Dlouhodobá bolest krku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.12 16:55
Bolest krku

Dobrý den, prosím poraďte, už si nevím rady. Asi před měsícem mi začly bolesti na pravé straně krku jakoby lehce pod čelistí, jde to až do ucha, dolů ke klíční kosti, nejsou to ostré bolesti, ale tahá to, tlačí, občas i pravá půlka tváře jakoby nebyla moje. Chvílemi je to až křečovité. Teď dva dny sem tam se to ozve i ve stejných místech (ale v mnohem menší míře) nalevo. Za ten měsíc jsem měla i potíže s motáním hlavy a občasnou bolestí v kloubech, téměř denně mívám zvýšenou teplotu (tak kolem 37, 4). Ale na tom krku je to velice intenzivní. U lékaře neurolog negat, ORL negat, ultrazvuk krku a cév v pořádku, jediné jsou průběžně se zvyšující leukocyty ( momentálně 15, 3). Kdyby někdo věděl, co by to mohlo být, prosím pomozte nasměrovat. Děkuji

Reakce:
dialog
16 příspěvků 13.6.12 10:52
Bolest v krku

:think: Ahoj…teď jsem se tady přihlásila, úplnou „náhodou“ čtu tenhle příspěvek…napadá mne, dělali lékaři i vyšetření na Meniérův syndrom? 

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 11:57

Ne, na Meniérův syndrom mi vyšetření nedělali, ale byla jsem na ORL, dělali vyšetření sluchu apod a s tím problémy nemám, ani nemám potíže že by mi uši zaléhaly, nebo slyšela nějaké šumění, v tomhle směru vůbec nic.

dialog
16 příspěvků 13.6.12 13:47
Bolest v krku

Pak jsou další vyšetření, laboratoř z odběru krve - na funkci štítné žlázy. Neurologické, jako je CT krční páteře, magnetická rezonance této oblasti…a samozřejmě totéž vyšetření i u mozku. A ráda bych vám doporučila, podívat se i po knize s názvem - Léčebný kód, od autorů = Alexander Loyd a Ben Johnson. Oba tito lékaři, napsali tuhle úžasnou knihu, ve které byste jistě našla mnohé odpovědi. Ale ze všeho nejvíce, je potřeba najít tu pravou příčinu vašich potíží. Já sama mám pětkrát operovanou krční páteř a jednou i bederku, a tak velmi dobře vím, co to znamená, vnímat různé potíže, které jsou mnohdy těžko zmapovatelné.

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.12 14:34

Děkuji moc za radu. Krevní výsledky jsou právě všechny v pořádku, až na ty leukocyty, i štítná žláza v normě, včetně ultrazvukového vyšetření. Na CT krku jsem objednaná, ale na to si budu muset ještě chvilku počkat. Dneska mám chvilkama část tváře jako bych ji měla opíchnutou lokální anestezií, trošku necitlivou. Neurolog sice tvrdí, že to nemůže být nervová záležitost, ale kdo ví… Začalo to, když jsem dva víkendy po sobě sekala trávu (v podstatě celý den držení ruky dopředu a sevření pěsti). Zase na druhou stranu na samotném začátku jsem brala penicilin (lehounce mě pobolívalo i v krku) a po něm to na zhruba dva týdny ustalo…

dialog
16 příspěvků 14.6.12 07:44
Bolest v krku

****Zdravím vás i dnes…ještě mne napadlo, co zánět trojklanného nervu? popisujete tvář jako necitlivou…možná opravdu nerv? a jsme zase u neurologie, možná zkusit i stomatologii = zuby.
Ale též se přikláním k té neadekvátní zátěži ( víkendové!), zřejmě ta krční páteř? Inu uvidíte, co ukáže CT? možná odstartuje potom další vyšetření. Rozhodně vám přeji brzké vyřešení a nalezení problému. :mavam:

dialog
16 příspěvků 14.6.12 07:59

Přidávám úžasný odkaz, kde si nakliknutím sama zjistíte, co který obratel ( či jeho poškození…) způsobuje, či ovlivňuje.

http://www.chiroone.net/…c/index.html

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 08:19

Děkuji, koukala jsem na to a u mě by to byl druhý až šestý obratel. Byla jsem před měsícem na rtg a tam mi napsali, že mám jen narovnanou lordosu C páteře, nevím, jestli i tohle může ty bolesti nějak ovlivnit, ale říkali mi, že to je normální nález. Dneska v noci jsem skoro nespala, strašně to až pálí a včera mě zase začalo bolet i v krku, za chvíli si jdu k lékaři pro další, podrobnější výsledky krve. Je to strašně vysilující, když něco bolí měsíc v kuse a nechce to přestat. Ale vzhledem k tomu, že máte za sebou několik operací, určitě víte, o čem mluvím. :) Každopádně kdyby Vás cokoliv ještě napadlo, budu jen ráda za každý možný náhled. :)

dialog
16 příspěvků 14.6.12 08:29

****Rozumím a vše popisované si dovedu představit. Mě tam mate trošku, že ta podivná bolest, souvisí i s bolestí přímo v krku? tedy jestli vás dobře chápu?
Vím, že syn měl kdysi zánět trojklanného nervu…a popisoval podobné symptomy co vy, jen bez té bolesti v krku. Víte, já jsem před měsícem též brala ATB = hnisavá angína…a dodnes jsem se bolestí v krku ( nárazových intenzit) nezbavila. V lékárně lze koupit i „česnekový spray“, kterým lze uvnitř krku ošetřit, používám ho a vždy bolest na čas zmizí…( to jen k řešení bolesti V KRKU),,, ale rozhodně „otravujte“ lékaře, a dál chtějte vyšetření, možná že dojde i na vyšetření C páteře, pomocí Magnetické rezonance, ta je velmi čitelná a podrobná. Samotnou mne bude zajímat, k jakému rezimé u vás lékaři dojdou?

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 08:38

No v podstatě po celou tu dobu bolesti krku zvenčí mě provází i občasná bolest v krku (obojí na pravé straně) a právě na samotném začátku mi doktor napsal penicilin a po něm to na chvíli úplně ustoupilo. Zánět trojklanného nervu to není, to mi řekli hned dva neurologové. Ty nervy v oblasti obličeje jsou asi lehce drážděné, ale během toho měsíce mi ta tvář znecitlivěla tak možná třikrát, není to pořád. Dělaly se odběry i na boreliozu, ale ta je negativní.

dialog
16 příspěvků 14.6.12 08:44

To je tedy opravdu veliká záhada, ale určitě bude vyřešena…někde se musí projevit další „nápověda“, protože to tak v těle máme zkrátka zařízené, že vše se vším souvisí. Jak už jsem zmínila, budu držet palce, hodně štěstí!

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 08:53

Děkuji moc :-)

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 11:14

Tak ještě dodávám, krevní výsledky jsou úplně v pořádku, dokonce i ty leukocyty jsou už zpátky v normě. A momentálně jsem si našla místo nad pravou lopatkou (jakoby na jejím horním okraji) zhruba v půlce vzdálenosti mezi krkem a ramenem, které když zmáčknu, tak mi okamžitě vystřelí bolest v tom místě na krku, kde mě to bolí celou dobu a cítím tlak do celé půlky obličeje… tak začínám zvažovat, jestli ta bolest krku a celé té oblasti nemůže být jen přenesená…

dialog
16 příspěvků 14.6.12 11:56
Bolest v krku

Takžééé, znovu jukněte na ten odkaz, kde je obratel po obratli…i ona mezilopatková část, myslím, že tam by se tedy po vašem popisu - už přesnějším, měl zaměřit s RTG či podobným vyšetřením. Mohl by tam být blok? viz. námaha při sekání zahrady? namožení, či „ústřel“?důležité je, že krev máte v pořádku a něco tedy lze už vyloučit. Krůček po krůčku a najde se „zakopaný pes“.

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.12 15:13

A zítra hurá opět k neurologovi :-) Díky za Vaši podporu, jak tak chodím po doktorech a oni se na mě kolikrát dívají jako na hypochondra, tak je důležité slyšet názor někoho, kdo mi věří, že to opravdu bolí. :kytka:

dialog
16 příspěvků 14.6.12 16:56

Tak dnes ještě jednou, nedá mi to a chci odepsat…opravdu vám rozumím, navíc bolesti „od páteře“ se mnohdy tak špatně popisují, mnohdy jsem si připadala jako blázen, vysvětlovat cosi, nač mi slova a popis chyběly. Přeji vám tedy dvojnásob, ať máte štěstí na dobrého lékaře a když budete chtít, pak mi zde napište „novinky“, jak pokračuje pátrání po příčinách vašich bolestí.

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.12 11:24

Hezký den přeju, tak dneska jsem byla na neurologii, paní doktorka mi opíchala zvedač lopatky mezokainem a napsala Dorsiflex na uvolnění svalů, to bylo asi před hodinou, teď sedím doma a mám šílené tlaky do pravé půlky obličeje, hlavně do spánku… už vážně nevím, co mám dělat…

dialog
16 příspěvků 15.6.12 15:43

****Zdravím vás a nevěřím svým očím co čtu? takže po opíchnutí Mesocainem, se vám bolesti zhoršily? být vámi, jdu někam jinam - třeba i na pohotovost -, na neurologii, povím jim tam, co se vám děje, tohle už není legrace. Sice to píšete kolem poledne, možná se váš stav zklidnil, ale pokud to trvá, nenechávejte to, hledejte tak dlouho pomoc až ji najdete. Smím se zeptat, odkud jste? kdyby nááhodou někde kolem Pardubic, doporučuji jet přímo do nemocnice, na neurochirurgii, mám tam s nimi jen ty nejlepší zkušenosti, neodmítli by vás stopro…ale to samé bych udělala, ať už bydlíte kdekoliv. Neurochirurgie = též většinou problém v tomto rozsahu řeší. Držím pěsti.

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.12 16:17

No momentálně už je to dobré. Po tom mezokainu se bolesti krku a té spodní části uklidnily, jen jsem cítila velký tlak v okolí spánku, ten cítím lehce doteď i kolem oka, ale jinak po dlouhé době konečně mám pocit, že nekřičím bolestí. A jinak zdravím tedy do Pardubic, bohužel ale z Karvinska :-)

dialog
16 příspěvků 16.6.12 07:26

Zdravím a přeji klidný a hlavně bezbolestný víkend. Také nejsem z Pardubic, jen jsem tam na NCH pacientkou, už od roku 1999…a není mi nikdy prozatím zatěžké, právě u tamních lékařů, vyhledat pomoc až doteď, než marně hledat tady, v mém případě - na Novojičínsku. Ono opravdu dnes, narazit na dobrého odborníka, není tak jednoduché…Tak se držte a kéž se vaše bolesti uklidní.

dialog
16 příspěvků 18.6.12 07:03
Konec bolestí?

:) Zdravím po víkendu na Karvinsko…soudě dle toho, že jste se tu již „nezastavila“, je zřejmé, že vaše bolesti odezněly!!! což bych vám samozřejmě moc a moc přála :-)

GruadhM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.12 09:04

Hezký den přeju, bolesti neodezněly, trápila jsem se celý víkend, tak jsem ani nesedala k počítači, včera mě navíc začaly přepadávat doslova štípavé bolesti v oblasti pravé klíční kosti, vždycky jen pár minut a pak to dalo na chvilku pokoj, v noci jsem skoro nespala… :-( mám pocit, jako by mě něco žralo zevnitř, nejsou to jen klasické bolesti spojené se svaly, nebo páteří. No dneska jdu na kontrolu na neurologii, tak uvidíme, co mi řekne.

dialog
16 příspěvků 18.6.12 14:13

Jejda, to je mi vás fakt líto…a já chtěla doufat, že bylo líp. No uvidím, co vám poví neurologie. Mne intuice stále vede- k bloku páteře. :mavam:

GruadhM
2 příspěvky 18.6.12 14:26

Tak neuro řekl, že z neurologického hlediska je vše v pořádku a zeptal se mě, jestli jsem někdy měla napsaný neurol, nebo lexaurin… Takže tímto jsem se ocitla ve škatulce hypochondrů, kteří sice v noci od bolesti nespí, ale jinak jim v podstatě absolutně nic není.. Zítra mě ještě čeká to CT krku, tak uvidíme, jestli se tam něco neukáže, ale tak holt jsem přišla domů, vzala si lexaurin a budu dělat, že žádná bolest není…

dialog
16 příspěvků 18.6.12 17:52

Mám pocit, že se mi to opravdu jenom zdá…ale na druhou stranu vím, že kdybych i já kdysi bývala, na zdejší lékařskou pomoc čekala, podobného bych se dočkala. Vím, jak jsem musela obhajovat všehny ty bolestivé symptomy a nikdo mi nevěřil ( tady na Novojičínsku i v Ostravě)…vyšoupli mne dokonce i z důchodu, že jsem zdravá, a když už jsem jim opakováním stejného asi lezla na nervy, píchli mi malou Algifenovou infuzi. To jen abyste líp pochopila, proč s vámi soucítím…no zkrátka vím, že bez Pardubických bych byla tenkrát ztracená, jen tam, doopravdy měli snahu řešit a vyřešit. Co vám na to říct? je to určitě všechno špatně, Lexaurin vám dovolí „možná“ usnout, ale bolestí se jím nezbavíte. Paradoxně = vaše záchrana spočívá, ve vyšetření CT-éčkem. Jestli se vám bude chtít, pak mi ještě napište…navzdory všemu co zažíváte, přeji klidnou noc.

dialog
16 příspěvků 22.6.12 11:59

Momentálně má úloha zde SKONČILA…a tak se odsud vyklikávám, už jsem požádala o smáznutí mého „profilu“…tak to jen abys to věděla… 8)

anamor777
2 příspěvky 10.1.14 21:00

Ahojte, zajímá mě, jak jste dopadla s těmi bolestmi krku na pravé straně. Mám stejné problémy už 7 let a není možné se toho zbavit. Už jsem prošla spoustou vyšetření, ale bezvýsledně :,(

anamor777
2 příspěvky 23.1.14 17:53
dlouhodobé bolesti krku

Děkuji za radu, sice jsem byla u zubaře jako první vyšetření, ale také jsem si říkala, že to ještě jednou podstoupím. Vlastně ty potíže jsou spojeny s bolestí v mezižeberní oblasti kolem a přes hrudní páteř k místu ohybu na zadní straně ramene, včetně ramene. Při tlaku do jamky klíční kosti cítím napětí a odtud ta bolest přes krční sval, čelist a dál, jak je to popisováno v předchozích příspěvcích. Prostě mám celou citlivou pravou stanu. Od r. 1995 jsem opakovaně měla zánět duhovky, který se léčí infuzemi s kortikoidy, které se aplikují také injekcemi přímo do oka pod spodní víčko do spojivky. Už mě napadlo, jestli nemám nějaký nerv porušený, protože je to taková bolest jako by tlak na nerv. Ale zase proč od páteře? Když se nahnu a hlavu natáhnu doleva, tak mi zakřupe právě mezi žebry a v páteři. Jinak jsem hypermobilní a mám to i od fyzioterapeuta potvrzené. Poslední šance možná je, že mě neuroložka odeslala na vyšetření mimo psychiatrie pro deprese také do Brna na neurologii, ale mám strach, aby také neřekli, že nic nenašli. Vím, že určitě tam něco je a já se strašně trápím.

Petulkaaa2
3 příspěvky 9.9.14 20:33
bolest čelisti, ucha a krku.

Dobrý večer, čtu řádky té paní a vím přesně o čem je řeč. Mám tyto hrozné boledśti přetávkami už 10 let. sPOUSTA VYŠETŘENÍ, orl, neorol, zubní, trhání zubů, sekání kstěného výrústku za mandlí, vyšetření duti ct i sinoskopie. Hrůza, na bolesti nezaberou ani žádné léky. Chtěla jsem se zeptat, toto téma jste rozebraly před 2 lety, nevíte jestli té paní něco našli, a pomohli, jsem naprosto zoufalá poradíte mi?
Děkuji
petra

krkoun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 22:38
krk

Tak mám to obě dvě strany bolí jako by svaly ale nezabiraj prášky od bolesti mám to asi 3 dny uvidíme co bude kdyz to tak půjde dal jak tady na te diskuzi tak pojdu rovnou na gylotinu cao :zed:

Helena1810
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.15 22:40
Bolest přední části krku vpravo

Přeji hezký den,

vím, že Váš příspěvek je již starý a doufám, že jste problém, který Vás trápil již vyřešila. Proto bych velmi ráda věděla, co Vám naposledy řekli lékaři. Mě bolí krk z přední části vpravo pod čelistí. Občas to i jakoby nateče a je to místo horké. Bolest se přenáší do čelistního kloubu. Čelistní kloub mám prý v pořádku, krevní testy také, štítnou žlázu také. Prodělala jsem chlamydie a nejsme si jista, zda tam takový příznak je.

Nechci tu vypisovat co vše se mi s krkem děje, protože mám opravdu stejné problémy, jako Vy.

Předem děkuji za odpověď ----

jednokdojsem*
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.15 16:06
Úporné bolesti "v krku".

:think:
Zdravím vás ( všechny)…znovu pročítám příspěvky, protože mi chodí upozornění na meil :roll:
Jak tak čtu a přiznám se, moc se tu neorientuji, který příspěvek k jakému patří, jmenovatel je vždy stejný. Bolest krku. Já jsem diagnózou sice úplně jinde, než Vy tady…ale po odžitém už vím jediné, cokoliv se děje v C páteři, to je zlé pro celé tělo. Mám pětkrát operovanou krční páteř, a jak čas plyne, už přesně vím CO a PROČ tak či tak vznikají ony bolesti. Ani nemusí být zrovna chirurgický zásah do páteře, ale je-li tam někde „mechanické poškození“, ať nervu-ů, nebo útlak z jiných neurologických důvodů, vždycky rozbolí úplně něco jinak a jinde, většinou bývá dlouhá cesta - já nevím, přes ORL, stomatologii, neurolii…než se zjistí ta pravá příčina. Nechci říci, že vše popisované, musí být nutně a jedině od C páteře…či od hrudní…ale vyloučí-li se ty vedlejší možnosti, zůstává to skoro vždy jen na páteři. Jestli mohu skromně poradit, jediné a nejrychlejší řešení je…žádat přes obvodního lékaře, neurologické vyšetření, odtud vede cesta k Magnetické rezonanci, případně na CT. A zbývá pochopitelně to hlavní, najít lékaře - DOBRÉHO lékaře, který Vás nehoní zbytečně od čerta k ďáblu…třeba jen proto, že si sám neví rady. Přeji šťastné řešení od bolestí.*

Janca666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.15 18:22
Taky krk

Pekny den,

obdobne bolesti me krku me sužují uz skoro rok..byla jsem na 3 ORL, praktika testy ok(jen mírně zvedle ASLO)…a rekli mi, ze to vypada na reflux, přitom obtíže s zahou a žaludkem opravdu nepocituji..aby se v tom čert uz vyznal..a rozeznal, zda je to mechanického puvodu ci jiného..
Krk mam mi prijde zarudly a za mandlemi takové žluté pruhy..nemel jste to nekdo?
Jdu znova k praktikovi a budu chtit testy a mozna pujdu k imunologii..aby si clovek pomalu sam stanovil diagnózu..

Dekuju kdyžtak za nazor…

Petulkaaa2
3 příspěvky 15.2.15 19:28
Bolest ucha krku

Kadyž právě pravda je, že záleží na doktorech a jak jsem tu psala už jsem toho oběhal…
Píšete o krční páteři a můj obvodní lékař po rtg mě poslal na neurologii, že mám na krční páteři nějaké výrustky a ty mě určitě tlačí na nějaký nerv a od toho múže být ta bolest. Šla jse tam s tím, že po deseti letech třeba budu mít konečně po boletech, ale to jsem se tedy spletla, paní neuroložka řekla, že ona tam nic nevidí a že se moc pozoruji, připadala jsem si jak ten největší hypochondr a te´d už opravdu nevím co mám dělat, za kým jít a bolasti mám opravdu šílené :(

Dalibor7
224 příspěvků 15.2.15 19:33

Sežeňte si rostlinku Anginovník (Belamcanda chinensis)je to učiněný zázrak.

Petulkaaa2
3 příspěvky 15.2.15 22:23

Kde se dá sehnat?

Dalibor7
224 příspěvků 16.2.15 07:44

Já ji koupil v zahradnictví kruh, ale tam ji ted asi nemají. Prostě mrkněte na net, nebo si sežente jen semena, ted je nejvhodnější doba výsevu, ale je třeba dodržet postup, protože má problém v našich podmínkách vzejít. Jenže pokud se vám to podaří, bude za ni vděčná celá rodina. O užívání se taky dočtete na netu, přeji hodně úspěchů v pěstování a brzké uzdravení.

rst1234
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.15 18:12
bolest v krku

Ahoj, trpěla jsem bolestmi krku více jak rok, po roce jsem začala mít i problémy s hlasivkami. Na krčním nic nezjistili a náhodou jsem se dostala ne rg plic. Byla to tuberkuloza, zajděte si raději také, čím později se zjistí tím delší léčba. Bolesti jsou pryč.

Julka 01
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.16 07:12

Na bolení krku cucáme pastilky Larypront. Chutnají dobře a zabírají rychle.

M. Engele
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.19 14:22
hypochondr

… že se moc pozoruji… joo? : tak jí vraž nůž do chřátu krávě jedný, a až bude chroptět tak ji řekni ať se moc nepozoruje :-)

Petravojtechovska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.21 22:52
Bolest v krku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo stejný problém jako já. Bolí mě asi tak 3 měsíce v krku na ORL jsem byla, asi tak 5 x, nic mi tam nenašli, ale bolest v krku mám stále a suchost v zadu v krku. Když se směju a nebo křičím, tak mám pak hořko v puse a bolí mě jak když vám zaskočí chleba, takové to škrábání a pálení… Je mi 26 let a bojím se, aby to nebyla rakovina, nebo tak něco..

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu