Opiatove náplasti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martinarez  27.04.17 11:08
Opiatove náplasti

Chtěla bych se poradit s někým kdo má zkušenosti s používáním opiatovych náplasti. Při použití silnější náplasti máme problém s hrozným motáním hlavy když použijeme slabší neutlumi to bolest. Lékaři to moc neřeší. Neví někdo jestli náplast má celé tři dny stejný účinek nebo se časem zeslabuje? Díky za jakoukoli radu.

Reklama

Reklama

Reakce:

Robin25
2 příspěvky 28.04.17 12:46

Mám zkušenosti s opiáty jako takovými (v tabletách) a s náplastmi diclofenaku. U náplastí určitě docházelo (alespoň u mně) k tomu, že nějakou dobu trvalo než začali působit a ke konci byla dávka nižší. U opiátů jako takových, je časem vztvořena závislost, a zpočátku mohou být nežádoucí účinky (třeba to motání hlavy). Opiáty jsou asi jedny z mála léků u kterých nemusím hlídat čas. Tělo se přihlásí samo, přijde absťák. Podobné to bude u náplastí, i kdzž v menší míře (preci jen působí hlavně v místě aplikace a do krve nepřechází úplně vše).

Já jsem to částečně vyřešil vhodným časem kdy si beru léky. Vstávám v šest ráno a na léky mám budíka ve 4:30 a tak v době než nastoupí účinek ještě polehávám v posteli.

Případně jsem to řešil tak, že jsem denní dávku rozdělil na třetiny, aby tam nebyl ten moment kdy je menší množství opiátu v krvi tak silný.

U náplastí bych to asi řešil tak (pokud jsou na tři dny), že bych každých 36 hodin měnil polovinu náplasti. V extrému každých 24 hodin jednu třetinu. Pochopitelně měnit tu část co je nejdéle nalepená. Spotřeba tak bude stejná, jen dávka bude rovnoměrnější.

Martinarez  29.04.17 15:17

@Robin25 děkuji za odpověď.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama