Krvácení do mozku při výduti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzana 88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.11 21:12
krvácení do mozku

Dobrý den, není to tak dlouho, co mi zemřel otec(45let) na výduť na mozku. Byl převezen do nemocnice, řekli nám, že už je téměř v komatu, hned ten den operace, za 2 dny zemřel. Řekli nám, že byl v umělém spánku, chtěla bych poprosit o laické vysvětlení tohoto stavu ( na co byl napojen, co za něj přístroje dělali a jak se poznalo, že mozek nefunguje, když byl v umělém spánku a tím pádem byl mozek ,,umrtven". Daroval orgány, jak je to možné, to ho od přístrojů vůbec neodpojili, aby zjisili jeho stav bez nich?Kdyby ho odpojili, orgány by selhaly, nebo ne?
Budu moc vděčná za vysvělení, děkuji

Reakce:
Neuro
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.11 14:52
Krvácení do mozku

Velmi laicky: Výduť vzniká při zeslabení stěny cév (může být vrozené)a tlak krve způsobí, že se stěna v místě zeslabení víc roztáhne - vznikne vychlípenina, která za určitých podmínek praskne. Jak u špatně udělaného balónku, když ho nafukujete, v některých místech je stěna slabší a při určitém tlaku se nemůže víc roztáhnout a praskne. Z cév vytéká do mozku krev, a tlak krve drtí mozkové buňky. Rozsah poškození pak závisí na oblasti mozku, ve které céva praskla a na velikosti krvácení. Umělý spánek neznamená „umrtvení“ mozku, je to jen jiný, ale aktivní stav mozku. Když spíte, tak mozek je stále aktivní, ale jinak.

Dr.House
622 příspěvků 17.10.11 16:43

jéé…a teď prosím odborně..prosím prosím…

Jaromir Teplý
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.22 14:33
Krvaceni do mozku

Syn je po krvácení do mozku v LDN, bylo nám řečeno že podle ČT vyšetření je to natolik vážné že už se domů nevrátí, copak se s tím nedá něco dělat? Hýbe rukama a reaguje otočením hlavy na hlad manželky. Když mu dala ruku do dlaně a mluvila zvednul jí ruku. Jsme bezradní prosím o názor nebo doporučení na specialistů děkuji

Váš příspěvek