Roup dětský

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ŠtěpánekSm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.14 13:54
Roup dětský

Chtěl bych se ujistit, že roup dětský je parazit, který napadá jen člověka a zvířata jej nepřenáší. Jde o tzv. Nemoc špinavých rukou, přenáší se nedostatečnou hygienou na touletě a nemohu se nakazit například od kočky, která žije výhradně doma.

Reakce:
Martass11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.14 18:32
Roup

Ahoj,
když máte roup tak hodně pomáhá vermox!!!
Jednoho dne 15.11.13 jsem byl na záchodě a zaregistroval jsem jak se na TAMTOM něco kroutí a myslel jsem si že se mi to jen zdálo ale nezdálo.
Druhý den jsem to uviděl znova ale ve větším množství, tak mi máma koupila nějaký prášky který jsou k ničemu.
V pátek 17.1.14 jsem to uviděl zase a bylo mi jasný že to není sranda tak jsem v pondělí šel k doktorce a ta mi předepsala VERMOX po třech dnech užívání vermoxu už je mi dobře. Lidi když máte roupi tak to řešte myjte si ruce koupejte se v půl hrnku soli a dbejte na svou hygienu.
po hlazení zvířete si hned umyjte ruce a pak je dobrá taky mastička Sudocream je na to, když vás svědí konečník(bývá večer) tak si tím ten konečník namažte mě to pomáhá a to je vše. ROUPI JSOU MOOC NEPŘÍJEMNÝ :,( (omlouvám se za pravopis ale mám roupi teď tak mě svědí konečník :)

1025
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.14 13:29

:pocitac:
Není to jen hygienou. Můžeš to chytit i od zvířat, dále také ze špatně umyté zeleniny např. salát. Roup dětský rozhodně není nemoc „špinavých rukou“

aeela
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.15 18:21
@ŠtěpánekSm píše:
Chtěl bych se ujistit, že roup dětský je parazit, který napadá jen člověka a zvířata jej nepřenáší. Jde o tzv. Nemoc špinavých rukou, přenáší se nedostatečnou hygienou na touletě a nemohu se nakazit například od kočky, která žije výhradně doma.
Wikule
1 příspěvek 15.1.16 12:23

Dobrý den,
nám pomohl Vermophyt od Phyteneo. - obsahuje semena z dýně a ty používaly na roupy a podobnou havěť už naše babičky. Dá se koupit v lékárně a je levný.

Mirka569
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.20 01:26
Mytí rukou

U dětí je opravdu důležité dohlížet na pravidelnou hygienu, a na to jak dobře si myjí ruce. Můžete tak předcházet spoustě nemocem. Abych měla dostatečnou kontrolu, tak jsem koupila dětské razítko na ruce z obchodu colop. cz Razítkem každé ráno dostanou děti na ruce příšerku, kterou musí v průběhu dne smýt. Já tam poznám, že si pravidelně myjí ruce.

Váš příspěvek