Trnutí v uzlině a čelisti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
arleta.n
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.11 22:38
trnutí v uzlině a čelisti

zdravím všechny, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o mých potížích.
někdy v dubnu jsem začala pociťovat tlak a jakoby trnutí v levé mandli a v uzlině pod uchem. byla jsem na vyšetření, po vleklém měsíčním obíhání doktorů mi zjistili veliký čep na spodku levé mandle a ten odstranili. vše se spravilo.

teď mám něco podobného s tím rozdílem, že mandle je ok, ale uzlina příšerně tlačí, mám i křeče a pocit tlaku kolem čelisti. navíc na té uzlině si nahmatám ztvrdlý zašpičatělý konec.

nechci zase hned letět za doktorkou, ta má v mojí anamnéze tolik zpráv s názvem „problém s uzlinami“, že už by se mi asi vysmála. chytám paranoiu, jestli to nemůže být nádor. nemáte někdo zkušenost s tím, jak se tumory v této oblasti projevují? mám plašit, nebo se upokojit tím, že se jedná o lokální zánět a počkat, až odezní?
děkuji.

Reakce:
stašpytel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.13 12:45

Dobrý den, přesně stejné problémy mám teď já a rovněž se mi nechce k doktorce, taky už by se mi vysmála. Můžu prosím vědět, jak to dopadlo, co to bylo a jestli potíže zmizely samy od sebe nebo jste se léčila? Děkuji

elurein
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.13 23:38

Dobrý den,

situace se má takto: zprávu o mých potížích jsem sem psala před dvěma lety a nemůžu říct, že by se to nějak významně zlepšilo. Nakonec jsem se tehdy přemohla a došla k doktorce, protože mě to hodně obtěžovalo a hlavně děsilo. Se zdvihnutým obočím mě nakonec poslala na sono a na krev, nic významného se neukázalo. Na sonu mi řekli, že je to reakce na nějaký zánět v okolí. Dle vyšetření krve jsem naprosto zdravá. Takže se s tím snažím žít, sice je to nepříjemné, ale nejspíš to skutečně není nic vážného. Jsem dost štíhlá, takže jakékoliv zvětšení uzlin u mě hned vypadá jako nádor. Ty uzliny pod uchem a pod čelistí na levé straně se mi už nezmenšily, pořád cítím tupý tlak, už je to asi chronické.

Určitě to nezanedbejte a jděte k doktorce. Já vím, jak je to ponižující, když se na vás věčně dívají jako na simulanta… ale pokud člověk netrpí nějakou utkvělou představou o svém chorobném stavu, tak je snad schopen rozeznat, že s ním něco není v pořádku… kdysi jsem měla podobnou věc s uzlinou v podpáždí, jen s tím rozdílem, že nešlo jen o tlak, ale i o úporné bolesti. I když se na mě taky tvářili všelijak, tak se o mě nakonec postarali a toho problému mě zbavili. Přeji vám hodně štěstí a co nejrychlejší odeznění potíží…ne každý musí být takový potížista jako já :))))

elurein
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.13 23:39

P. S. jsem to já, nějak jsem si neuvědomila, že jsem dřívě používala přezdívku arleta :)

stašpytel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.13 10:26

Moc Vám děkuji za odpověď, trochu jste mě uklidnila.Moje obvodní nad tím vždycky jen mávne rukou a prý mám vyčerpaný organismus z dlouhého kojení(kojila jsem 2r, pak hned otěhotněla a druhou dceru jsem kojila 2,5r).byla jsem i na ušním, protože kolem té uzliny mi jde tlak do ucha, tam vše ok a poslali mě k zubařce, jestli to není od zubu, prý mi roste osmička, tak to může být od ní, ale zánět tam není. s dcerou chodím k homeopatce, tak jsem se ptala i tam a prý je to neškodná uzlina.Ale ty nepříjemné pocity ní, trnutí, píchání mě trochu děsí. No za týden jdu na krev kvůli štítné žláze, tak snad by se v krvi něco objevilo, kdyby se něco dělo. Ještě jednou děkuji a přeji pevné zdraví :hug:

Váš příspěvek