Plíživý anafylaktický šok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kocourekpuci
1 příspěvek 14.04.18 07:38
Plíživý anafylaktický šok

Zdravím přátelé,
před měsícem se mi objevil zánět karpálního tunelu a odnesla to část paže nad loktem až po lopatku. Obvoďák mi na to napsal mix prášků proti bolesti-Palgotal, tj. Tramal a Paracetamol a Diclofenac Duo. 18 dní užívání bylo v pohodě, když si odmyslím bolesti žaludku, náběhy na zvracení apod. 19 den jsem ráno užil mix a odpoledne mě málem zabilo kafe.
Nejprve se objevila bolest u srdce, tep byl neměřitelný pro vysokou frekvenci, motala se mi hlava, těžko se mi dýchalo, frekvence pocitu na zvracení byla mnohem vyšší a celkově mě bylo hodně zle. Zvládl jsem akorát zavolat do lékárny a zeptat se na Diclofenac. Magistra řekla, že nástup léku trvá cca 3 hodiny a pak se 12 hodin látka uvolňuje do organismu, což by odpovídalo tomu, jak mě bylo zle. Zeptal jsem se, jak dlouho se Diclofenac vyplavuje z těla - prý 48 hodin. Poslední dotaz byl, zda může vyvolat anafylaktický šok. Prý ve velmi vyjímečných případech.
Jsem vyjímečný případ - mám polyvalentní alergii a mám za sebou 8 anafylaktických šoků, z toho 5 z nich ukončených „náhlou smrtí.“ :lol:
Diclofenac jsem vyhodil, 48 hodin jsem jen ležel, ale je mi stále špatně. Špatně se mi dýchá, náběhy na zvracení mám stále, jsem malátný a hrozně unavený - což jsou příznaky anafylaktického šoku nebo stav po podání Calcia.
Calcium jsem nepoužil, neboť jsem netušil, jak by reagoval s Diclofenacem, dnes je to 3 den, co jsem ho vysadil.
Otázka zní - nemáte někdo zkušenost, zda je možné na anafylaktický šok použít Calcium i v pozdější době (3 den)

Problém je, že buď anafylaktický šok je - 10 minut na zásah doktora nebo podání Calcia, to v lepším případě, v horším do 2 minut sebou seknu a pak přichází oživování, když doktor ví co má dělat. :lol:
Ale ještě jsem se nesetkal s tím, aby se anafylaktický šok dostavoval takhle pomalu, plíživě 8o

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek