Bylinný čaj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kuří nožka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.14 22:15
bylinný čaj

Dobrý den,
chtěla bych svému bratrovi namíchat čaj z různých bylinek. Je poměrně neurotický – trpí mírnou obsedantně kompulzivní chorobou, je hysterický, má problémy se spaním a k tomu všemu je v permanentním stresu. Našla jsem si, že by se mu mohla hodit Třezalka tečkovaná, Meduňka lékařská a Pelyněk pravý, ale nejsem si jistá, jestli se tyto bylinky ve výsledném nápoji nebudou vzájemně negativně ovlivňovat nebo hůř, nechci ho přiotrávit :) Poradíte mi prosím, v jakém množství a jestli vůbec je míchat? Děkuji.

Reakce:
Krásná bylinka
6 příspěvků 5.4.15 16:42
Čaj na nervy

Já používám tyto dvě směsi:
100g nati dobromysli, 50g nati třezalky,50g listu vrbky úzkolisté, 25g květu vřesu, 25 g květu měsíčku
Snižuje psychické napětí, uklidňuje, zlepšuje náladu, tlumí úzkosti. Podáváme formou nálevu, dle potřeby i několikrát denně. Doba léčby jsou nejméně 3 týdny, nejvíce 3 měsíce.

nebo

Pro celkové posílení: 2 dílů natě meduňky, 2 dílů natě třezalky, 1 dílu natě řebříčku, 0,5 dílu kořene kozlíku, 0,5 dílu chmelových šištic, 0,5 dílu květu levandule. Připravujeme jako nálev a pijeme několik šálků denně.

Připravovala jsem je pro sebe, pro kolegyně v práci a pro synovu přítelkyni a dobré

karolinalovosi
10 příspěvků 8.4.15 16:23

Vyzkouším také.

ivule_Sapíková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.21 23:30

Tak to vám tedy moc děkuji za tuto velice zajímavou a výživnou diskuzi… Já jsem si nedávno také chtěla pořizovat nějaké ty čaje a zjistila jsem, že se mi docela dost líbí třeba čaje z této stránky zde, na kterou jsem narazila naprostou náhodou a ty ceny za ty sypané čaje jsou tam naprostá bomba!

Gabcafartkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.22 20:41

Pořád jsem hledala nějaké nové a nové čaje a nápoje. Teď jsem však udělala objev, když jsem si koupila nápoj horké jablko https://j-plus.cz/…o-553-g.html Je v něm vybraná směs přírodního koření, které mu dodává opravdu perfektní a neodolatelnou chuť.

Taran z Gurgasu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.1.22 11:32

Já osobně mám hodně rád klasický čaj z lichořeřišnice . Skvěle to působí třeba na záněty močových test a tak podobně. Ale celkově to má poměrně dobré účinky na celý lidský organismus. Já osobně mám rád i klasické ledvinové čaje, které lichořeřišnici obsahují. Seženete ho běžně v lékárně a není to vůbec na předpis.

Hanula166
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.22 19:59

Za sebe teda můžu říct, že bylinné čaje jsou snad úplně nejlepší. Hlavně teď v zimě, kdy imunita dost trpí je dobré si dát šálek nějakého bylinného čaje alespoň tak jednou za dva dny. Já teda většinou kupuji už předmíchané směsi, ale třeba ten čaj z lichořeřišnice jak píše Taran asi vyzkouším, to nezní totiž vůbec špatně.

Váš příspěvek