Propadlý sval na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
haacker
5 příspěvků 10.4.13 14:32
:-)

No, já jsem byla do nemocnice přijata akutně. Sice jsem si už minulý měsíc všimla, že se mně začíná dělat jamka mezi kolenem a svalem. Ale protože mně to pohybově nic nedělalo, kašlala jsem na to. V pátek jsem při vystupování z auta nedošlápla - prostě se pode mnou noha zbortila a chodila jsem jak Peyrac. Tam mě vzali do nemocnice, v pondělí to vypadalo na utrhané šlachy, jenže se jim něco nezdálo, tak mě prohnali, čím se dalo. Nic nezjistili ani ortoped, ani neurolog, ani Uz, ani RTG - a to jsou zrovna na tohle ve Znojmě fakt dobří. Poslední možnost byla operativní diagnostika - prostě říznout a kouknout přímo do nohy, co tomu může být. To jsem zatím nechtěla, byť jim opravdu věřím. Tak mě po domluvě propustili, že kdyby něco, mám se vrátit. A s varováním, že pokud by to bylo opravdu něco se svalem nebo šlachou, nemůžu si dovolit otálet dýl než pár týdnů. Já jsem se v noci snažila něco vygooglovat - a kromě mnoha anglických diskuzí, kde ale byly různé „díry ve svalechů a ne nutně můj problém, jsem našla tuto. Tak budu čerpat moudrosti i tady odtud. Psychosomatika je taky možná. Já nejsem člověk, který by si připouštěl míru stresu, která ho poslední měsíce provází, takže se to (spolu s dalšími věcmi, na které nedávám pozor na tělesné úrovni), klidně mohlo "vrazit“ do nohou.

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.13 14:38

Hmm, tak to je fakt husté. Mě ty nohy strašně bolely, ale s pohybem jsem problémy neměla, žádné padání. Držím palce, ať to dobře dopadne! Taky jsem si míru stresu nepřipouštěla a jela a jela… až jsem dojela.

haacker
5 příspěvků 10.4.13 14:43

Mě to zase skoro nebolí, jen taková mírná křeč a tah vzhůru. A dneska ráno se mně částečně vrátila hybnost - to by při skutečně poškozených šlachách nešlo.

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.13 18:08

Tak to není legrace, kromě oné operace žádné vyšetření neodmítej. Na mikrobiologické vyšetření Tě neposlali?

haacker
5 příspěvků 11.4.13 09:13
kontakt-Hana HXX

Můžeš mně, prosím, napsat do soukromé zprávy na Tebe kontakt? Já bych se chtěla zeptat na spoustu věcí, ale veřejně je mně to proti srsti. Dík.

Tina45
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.13 20:17

Všechny Vás zdravím a bohužel se i já musím přidat k Vašemu zástupu, propadlinu mám asi týden, ale už jsem to měla, kdysi, asi před 10 lety…lékaři na mě koukali a na nic nepřišli..po čase prohlubeň zmizela..Jen musím říct, že mě teda nebolí…nic. Cítím, jak v ní pracují svaly, takže o natržení nemůže být řeč, ale lymfu určitě zkusím…to mi příjde jak dobrý tip..Poslední dobou jsem taky v šíleným presu, ale jaký to má vliv na tohle, to mě nenapdá..Držte se Tina :kytka:

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.13 16:56

Ahoj Tino,
prosím Tě, jaké máš zaměstnání? Naši doktoři to vůbec neznají, v zahraničí o tom vědí a nazvali to „LIPOATROPHIA SEMICIRCULARIS“ (polokruhovitá lipoatrofie, tzn. změna, ztráta tukové tkáně v podkoží). Smrtelné to není :D Existuje několik teorií, žádná však příčinu tohoto onemocnění uspokojivě neobjasnila. Objevily se stovky případů výskytu, nejčastěji u zaměstnaců pracujících v kancelářích, často se opírali o nábytek (ve výšce kolem 70 cm), podle jiných teorií podivné chování podkožního tuku způsobuje elektromagnetické pole (přítomnost velkého množství počítačů a kabelů). Já trávím u počítače průměrně 3 hodiny denně, skutečně jsem se často o něco opírala asi půl roku před tím, než se rýha vytvořila, ale stejně se mi ty rýhy vytvořily v době šíleného stresu a vyčerpání, který už je zaplaťpánbůh pryč. Tak by mě zajímalo, čeho stejného sis všimla teď a tenkrát před 10 lety. Už jsme si tady s holkama psaly a některé se shodujeme v tom opírání, jiné se shodujeme v té psychice. Přeji, ať Ti rýha brzy zmizí!

soumerka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.13 21:09

No, to je moc zajímavé - co se ti podařilo najít na netu!! Mě napadá, že jsem často měla notebook na klíně - že by to elmg. záření?? Soumerka

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.13 13:35

Ahoj, Soumerko :D Ten zásadní objev učinila „haacker“ :potlesk: Jinak jsem se v těch studiích dočetla, že to může být způsobeno i nošením velmi těsného oblečení. Já jsem loni skutečně nosila velmi těsné džíny skoro každý den, mohlo to způsobit poruchu prokrvení podkoží např. při dlouhém sezení (což by odpovídalo tomu, že se rýhy často objevili např. u zaměstnanců v kancelářích nebo i u dlouho sedící pokladní). O nábytek jsem se rovněž opírala, ty první rýhy se mi udělaly v místě opírání, na levé první a hlubší. Zajímavé je, že když jsem začala aplikovat Priessnitze a nahřívání infralampou, tak právě tím, že jsem zvýšila prokrvení postižených oblastí, se rýha na levé noze dál neprohlubovala a na pravé skoro nevytvořila, takže si myslím, že to s poruchou prokrvení podkoží souvisí. Taky si myslím, že se ten tuk neztratil, ale přesunul a zhustil vedle. To místo, kde byla rýha, se sice zaplní nějakým typem vaziva a při pohmatu je to tam měkčí, ale kolem mám takové menší bouličky, jako by tam byl ten tuk nahuštěný. Příští týden jdu na manuální lymfodrenáž nohou, napíšu, jak zafungovala. Jinak přístrojovou bych nedoporučovala, zrovna jemná není, byla jsem na ní jednou a to podkoží je i samo o sobě neklidné a po té přístrojové se mi to zhoršilo. To je moje zkušenost.

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.13 13:50

Hmm, tak jsem si objevila gramatickou chybu v mém předchozím příspěvku - samozřejmě „rýhy se objevilY“ :! Jinak teda přemýšlejte, co jste nosily, než jste objevily rýhu(y). Četla jsem, že se to občas objevilo i u chlapů, ale méně často, jednak mají trochu jinak rozložený tuk po těle (celkově ho mají méně), jednak tak často nenosí těsné oblečení.

E76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.13 13:04
Dalsi pripad

Ahoj holky, cetbou vasich prispevku jsem se uklidnila, za v tom nejsem sama :) mam taky propadliny na obou stehnach asi mesic. Zatim jsem byla jen na koznim, kde mi dali vitamin e a nejaky krem s eckem, ale nijak se to nezlepsilo. Nohy neboli, jen ty propadliny proste vidim. Rekli mi, ze by to mohla byt sklerodermie, ale kdyz jsem si cetla priznaky, tak se mi to moc nezda. Nemam to ani zatvrdle, ani barva neni jina ( kdyz stojim, vypada to sede, ale rekla bych, ze je to stin, protoze kdyz nohu zvednu, mam kuzi vsude stejnou). Tak uvidim, za 14 dni mam jit na krev. E

E76
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 11:45

Ahoj, jsem z Prerova.Jak budu mit cas, tak nafotim :) podle tech fotek je to to same :) Proste nadhera pred letem :))

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.13 15:55

A z čeho si myslíš, že to máš? Bolí Tě to? Kdyby ano, zkoušej ty Priessnitzovy zábaly.

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.13 08:21
lymfodrenáže NE!!!

Jsem po 3 lymfodrenážích (přístrohjové i manuální) a zdá se mi, že to naopak stav naopak ještě zhorší, začnou se objevovat další ložiska rozrušování tukové tkáně, další pálení a bolení nohou. Doporučuji jen toho Priessnitze a klid. Možná je to skutečně nějaký typ autoimunitního onemocnění vyvolaného psychikou. Lymfa je součástí imunitního systému. Uvidíme, co ukáže čas.

EvaG
3 příspěvky 19.7.13 11:30

AHojky, já mám sklerodermii od čtyř let. Chci se zeptat dělali vám testy z krve na sklerodermii a dělali vám biopsii, aby se to vyvrátilo?
Dcera má také propadlé místo, ale sklerodermie, mě nenapadla, já ji mám trochu jinou, mám ji ohraničenou žlutými vystouplými puchýřky. Jde o to, že sklerodermie se musí léčit atb a léky, jinak zánět v těle postupuje a může poničit i něco jiného než jen sval. Je to vlastně cévní onemocnění.

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.13 12:20

Ahoj, myslím, že někomu ze začátku této diskuze sklerodermii dělali a nepotvrdila se. JIna třeba já žádné změny na kůži nemám a na angiologii byly cévy v pořádku. U nás je to nejspíš ztráta či přemístění tuku vlivem staženého svalstva od stresu. Nijak to nepostupuje.

EvaG
3 příspěvky 19.7.13 12:47

No já jsem zvědavá na dceru, protože ona má pod zadkem takový propadlý pruh, je to trochu tužší, ale nějak né výrazně. K tomu jsem si myslela, že to je jen pozůstatek dětských faldíků. Ona sklerodermii, se dá potvrdit právě jen z té biopsie vzorku tkáně, testy krevní to nemusí ukázat.

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.13 12:57

U nás se tomu říká „lipoatrophia semicircularis“, můžeš si vygooglovat obrázky…
ať to dobře dopadne!

HanaHXX
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.7.13 13:59

Mimochodem na sklerodermii doporučuji vyzkoušet cordyceps (housenice čínská).

pivonia
1 příspěvek 14.8.13 10:22
" Zmizol " mi kus stehenného svalu

Ahojte všetci čo máte tento problém, konečne som sa dopracovala k Vám všetkým, rozmýšľam čo mám robiť s týmto problémom čo máte aj Vy, na ľavej strane mi " zmizol" stehenný sval. Napriek tomu, že som mala pád na lyžovačke, zo zadnej strane porušené šľachy atď…, TAK NA 99 % SI MYSLÍM, že mne sa to začalo s tým, že som si kládla notebook na nohy, keď sam prehrial ventilátor sem tam ma štípalo na stehnách… a mám pocit, že tu je problém,…možno sa mýlim, nestalo sa to hneď, ale postupne…takže dávajte si všetci pozor..nielen na elektromagnetický smog, ale aj na neviem ako to nazvať…nie priamu vnútornú popáleninu..???!!!

monikaba5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.13 10:08
Tak jsem tu také

Zdravím všechny. Mám taky prohlubeň, stejné jako všichni v polovině stehna cca 10cm, pozoruji ji již pár měsíců, ale až poslední dobou mě stehno čím dál častěji bolí. Přesně jak to tu někdo popisoval palčivá bolest, dnes od rána. Normálně mě to vzbudilo. A teď tu sedím už hodinu připravená jít k doktorovi, jen nevím jestli to k něčemu bude. Když to tak tady čtu. Pár měsíců už tu nikdo nic nenapsal, je něco nového? Děkuji Monika

Travy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.13 20:18

Dobrý den, již několik let mám prohlubeň na pravém stehně. Nikdy mě to nebolelo, ale posledních pár dnů v oblasti té prohlubně cítím slabý tlak. Napadlo mě, že to mohlo vzniknout nerovnoměrným zatěžováním pravé a levé poloviny těla (na pravé straně mám břicho viditelně víc vyklenuté než vlevo). Dívala se mi na to jedna fyzioterapeutka a vyslovila se také pro tuto příčinu. Ale zaujalo mě také, že to může souviset se stresem, jsem dost úzkostná a často ve stresu.

