Krev ve stolici - příčiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Martin41
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.12 16:14

A byl jsem si koupit tu Facta mast a ty čípky glycerinový, ale moc nevím jak to aplikovat a používat a co se týče stravy, tak doporučujete co?

Bábina
1450 příspěvků 1.8.12 20:42

No, pivo je lék, pokud ho není moc. Divné že? Ale vodu určitě. Na každých 1O kg váhy alespoň 1|3 l a pokud to nění 10kg celých, tak poměrnou část. Ale nejlépe je pít 2 sklenice ráno a voda může být i vlažná, před každým jídlem, mezi jidly je li potřeba a poslední voda večer půl hodiny, asi, před ulehnutím. Pivo je sice lék a 1 nebo 2 můžete, ale nezapočítává se do pitného režimu. A nejlepší je čerstvá voda, tedy ta z vodovodu. A minerálky raději vyvážené(třeba koruní) ale raději se vyhnout bublinám.

Bábina
1450 příspěvků 1.8.12 20:49

Pro Martina",stravu hodně vlákniny, tedy zeleninu a ovoce, nejlépe pomáhají jablka, pokud nedržíte linii tak trošku přimastit. Pozor na moučné výrobky, čokoládu a kakao. A čípek vyndáte z obalu a zastrčíte si ho co nejdále do řitního otvoru. Teplem těla se čípek rozpustí a uvolní to co uvolnit má. Pokud Vám nedělá problém mléko, tak kefír a acidofilní mléko pomahají jednak k průchodnosti střev a jednak posilují zároveň imunitní systém.

Martin41
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.12 11:55

A ještě se chci zeptat jak je to s těmi čípky? Na obalu píší, že se nedoporučuje zavádět je při trhlinách v konečníku či hemeroidech, tak jak to je? Pomůže to? Možná jsem to špatně pochopil. Děkuji.

Martin41
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.12 11:38

A ještě se chci zeptat jak je to s těmi čípky? Na obalu píší, že se nedoporučuje zavádět je při trhlinách v konečníku či hemeroidech, tak jak to je? Pomůže to? Možná jsem to špatně pochopil. Děkuji.

Bábina
1450 příspěvků 5.8.12 11:21

Glicerinové čipky jsou pokud máte tukou stolici aby se trhlinky nedělali. Ale pokud už jsou, je lepčí čípek přímo na léčení a nebo sedací koupel v odvaru dubové kůry nebo hařmánkového čaje. A po uzavření trhlin čípek použít. Pokud tato rada nebude stačit, tak napište a já vám napíšu čaj na míru na pití.

Martin41
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 14:03

Tak se zřejmě lékaři nevyhnu. Je to takový zvláštní. Ráno jsem byl třikrát na velký, napřed jde krev (spíše červená než tmavá, poté malá stolice a pak jakoby zácpa a už nic nejde ven, i když bych chtěl). Po obědě jsem na velké a bez krve a taková hromada (ani průjem ani tvrdé). Včera jsem nebyl od 15h. vůbec až do toho dnešního dopoledne (jen prdy a u nich se někdy bojím, aby nešla krev). Po fyzické zátěži a i bez ní jsem takovej unavenější a občas se mi zatočí hlava a bolí mě svaly. Používám rektární mast Faktu, dále Lacidofil, emulips forte a začal jsem se studenou srpchou po stolici. Ještě jsem tu četl, že by mohla pomoci dubová kůra, lněnený olej nebo Helicid? Každopádně jsem se rozhodnul, že pokud se to nezlepší do konce víkendu, tak navštívím lékaře. Děkuji za odpověď.

Martin41
1 příspěvek 11.8.12 18:54

Děkuji.

Marie Marie Marie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.12 21:00
Bolest při vyprazdňování

Dobrý den, jsem 4.měsíc po porodu, byl i nástřih hráze. Vše probíhalo v pořádku, tak do 2.měsíce, bez problémů. Pak mi při vyprazdňování začala praskat tkáň kolem řitního otvoru, protože moje stolice začala být přílit pevná, suchá a objemná(jako by pevná zátka ze zbytku nezpracovaného jídla), když se mi podaří bolestivě tuto hroudu ze sebe dostat, je pak stolice už v pořádku, ale dost u toho krvácím, to těmi trhlinami. Stolici mám denně a denně si masíruju konečník dubovou kůrou i lubrikačním gelem pro snažší vyprázdnění střeva. Zdravou stravu i tekutin mám dostatek. Kojím a nechala jsem si píchnout antikoncepci Depo Proveru, od té doby mi přijde, že ty problémy nastaly. Existuje něco, co by tu stolici zcela změkčilo, aby se mi řitní otvor mohl opět zcela zahojit, už je ta bolest opravdu k nevydržení. Lněné semínko jsem zkoušela a nezabíralo. Děkuji moc předem za jakoukoliv pomoc

Bábina
1450 příspěvků 15.8.12 20:52

Pokud kojíte, tak jen glicerynové čípky nebo čípek udělaný z mýdla. bylinky se Vám bojím napsat, aby dtátko nemělo průjem. Místo dubové kůry bych dala sedací koupel v heřmámku pravém, řepíku. Do jídla si můžete po dobu kojení přidat pohanku, lze jí nahradit třeba rýži, která staví.

marcel9453
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.12 14:41
krev při stolici

Dobrý den, asi před třemi týdny jsem byl na operaci se slepým střevem, asi týden na to jsem objevil na toáletním papíře světle červenou krev, která je při každé stolici. Nikdy jsem takový problém neměl, tak bych se chtěl zeptat, zda to může nějak souviset a nebo zda to může být úplně něco jiného. Žádné bolesti břicha, teploty a ani jiné příznaky nemám. Jen po stolici cítím kolem řitního otvoru chvíli bolest, která však ihned odezní. Prosím tedy o nějakou radu.

Předem děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 21.8.12 17:08

Řekla bych, že s opedací to nemá co dělat. Neuvádíte, zda netrpíte tuhou stolicí nebo zácpou, pak by to mohly být trhlinky v konečníku a to by napravila sedací koupel z dubové kůry. A na změkčení stolice čípky, ale zatím ne glicerin. Poradí vám v lékárně. Nebo do stravy přidat prochu mletáho lněného semínka. Třeba do jogurtu atp. Pokud problém nepřejde, je lepší navštívit lékaře. Mohou to být vnitřní hemeroidy. A to by se muselo léčit jinak.

Vinc-enth
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.12 13:42

Zdravím : dotaz : dříve problemy s refluxem jícnu, resp. problemy stále dál, nyní jsem po gastroskopii ( oblast kardie nepatrně zarudlá - malé křiviny, čekám na výsledky histologie ). V posl. době jsem měl stresující období čily bych se přikláněl i ktomu, ale co mě mírně trápí je : pálení konečníku - krev ve stolici žádná, prujem ani zácpa není, jen max. trošička, opravdu trošička krve rozmázlé na toaletním papíře po stolici, ale to pak po 3-tí návštěvě toalety…Jinak v břiše cítím menší tlak, pobolívání hlavy, je možné že je to tím zánětěm u toho jícnu??

Bábina
1450 příspěvků 29.8.12 19:46

Samozřejmě, že je to možné. Víte, nemůžete zažívací trakt rozkouskovat na jednotlivé dílky, jako lego. Pracuje prostě jako souhrn různých orgánů najednou a dohromady.Tak se vždy v určitém systému prostě najde někde něco, o čem si můžete myslet, že to k tomu nepatří. A proto se takovým věcem říká systémové onemocnění. Můžete mít třeba někde trhlinku a než se zacelí je tu problém. Ale napíšete, jaká krev to je. Čirá nebo jako by tmavá sražená? To pálení i krev může být způsobené trhlinkou buď zaviněné tuhou stolicí, nebo špatně strávenou potravou, což se u Vás dá předpokládat. A bolest hlavy bych přikládada stresu. Zkuste na ulkidnění brát večer 10 kapel z kořene kozlíku(kozlíkové kapky)a proti krvácení sedací koupel z dubové kůry. Pžípadně na pálení měsíčkovou mast.Ne ale indulonu.

evíííííík
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.12 11:14
krev

Dobry den mam problem bojím se, že jde o rakovinu tak 1měsím me trápí krev ve stolici, ale objeví se jen z řídka 1za čtrnáct dní:(krev je světle červená:(paní doktorka mi dělala vyšetření z krve a nic tam nenašla jen trošku zvíšeny cholesterol…byla jsem i na výtěru konečníku a nic nenašli mužete mi poradit co by to mohlo být? děkuji

Bábina
1450 příspěvků 26.9.12 17:02

Váš popis je velice stručný. Jde o to, zda máte hodně tuhou stolici, pak by to zpravil čípek, aby nevznikaly trhlinky v rektu. Také může jít o počátek hemeroijdů, ale z Vašeho dotazu se nedá poznat o co jde. Výtěr nic něřeší. Bylo by potřeba vyšetřit střeva, ale pokud lékařka uznala, že to nutné není tak stačí sedací koupel z dubové kůry, aby se trhlínky zahojily. A přidat více vody do pitného režimu.

Máťa P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.12 17:46
krev ve stolici

Dobrý den, přečetla jsem si skoro všechny příspěvky, ale pořád nejsem chytřejší. Dnes jsem byla na WC a už při vyprazdňování jsem měla bolesti, jako by se něco ostrého cpalo ven a následně po potřebě ze mě začala téct krev, jako větší kapky, skoro jako u menstruace. Konečník stále bolí a břicho jako bych zase znovu brzy měla jít na WC. Přemýšlím, že zítra zajdu k lékaři, ale ještě mě napadlo pozeptat se tady, jestli nevíte co by to mohlo být. Popravdě je mi 28 let a mám 3 děti, tak se bojím aby to nebylo nic vážného. Předem děkuji za odpověď

Bábina
1450 příspěvků 27.9.12 20:18

No, myslím že to může mít několik příčin. Buď hodně tuhou stolici, takové ty"kamínky"nebo třeba jadřinec z jablka atp. Také to může být poranění špatně zpracovanou potravou. Zkuste si jeden den udělat čaj z senesových lusků. List senny ne, to je moc razantní. Možná jen potřebujete pořádně vyčistit střeva a pak nasadit dietu přidat do potravy zinek a E vitamím po dobu jednoho měsíce. Čaj užívejte "1 čajovou lžičku zalít vroucí vodou a nechat 8-10 min louhovat přikrytý. Vypije se vži na noc jeden šálek. Pokud dnes Váš problém byl poprvé a nemá delšího trvaní mělo by se po 1 týdnu všechno upravit. Nezapomeňte, dát do potravy hodně vlákniny a halvně jablka, ale bez šlupiček z jadřince. Pokud bude pokračovat Váš problém, raději vyhledejte lékaře na stanovení diagnozy.Ale pokud budete i tak potřebovat podpůrnou léčbu, napište.

Panáček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.12 14:40

Dobrý den,
dnes jsem byl v práci na toaletě a při utření, jsem měl papír celý od světle červené krve. Ve stolici krev nebyla vidět. Celý den mám křeče v žaludku, tak mne to vyděsilo. Celkem se bojím co to může být. Pozítří pro jistotu půjdu k doktorovi, ale i tak bych se Vás zde rád zeptal na názor na tuto nepříjemnost. Je mi 25, neužívám žádné návykové látky, nekouřím a sportuji.
Předem děkuji za odpověď.

Bábina
1450 příspěvků 2.10.12 17:54

Je mi líto ale může to být podle stručného popisu cokoliv.Od prasklého vředu přes polypy k hemeroidům. Opravdu jen s toho co mi tu napíšete si netroufám určit nemoc. Až Vám lékař řekne, co Vám je(hemeroidy vylučuji)mohu Vám napsat podpůrnou bylinnou léčbu. Ale chápejte, zažívání je složitá věc a bez toho abych Vás viděla, jen píšu coby asi tak…

eleanorka
1 příspěvek 31.10.12 20:44
řídká stolice s čerstvou krví

Dobrý večer. Manžel prodělával před šesti lety střevní potíže, měl pořád průjem, byl na kolonoskopii, v řídké stolici čerstvá krev, po kolonoskopii měl vše negativní a dnes je to zpět, už 4.den má řídkou stolici, v ní světlou krev, spoustu krvé, přebíjí stolici, je unavený, nic ho nebolí, nehubne, jednou má řídkou s krví, pak po pěti minutách pro změnu ani kapka krve, čeká ho vyšetření, ale i tak píšu, řekl mi, že má strach z rakoviny a já teď nemyslím na nic jiného. Udělali mu testy z krve, měl jen zvýšené leukocyty, jinak vše vzorné, jinak nic neviděli, v pondělí ho čeká kolonoskopie..
Co si o tom myslíte? Sem tam umí trpět vnějšíma hemeroidama.
Děkuju za odpověď.

brent
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 18:49
spatne vyprazdneni

Posledni dobou se spatne vyprazdnuji skoro vubec mam nutkani ale nejde to a kdiz tak ridce a malo co mam delat krev neni vydet dik

kyky1977
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 17:05

Dobry den mam uz nekolik dni prujem kde se mi ukzuje svetla krev a nekdy zas ne ted jsem zas mela hlenovitou stolici a nakonecniku se mi udelala bulka prisla jsem nani kdyz me zacal palit a svedet konecnik nevim co se deje ikdyz mame v rodine rakoviny plica mozku tak doufam zeto nemusi být v mem pripade aze se natoto nestahuje prosim o radu co mam delat prosimmmm dekuji :,( :,( :,( :,(

Help
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.12 20:15
Prosím o pomoc...

Dobrý den, již v minulosti jsem měla při vyměšování bolesti(zajména na konci potřeby),jako by jsem snědla něco ostrého. Občas jsem našla na papíře krev(jen trochu).Ale nyní jsem našla množství krve na papíře podstatně víc. Je mi 18 let a žádám Vás o radu, čím toto odstraním. Děkuji za reakci

Bábina
1450 příspěvků 15.11.12 16:18

Pročtěte si obě stránky diskuse, už jsem tu radila mockrát a stále dokola. Pomáhá třeba sadaci doupel v duboné kůře. Ovšem pokud je krev tmavá okamžitě k lékaři, Světlá krev může znamenat ranky v rektu a nebo počínající hemeriody.Na ty už jsem rady taky psala.Pro pána po kolonoskopii:může jít o menší poranění rekta, která se zahojí samo, ale bylo by dobré užít čípek na změkčení stolice, aby jste si zranění neobnovoval.Pro elenorku:podle leukocitů bych řekla zánět, ale posle popisu na PC těžko moho určit diagnozu nebo co je špatně. Pro brent:potřebujete přidat do potravy vlákninu třeba v podobě Pssylia, nebo podobného bylinného přípravku, nebo sníst 5 porcí ovoce a zeleniny denně. Pro Kyky:ihned k lékaři.

Michal1994
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.12 13:58

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ve stolici mam malý krvavý rudě červený,, kapky" na povrchu. Nic mě nebolí, hodně sportuju je mi 18 let. Může to být kopem do břicha? Jak to mam řešit…Návštěva odborné lékaře??

Vláááďa
1 příspěvek 6.1.13 18:23
Hemeroidy nebo něco horšího?

Dobrý den,
Jsem studentka, 23 let a v roce 2011 se mi poprvé objevily potíže s krvavým hlenem před, při a po stolici. Jako každého, tak i mě tato existence vystrašila i z toho důvodu, že děda zemřel na rakovinu tlustého střeva. Proto jsem neváhala a navštívila lékařku, která mi pro můj klid doporučila kolonoskopii, kterou jsem podstoupila. Dle zprávy z lékařského vyšetření bylo vše v normě. Tyto problémy po necelých dvou měsících odezněly a vše bylo opět v pořádku. Bohužel se problémy dostavují průměrně tak 2× do roka vždy po dobu 2 měcíců. V létě min. roku nastaly po nadměrné konzumaci letního ovoce (meruňky) a nyní nastaly
po nadměrné konzumaci uzenin na večírku. Bohužel mi přijde, že se problémy stupňují. Z počátku se jednalo o krvavý hlen, dneska, když jdu na WC, i na malou, tak po uvolnění vyteče z řitního otvoru docela velké množství krvavého hlenu, následně odkapává i krev. Podle lék. zprávy nádor bych nikde mít neměla, tudíž si myslím/spíše doufám/, že jde o hemeroidy, které jsou rovněž v rodině dědičné. Teď čekám až problémy opět odezní, na vyšetření konečníku se moc nechce. Děkuji za odpověď.

Dalibor7
223 příspěvků 7.1.13 18:34
Dalibor7

Pokud jde opravdu o hemeroidy, tak na to mám moc dobrou radu, protože na ně taky trpím našel jsem si doktora, který hemeroid ambulantně zaškrtí gumičkou a mám na 5 let pokoj, pokud Vás to zajímá, napište mi do soukromé schránky, tady by to znělo jako reklama.

Pepa00
1 příspěvek 24.1.13 00:07
Dotaz

Dobrý den,
mám takovou specifickou otazku. Je mě 28 let a už od 20 let 1× až 5× za rok mě bolí břicho a krev ve stolic. Někdy celej rok nic a pak se to vrátí a pak dva roky nic. Asi to rakovina nebude, to už bych asi po 8 letech poznal :D

Někdy je to bolest břicha, že se nemohu ani hnout a pak prujem jako tata :) Ale pak zase třeba hooodně dlou nic.

Tak jestli to není jenom tím, že jsem něco špatného snědl a prostě to byla pořadná šaratice. Jinak krev je normálně červená. Jen se chci zeptat, jestli je to takle normální a nemusím se obávat a je to jenom tím, že jsem prostě měl špatné jídlo. Vemu ci cerné uhlí a do 2-3 hod. přestane prujem a je zas vše OK.

Děkuji

kokoska000
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.13 11:31
krev ve stolici

Dobrý den

O minulém víkendu jsem začala mít pálení při vyprazdňování s tím, že se na toaletním papíře objevilo trochu krve, v míse nikoliv. Pálilo to, jako kdybych měla prasklinku kůže, takže jsem tomu nevěnovala moc pozornost. Dnes jsem ale objevila krve více, nejen na toaletním papíře, ale i v míse. Stalo se mi to poprvé. Nic jiného mě netrápí, žádné bolesti ani průjmy. Jen se občas dost nadýmám. Poraďte mi prosím, co by to mohlo být. Popřípadě k jakému doktorovi jít? Bydlím na malém městě, obvodní lékař je strašný, dá se například zajít (zajet) na nějaké specializované pracoviště? Děkuji moc za odpověď

pesandulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.13 11:00
bolesti,krev

Dobrý den, v červnu jsem byla na operaci větší anální fisury, trvalo do října, než jsem se dala dohromady, teď po dovolené podobné problémy, průjem, zácpa, příšerná bolest v konečníku, krev červená lehce ve stolici na konci a na papíře, po úpravě stravy, užití čípku, mastiček, zlepšení, ale lékařka navrhla divulzi anu, katerou jsem zrušila neboť dilatant zasunu bez problému, ale pořád lehká bolest, jeden den trošku krve, druhý den nic, a tak se to pořád střídá, samozřejmě nervy mám na pochodu po hrůze z loňského léta, navíc mi lékařka řekla, že nějaký vnitřní hemeroid tam ještě zůstal, tohle střídání dobrých dnů a horších trvá již měsíc, uvažovala jsem i o kolonoskopii, ale při problémech, které teď mám mi to lélař nedoporučil, může se jednat o něco vážnějšího nebo je tohle problém na celý život a bude se to střídat? děkuji

zdenulaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.3.13 12:26
krev ve stolici

Dobrý den,
mám problém, bude mi 23 let. V pátek (8.3.) ráno jsem objevila světlou červenou krev na toaletním papíře (trochu). Poprvé v životě. Poté jsem byla znovu a měla jsem malinko průjem spojeny s krví i hlenem ve stolici, nakonec vytekla trošku jen krev s hlenem. Když jsem byla potřetí stolice už byla tuhá a krev ani hlen skoro vůbec. Vyděsilo mě to, tak jsem šla k doktorce, tak mi řekla, že by mohlo jít o nějakou střevní infekci, ať přes víkend dodržuji dietu a když to neodezní, tak mám přijít znovu. Poté jsem byla ještě jednou, kde už krev skoro nebyla a hlen vůbec. Trošku mě pobolívalo břicho. V sobotu jsem nešla na záchod vůbec, vše bylo ok. Jenže dnes (v neděli) mám opět trošku řidší stolici a na stolici i papíře je trošku krve. Bojím se vyšetření i výsledku. Jsem studentka, takže hodně sedím a mám málo pohybu, taky dost stresu (ale momentálně ne). Snažím se jíst zdravě, ale občas si dopřeju tučné jídla. Pitný réžim moc nedodržuji. Také mívám problémy se záněty močového měchýře (loni jsem brala 3× antibiotika) Při zkouškovém mě bolela hlavně, při větším stresu mám řidší stolici. Jinak mívám taky zácpy, musím hodně tlačit. Den předtím, než jsem objevila krev jsem zadržovala, ptž jsem byla na návštěvě. Nehubnu, naopak za rok jsem ztloustla 5 kilo (ale to je určitě jídlem a malým pohybem), předtím jsem naopak zhubla asi 7 kilo (držela jsem krabičkovou dietu). Také mám problémy s močením. Nevyčurám se na veřejnosti z nervozity, takže si musím někdy pomoct tlačením. Prosím o názor o co by se mohlo jednat. Mohly by to být hemeroidy? nebo nějaký jiný problém..horší? Jinak problém s krví měl i můj přítel, měl asi nějakou trhlinku, kteoru mu doktor zacelil a také jeho kamarád s kterým bydlí, ten bere čípky. Děkuju za radu
Zdeňka

Niki12445
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.6.13 20:56

Dobrý den, je mi 15 a našla jsem si na toaletním papíře kapičku krve při stolici, bojím se co to je. Nic mě nebolí, vyprazdňuji se normálně, ale bojím se, abych neměla hemeroidy. Včera mi začala moje úplně první menstruace, měla jsem sice špinění, ale bylo tam taky trochu krve, a nevím jestli to s tím nějak nesouvisí…Děkuji za odpověď a prosím poraďte, co by to mohlo být?:OO bojím se, nemám ještě zkušenosti. :nevim: :(

Lame
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.7.13 07:01

Dobrý den,

asi od 23 let mám problémy se stolicí a krvácením při potřebě. Mám i patnáctkrát do měsíce zácpy, potom třeba řidší stolici, několikrát do měsíce krev jak na toaleťáku tak v míse, pocity špatného vyprázdnění, vylučování malého množství hlenu, bolesti podbříšku, nevolnosti a opravdu velkou únavu. Tzv. normální stolici jsem neměla několik měsíců. Z kolonoskopie mám obavy…proto jsem si koupila ascorutin, lepicol a tobolky s probiotiky, nějaký čas se stolice upravila, i krev nebyla patrná, ale pak se vše rozjelo znova. Nyní je mi 28 a za posledních 5 měsíců jsem zhubla skoro o osm kilo, přitom jsem omezila jídlo jen o minimum (trpím poslední dobou nechutenstvím).
Babičce diagnostikovali rakovinu tlus. střeva a bohužel už není mezi námi.
Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné při takových příznacích podstoupit očistu střev - klystýr. Aby mi to ještě neuškodilo více, když nevím co mi je.
Děkuji za odpovědi.
Lame.

000kiki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.13 09:45

Dobry den chtela bych se zeptat, poslední 2 týdny mam problemy se stolici píchaní a štípani a na leve Strane konecniku kdyz jsem po stolici mi pak vyskoči Žílka a když se utřu toaletním Papírem tak je na nem Svetla Krev a pak i ve Stolici mam Krev. strašne se bojim..co mi muže byt..nepomuze treba nejaka Mastička? Prosim prosim o Radu. :(

taichi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.13 16:53
Průjem po antibiotikách

Dobrý den, minulý týden jsem brala antibiotika Amoksiklav a už během braní se mi objevil průjem. Stolice byla jakoby ne úplně zpracovaná (omlouvám se, ale nevím, jak lépe to popsat).Po dobrání antibiotik mi v lékárně doporučili laktobacily od firmy Swiss, ale nedošlo ke zlepšení, i když konzistence stolice se změnila. Průjem mám tak 8-10denně. Kontaktovala jsem dr. a ten mi po konzultaci doporučil Hylak forte. Ten tedy beru již třetí den a pravda je, že křeče a bolesti břicha nejsou tak časté, ale průjem stále trvá. Ke všemu se mi ještě rozjíždí i kvasinková infekce vaginy. Mohla by jste mi prosím Vás něco poradit?

Elisa-de-Minnes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.13 14:04

Dobrý den,
už několik let mě provází silné bolesti v břiše. Prochodila jsem s tím spoustu nemocnic, ale nikde mi nedali jasné vysvětlení. Provedli mi gastroskopii, několik ultrazvuků a nasadili hromadu prášků. Nicméně problémy přetrvaly, přestože se podle doktorů mělo jednat o „psychosomatickou“ problematiku, kterou léčili prášky a psychoterapiemy. Pořád mám ale silné pocity na zvracení, silný průjem, bolesti hlavy i břicha, závratě a další příznaky. Před týdnem se mi navíc objevila ve stolici jasně červená krev a za celý týden krvácení nepřestalo. Doktorů už mám ale plné zuby, protože mi žádný (a to jsem jich oběhala opravdu spoustu) nepomohl, a tak za nimi nechci chodit, pokud by se mělo jedna poze o hemeroidy. I tak se ale musím přiznat, že obavy jsou na místě, protože v rodině mám z obou stran rakovinu (ať už tlustého střeva, či jiných orgánů). Neměli byste někdo nějakou radu? Ať už to bude rada k urychlené náštěvě lékaře, či nějaké bylinky. Ocením cokoliv..

miki89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.14 07:13

Dobrý den. včera odpoledne jsem dostala brutální bolestivé křeče a potom následoval prujem a v konečné fázy už vodnatý. celý den mi nebylo moc dobře pořád mi to tam bublalo.Ale na záchodě jsem už nebyla. A dneska ráno prujem a už tam byla světlá krev docela dost. Pořád mě to pobolívá né konečník ale to břicho. Kdyby to neustávalo jakého doktora navštívit. Děkuji

jardah311
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.14 17:41
krev ve stolici

Dobrý den mam problém kdyz vytlačim stolici pak citim jako by ze me neco teklo tak sem se utřel a papír byl od krve (dnes jsem byl 3× a pořád stejné) krev byla normalni barvy stolice byla normalni velikosti a pevnosti jím pravidelně a pitný režim mam taky pravidelný většinou piji čaj nebo vodu s ovocnou štávou je mi 18 a mam pred zavereckami na učilišti tak mam strach co mám dělat?

jardah311
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.14 17:44

Ještě sem zapomněl mam slabé nebo žádné bolesti břicha v levé dolni části břicha

jardah311
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.14 06:52

A dnes uz je vše v pořádku

Marita65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.4.14 07:53
Krev se stolici

Když je krev ve stolici spříměsí hlenu časte nutkaní na stolici, kdy odejde třeba jen málo stolice, hlen nebo jasně červená krev, může jít o chronický zánět tlusteho střeva, ULCEROZNI KOLITIDU. Najdete info o teto nemoci taky na tomto foru.Sama trpím touhle nemocí už 10let, dá se to léčit kdy jste relativně i několik let v klidové fázi, bohužel nemoc se vždycky znovu přihlásí tak jako mě vrátilo se mi to loni vlétě asi po 4 letech, kdy jsem myslela, že už jsem vylečená. Berou se léky klyzmata teďka mě to trápí už více jak pul roku, časté stolice, krev a hleny ve stolici. Velkou roli hraje i psychyka měli byste být v klidu po duševní stránce, ale život nám přinese různá úskalí a timto dává další šanci tehle nepříjemné a zlé nemoci-bohužel.

trupka
3 příspěvky 23.4.14 12:08

Zdravím, také mám krev občas ve stolici..po nemoci dobrala jsem antibiotika…mívám hlasite kruceni v břiše. Také mě bolí hlava…prodělala jsem černy kasel, nevím zda to vše spolu souvisi prý je to po antubiotikach. JsemDěkujidnana na kolonoskopii a mám strach Deku

trupka
3 příspěvky 14.5.14 15:43

Zdravím stále mám spíše problémy de zažívání m a kaslem

diesel 87
1 příspěvek 16.9.14 01:06
bolest krev ve stolici

Dobrý večer poslední dobou kdyz du na velkou tak mám krev ve stolici nejdřive přijde šílená bolest od břicha až po (rit) když pak jdu na záchod tak se pak bolest vrátí a po vykonání stolice je jasně červená krev s břichem mam problémy už delší dobu ale vše bez krve teď větší bolest a víc krve krev už i občas sama co stim mám dělat děkuji

sores
3 příspěvky 19.10.14 14:34
krev

Zdravím, je mi 66 let a dnes poprvé jsem objevila, tmavší krev ve stolici. Trpím velkou zácpou celoživotními problémy s vyprazdňováním, pokud nepozřím zaječickou vodu tak týden nejdu na záchod. Při stolici mám pocit že opět rodím jaké mám bolesti. Nevím zda jsou to trhlinky při bolestivém vyprazdňování nebo vnitřní hemeroidy, v minulosti jsem je jedenkrát měla ale vnější přímo u konečníku. Před dvěma měsíci jsem byla po 2 letech na celkové prohlídce a nález ve stolici žádný nebyl. Také jsem měla v minulosti vředy na dvanáctníku. Jinak mě břicho nebolí a jíst mi chutná. Jsem z toho dost vyděšená. Zatím se mi ta krev objevila 1×.

kleoluci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 06:10
potize

Dobry den, jiz delsi dobu me trapi tupe pichani v brise, nekdy na boku, jindy podzebri ci u pupku nebo podbrisek. Strida se to stejne jako zacpa, nadymani a obcasna ridsi stolice. Zacala jsem pred mesicem jist vice zeleniny, vysadila mlecne vyrobky, a bilou mouku. Brala jsem helicid a nic.Pred dvema roky vysetreni zaludku a nic…pak se to nejak zklidnilo a od vanoc letosniho roku jsem byla vice ve stresu a zacalo to na novo. Zacala jsem i s chlorellou a par dni mam ted trochu cervene krve trochu stolice. Bojim se vaznejsiho ptoblemu. Na gastro jsem zatim objednana jen do ambulance na vse maji cas…:( moc sem nechodim pokud by bylo mozne napiste mi na email dekuju

kleo. luci@seznam.cz

kleoluci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 06:11
potize

Dobry den, jiz delsi dobu me trapi tupe pichani v brise, nekdy na boku, jindy podzebri ci u pupku nebo podbrisek. Strida se to stejne jako zacpa, nadymani a obcasna ridsi stolice. Zacala jsem pred mesicem jist vice zeleniny, vysadila mlecne vyrobky, a bilou mouku. Brala jsem helicid a nic.Pred dvema roky vysetreni zaludku a nic…pak se to nejak zklidnilo a od vanoc letosniho roku jsem byla vice ve stresu a zacalo to na novo. Zacala jsem i s chlorellou a par dni mam ted trochu cervene krve trochu stolice. Bojim se vaznejsiho ptoblemu. Na gastro jsem zatim objednana jen do ambulance na vse maji cas…:( moc sem nechodim pokud by bylo mozne napiste mi na email dekuju

kleo. luci@seznam.cz

Misha89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.14 03:35
vnitřní hemeroidy???

Dobrý den, cca před 5dny jsem dostala vysoké teploty kolem 38-39 doprovázené průjmem který přetrvává do dnes, na stolici chodím cca 4-6 denně ale teploty již nemám.. trpím také od té doby nechutenstvím, váhový úbytek má cca 4kg. Před rokem mi u lékaře diagnostikovali vnitřní hemeroidy(náhodně zjištěno při kolonoskopii, nevědomky s nimi už nějakou dobu žiji) Poslední 4 stolice byly takové hlenovité s příměsí čerstvé krve.. Bolest ani pálení v konečníku nepociťuji.. Chtěla jsem se zeptat zda krvácení je z působeno hemeroidy nebo se jedná a nějaké vážné onemocnění když počátek problémů byl i s teplotou?

nanushak
1 příspěvek 8.11.14 00:58

Dobrý den. Už třetí den mám průjem, který provázely silné křeče v okolí celého břicha, včetně podbříška. Zatím jsem jen pila Smectu a jedla suchý rohlík. Průjmy už jsou momentálně o něco méně častější ale teď jsem v nich objevila světle červenou krev(což se mi předtím nestalo!) Mám za sebou i výtěr, jestli to není náhodou virové onemocnění. Ale ta krev teď, mě znepokojuje. Musím hned na pohotovost? Nebo je to jen konec průjmů, či jiný důvod? Předem děkuji za odpověď.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek