Bechtěrerova nemoc - diagnóza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kateřina Vítková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.10 10:16
Magnetická rezonance - Bechtěrerova nemoc

Dobrý den,
ráda bych se Vás touto cestou zeptata, zda Bechtěr se dá poznat dle magnetické rezonance? Nebo lze pouze rozpoznat z krve?
Děkuji moc za odpověd

Reakce:
Koblížek123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.4.10 16:55

Pěkný den..
Mohu Vám jen říci, že po osmi letech, mi bylo řečeno. Že Běchtěreva nemám. Vyšlo mi dle testu na Hla 27.. číslo 2. Mám hrozné bolesti, bederní páteře, kloubů, zvýšené teploty. Revmatologa jsem navštívila , pro změnu bydloště. Prý se řídí pouze rentgenem a nositelství na Hla 27 má většina obyvatel. Pozastavit se dá, pouze cvičením. Cvičit, cvičit. Tak nevím jak na tom vlastně jsem. Musím opět navštívit svého revmatologa. A požádám o vysvětlení. Takže pokud máte bechtěreva doporučuji cvičit. To mi vždy pomohlo, trochu i bolest utlumilo. Pěkný den.

Bábina
1450 příspěvků 19.10.10 16:26
Bechtěrevova nemoc

Mohu Vám poradit jen jedno.Vyměňte revmatologa.Bechtěr je revmatické onemocnění páteře s tuhnutím vazů okolo ní.A jsou dva druhy.Ten dopředu uhýbající, Vám bere dech a ten dozadu, láme obratle a stlačuje míšní kanál.Je pravda,že pokud chcete žít normálním životem,tak to není nemoc pro lenochy.Opravdu cvičit,cvičit a cvičit .A pochopitelně by vám lékař měl předepsat antirevmatika.Vyvarujte se jíst vše co se nedoporučuje revmatikům a záda ,ne po páteři,ale těsně kolem ní si mažte tymiánovým olejem.Pokud ho nebudete moct koupit,napište a já vám popíši postup,ale dobré bylinkářství by ho mnělo mít.Natírá se to do prohřátýh zad.A nálev: Do termosky si udělejte 1l nálevu ze směsy 4Ogkořen a nať pampelišky 20g nať dobromysli(oregano)20g oddenek pýru 1Og květ tužebníku a 10g nať rozrazilu.Bylinkářsví Vám ho určitě namíchá,když si přinesete papírek ,jak to chcete Tem litr je ze 4 lžiček bylin zalejete teplou vodou a necháte 10min louhovat.Vylouhovaný nálev dáte do termosky a dolijete na 1l teplou vodou.Pije se v průběhu dne.Přeji hodně zdraví a hooodně pohybu.

peakpool
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.10 10:56
Re:

Dobrý den,
mám také Bechtěreva už pár let. Je mi sice jen 24 ale už jsem si také prožil svoje jeden čas. Jediný způsob co mi doktoři říkali jak diagnostikovat Bechtěreva je jenom z CT. Náznaky jdou už poznat i z rentgenu prý.

Bábina
1450 příspěvků 7.11.10 14:13
Bechtěrev

Nemoc se dá poznat i z krevního testu,ale to by bylo třeba navštívit revmatologii.Tam taky léčba této nemoci patří,protože se léčí podobmě jako revmatoidní artritida.A protože jste mladý,měl by jste začít u správného lékaře hned.Bohužel se nedá vyléčit ale dobrou léčbou zpomalit o mnoho let.V první řadě si doplňte D vitamín a nechte si zkontrolovat štítnou žlázu,aby jste mněl dostatečný přísun jodu.Jodové tablety nedoporučuji,tím si ŠŽ rozhodíte.Jinak můžete 3× denně pít čaj z 4Oglist černého rybízu,20g list jasanu ztepilého,2Og tymiámu1Og kořen jehlice trnité a 1Og kořen celeru.4aj Vám na požádání udělá podle Vašeho požadavku každé dobré bylinkářství.4aj s pije 3 týdny,pak se 3 týdny vynechá a koru zase opakovat.A cvičit a cvičit acvičit.Někde jsou přímo cvičení pro bechtěreviky.Přeji Vám,pevnou vůli a sílu se s nemocí poprat.Klikněte si nahoře na této stránce na babské rady a tam najdete ,jak si ulevit od bolesti,pokud se nemoc „rozjede.“

mirka 88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.11 18:28

dobry den mam takovy dotaz muze tato nemoc ovlivnit i sexualni zivot??

peakpool
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.2.11 22:11

Je to dobrý lék na Bechtěreva … mě to zatim nijak neovlivňuje

mirka 88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.11 21:01

ani se vam to nikdy nestalo vuci te bolesti??

Tenisák
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.11 23:33

Dobrý den!

Chtěla bych se zeptat, zda léčba této choroby je spojena s nějakou dietou? Omezeními co se týče stravování, vyvyrování se alkoholu apod. Nemáte prosím popř. někdo rady, co pomáhá?

Děkuji a přeji všem mnoho sil!!!

Klofan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.12 20:54

Dobrý den,

mám aktuální diagnozu bechtěreva - IV stupeň, funkčně b-c. Nemocnici jsem navštívil pro velké bolesti zad - oblast SI skloubení - a úbytek na váze, doktoři mi vyšetřili zažívání a to je v pořádku. Z rentgenů jsou i mě - laikovi - patrné změny na páteři. Když Vám doktor dobře ukáže a vysvětlí rentgen, uvidíte jistě také.

Na gen HLA27B jsem byl nabírán 2× a nevyšel ani jednou. Bohužel 10-15% lidí s bechtěrevem nemá tento gen.

Dostal jsem kortikoidovou injekci, protizánětlivé léky a pro případ bolesti analgetika. Bolest po injekci přešla téměř ihned. Nyní po 5 měsících intenzivních rehabilitací (teplo - parafín na bederní a hrudní páteř, obě strany, tělocvik - protahování a jako poslední vojtův princip) je konečně lépe.

Nicméně ještě se to několikrát denně ozve, ale bolesti slábnou. Hybnost mám omezenou, ale už to není tak špatné, po prvním kole rehabilitací (rozuměj, první sezení) se mi ulevilo. Cvičení 1-2× denně v klidu a poctivě, jinak cvičit jak to jen jde. Zatím do konce života, snad přijdou na to jak zastavit tuto nemoc.

Jinak co se týká stravy (Ano Tenisáku, pro tebe) tak strava má být velmi pestrá, samozřejmě více vitamínů neuškodí, ale omezovat se nijak moc nemusíš, alkohol s mírou, spíš tak pivčo po obědě v neděli. A hlavně, pokud kouříš, přestat. Sám s tím bojuju, ale zdroje udávájí až 40% horší průběh nemoci…

MarieTe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.13 16:58
Diagnostika - dobrý lékař

Má někdo z Vás typ na dobrého diagnostika na tuto chorobu?
Už pět let se bavím roztomilým dialogem lékařského světa o této chorobě: Má - nemá?
Vnější příznaky všechny, včetně bolestí, táta, babička Bechtěrev, ale mně chybí nějaké ty výsledky v krevních testech.
Existuje lékař, který se na tuto nemoc specializuje a je dobrý? Jsem v Praze.
MarieN

MarieTe
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.13 17:04

Milý Koblížku,
podle mého revmatologa, revmatoložky, nemám Bechtereva, protože mi nevyšly krevní testy. Cvičit, cvičit, cvičit, je roztomilé, ale jak, když to tělo nezvládá? Naštěstí mám skvělou fyzioterapeutku, ta mi moc pomáhá. Myslím si, že potřebujeme pomoc zvenčí, když se tělo nemůže hýbat samo - ať už si lékaři myslí, že to co člověk má je Bechtěrev, nebo to nezmámé kdovíco, co se jim nevejde do šuplíčků. Držím palce :D

Dádana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.13 18:02
potíže Bechtěrev

Moc prosím o radu, mám Bechtěreva, veliké potíže nastali před 3 týdny, zimnice, pocení, horečka, nemohla jsem se ani hnout, šílený, odvezli mě do nemocnice, CRP 97 dostávala jsem injekce ATB, mám veliké bolesti svalů, bylo mi řečeno že mám bakteriální zánět, nevím zda to souvisí k tomu Bechtěrevu, prosím máte někdo takovou zkušenost, pOkud ano co pomohlo? Ležím doma, jsem vyčerpaná unavená, atd, v úterý jdu na revmatologii, tak uvidím, jsem ráda, že jsem našla diskuzi co se týče mého problému, mějte se všichni krásně Dagmar, ještě jsem se chtěla zeptat je třeba nějaká zvláštní strava u této nemoci?

Skulk27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.17 19:35
Jak vyléčit Bechtěreva

Sarkastický nadpis mého příspěvku odráží moje pocity k přístupu některých rádoby lékařů, kteří moc dobře vědí, že na ně není žádný metr.
Mám diagnostikován Bechtěrev již 30 let. Než jsem se naučil žít s bolestmi a ostatními potížemi souvisejícími s touto chorobou, tak jsem si vytrpěl, jak se říká, jako pes. Taky se mi posunul práh bolesti a když jsem usnul zubaři v křesle při vrtání zubu a on se vyděsil víc než já, tak jsem poznal, že takhle by to asi být nemělo. Je to 6 let, co jsem z důvodu přestěhování začal docházet na revmatologii v Novém Jičíně. Od té doby jsem byl podle lékařských zpráv doktorky čím dál zdravější, stabilizovanější …
Přestože jsem posledního půl roku upozorňoval na nesnesitelné bolesti loktů, ramen a krční páteře, doktorka mi jen odebrala krev a konstatovala, že není nic ve smyslu MB. A zase se nedělo vůbec nic. Prostě jsem měl pocit, že celých šest let návštěv u této lékařky bylo dobré jen k tomu, abych se šel k ní, jak se říká, jen vykecat do Vrby. Vrbová uzdravovací metoda.
Změnil jsem revmatologii a raději dojíždím do Frýdku-Místku a ihned začal kolotoč rentgenů, dezometrií a jiných odborných vyšetření. Po třech měsících, co jsem od této lékařky odešel, tak jsem již týden doma po operaci levého ramene.
Jen tak trochu váhám, jestli jsem neudělal chybu, protože kdybych zůstal a vydržel ještě půl roku, asi by mně z Bechtěreva vyléčila úplně a byl bych zajisté docela zdráv. Tedy alespoň podle ní.
Co mně dostalo úplně do kolen je to, že jsem se dozvěděl, že nyní je již posudkovou lékařkou. Tak tedy Pán Bůh s námi, nejen Bechtěreviky.

Věrysa 2
3 příspěvky 4.3.17 21:55
Nevím,jestli mám Bechtěrejeva

Před 3 lety mi neuroložka diagnostikovala chronická bolestivý a únavový syndrom a poslala na revmatologii. Paní doktorka mi řekla, že se to neučili ve škole!!!
Nicméně zjistila HLA27B, což prý má kde kdo. Poslala mne na magnetickou rezonanci podle které určila, že jsem v pořádku.
Bolí mě bedra, achylovky, mám zimnice, teploty, bolesti třísla. Skončila v nemocnici s bolestmi hlavy a zad. Dostala jen kapačky a po propuštění do dvou dnů vše zpět. Bolí mě i klouby, kyčle a někdy neskutečně mezi lopatkami tak, že nemohu dýchat. Obvodní mě posla na centrum bolesti, kde mi primář řekl, že když se mi to stane, okamžitě přijít. Pořád nemocenská, musela změnit práci, jsem tělocvikářka.
nakonec jsem skončila u psychiatra a posudková mi řekla, že bolest není důvodem k ID.
Je pravda, že Bechtěrejev je potvrzen pouze rentgenem,
jak tvrdí paní doktorka?
Děkuji za jakoukoli odpověď. klekla mi totálně už psychyka, jako bych si v. Jsem z Havířova, nezná někdo lékaře, který se tímhle opravdu zabývá, dojedu i do okolních měst. Děkuji

Davdana
4 příspěvky 4.3.17 22:36
pro Věrysu 2

Já mám diagnostikovaného Bechtěreva podle krve a hlavně z CT, Dagmar

Věrysa 2
3 příspěvky 5.3.17 01:29

Děkuji moc V.

Věrysa 2
3 příspěvky 6.3.17 00:12

Mohu poprosit o jméno lékaře v tom Frýdku, děkuji.
Věra

Vladimír12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.18 15:39
Řešení je tam, kde ho doktoři nehledají.

Bez vyřešení skutečné příčiny Bechtěrevovy nemoci nepřináší aplikace kortikoidů ani jiné léky trvalé výsledky. Příčinou vzniku této nemoci jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé autoimunitní reakce těla, které napadají a poškozují naše vlastní tkáně. Konkrétně u Bechtěrevovy nemoci to vede k poškození páteřních obratlů a kloubů. Příznakem těchto poškození jsou bolesti zad, kříže, kloubů, krku, noční bolesti, ranní ztuhlost a zánět duhovky. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si Bechtěrevovu nemoc sami trvale odstranili a nemusili chodit další roky s bolestmi po doktorech, aniž by to někam vedlo. Kontakt 608 155 338.

Skulk27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.4.18 20:23
Heurékááá

Zázráááák,
konečně se našel nový spasitel.
Asi nový Ježíš a máme mu volat na číslo od „Vladimír12“. Že na to ještě nepřišel žádný doktor, asi jsou to jenom neschopní felčaři!
Vyléčíme Bechtěreva úpravou stravy!
Proč já hlupák se desítky let tak trápím?
Jen nechápu, proč náš spasitel nenapsal v příspěvku základ své zázračné metody.
Asi to nebude žádný nezjištný samaritán a jestli tam v tom nebude někde nějaký háček.
Jsem sice věřící, ale tady nečekám žádný „zázrak“.
Ale třeba se pletu a „Vladimír12“ tady v novém příspěvku napíše nám všem, jak na to.
Tak budu nám všem bechtěrevikům držet palec.

Váš příspěvek