H1986
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.13 16:09

Ahoj, mam stejny problem…prohluben se mi objevila na levem stehni, nic me neboli…nevim, cim to je…:-/ zajimalo by me, jak to u vas vsech pokracuje…diky :-)

Mischenka.k
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.14 13:18

Pracuji jako zdravotni sestra, takze se v praci nezastavim.Od malicka aktivne cvicim, hlavne spinning.Je mi tricet let.Pred rokem se mi udelala prohluben na leve noze.Nohy mam hodne stihle a dlouhe. Takova ma chlouba)))) takze me malem omyvali, kdyz se mi to ze dne na den udelalo…letela jsem na EMG na neurologii.Dost neprijemne vysetreni.Ve finale mi pan doktor rekl, ze mi do svalu pichne jehlu. Vystrelila jsem z luzka jako strela.Toto jsem opravdu odmitla. Doporucil mi RTG panve a zad a rehabilitace.Pry se s timto nekolikrat setkal, ale nikdy se na diagnozu neprislo. Mozna pry atrofie svalu zpusobene bolestma zad nebo kycli.Je pravda, ze v poslednim roce jsem mela nadmerny stres, prestala jsem jist maso a misto trikrat tydne spinning, jsem ho omezila na jednou za 14 dni pro nedostatek casu. Prohluben neboli, nyni se po roce rust zastavil.Ale prohluben zustala:-((( po esteticke strance sileny…nikdo mi neporadil co s tim. Jeste jdu na ortopedii, zda to neni k bolestem kycli. Ktere mam…tak uvidim. Drzim vsem pesti! a to mi vsichni na zacatku rikali, ze to mam celulitidu:-))))

Haribol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.14 07:53
Propadly sval na noze

Ahoj hoky, se zoufalstvim jsem prohledavala google a narazila jsem na tuto diskuzi. I mne se udelaly uprostred stehna vodorovne ryhy asi 10 cm velke a mam je na obou nohach. Jsem z toho dost nestastna, uz takhle moje nohy zdobi celulitida, se kterou se snazim pred letem bojovat, a aby toho nebylo malo, doslova pres noc se mi udelaly dve vystavni diry v nohach. Z vasich prispevku vsak bohuzel nevyplyva, ze by doktori neco zasadniho vedeli :-( Presto si s tim radeji zajdu jen vaham za kym vlastne? Na neurologii?

monikaba5
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.14 10:20
monikaba5

Jen pro doplnění, u doktora jsem byla, koukali na mě jak na blázna a ať si jdu k obvodnímu, že tam nic není a oni nejsou přes svaly (byla jsem na chirurgii). K obvodnímu jsem nešla, po čase to přestalo bolet, prohlubeň je teď o něco menší, není to tak vidět. Je mi 44 pro doplnění. A teď čekám co to udělá až na jaře vyrazím na in-line, protože teď nic moc nedělám přes zimu:)Monika

Haribol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.14 10:41

A co zajit k cevnimu chirurgovi nebo na ortopedii, muze to s tim mit neco spolecneho? Jeste dodavam, ze v zamestnani stojim bezne 8 - 12 hodin (nekdy i dele) denne a nohy me uz strasne boli cca 3 roky a je to horsi a horsi, muze to s tim mit neco spolecneho? Holky, ja uz mam takhle cely zivot z nohou komplex a ted do toho jeste tyhle prohlubne

jsmenatomstejne
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.14 23:40

Ahojte, je mi 18 let a prohlubně se mi také udělaly téměř ze dne na den a už je tam mam asi půl roku, pravidelně cvičím a jsem celkem štíhlá. Jsem z toho značně zoufalá, protože už se mblizi jaro, léto a s tímto v plavkách ven opravdu nemůžu. A to byly moje nohy má chlouba, teď se při každém pohledu do zrcadla skoro rozbrečím. Opravdu nemáte někdo něco spolehlivého co zabírá? :-'(

Vera111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.14 16:16

Zdravím, mám úplně stejný problém rýha se mi udělala zničeho nic.. i když je pravda že jsem jednu dobu nosila hodne uzkou sukni s pevným lemem a je to přesně v té výšce. Pracuju 12h na nohou.. U doktora jsem nebyla.. noha mě nijak nebolí jen v té rýze mam přesně žílu po celé délce. Začala jsem chodit běhat tak snad to pomůže a noha se dá opět dokupy…

Lelek125
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.14 18:42
rýhy

Zdravím všechny, také mně se cca před 14-ti dny vytvořila rýha na levé noze, vysloveně ze dne na den. Četla jsem články o lipoatrophia semicircularis a přesně dle uvedených fotek sedí. Dnes jsem byla na sono žil na cévním a doktorka na mě koukala jak z jara, že jsem si stanovila diagnózu z internetu správně, i když o tom ještě neslyšela. Ptala se mě dokonce jak, že se to jmenuje :D. Každopádně potvrdila, že tuková tkáň v místě rýhy je jiná. Což přesně odpovídá informacím v článku. Snažím se přijít na to jak jsem k tomu přišla a nevím. Pravidelně chodím na manuální masáže a nikdy jsem nic takového nepozorovala. Pokud jste to některá z Vás měly, poraďte jak jste se toho zbavit.

Grrrrr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.4.14 21:10
Inkubátor

Dobrý den,

přispěji do diskuze se svoji zkušeností, podle mě podobného problému… třeba to má souvislost.

Vámi popisované prohlubně na stehnech mám už do dětství, respektive mi vznikla po narození… Má maminka mi říkala, že když jsem se narodila a dávali mě do inkubátoru, byla jsem samá kost a neměli mi kam píchnout injekci… udělali to do stehen. Od té doby prostě žiji v laickém domnění, že tam mám sražený sval a nijak jsem to neřešila.

Jsem hubená a stejně dolíky jdou vidět, tak zhruba zrcadlově na obou stehnech. Pouze když stojím. Lze to pozorovat i přes upnutější kalhoty a lidé si určitě myslí, že je to „lokální celulitida“. :)

No, kdyby se mi to objevilo z ničeho nic jak tady píšete, asi bych se lekla… ale já jsem s tím sžitá od nepaměti bez jiných průvodních problémů. :nevim:

Jaj84
1 příspěvek 3.6.14 22:19
mix příčin

Zdravím všechny, asi měsíc mám tytéž problémy, které popisuje většina z vás – na obou stehnech, spíše výše, kousek pod kyčlemi: podélná rýha. Nejdřív jsem myslela, že je to normální, jen jsem si toho prostě nevšimla (dokonce jsem i zkoumala a různě prohmatávala partnera, abych zjistila, jak je stehenní sval „utvořen“ u „normálního“ člověka…). Podle toho, co jsem se tu dočetla, jsem opravdu skvostný adept na „rýhové“ potíže: sedavé zaměstnání, kalhoty sice širší (jenže ony se zúží právě dlouhým sezením), věčné sezení v tureckém sedu nebo nohy zkrátka někde v oblacích, denně otevírání okna ohnutím se přes bednění na topení, protože jinak tam nedosáhnu, častý stres, antikoncepce, antisportovec (o to víc se ale snažím chodit) a možná ještě nějaká anti… Rýhy naštěstí nebolí. Poraďte, chce to spíš klid, nebo zátěž? Estetiku až tak neřeším, spíš se modlím, aby to nezačalo bolet. Lékařů se bojím jak čert kříže, vidím je zatím jako možnost až v případě, že to začne bolet. Děkuju…

Akela21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.8.14 16:22
propadlý sval?

Ahoj všichni se stejným problémem, asi před měsícem se mi udělala prohlubeň na straně pravého stehna a asi se mi ještě za poslední dny zvětšila. Přisuzovala jsem to velkým změnám váhy-jsem půl roku po porodu (měla jsem 18 kg navíc, ted opět svoji váhu 57kg), také kojím, beru HA Cerazette a dost často malou nosim v náručí, myslela jsem, že se mi propadl sval z toho všeho, ale doktor přes pohmat ani sono nic špatného nenašel-sval je prý ok, takže netušim, co to může být, ale je to fakt hnusný :(

Nikola10
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 21:53

Ahoj Vsem, mam presne stejny problem jak popisujete. Na prave noze se mi objevila po porodu dcery prohluben. Ktera postupne zacala byt opravdu viditelna i pod oblecenim. Cca pred rokem jsem videla naznak i na druhe noze. Hodne sportuji, zacala jsem cvicit pilates a posilovat panevni dno a prohluben na druhe noze opet zmizela. Kazdopadne nyni, kdy mam prazdninovou pouzu cviceni se mi opet i na druhe noze zacina objevovat. Ve stresu jsem, mam doma dve male deti :-) Ale chci se zeptat? Mela jsem take sedave zamestnani ted jsem 5 rok na MD, ikdyz hodne sportuji. Casto pracuji v sede na sedacce s notebookem polozenym na nohou a tak kdyz to tak nejak sleduji, opiram hranu notebooku o stehna??? Nema nekdo stejny zlozvyk?

martasek94
1 příspěvek 26.9.14 22:53

Prosim nekdo ma nejake nove poznatky zkusenosti? Dceri 20 let se to objevilo tez. Pres noc. 10×5cm. Budu vdecna za kazdy prispevek

Marlili
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 21:41
Prohlubeň na stehně u dcery 7 let

Ahoj všem,
jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila. Trápí mě stejný problém, jenže u mé dcery, které je sedm let. Takže myslím, že vaše úvahy o opírání se, antikoncepci, věku a jiných příčinách jsou nepravdivé, protože ona je stále v pohybu, léky neužívá, prostě normální jinak zdravé dítě. Začali jsme právě zjišťovat, co to může být. Zatím jen kontrola na kožním a doporučení na další vyšetření, doktoři kroutí hlavou a neví. Další prohlubeň se jí dělá na zadku. Dnes mě napadla borelioza, tak necháme nabrat krev, aby se to vyloučilo. Doufám, že to není nic vážného a tahle diskuze mě trochu uklidnila. Pokud to bude jen kosmetická vada na kráse, budu moc ráda :mavam:

Svisju
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.14 22:20
něco podebného

Ahoj všem píšete tu že se vám udělala prohlubeň na stehnu ale ja jí mám na nártu už ani nevím jak dlouho ale nechce se mi stim letět k doktoru vůbec to nebolí ma někdo totéž???

simuska17
2 příspěvky 4.2.15 02:58
Rýha na čele

Ahoj holky. Procházím si tím samým, ale přemýšlím, proč jen já mám rýhu na čele. Z toho, co jsem vypozorovala, jsem zjistila, že když jsem vyčerpaná, unavená, jde o hodně více vidět. Chci se zeptat. Napadlo mě, jestli by jsme si nezaložily na FB skupinku se stejným názvem, nechali by jsme ji uzavřenou jen pro nás s tímto problémem a mohli si zveřejňovat fotky k porovnání. Pokud by to nikomu nevadilo. Díky za reakce. ;-)

Příspěvek upraven 06.01.16 v 21:50

MartinaSKK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.15 08:56
stratilo sa to?

Ahojte, mam,,diery,,na stehnach asi mesiac. Vyzera to hrozne. Bola som na roznych vysetreniech, na nic neprisli. Akurat na reumatologii mi povedali, ze to bude lipoatrofia. Este zajdem do tretice za neurologom, nech mi to pozrie ultrazvukom. Pobolievaju ma tie stehna. Nie stale, ale sem tam to tak popichava. Chcela by som vediet, ci sa to niekomu vratilo do normalu.. Hroozne to vyzera

MartinaSKK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.5.15 20:56

Ahojte. Bola dom na usg. Svaly su v poriadku. Takze to je nerovnomerna strata tuku. Ine vysvetlenie nemam.

Lenulelenula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.15 20:32
taky to mam a v poradi podruhe

Ahoj, uplne koukam kolik nas je co maji takovy nevzhledny problem na noze. Mela jsem to asi pred 10 lety na obou nohou ve stejne vyscce. V te dobe jsem mela kamosku co delala fyzioterapii. Stehno mi masirovala tak hodinu nejmin davala zabaly a pouzila i tzv banky. Sval se spravil. Ted jsem zacala cvicit a opet se mi takova propadlina ukazala. Ja osobne si, yslim, ze s tim stres opravdu muze mit neco docineni a take to je urcite ten nashromazdenytuk. Doted jsem si myslela, ze jsem jedina na sveze kdo to ma. Vsech lidi co jsem se ptala co by to mohlo byt tak nikdo nevedel. Zacnu s masazema a budu pevne verit, ze se to zlepsi. Mam liposukci, takze vsechen tuk jde hlavne do stehen. Ta bio lampa urcite taky pomuze. Ta je zazracna, mame ji doma uz asi 15 let a mamce se ted po operaci nechtela zacelit rana az jsem zakrocila ja a zacala ji svitit na ranu…ta se doslova zacala zcelovat pred ocima, kazdou minutu. Takze ta by mohla urcite pomoct. Ta lymfaticka masaz musi byt urcite taky jedna z moznosti. Proste zkusim, zabaly, lampu, lymfu a to by v tom byl cert, aby to nezmizlo

Denisa GN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.15 10:10
Jeste, ze jsem vas nasla

Asi 3 dny mam propadlinu na prave noze a dnes druhou na leve. Ja stihla nejsem, mam postavu tvaru hrusky a ted se snazim vahu snizit. Prvne me napadlo, ze tohle je vysledek po tydnu hladoveni, ale nejak se mi to nezda. Jsem rada, ze jsem na vas narazila a nejsem jedina s timto problemem.

lada6615
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.16 20:50
jsem na tom stejně

Už je to asi dva týdny co se mi objevila prohlubeň na pravé noze asi 12cm nad kolenem. Loni v květnu jsem byla na operaci menisku. A v září jsem chodila na RHB a z toho 12× na magnet.Po ukončení jsem si všimla menší rýhy. Ale ta prohlubeň se objevila až teď a je stále větší. Mám sedavé zaměstnání a jsem stále ve stresu. A teď ještě tohle!!!
Máte někdo nové poznatky? Nevím zda má cenu s tím vůbec chodit po doktorech když to tu tak pročítám. Jsem z toho nešťastná protože mé nohy byly mou chloubou.

simuska17
2 příspěvky 6.1.16 21:53
Dotaz: Vytvoření skupinky na FB?

Ahoj holky. Procházím si tím samým, ale přemýšlím, proč jen já mám rýhu na čele. Z toho, co jsem vypozorovala, jsem zjistila, že když jsem vyčerpaná, unavená, jde o hodně více vidět. Chci se zeptat. Napadlo mě, jestli by jsme si nezaložily na FB skupinku se stejným názvem, nechali by jsme ji uzavřenou jen pro nás s tímto problémem a mohli si zveřejňovat fotky k porovnání. Pokud by to nikomu nevadilo. Díky za reakce.

lada6615
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.16 23:59
suhlasím

Určitě je to dobry nápad. :potlesk:

Erča15
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.16 14:34
Biopsie

Mám se svalem stejný problém. Poslali me na sono, ultrazvuk a do Zlína bych měla jít na vyšetření. :) V tom Zlíně se dozvím nebo měla bych se dozvědět co to asi je ale jestli to nezjistí tak půjdu na biopsii

lada6615
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.16 10:01
biopsie

Erčo, určitě dej vědět jak si dopadla a co se zjistilo. Já jdu na neurologii v dubnu tak nevím kam mě pošle.

Erča15
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.16 18:35
biopsie

Někdy na konci května jdu na biobsii svalu, už to mám jistý. Na noze mám hemangion, sice který už není skoro videt, ale stále ho mám. Mám ale i teorii, že ta postížená noha se málo prokrvuje, protože jsem si zkoušela kartáčem na tělo rozproudit trochu krev a i lymfu a postížená noha byla méně červená, jak ta zdrava. (tlak byl stejný, dokonce jsem na postíženou tlačila více i delší dobu)

KateXY
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.16 01:05
Prohluben ve svalu

Zdravím, mam přesně to samé na obou stehnech zhruba ve stejne výši. Prosím, k jakému doktorovi jste s tím šly?

donutka
2 příspěvky 2.7.16 09:49

Ahoj holky, mám to stejný. Může někdo napsat jak se toho zbavit? Jsem z toho na nervy :zed:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek