Neurologické problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ja-rka
3 příspěvky 05.04.18 09:09
Neurologické problémy

Dobrý den, moc prosím o radu. Žena, 31let, 175/60 jedno dítě, červen 2017 menší gynekologický zákrok v anestezii, jinak žádná operace. Zdravý životní styl, cvičení, pestrá strava ale sedavé zaměstnání. Jinak častý stres a kouření. Listopad 2017 se objevily bolesti novou od kolen dolů (hlavně achylovka, holenní kost, lýtko, a podkolenní jamka zde s otokem). RTG páteře, nic se neprokázalo. Asi týden jsem užívala Nimesil a protizánětlivé byliny a bolest nohou povolila. Po Novém roce se však objevila bolest rukou. Od lokte dolů, nejvíce dlaň a palce-v tom místě otok a fialové prokrvení. 3 týdny nemocenská bez medikace s tím, že jsem unavená. Stav se zhoršil psychicky-trpím na tetanii a úzkostnou poruchu. (objevilo se noční hučení v levém uchu, třes, pocení, bolest žaludku, plačtivost). Nástup do práce. Objednala jsem se k neurologovi. Objevily se tiky a záškuby bolest nohou jako předtím + stehenního svalu-kde je bolest nejhorší, hlavně v noci, nebo když jsem v klidu. Také přetrvává bolest rukou, asi kloubů a pocit nateklých rukou. Jsem objednaná na vyšetření tuším EMG a tetanii a odeslal mě na revmatologii. Zde odběry krve a také čekám na výsledky. Přidala se totiž bolest kloubů a menších kostiček např. v chodidlech. Po vyšetření a odběrech na revmatologii (celiakie, chronova choroba, vaskulitida, lupus, revma a jiné autoimunistní nemoci-výsledky budou až cca za 10dní) předepsán Flamexin na zkoušku. Ten užívám 5 den, stále cítím bolest a pálení ve svalech (občas jako bych se polila horkou vodou-jednou ruka, jednou noha) zvýšil se mi tlak a tepovka (dříve v průměru 105/65 nyní 120/85 a tepovka kolem 100!!!), v celém těle mám tiky a záškuby (občas celá končetina, občas jen sval), jsem nervózní, mám ledové zpocené končetiny, nemůžu spát (dříve velká únava a spala jsem min. 8 hodin, teď zvládnu 4 max 5 hodin), chvění a vibrace v těle, přidalo se chvění a tiky v jazyku. Jsem schopná chodit, vynést nákup, zapnout knoflíčky na košili, nezakopávám. Svaly bolí hlavně v klidu (bez fyzické aktivity) ve fyzické aktivitě mě omezuje pouze bolest kolen. Jsem apatická. Byl dělán i klasický biochemický rozbor-štítná žláza v pořádku, cukr v pořádku, AST ALT, GGT v pořádku, CRP 1 (vždy ten se dělal opakovaně), nížší cholesterol a nízká kyselina močová. Před časem jsem mimo jiné navštívila praktika pro bolest v pravém podžebří-byla jsem odeslána na chirurgii, bylo podezření na slepé střevo. Dělali RTG a sono břicha. V břiše zvětšené uzliny a 7mm velké ložisko vody v okoli slepého střeva. Pro nízké CRP a nebolestivost bez operace. Bolest pod pravým žebrem se občas stále objevuje.
Prosím nemáte někdo nějáké tipy o co může jít? Jsem opravdu vystrašená, což stav ještě zhoršuje. Užívám zmíněný Flamexin, vitamín D, b-komplex a magnosolv.

Reklama

Reklama

Reakce:

Ja-rka
3 příspěvky 05.04.18 10:19
doplnění

Teď se mi podařilo spojit s neurologem. Volala jsem ohledně krevních testů-vše norma-hraniční borelie a chlamydie pneumonie. Chce přeléčit ATB, ale mám přijít až v objednaném termínu, tedy za 14dní. :? i když jsem mu říkala, že mám pocit, že se mi stav zhoršuje… A tak už jsem se ho nezeptala, jestli mi právě hraniční hodnoty můžou způsobovat tyto stavy…???

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama