Zkušenosti s dobrou optikou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kometaH
97 příspěvků 18.09.17 14:33
Zkušenosti s dobrou optikou?

Potřebovala bych radu. Moje dcerka má už od malička problémy co se týče očiček. Nosili jsme klapku na levé, to se jí vůbec nelíbilo a teď se snažíme navyknout na brýle. Nemáte někdo dobrou zkušenost s nějakou optikou, kde bych malé sehnala hezké brýle, které by jí seděli a hlavně bychom tam měli nějakou péči? Nejde mi ani tolik o cenu když něco vydrží, ale potřebuju jí nějak zaujmout a věřím, že když se jí brýličky budou líbit, tak jí nebude tolik na obtíž je nosit. Děkuju moc za názory.

Reklama

Reklama

Reakce:

Kačkačule
104 příspěvků 25.09.17 09:53

Ty jo, bojím se, že to třeba není o tom že by se jí brýle nelíbily, ale jestli je třeba neměla moc utažené? nestěžovala si, že jí tlačily nebo tak?

Mirka211
77 příspěvků 27.09.17 11:31

Souhlasím s Kačkulí, že bych nejdřív trošku vyzjistila proč ty brýle nechtěla nosit. Jinak musím říct, že vím o čem mluvíte. Syn má brýle už od první třídy, kde nás na to upozornila paní učitelka, do té doby jsme nic nepozorovali. A je fakt, že to vzal nadmíru dobře když jsem mu řekla, že bude muset nosit brýle, aby lépe viděl co paní učitelka píše na tabuli. My jsme si trošku připlatili a koupili jsme mu brýle v grandopticalu, kde mu ten zrak ještě znovu pro jistotu přeměřili. Byly hotové asi do 10 dnů, fakt rychlovka a malej je snima spokojený do dneška. Má je 3 rokem, a za tu dobu jsme nechali jen utahovat nožičky a pořád slouží dobře, ale říkám dali jsme za ně trošku víc.

kometaH
97 příspěvků 05.10.17 14:31

@Kačkačule Já jsem si právě taky nejdřív myslela, že jí ty brýlky tlačí, nebo nějak sjíždějí naopak, že by z nich byla třeba nervozní, ale nic jí na tomhle nevadilo no…:/

kometaH
97 příspěvků 05.10.17 14:33

@Mirka211 Říkala jsem si jestli to není tím, že ostatní děti ty brýličky nemají, tak si připadá odlišná jak to ty malé děti mívají, ale nejhorší je, že si na ně zvyknout musí. Já už jsem o tom grand opticalu hodně slyšela, že tam mají hlavně kvalitní zboží což docela vyhledávám potřebuji aby malé něco vydrželi a cenu tolik neřešíme když to něco vydrží. Mají tam pěkný výběr i takhle pro malé děti jo? Ona by nejraději všechno růžové. Můžu se zeptat kde v obchodě jste byla?

Heldovka
61 příspěvků 06.10.17 10:59

Zkuste třeba čočky? Navštívit nějakého kvalitního očaře a třeba by jí to nevadilo :)

Mirka211
77 příspěvků 10.10.17 09:59

@kometaH To je právě ono, že si může připadat jiná, ale podle mě když najdete nějaké ze kterých bude nadšená tak máte vyhráno :) V tom grandopticalu toho mají vážně hodně, nejlepší je se jít podívat do té pobočky, oni vám tam hlavně i poradí. A my jsme byly na Smíchově v tom obchodním domě, mají hodně obchodů tak třeba je nějaký i blízko vašeho bydlení. Držím hlavně palce at to dopadne, dejte mi pak vědět.

Mirka211
77 příspěvků 10.10.17 10:01

@Heldovka Nemyslím si, že pro takhle malé dítě jsou čočky dobré :( Podle mě ta aplikace by jí mohla hodně vadit…

Feeriinaa
49 příspěvků 19.10.17 10:50

@kometaH Ahoj Kometho. Ráda se přidám protože vím o čem mluvíš. Dcera dělala hrozné tiatry když jsme se jí snažili brýle nandat natož aby je pak nosila sama od sebe. Museli jsme hodně zapracovat a to i s paní lékařkou na očním, která se jí docela intenzivně věnovala. Ale abych se vrátila k brýlím, my s manželem máme oba 4 oči, díky kterým vidíme pořádně :D a koupili jsme si asi před 5 měsíci prvně v grandopticalu brýle a nemáme si na co stěžovat. Některé tam mají fakt ránu, ale většina je dobrý výběr a co jsem se koukala tak pro děti je tam mají taky. A to jsou barvičky teprve :D

kometaH
97 příspěvků 26.10.17 10:49

@Feeriinaa A nemáte nějaké rady jak líp zapracovat aby to malé tolik nevadilo? Nebo nějaký kontakt na dobrou optomeristku? Já jsem byla předevčírem na Edenu se jen tak mrknout a nakoukla jsem do toho grandopticalu, už jsem se tam trošku pobavila i se slečnou a ta mi říkala, že není problém tam s malou zajít a, že se společně podíváme a něco pozkoušíme. Tak třeba na malou dobře zapůsobí, že už to bude lepší. Hlavně ona má ty barvičky ráda, tak doufám. Už jsem z toho fakt nešťastná. Kolik jste tam cca nechala za ty brýle jestli se můžu zeptat?

Vodak
32 příspěvků 27.10.17 15:12

Zkuste s dcerou navštívit nějakého odborníka. Ono to může souviset i trochu s psychikou.

Feeriinaa
49 příspěvků 02.11.17 15:31

@kometaH Klidně vám dám kontakt do zprávy, abych to tady nepsala veřejně, ale myslím si, že když tam zajdete s malou že to bude dobré. Až uvidíme nějaké pěkné barevné tak jí na konec nebude vůbec vadit ty brýle nosit. No my jsme v tom grandopticalu nechávali tenkrát trošku víc protože jsem si kupovala brýle i já, ale myslím si že kolem 4 tisíc jsme malé ty brýle vybraly. Mají tam i levnější sortiment to už je na vás, snad nejlevnější obroučky se pohybují kolem 7 stovek ale ty už nejsou na oko tak vábné :D

Feeriinaa
49 příspěvků 02.11.17 15:33

@Vodak Souhlasím s vámi, ale podle mě je lepší zkusit nejdřív všechny možnosti a až pak tuhle. Pro ty děti to je pak taky víc náročný nějaké pochůzky s lekáři a tak.

kometaH
97 příspěvků 08.11.17 10:09

Budu ráda za ten kontakt, ale zatím to vypadá že nebude potřeba. Byla jsem s malou v té prodejně v edenu jak jsem psala a už máme jedny brýlky vybrané a objednané jen čekáme až budou hotové. Viděla jsem tam i ty levnější ale souhlasím že nic moc, malá si vybrala sama což jsem i docela chtěla a musím říct že jsou parádní, ted ještě aby je nosila no :)

ladylucypink
46 příspěvků 10.11.17 11:05

Myslíte že bych tady v té optice sehnala brýle třeba do 3tisíc pro sebe? :think:

Olivováolivka
35 příspěvků 15.11.17 13:50

@ladylucypink Mamka si je tam kupovala a vyšli jí dost levně. Ono tam máte přímo regály s cenovými kategoriemi nejlevnější obroučky jsou snad za 750 a brýlový čočky za 700 myslím? To by jste všechno našla na netu i podle mě. Ale říkám mamka si v tom grandopticalu kupovala brýle tak před 2 měsíci a nechala tam asi 3500 :)

ladylucypink
46 příspěvků 29.11.17 09:04

@Olivováolivka Díky moc, byla jsem ted o víkendu na chodově takže jsem do toho grandopticalu hned hodila oko. A je fakt, že jsem tam viděla i cenově levnější, ale klasicky se mi líbily dražší, ale jen o trošku takže mě vyšli na necelé 4 tisíc, ale jsem z nich nadšená :)

catwoman12
89 příspěvků 22.03.18 08:55
Oživení

Dobrý den, nevíte jak funguje ta akce co tam teď mají? Jestli ještě teda je :)

Veruunkaa6
110 příspěvků 29.03.18 10:24
@catwoman12 píše:
Dobrý den, nevíte jak funguje ta akce co tam teď mají? Jestli ještě teda je :)

Zdravím…Akce pořád běží, ale na stránkách jsem četla že už asi jen 7dní takže to bude za chvilku končit. Mají jí už docela dlouho no. Jinak já tam s kamarádem nechala za ty troje asi 9 tisíc, což bychom levněji nesehnali. A oni vám tam tu akci vysvětlí, je to snad na první nějaká 30% sleva, pak 1500 sleva a pak voucher v té samé hodnotě myslím.

catwoman12
89 příspěvků 06.04.18 07:52

@Veruunkaa6 Díky moc za upozornění, měla jsem v plánu si tam zajít až na konci tohohle týdne ale tu akci měli teď do 4 dubna. Takže jsem tam v pondělí hned nalítla abych to nezmeškala. Jinak doufám že teda budu spokojená jako vy, mám je objednané a říkali mi max 10 dnů a dají mi vědět. Kdy jste je měli vy?

Veruunkaa6
110 příspěvků 10.04.18 07:33

@catwoman12 Měla jsem je hotové velmi rychle. Ani týden to netrvalo myslím. Nevím podle čeho se to tam určuje teda jestli je mají nějak na skladě nebo tak, ale oni vám zavolají až budou hotové :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama