Může jít o boreliózu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slajak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.13 21:53
Může jít o boreliózu?

Zdravím, asi před třemi týdny jsem „chytil“ klíště a hned jsem jej odstranil. Následně se mi na daném místě objevil malý červený flíček, který asi do pěti dnů zcela zmizel, nepřesáhl nikdy velikost 1 cm v průměru. Stejný flíček se mi po klíštěti udělal asi před třemi roky a taky to nic nebylo. Od včerejška mám horečku, bolí mě v krku a mám lehkou rýmu.

Může mezi tím být nějaká spojitost? Mohlo by jít o příznaky boreliózy? Možná jsem jenom nemocný kvůli nedostatku spánku, kvůli časnému vstávání na brigádu jsem toho už asi měsíc moc nenaspal (denně cca pět až šest hodin), ale i tak mám docela obavy, že by mohlo jít o něco vážnějšího.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.

Reakce:
avoksorp
2 příspěvky 11.09.13 15:49
muze to byt Borelioza

Ja bych to nepodcenovala je to doba kdy by se protilatky mohly vytvorit. Nechte si nabrat krev na borelie a kdyz budou pozitivni udelaji western bloott ktery by to mel potvrdit, ale nemusi.Je lepsi vcas zasahnout nez to nechat rozjet a pak leta mit problemy :mavam:

aleluja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.13 08:04

Přesně tak. inkubační doba..udělaj néběry. U borelky je nejdůležitější včasné odhalení. pozdější fáze se velmi špatně léčí a v té nejpozdější už příznaky zůstávají a jen se dají potlačit.

slajak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.13 20:16

Doktor došel k závěru, že borelióza to nebude, ale vzali mi krev na protilátky proti klíšťové encefalitidě, tak snad to bude v pořádku…

Fo3xter
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.13 21:10

Dobrý den, řeším ten samý případ. před 2 týdny jsem si vyndal klíště a objevil se mi červený flíček, který je veprostřed vybledlý. Neuvěřitelně svědí a ještě k tomu jsem skoro přestal slyšet na levé ucho. Uzliny mám zduřelé a mám už 2 dny migrénu, ale teplota mi ještě nenaskočila a můj doktor odmítá udělat odběry. :,(
Co mám dělat? :nevim:

předem děkuji

JudlaCZ
6 příspěvků 29.10.13 10:55
Mám boreliozu

Mám na levém berci pod kolenem 22cm flek u prostřed bledý. Ted jsem přišel od doktora s antibiotiky. Jasná borelioza. Za 4 týdny bude odebírat krev.

JudlaCZ
6 příspěvků 29.10.13 11:07

To: fo3×ter Člověče moc se mi to nelíbí raději běž do nemocnice pokud je tvuj praktik lempl. Někdy se bolerioza neprojevuje vůbec flekem a naopak napadá nervovy system. Jak velký flek máš? ja 22cm

JudlaCZ
6 příspěvků 29.10.13 11:14

To: Fo3×ter
Mám boreliozu už podruhé, přechodil jsem ji ve 12-ti letech, co si pamatuji měl jsem cca 2 roky migrénu a nikdo nevěděl proč, Pak najednou zjistili přechozenou boreliozu. Ta borelioza je stále v krvi několik let aspon u mě to tak bylo.

chal
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.13 15:47
borelioza

Dobrý den, prosím o pomoc. v září mě něco bodlo do nohy na zahrádce. teď teprve flek. pálí, svědí. další začervenalá kůže pod okem. odběr krve.je pozitívní na boreliozu. nasazené antibiotika Sumamed500.psychicky jsem na dně. prosím, co dál? děkuji moc :zed:

pes113
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.15 21:15
bolerioza se vrací při ztrátě imunity i za tři roky

Mě se znovu vrátila bolerioza tao to flek za uchem až za tři roky, doktorka mě ani nedala léky bna přeléčení, našla jsem si firmu a její b ylinky mě z toho dostanou úplně dozvěděla jsem se že mohu být za několik let i na vozíku nepodcenovat boleriozu a ozvě se mě poradím

pes113
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.15 14:06

Nyní je možnosti vyléčit boleriozu mě se vrátila podruhé po 3 letech mohu poradit 607904165

Terka Švábka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.06.18 18:31
Klíště

16.6. mě kouslo klíště. Mám tam červený flíček, který hrozně svědí. Hlava nebolí, migréna ani teplota není, ale stejně si nejsem jistá, jestli se z toho nevyklube Borelióza.

ivasta
2 příspěvky 19.06.18 11:21

Ihned k praktickému lékaři, nahlásit klíště a svědění. Požádat o krevní infekční serologii na Borellie IgM a Borelie IgG. Údajně se Borellie projeví až asi po14 dnech.

Váš příspěvek