Krb do pasivního domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anetttak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.21 23:46
Krb do pasivního domu

Můžete mi prosím někdo dát alespoň prvotní informace ohledně výběru krbové vložky do pasivního domu? Po čem se tak dívat?

Reakce:
Radim555
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.21 23:25

Jako první se musíte pořádně rozmyslet, zda si budete vybírat teplovodní nebo teplovzdušnou krbovou vložku. Tedy jestli krb bude vytápět vodu do radiátorů, které potom povedou teplo po domě nebo jestli bude jen ohřívat okolní vzduch. Teplovodní krbová vložka je vždy účinnější z hlediska předávání tepla do prostoru.

Anetttak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.8.21 02:00

Z tohoto hlediska asi teplovodní, tak aby se dalo teplo z krbové vložky rozvádět rovnoměrně po domě. Jak se dá určit výkon?

Radim555
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.21 08:42

S výkonem krbové vložky je nejlepší si nechat poradit. Já mám krbovou vložku od českého výrobce https://www.krby-bef.cz/ , kde jsem si na jejich stránkách našel nejbližšího prodejce. Ten mi potom poradil i s konečným výběrem a doporučil mi správný výkone krbové vložky jaký potřebuji.

Jitka5677777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.22 22:31

My také máme pasivní dům a mohu potvrdit, že montáž krbu byla bez problémová. Jde hlavně o výběr a kvalitu, což běžně dostupné designové krby většinou splňují. Pokud však chcete krb na míru, je lepší se poptat odborníků, kteří vám poradí a zvolí pro vás tu nejlepší variantu. Obecně ale doporučuji dbát hlavně na náklady.

Ivan5656
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.22 16:28

No co vám budu povídat. Doběhly nás ty šíleně vysoké ceny elektřiny a plynu a přemýšlíme, kde ušetřit. Necháme si udělat od jedné firmy montáž krbových kamen a potom už budeme dělat všechno svépomoci. Na nějakou dovolenou v Řecku mohu letos opravdu zapomenout.

Váš příspěvek