Multifokální brýle zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vlastislav
34 příspěvků 10.7.19 09:04
Multifokální brýle zkušenosti

Dobrý den, měl bych na vás dotaz ohledně multifokálních brýlí. Kde se dají sehnat za nějakou rozumnou cenu? Mě už hrozně nebaví brýle střídat, a přemýšlel jsem, že bych právě vyzkoušel tyhle několik v jednom. Budu rád, když mi dáte tip kde sehnat kvalitní a přitom přijatelné.

Reakce:
Koukaaalka
156 příspěvků 19.7.19 12:48

Dobrý den, já jsem si multifokální brýle kupovala před lety v Grand opticalu. Zrovna tam měli nějakou akci, už si přesně nepamatuji jakou, ale za ty brýle jsem tam ani nenechala tolik peněz. A teda pozitivní na tom je to, že stále drží a to já jsem docela nešika.

777
176 příspěvků 21.7.19 09:01

@Koukaaalka ONo taky záleží, co pro někoho znamená „tolik peněz“ a jestli tyto brýle řeší je potřebu střídat brýle na dálku a blízko (a s kolika dioptriemi), nebo to komplikují (a prodražují) další oční vady.

Vlastislav
34 příspěvků 24.7.19 14:27

No já jsem měl v hlavě, že bych do těch brýlí chtěl investovat třeba kolem 5 tisíc. V Grandopticalu se mi moc líbí nabídka zboží jakou mají, párkrát jsem se tam byl podívat ale na cenu jsem se ani nepodíval…myslel jsem si, že to bude dražší sortiment, ale jestli říkáte že v akci se to vyplatí tak si možná zkusím na nějakou počkat.

777
176 příspěvků 25.7.19 22:45

@Vlastislav Taky jsem si chtěla udělat MF brýle právě kvůli tomu, abych nemusela střídat brýle na dálku a blízko. Teď je akce 50 % na NF v Eifel Optik a do konce července lze použít předpis od lékaře. Ale nakonec jsem se rozhodla si je nedělat, protože je pro oči velký rozdíl mezi používáním normálních a MF brýlí. Možná pro někoho, kdo má jen pár dioptrií bez dalších vad to k něčemu je, pro moje očička to není vhodné. Takže raději si zvyknu na střídání brýlí a kromě toho se snad konečně dokopu důsledně respektovat instrukce Specialisty, aby ty dioptrie a ostatní vady ubývaly.

Davidhomer
42 příspěvků 9.8.19 09:14
@Vlastislav píše:
Dobrý den, měl bych na vás dotaz ohledně multifokálních brýlí. Kde se dají sehnat za nějakou rozumnou cenu? Mě už hrozně nebaví brýle střídat, a přemýšlel jsem, že bych právě vyzkoušel tyhle několik v jednom. Budu rád, když mi dáte tip kde sehnat kvalitní a přitom přijatelné.

Vlatislave zdravím. Nevím uplně jaký je rozdíl mezi multifokálními a klasickými brýlemi ale včera jsem byl v grandu na Smíchově a mají tam akci na brýlové čočky takže mě vyšli dioptrické brýle asi na 2 tisíce… :mavam:

777
176 příspěvků 11.8.19 19:56

@Davidhomer Multifokální se od klasických liší hodně a je nutné NAUČIT SE je používat, Takže sice to vypadá jako pohodlí, že není nutné střídat brýle na dálku a na blízko, ale je pohodlnější používat samostatné brýle na dálku a brýle na blízko, než se učit rozdílu v používání MF brýlí od klasických

ludmila14
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.6.20 16:09

Já jsem takové brýle před rokem také sháněla, všude v kamenných obchodech se mi zdály jako moc drahé, až mi známá poradila, abych se podívala na eshop https://www.hotovebryle.cz Tam jsem je našla za docela rozumné peníze a jsem s nimi nadmíru spokojená, takže mohu doporučit ;-)

Váš příspěvek