Propadlý sval na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
lada6615
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.16 19:29
prohluveň ve svalu

Musím se s vámi podělit o moje poznatky. Byla jsem na vyšetření na neurologii a tam nebylo zjištěno nic a sval je v pořádku. Doktorka mně poslala na ultrzvuk.Mezi tím jsem byla se synem u dětské doktorky a svěřila se jí. Řekla mi že před pár lety měla to samé. Zjistila že to bylo od toho jak se tou nohou opírala neustále o to postižené místo na noze.Pak koupila nové vyšetřovací lehátko a po nějaké době se jí prohlubeň opět vyplnila. Začala jsem pozorovat o co já se doma opírám a zjistila dvě věci. Nyní už 3 měsíce bydlím v novém bytě a prohlubeň je PRYČ :-). Zkuste se zamyslet o co se opíráte vy? Nevěřila jsem tomu ale bylo to tím.

donutka
2 příspěvky 10.7.16 16:15

A zmizlo ti to? Já vůbec nevím o co bych se tak opírala :(

spadol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.16 14:47

Ahojte, tak prave jsem zjistila, ze se mi to same udelalo na pravem stehne. Nastoupila jsem do prace a jak e bavite o tom opirani tak je pravda ze se opiram uz dva mesice docela casto tou pravou nohou o stul. Jsem ucitelka a casto stojim a opiram se…myslite ze to muze byt z toho. Jo a s tim stresem v posledni dobe citim ze jsem v napeti.

Greg007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.17 15:20
Další případ

Holky, přečetla jsem tady všechny příspěvky..máte někdo něco nového? I mně se to udělalo na pravé noze, jednoho rána jsem se probudila s propadlinou na noze. Jsem potřetí těhotná, a dost jsem přibrala…jinak vůbec nevím, proč by k tomu mělo dojít? O nic se neopírám, starám se ještě o 2 děti, takže pořád něco dělám, i když teď nemám moc pohybu…s tím rostoucím břichem se mi nic nechce. Jen mě zajímá, jestli vám to některé už zmizlo? Nebo nějaký doktor přišel s nějakým vysvětlením? Díky!!

KateXY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.17 17:21

Mě se tento ‚defekt‘ objevil na obou stehnech cca 3 měsíce po porodu. Nikde jsem s tím nebyla, ale ukazovala jsem to na fyzioterapii a viděli něco takového poprvé. Celkově jsem po porodu dost zhubla (-5kg před otěhotněním) a po několika měsících to úplně zmizelo. Myslím si, že jde o nějaký zvláštně ukládaný tuk - alespoň v mém případě. Těžko říct, proč k tomu dochází. :( A doufám, že se to nebude opakovat.

kvebra
1 příspěvek 26.3.17 14:15

Já mám také tento problém, narazila jsem na tuto diskuzi a v ní název lipoatrophie. Potom jsem našla tyto stránky:
http://www.sfowler.com/…atrophia.htm
Takže to není propadlý sval, ale nerovnoměrně rozložený tuk a způsobuje to elektromagnetický smog. tj počítač na klíně nebo práce v kanceláři.
Už to mám dlouho, cvičím, jsem štíhlá, ale v plavkách je to hnusné.
Prý to může zmizet samo, což se u mě nestalo.
Uvažuji o neinvazivní liposukci, nevyzkoušeli jste náhodou někdo???

P.Ostrava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.17 08:38
Lineárně propadlý sval

Zdravím všechny,

zkuste se zeptat, zda se nejedná o sklerodermii.

P.Ostrava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.17 15:13
Biopsie

Mohu se jen zeptat, jak biopsie dopadla?

Díra v noze
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.17 13:49
Prohlubeň ve svalu

Ahoj holky, mám stejný problém jako vy. Jednoho dne jsem zjistila, že se mi v pravém stehnu udělala prohlubeň. Poměrně dlouhou dobu jsem si toho nevšímala, protože mě nic nebolelo. Nedávno mě však noha začala bolet - stehno pálí, pne, jako by v něm bylo napětí. Chci se zeptat, zjistili vám něco z té biopsie? Pak tu někdo píše o sklerodermii, potvrdilo se to u někoho? Źádné výsledky jsem tu totiž nenašla.

Komeko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.17 18:55
Rýha

Ahoj,
přidávám se k této diskuzi, neboť i mně se objevila rýha na stehně.
Jsem si vědoma, že jsem se opírala o umyvadlo, přesně v této výši, ale doktoři tuto příčinu vyloučili.
První lékařka na mě koukala jako na blázna, evidentně to viděla prvně. Poslala mě pro jistotu na UZ a na něm vše OK.
Další lékař mi řekl, že se jedná jen o estetický problém z důvodu špatně nahloučeného tuku.
Nedávno jsem byla na kožním, kde jsem konečně narazila na doktorku, která o tom asi něco ví. Nejpravděpodobnější je lipoatrophia semicircularis. Mám si dát pozor na to, jestli to netvrdne/neobjeví se jinde, protože by to prý mohla být ona sklerodermie. Tuto možnost ale považovala spíše za nepravděpodobnou (naštěstí). Dále navrhovala zánět v podkožním tuku (panikulitida). Mám počkat a za půl roku se znovu objevit. Prý jsou změny v podkožním vazivu kontrolovatelné spíše z dlouhodobého hlediska.
Občas mi přijde, že to mizí - zvláště po nahřátí v horké vodě, po běhání.
Přesto mě to celkem dost trápí, protože mám strach, když pořádně nevím, o co jde.
Takže jsem ráda, že aspoň nejsem jediná :D.
Dotaz: Taky to máte tak, že nad rýhou to vypadá trošku jako boule a dál nad tou „boulí“ je to zase trochu propadlé? Mám strach, jestli se mi nedělá další, ale je dost možné, že zase jen plaším -_-.

DagS
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.18 19:43
Rýha vpravo

Hlásím se do klubu, prohlubeň 7×15 cm, koukám na to jako blázen. :roll:

Mondy.monday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.18 00:00
Taky taky

Dobry vecer, tak jsem se snažila vygooglit si co se mi vyrvorilo na pravem stehne a nasla jsem tuhle diskuzi. Celkem jsem z toho taky nesva, ale pokud je to spatne rozlozeny tuk, tak snad tim lip nez kdyby neco vazneho. Akorat teda, co ted s tim? Je to opravdu nevzhledne a pred leginy je to taky videt. Cvicim, mam sedave zamestnani a neuvedomuju si ze bych se nejak casto o prave stehno opirala, aby ses mi tam udelala takovahle propadlina, kterou mam ovsem horizontalne ????????

Jura42
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.18 00:54
nejen ženy

Tak koukám, že tady píšou asi jen samé ženy, takže holky nezoufejte, já jsem chlap (42 let) a už pár měsíců mám to samé na pravém stehně, pořád to nemizí, tak jsem začal googlit. Noťas na nohách po večerech klasika, ale to dělám už spoustu let, tak pátým rokem sedím v kanclu za počítačem, ale o nic se neopírám, skoro každý den chodím pěšky domů (10km), často chodím po horách i vysokohorská turistika (až šestitisícovka), takže chodím dost, stresy už nemám (jsem rozvedený) a antikoncepci neberu :D Takže nevím čím to je :think:

Mondy.monday
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.18 14:20

Já se musím přiznat že uz vim z ceho jsem to mela. Ac jsem si to neuvedomovala, tak jsem se den co den rano opirala o umyvadlo pri malovani obliceje. Umyvadlo je presne v urovni te otlaceniny na stehni. Tak jsem se jednou zkusila pri malovani podivat jestli to nemam od umyvadla a ejhle, bylo to z nej protoze od te doby myslim na to ze se nesmis opirat a otlacenina zmizela 8)

Ivet50
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 19:30

Zdravím všechny, mám stejný problém. Propadlinu na pravém stehně jsem zaznamenala minimálně před 10 lety. Teď se mi ovšem rýha prohloubila a udělala se i na levé noze. Pracuji v kanceláři, počítač mám umístěný na poličce pod stolem (vpravo). Když jsem hledala na webu, narazila jsem na vcelku logické vysvětlení, že to způsobuje elektromagnetické záření z pc. Zajímalo by mně, jestli všichni ti, co lipoatrofii mají, pracují u počítače. A existuje nějaké technické řešení, jak odstínit ono toto záření?

Adla13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.18 10:51
moje zkušenost

Zdravím všechny. Měla jsem stejný problém a tady v diskuzi jsem si přečetla, že to může být od opírání se o něco. Tak jsem si na to začala dávat pozor a zjistila jsem, že se tím místem v kuchyni s oblibou opírám o vodorovná madla u spodních dvířek a v koupelně o umyvadlo. Přestala jsem to dělat a za pár měsíců prohlubeň opravdu zmizela.

Vejuulii
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.19 19:55

Mám stejný problém.. Je mi teda 15let a jsem celkem i sportovkyně. Tu „prohloubeninu“ Mám asi 10 cm dlouhou. Nevíte co s tím mám dělat?.. Děkuji

Terka7856
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.20 08:44
Já taky..

Ahoj. Když mi bylo 13 tak se mi taktéž na stehně objevila malá prohlubeň. Rodiče mi okamžitě řekli, že je to celulitida a že bych měla začít cvičit a jíst zdravě. V té době jsem se za sebe velmi styděla, protože všechny holky v mém okolí měly krásné nohy a mohly nosit kratší kraťasy. Jsem ráda, že jsem za tu dobu neslyšela ani jednu narážku na můj ďolíček ve stehně, jinak by mi sebevědomí velmi kleslo a já bych se bála vyjít z domu. Cvičení mi vůbec nepomáhalo tak jsem se stím rozhodla žít. Teď je mi 14 a začíná mě to trápit víc a víc. Četla jsem si články o celulitidě a koukla jsem se na nějaké fotky. Hned jsem si uvědomila, že to co mám na stehně pravděpodobně celulitida není. Zkoušela jsem si vyhledat co to na tom stehně vlastně mám. Nakonec jsem skončila na této stránce. Nevím jestli stím mám jít k doktorce nebo se stím naučit žít :,(

Terezza4829
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.6.20 23:17

Řeším to už nějaký týden, myslela jsem, že to bude tím, že jsem začala intenzivně cvičit… a dnes jsem si všimla, že se u vaření často opírám bokem o kuchyňskou linku. A ejhle, je to přesně v těch místech :lol: :lol:

Yutaka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.20 14:45

Je dost možné, že Ti to zmizí ;). Fakt se zamysli, jestli se o něco pravidelně neopíráš… já to tak měla. A přechodně mi to způsobil i notebook na klíně, takže na ten taky bacha. K doktorovi to asi nemá moc smysl, minimálně na mě koukali jak na blázna :D. Medicínu studuji a zatím jsem o ničem podobném taky neslyšela… Asi to bude dané opravdu tím pravidelným tlakem na konkrétní malou oblast.

Hel69
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.20 18:59
Prohlubně na stehnech

Tak se přidávám. Mám to samé, na obou stehnech, na pravém míň. Už se mi to kdysi objevilo a pak zase zmizelo. Celý život cvičím, nemám sedavé zaměstnání a určitě se o nic nepopírám. Je mi 50 a určitě to není ve svalech. Nic mě nebolí, svaly fungují, vůbec nevím, že mám nějaké prohlubně, jen jsou teda bohužel vidět. Dost běhám, k tomu posiluju… Myslím, že to bude v podkoží… nějaký tuk, i když já mám nohy dost štíhlé. Jak už jsem to kdysi měla, zmizelo to nějak asi samo. Zkusím rozmasírovat, mám doma maséra a fyzioterapeuta..nebo zkusím víc cvičit, myslím, že jsem poslední dobou polevila. Někdo tu psal, že to může být že stresu, taky jsem zažívala poslední dobou extrémní stres, ale nemyslím si, že by to bylo tak symetricky a na stehnech. :)

Jana7311
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.20 21:09
také sval

Ahoj, díky za tuto diskuzi, pomohla mi… před pár dny jsem si také všimla prohlubně ve svalu na pravé noze a myslím si, že to bude tím, že jsem začala cvičit s posilovací gumou a asi to příliš neumím, můžu zatěžovat jednu nohu víc než druhou, nevím. Stresové situace mám také, ale snažím si je nepřipouštět. Určitě zkusím lymfu a uvidím, snad to bude Ok a všem Vám držím palce :-)

janaowen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.21 13:57
prohlubně ve svalech

Ahoj všem, tedy, já koukám, jak blázen, kolik lidí má tyto problémy, já si toho všimla tak dva, tři měsíce zpátky, na levé noze celkem velká prohlubeň a na pravé je zatím o mnoho menší, je mi 52,vůbec nic mě nebolí, jen jsem si toho prostě všimla, myslela jsem si, že se mi dělá nějaká boule, ale sval je opravdu propadlý, jediné, co by odpovídalo je, že pracuji denně s pc, jinak se nikde neopírám, ani nemám na nohou notebook, je to takové dost nepříjemné, když nevíte co to způsobuje. Nemá tady někdo nějaké čerstvé poznatky?
děkuji Jana :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek