Poradí mi prosím někdo ? Jak vysadit léky na bolest.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaroslava Schmidtová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.22 12:35
Poradí mi prosím někdo ? Jak vysadit léky na bolest.

Jsem po operaci a beru již 4 měsíc Tramal na bolesti.
Již ho chci vysadit ale zjstila jsem, že po vysazení tedy zažívám velice nepŕíjemné
pocity brnění v nohou, zimnice atd. Jedná se jak jsem se dočetla o abstinenční příznaky.
Zkusila jsem rivotril jak mi poradil lékař ale bylo to jestě horší.
Můžete mi PROSÍM někdo poradit jak vysadit Tramal tak aby mi z toho nebylo tak zle?
Dékuji

Jaroslava

Reakce:
Ellen777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.22 13:11

Bohužel, pokud u Vás již vznikla závislost, špatně Vám bude. Absťák může být pěkné peklo. Ale neberete to zatím moc dlouho, myslím že to nebude tak hrozné. Tady moc rad není - buď budete dávku pomalinku snižovat, třeba každý týden o kousek, a bude Vám blbě málo, ale dlouho, nebo budete snižovat rychle, bude vám zle, ale rychleji z toho budete venku. Případně můžete zkusit pobyt v nemocnici - psychiatrii, a vysazovat pod odborným dohledem.

Jaroslava Schmidtová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.22 13:17

Děkuji. No beru cca 3 měsíce Tramadol Mylan 200MG. Z původních 4 tablet denně jsem momentálně tak na 200 mg denně a to si půlim. Myslíte že mám dále snižovat až třeba na 50 mg? To už by se dalo vydržet co myslíte. Ten první absták byl hrozný. Lezela jsem vposteli a takový neklid v nohou jsem nezazila, musela jsem vstat s vzit si znovu.
Ted beru tak 150 - 200 mg dle pocitu denne. Ale chci se toho zbavit absolutně.
To opravdu není lék který by zabránil těm nepŕíjemným pocitům?
Děkuji Jarka

Ellen777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.22 16:16

Tak to už máte snad to nejhorší za sebou. Já jsem jednou na Tramalu taky ulítla, asi na tři měsíce, dostala jsem se během krátké doby až na 1200mg denně, vypadala jsem hrozně, měla strašnou zácpu, občas pocity dezorientace…taky v tom zahučelo hodně, hodně peněz. Ale kupodivu jsem se z toho dostala docela dobře, asi tři dny jsem proležela v posteli a dobře mi nebylo, ale takový absťák z benzodiazepinů je 100× horší. I když asi to může být individuální. Nevím, jestli je nějaký lék, který by Vám mohl pomoci, to asi konzultujte s lékařem. Z volně dostupných věcí asi něco tlumícího neklid - meduňka, guajacuran, kozlík. Doktor by Vám mohl předepsat něco nenávykového, ale jsou to slaboty - Atarax, Prothazin, Chlorprothixen. Já byla i v léčebně a holčině závislé na heroinu mírnili šílený absťák právě benzodiazepiny, možná by Vám je lékař taky napsal. Jsou tedy taky návykové, ale při braní 2 - 3 týdny návyk nehrozí. Všechno tohle Vám může napsat i obvoďák. A jinak ano, být Vámi, pomaličku bych snižovala, až do úplného vysazení. Ale chce to hrozně silnou vůli a pokud je závislost silná, člověk to většinou sám nezvládne. Kdybyste napsala, že berete těch 800 a nemůžete se s tím hnout dolů, protože absťák je tak strašný, že ho nevydržíte, radila bych Vám hospitalizaci. Ale takhle na tom nejste, a těch 150-200 není už velká dávka.

Bene147
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.22 15:14

No bacha, pokud půlíte retardovanou verzi Tramadolu 200mg, která funguje tak, že látku postupně uvolnuje po dobu 12h, tak tím půlením onu funkci zrušíte a Vám se uvolní celých 100mh látky najednou. Tím jste si tedy moc nepomohla, spíš naopak. Bud si sežente 50mg tobolky nebo kapky - ty by byly ideální, jelikož si můžete dávkovat doslova po pár miligramech Tramadolu. Takže opakuji, jakmile je něco RETARD, tak tablety nepůlit, nedrtit či něco podobného! Po rozpůlení je sice účinek silnější, ale kratší. Snad Vám to pomůže. Jinak souhlasím s tím, co psala Ellen. Jen dodám, že v případě, že by Vám dlouhodoběji nešlo abstinovat, můžete na pár měsíců zkusit subsituční léčbu Suboxonem. To je sice také opiját, ale bere se pouze jednou denně, nemá tak celkově tlumící účinky, má slabší abst. příznaky (ikdyž roztažené do delšího období) a ten se pak dá pod odborným dohledem pomaličku vysnižovat. Ale to už musíte na psychiatrii k adiktologům.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu