Porucha příjmu potravy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nickyjandova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.11 04:00
porucha příjmu potravy

Ahoj, mám takový problém…už nekolik let (cca 6) mám problémy s příjmem potravy. Začlo to tím, že jsem přestala jíst, jenze asi po 14-ti dnech jsem začala chytat hrozné záchvaty žravosti, tak jsem se zacla opravdu hrozne prejídat a následne zvracet a poté jsem tak 2 roky užívala projímadla…potom jsem se na to ,,vykašlala" a byla jsem nejakou dobu v pohodě. Jenže pokaždé když si najdu nového partnera, nebo mám nějakou stresovou situaci, tak do toho znova padám, bud nejím nebo zvracím , nebo užívám diruetika…psychologa jsem nikdy nenavštěvovala…snazila jsem se dostat se z toho sama…v této době si připadám, že jsem zdravá, ale asi tomu není tak…sním co chci, ale jeste potom zhubnu, myslite ze jsem si tím mohla v těle neco narusit ?? metabolistmus to nebude, protoze kdyz jdu nekam pít tak mám kocovinu jeste dva dny potom… poradte co mám delat, jak si dát zdraví do porádku…porád se bojím ze d otoho znova spadnu…dekuju za rady… :-)

Reakce:
Lucrezia
345 příspěvků 3.7.11 10:05
PPP

Ahoj, to je klasika, co popisuješ.
Můžeš se v tom plácat i celý život. Nahoru dolů.

Psychologa bych Ti vřele doporučila, i když není spasitel, pomůže Ti porozumět mechanismu, jak to v Tobě funguje a proč to děláš.

Je to podobný princip, jako závislost. Jakmile do toho jednou spadneš, v krizovkách budeš mít tendenci se do toho vracet.

Jak jsi na tom váhově?
Co okolí, ví o tom někdo?

Ptala ses, jestli sis mohla v těle něco narušit…tělo je zblblé a neví jak reagovat, neví, kdy ho zas budeš trápit hlady nebo zvracením.
Tak reaguje nepředvídatelně. Ale nic z toho není nevratné. Dokud žiješ, dá se vše upravit. Pokud budeš dodržovat delší dobu pravidelný režim, tělo získá zase důvěru v to, že nebude strádat a bude se chovat normálně.

Obrať se na sdružení Anabell, mají tam výživovou poradkyni za přijatelnou cenu, sestaví Ti jídelníček na míru a bude třeba ho dodržovat.
Má to smysl ale jen v tom případě,, že s tím něco dělat chceš.

Držím pěsti, velmi dobře tyhle potíže znám, to mi věř. Je to běh na dlouhou trať.

Terezaa K.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.15 16:37
výzkum do bakalářské práce

Dobrý den,
jsem studentkou třetího ročníku bakalářského studia Sociální pedagogiky se zaměřením na etopedii a svou závěrečnou práci píši na téma Vliv mentální anorexie na příbuzné a okolí klienta. Ráda bych se zeptala, zda by se ve Vašem okolí nenašel někdo, kdo by byl ochotný vyplnit mi krátký výzkum. Jedná se o zcela anonymní informace, které nebudou nikdě zveřejňovány, ale poslouží jen pro napsání práce. Jakékoliv dotazy ráda zodpovím. Případným respondentům zašlu otázky k výzkumu na email.
Budu velice ráda za jakoukoliv reakci.

Kontakt: tereza. kabova@seznam.cz

Hezký den
Tereza :)

Mary.enn
32 příspěvků 4.10.17 12:40
@nickyjandova píše:
Ahoj, mám takový problém…už nekolik let (cca 6) mám problémy s příjmem potravy. Začlo to tím, že jsem přestala jíst, jenze asi po 14-ti dnech jsem začala chytat hrozné záchvaty žravosti, tak jsem se zacla opravdu hrozne prejídat a následne zvracet a poté jsem tak 2 roky užívala projímadla…potom jsem se na to ,,vykašlala" a byla jsem nejakou dobu v pohodě. Jenže pokaždé když si najdu nového partnera, nebo mám nějakou stresovou situaci, tak do toho znova padám, bud nejím nebo zvracím , nebo užívám diruetika…psychologa jsem nikdy nenavštěvovala…snazila jsem se dostat se z toho sama…v této době si připadám, že jsem zdravá, ale asi tomu není tak…sním co chci, ale jeste potom zhubnu, myslite ze jsem si tím mohla v těle neco narusit ?? metabolistmus to nebude, protoze kdyz jdu nekam pít tak mám kocovinu jeste dva dny potom… poradte co mám delat, jak si dát zdraví do porádku…porád se bojím ze d otoho znova spadnu…dekuju za rady… :-)

Ahoj, tady tě nebude nikdo diagnostikovat, to může jen lékař a na toho bych se také obrátila. Buď na praktického lékaře, nebo na gastroenterologa a vše s ním ohledně tvého zažívání probrala. Kamarádka, která si procházela něčím podobným a točila, se dlouhou dobu v kruhu poruch příjmu potravy docházela na sezení do poradny Anabell. Nechtěla bys poradnu také vyzkoušet? Kamarádka tam vstoupila do „multidisciplinárního týmu“ a byla v péči několika odborníků (sociální pracovník, gastroenterolog, nutriční terapeut, psychoterapeut a psychiatrička..). tato péče jí strašně pomohla, jelikož se rychle odhalily její zdravotní problémy se zažíváním, tak se i rychle řešila její psychika a sestavení jídelníčku. Určitě se podívej na jejich stránky, tam najdeš veškeré informace a a kontakty na jednotlivé pobočky. Budu ti držet moc palce!!

spell
10 příspěvků 10.10.17 15:05

Měla bys navštívit psychologa, tohle tě může trápit celý život, pokud nepřijdeš na příčinu a nezačneš o sobě jinak přemýšlet a milovat své tělo. Trávení můžeš mít trvale poškozeno, určitě navštiv gastro.

Jana Pouchla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.19 10:20
Vlastní 20 letá zkušenost

Před 22 lety v nemocnici mě dorazily moje játra lékaři velkým množstvím léků. Játra byli zřejmě už částečně zničené dědičnou steatózou.Bylo mě 43 let. Náhodou jsem potkala firmu Herbalife a začala jíst koktejly,co oni prodávají.Jedla jsem je 20 let k snídani a někdy i k večeři.Přežila jsem celkem v pohodě celých 20 let.Zkuste to.Mohu Vám to doporučit. Jediná nevýhoda je,že si tělo na to zvykne a pak to asi musíte jíst pořád.Výhoda-zpomaluje to stárnutí,protože to obsahuje všechny živiny ,které v dnešní stravě ani snad nejsou.Výrobek je z bylin.

Váš příspěvek