žlitého,70g, fenykl 30g, a list šlkvěje 30 g. Byliny zalijeme 1,5l vody a macerujeme 3 týdny. Pak přecedíme a přefiltrujeme a macerujeme 3 týdny. Podáváme polévkovou lžíci před jídlem a zapíjíme vodou.Tato směs očistí celý metabolický systém který, byl operací porušen. Jinak běžné čaje na ošetřená střev mohu na požádání napsat.

orangia79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 00:24
No nevim...

Krásnou půlnoc :) samozřejmě dám i na Vaši radu, já chci operaci žlučníku předejít :) a proč je pozdě na to dělat měsíčkový med? A lze Vás poprosit i o tu druhou možnost, nemám s bylinkami žádnou zkušenost takže v podstatě netuším o čem píšete co se přípravy týče. Jak dlouho by se preparát na očištění měl používat, ráda bych pročistila střeva i játra. děkuji

Bábina
1450 příspěvků 26.11.12 10:34

Měsíčkový med se dělá z čerstvých mladých květů. Proto je pozdě. A čajová kůra ze drží 3 týdny. Je to čaj na očištění celého zažívacího traktu, tedy metabolismu vůbec. Ale já jen napíšu radu, a je na Vás, zda ji příjmete nebo né. Čaje na očištění jenom střev, jsou pochopitelně také. Ale myslela jsem, že když chcete operaci předejít, že toto je pro vás nejvhodnější. Alespoň má 30ti letá praxe mi to říká. Ale pokud nevíte, nebo nechcete, nic se neděje. U mně nikdo nic nemusí. Stejně tak, jako já. Vše je na svobodné vůli.

orangia79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.12 23:10

Bábina: „.....Po jídle doporučuji tedy místo toho macerát ze směsi kořene hořce žlitého,70g, fenykl 30g, a list šlkvěje 30 g. Byliny zalijeme 1,5l vody a macerujeme 3 týdny. Pak přecedíme a přefiltrujeme a macerujeme 3 týdny. Podáváme polévkovou lžíci před jídlem a zapíjíme vodou…“ Dobrý večer, ja jen nevím kde mám sehnat ty bylinky a jak z nich udelat ten čaj…takže pro mě je vhodnější když mi napíšete spíše běžné již hotové bylinné směsi na očištění střev jater a žlučníku :)děkuji

boleta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.12 00:01

Čistě náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a obdivuji Bábinu za všechny její rady. Snad právě proto bych taky chtěla poprosit o radu. Zhruba před rokem jsem řešila jiné potíže, poslali mě tehdy na CT a tam se náhodou zjistilo, že mám poškozená játra. Ze začátku mě strašili rakovinou, ta se neprokázala a po prodělané biopsii mi oznámili že jsem nevyléčitelně nemocná, což se později také naštěstí neprokázalo. Nyní když jsem vyměnila už 4 doktory mi bylo řečeno, že to může být způsobeno braním antikoncepce. Předepsali mi prášky Ursosan. Když jsem je brala, jaterní testy i obtíže byly úplně stejné jako když jsem je brát přestala. Při poslední kontrole jsem s díky další prášky odmítla. Dříve jsem na bylinky moc nevěřila, ale po určité osobní zkušenosti jsem zjistila, že jsou pro mě lepší alternativou než chemické drijáky. Paní doktorka se snažila mi další prášky vnutit, aby se mi neudělal případně kamínek ve žlučovodech-ty jsou příčinou toho, že mě „bolí játra“. Existují tedy nějaké čaje nebo bylinky vhodné na játra a žlučovody? Předem moc díky za Vaši odpověď. Doufám, že když si od doktorů minimálně na půl roku odpočinu a zkusím se samoléčit, že mi bude lépe. :)

Bábina
1450 příspěvků 27.11.12 10:43

Máte pravdu na čištění jater nebo žlučových cest je spousta bylin a ještě větší spousta" babských rad" Tak začneme čajem:
Jaterní I.smil písečný- květ, světlík lékařský-nať, smetánka lékařská-kořen a list, měsíček zahradní-květ.
Příprava:Z každé byliny vezmeme lžičku. Smil může nahradit jiná hořčina. Do půl litru studené vody dáme 1 lžičku smilu, nebo jiné hořčiny a povaříme asi 7 min. Odvarem přelijeme 1 polévkovou lžíci smíchaných ostatních bylin a nebo Z každé byliny do hrnku dáme 1 lžičku a to zalijeme odvarem. Necháme vylouhovat 10min a podáváme před jídlem 3 x denně. Pije se po doušcich. Předpis jsem vám vložila, protože je to úžasný čaj a já bych ho psala stále dokola. Kůra trvá 3 týdny a pak se nasadí čaj, ktrému říkám č. II. Byliny stejně jako léky by se neměly brát stejné nebo ve stejném složení dlouhodobě. Ztrácí účinnost. Tělo si zvykne. Prosím o jednu věc, protože naše spolupráce asi bude delší, udělejte si místo přihlášení registraci. Dostanete obálku, jako mám já. A když pak kliknete na mojí obálku, dostanete se do mé soukromé„poradničky“.Tam si můžeme psát o čenkoliv a jakkoliv dlouho.

boleta
1 příspěvek 27.11.12 22:48

Prozatím díky. Zaregistrovala jsem se. Napíšu tedy soukromou zprávičku :)

Veronikahradec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 13:59
bolest po operaci

Dobrý den dne 18.1.2013 jsem byla na laparoskopickém odstranění žlučníku jelikož jsem tam měla par šutříku :-) operace proběhla v pořádku jen jsem druhý den dostala velký kolikoví zachvat ted to je cca 3týdny co jsem po O ale pořád mě trošku bodá pod žebrem jen se chci zeptat zda bolest je normalní někdy pul dne nic a pak takové bodáni :-( možná je brzo po operaci tak to ma asi bolet ale trošku mam strach nechápu to :-( předem děkuju za odpověd Veronika 26l

Bábina
1450 příspěvků 4.2.13 15:18

Na to Vám nemohu dát odpověď. Každý člověk je jiný a každý se hojí jinak.Je možné že žlučníková stěna nebo žlučovod, ještě nejsou zakojeny.To by Vám měl zodpovědět Váš lékař.

Veronikahradec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 16:13

Psala jsem své doktorce email ohledně těchto potíží no mam si prý zajít na chirurgii :-(

Bábina
1450 příspěvků 4.2.13 16:41

No ten kdo Vás operoval, ten by měl vědět, co Vám tam dělal a jak dlouho odhaduje hojení, popřípadě udělat pohmatovou kontrlu, jetli se tam neurodil nějaký zánět. S tím už by si věděla rady ale radit na dálku na PC člověku kterého nezná, jak ho dlouho bude bolet místo po otereci, to by bylo trochu…já nehádám.

Janca D.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.13 21:27
bolest žlučníku

Dobrý den, ráda bych Vás také poprosila o radu. Je mi 27 let, od Vánoc mám problémy s břichem. Absolvovala jsem různé vyšetření, ale nic se nenašlo, doktoři mi pouze řekli, že problém může být žlučník nebo žaludek.., nakonec mi lékař napsal léky na žaludek, ty beru a žaludek mě bolet přestal…stále mě však bolí v pravém podžebří..lékař mi tvrdí, že to žlučník být nemůže, protože se na vyšetření nic neprokázalo..mě to ale již velmi unavuje, protože mě jednou za dva tři dny začne vždy bolet právě pod pravým žebrem..proto bych se ráda zeptala, zda byste mi nemohla doporučit nějakou bylinnou směs, popř. radu na prevenci..děkuju moc

Bábina
1450 příspěvků 4.2.13 21:37

Co jaterní testy? A Barvu moče? Koukněte se na spojivky. Potřebuji vědět co se v těle děje. Váš popis je moc povšechný. Možná by bylo lepší místo přihlášky si udělat registraci na Vitalionu, aby jste dostala obálku, jakou mám já. Kliknutím na mojí obálku se dostanete do soukromých stránek u mně. Budu mít na Vás více dotazů a pokud Vám mám pomoc, tak musím nejdříve vědět od čeho.

Janca D.
1 příspěvek 4.2.13 22:10
bolest žlučníku

Dobrá zaregistrovala jsem se a napíšu Vám soukromě, díky

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek