Ošetření řezné rány

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenkapolackova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.21 01:47
Ošetření řezné rány

Zdravím, chtěla bych se zeptat jak co nejlépe ošetřovat řezné rány a jiná drobná poranění? Máme doma malé děti a to je opravdu pořád něco u nich…

Reakce:
Moncejzek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.21 02:38

To moc dobře znám, mám dva syny a manžela kutila. U nás doma je tedy poranění téměř každý týden. Vždy podle toho, jak se to stane, se rozhodnu, jestli jim ránu vyčistím jen tekoucí vodou nebo použiji dezinfekci. Pak mám doma sprej, který na ránu nastříkám. Sprej ránu chrání před zanesením infekce a urychluje hojení.

Lenkapolackova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.21 17:14

Jaký sprej? Kde bych ho mohla prosím koupit?

Moncejzek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.21 08:01

Narazila jsem na něj jednou v lékárně https://hemacut.cz/ , když jsem hledala náplast, která by držela. Lékárnice mi ho tehdy doporučila, že je to voděodolné a účinnější než náplast. Ze zkušeností mohu říct, že se pak rána rychleji hojí.

Petrahaplakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.22 12:44

Myslíte si, že je rozdíl v délce hojení při používání různých dezinfekcí?

Evafilipova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.22 12:47

Myslím si, že to tak je, protože je důležité celou dobu držet ránu v čistotě. Když jsem si nedávno rozřízla ruku o kari síť při stavbě základové desky na náš dům, tak jsem si to umyla a použila dezinfekci ve spreji. Pak jsem to denně natírala ještě dezinfekčním gelem a zhojilo se mi to opravdu rychle.

SarynaK
18 příspěvků 9.6.22 11:31

Betadinka je super

Petrahaplakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.22 01:44

Také to právě řeším do lékárničky na stavbu našeho rodinného domu. Chodí nám tam pomáhat spousta lidí a tak se snažím jim tam udělat co nejlepší zázemí.

Evafilipova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.22 01:51

To je správný přístup, my tam máme stavební boudu a v té lékárničku. Koupila jsem tam gel a sprej Octenisept. Doporučila mi ho tehdy kamarádka zdravotní sestřička, která mi říkala, že to používají i u dětí, že to má německé atesty pro používání u novorozenců. Dezinfekce totiž vůbec nepálí ani neštípe. Objednávala jsem to přes e-lékárnu, tady mají seznam, kde to prodávají https://www.octenisept.cz/…kozni-sprej/

Váš příspěvek