Celiakie u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alena Ála
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.10 09:40
Celiakie u 3-leté holčičky

Dobrý den,
poraďte mi, naše 3-letá dcera trpí průjmy, tak 1× za den má řidčí stolici (spříše měkkou), někdy úplný průjem, někdy normální. Max. „kaká“ 2-3× za den, ale většinou jen 1×. Dětská lékařka nám odebírala krev na alergii - mléko a lepek. Obojí vyšlo v pořádku, ale přesto nás raději ještě objednala na dětskou kliniku do gastro poradny.

Mám se obávat toho „nejhoršího“ - celiakie ? Malá kromě toho žádné jiné příznaky nemá, chudokrevná není, papá až velmi dobře, na váze neubývá, prospívá, exém také nemá. Když byla malá, říkali jsme jí, že „kaká“ jako králíček (tak 3×-5× denně dělala malinkaté „bobíčky“). Při změně prostředí okamžitě dostala průjem.

Moc děkuji za příspěvky
Alena

Reakce:
Hanka.XY
71 příspěvků 8.5.10 00:10

Dobrý den,
podle toho, co píšete bych se zatím ničeho neobávala. Malé děti mohou mít taková období, kdy jim prostě trávení funguje jinak. Není také možné, že má teď Vaše dcerka nějakou životní změnu (nové stravovací návyky, kamarády, stres apod.). Průjmy mohou také vyvolávat někteří parazité, kteří se ve střevě mohou nacházet. Testy na ně Vám může udělat Vaše pediatrička.
Mějte se hezky

jana jirásková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.13 20:48

Dobrý den mé dceři je 15 měscíců od narození do roka prospívala na váze i výškově kráně podle grafů ale 12 měs. přestává růst a ubývá na váze má 73 cm a 8600g trpí průjmy a od narození často zvací prodělali sme zánět prudušek a 14 dní na to zánět jater ale malá stále měla růjem a zvracela tak nám obvodní lékařka udělal testy na lepek a mléko a máme vše pozitivní :( ted nás čeká cesta do nemocnice na odběr sliznice ze střev je v této chvíli jasné že máme celiakii?

777
176 příspěvků 7.4.14 00:20
Inzerát

Předávám inzerát své známé:
„Prodám bezlepkové kaše! celkem 9 kusů! cena při nákupu 1.290Kč- nyní 650Kč!
prosím, upřednostnuji zájemce o všechny kousky!!! moc děkuji.“
Nevím, zda sem patří i tohle? „Prosím, používáte někdo pro své děti mléko Neocate Advence? Máme doma 5 originál kousků a ráda bych je prodala za minimum doplatku co jsme platili!!“
Pro případný kontakt, prosím soukr. zprávu. Brno - Kuřim.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu