Hučení v uších

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Libuše
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.09 12:33
Hučení v uších

Dobrý den, mám problém s hučením v uších. Je mi 28. Slyšela jsem, že příčinou může být vysoký krevní tlak, ale ten já mám normální! Čím to tedy může být?? Děkuji za pomoc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.09 16:42
ucho

to nemusi nic znamenat muzeto byt jenom pohyb krystalu v labirintu vnitrniho ucha to je celkem bez proble,u resitelny polohovacimy cviky , ale presto je treba vysetreni na ORL

Honzik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.09 17:04
Hučení v uchu - zkostnatění

Může být a nemusí - moje máma měla hučení v uchu a bylo to způsobeno zkostnatěním jedne ze tří částí středního ucha (kladívko, kovadlinka, třmínek). Vyléčena byla až po poměrně složité operaci, ale nechci Vás strašit, snad to nic nebude.

Arnošt
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.2.10 10:23
Hučení v uších

Zdravím.
Jsem překvapen zprávou od Jitky, že má kamarádku která umí odstranit pískání, hučení a šumění v uších.
Mám tento problém již 7 rok. Po všech možných i nemožných vyšetřeních je závěr odborníků tento: Pravé ucho totálně a nevratně hluché - po infarktu ucha. Funkce levého omezena na 65 procent. Pískání i šumění mám v obou uších. Prý se s tím nedá nic dělat - řeč odborníků. Myslí si někdo opak?

9.1.2010 Děkuji za jakoukoli radu.

Martin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.10 20:27

Tohle bych rozhodně nepodceňoval a zašel k lékaři!!!!Kamarád měl stejné problémy a zjistili mu rakovinu v lymfatickém systému. Teď je po operaci a nevypadá to dobře!!!Nechci strašit jen píšu že si stěžoval na podobné potíže.

Trupin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.10 22:57
tinitus

No to je fakt.Nejdrive k lekari,aby vyvratil rakovinu,coz je dulezite.Ja znam taky pani,ktera odstranuje huceni v usich a je znama i kdyz si myslim,ze ne zase az tolik lidi o ni vi.Ta se prvni rade zepta,jestli byl clovek u lekare a co mu nasli.Take vim,ze neleci rakovinu. :-(

Bábina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.10 10:19
hučení v uších

Určitě navštivte ušního lékaře,zda nejde o rakovinu,nebo o vysoký krevní tlak v uchu.Pokud je vše v pořádku,zašla bych za neurologem a nechala si vyšetřit krční páteř.Tam i malá zrada může udělat velké problémy a to na neuvěřitelných místech.Přeji Vám dobré bořízení.

Doma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.10 13:27
Lenka

Hučí mi v uších 7 let a nikdo mi nedokáže pomoci. Žádný lékař.

Bábina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.10 14:09
Hučení v uších

Bohužel,musím vám potvrdit vaší zkušenost,že pokud je hučení v uších zapříčiněno onemocnením přímo ucha a ne v předchozích diskuzích zmíněných možnostech ,musíte se s tím smířit.Můžete vyzkoušet jediné.Tamponky vaty namočit do švédských kapek a na noc vsunout do ucha.Lze k tomu i použít menstruační tamponka pro mladistvé,protože jsou malé a ráno je dobře odstraníte.Ráda bych pomohla více ,ale na toto jsme všichni krátcí.Švédské kapky koupíte hotové v lékárně nebo v bylinkářství.Dají se udělat i doma,ale shánění bylin které tam patří je zdlouhavé a obtížné.Přeji vám, aby moje rada vaše obtíže alespoň zmírnila. 8-)

Doma
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.10 16:28

Moc Vám děkuji, ale opravdu veškerá vyšetření (tlak, ušní, CT apod. ) nic neodhalilo a bylo mi řečeno - SMÍŘIT SE S TÍM.

Bábina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.10 19:24
Hučení v uších

Může tam být nějaká neplecha v ušních kůstkách,nebo i revmatické záněty těchto kloubečků.Ale to bolí.Opravdu bych zkusila ty švédské kapky.A byla jste vůbec na vyšetření krční páteře?Ta umí dělat věci,že jednomu zůstává rozum stát.Třeba by pomohli obstřiky, krční páteře,vyzkoušet se má všechno.Ale to chce opravdu neurologa.Přeji vám aŤ pomoc najdete. 8-)

Lueěk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.10 08:28
hukot jako z parníku

Dobrý den, hučí mi uších asi 6 let zpočátku jen v noci, připadalo mi to jako psychycký problém, stačilo si včer lehnout a přikrýt se peřinou a koncert začal, musím poznamenat, že z hlubokým nádechem nebo výdechem hučení přestáva, proto jde u mě o hučení přerušované a tím o to horší protože podle mě na nepravidelný hukot si nejde zvyknout. Dnes mi hučí v pravém uchu i přes den, ale naštěstí ne celý den. Chodil jsem s tím na neurologii kde mi nic nezjistili ( byl jsem na různých vyšetřeních )po dvou letech mi řekli, že z jejich hlediska mám vše v pořádku a že se tedy mám obracet už jen na ušní. Po dobu léčení mi byl naordinován Betaserc na který jsem měl alergickou reakci a Gingio, Tanakan, Tebokan (ty poslední tři jsou na principu jinanu dvoulaločného). Tanakan a Tebokan mi moc nezabíraly, ale Gingio ano, z počátku jsem jedl dvě tablety denně a nakonec podle přibaleného letáčku šest. Jen šest tablet denně mi účinkovalo, bylo to drahé, ale hukot je nesnesitelný. Po čtyřech letech jsem měl na jazyku hrozné hořko které po vysazení gingia přestalo, po dvou měsících jsem zkoušel znovu užívat Gingio, ale hořkost na jazyku byla hned zpátky. Takže nyní neužívám nic (asi čtyři měsíce) a hučí mi uších vesele dál, naštěstí né celý den

Bábina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.10 08:50
Hučení v uších

Je mi líto ,že nikomu z vás nemohu pomoci,ale to je opravdu tak,že pokud se nenajde příčina,nedá se s hočením nic dělat.Zkuste ještě vyzkoušet tu babskou radu s tamtomem namočeným ve Švédských kapkách,a,,zkuste změnit polohu při spánku.V tomto případě je každá rada drahá.A babo raď?A tato rada od báby vám nemusí pomoci ,ale je jediná co znám.Přeji vám hodně odvahy a vytrvalosti a hlavně dobré nervy.Mohu s vámi se všemi soucítit, ale jinou radu neznám a ani jsem v žádné literatuře nenašla.Jen ty švédské kapky. Přeji hodně zdraví a štěstí. 8-)

Domča
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.10 12:08

Moc děkuji za radu. Netušila jsem, kolik lidí má tyto potíže.

Bábina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.10 13:45
hučení v uších

je mi líto,že se ale zatím nikomu nepodařilo najít něco,co by pomohlo.Ale ty švédské kapky to alespoň,zmírní.Bohužel vám nemohu jinak pomoci.Jinak přeji hodně zdraví,a řekněte si,mně hučí jen v uších,ale jinak jsem fit a to už něco znamená.Život se musí brát tak, jak přichází a mi co jsme měli to štěstí,že jsme té zubaté utekli v poslední chvíli se ráno kouknem do zrcadla víme,že máme nohy ,ruce,záda,protože nás bolí.ataky víme že leckomu z nás chybí různá část těla,ale říkáme si HURÁ ˇZIJU.Tak si snámi řekněte,vím,že ty uši mám,protože mi v nich hučí.Vím,je to nepříjemné,ale jinak se to brát nedá.A ty kapkym zkuste. :-D

Bábina
1450 příspěvků 10.4.10 14:28
hučení v uších

No to je výborné to by stálo za to postiženým vyzkoušet.a ještě kbyby byla možnost srovnat krční páteř.Ale máte naprostou pravdu,že ucho je vlastně obraz celého člověka.Já si dělám svoji diagnozu na uších. Přeji všem dobré zdraví a Vám mnoho úspěchů. 8-)

juanka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.10 20:46
hucenu v usich svedeni a ruzne jine ndivne pocity lechtani

jezdim pravidelne na usni na kapacky

cetne n azory z nemocnice

huceni v usich odstrani kapacky
nebo alternartivni medecina USNI SVICE
POZOR NA TEHU JE TOHO SPOUSTA NENI TO LEVNA ZALEZITOST TAKZE CHCE TO NAJIT NEKOHON KDO PRACUJE S ENWEERGIEMA A VYBERE PRO VAS VHIODNY DRUH USNICH SVICI
LZE PRAKTIKOVAT DOMA NEBI VE WELNES SLUZBACH

JA SAMA ZTRACIM SLUCH A MAM DESNE LECHTANI A SVEDENI
MA TO ASI I kraus jak si vzdy zavrta cely malicek do ucha

neken ze je to ve spiolecnosti divne ze piradn honite uci kazdy si domysli ze jste cune ktere si je necisti

ale co s tim je to des nekdy me to probudi ze spani

AdélaKaj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.10 19:02

Tinitus aureus: postupem času nepříjemě stupnované hučení v uších které muže být způsobeno…i hlasitou hudbou např. z mp3, častých návštěv zábav, diskoték.., velká hlučnost v pracovním prostředí např.ČD.., ve většině spíš ve všech případech poruchy se hučení člověk už nikdy nezbaví a bohužel to občas končí tak, že ten člověk prostě spáchá sebevraždu.. :-?

Bábina
1450 příspěvků 14.8.10 09:51
Hučení v uších

Koukám,že to hučí i v diskusi,souhlasím s Adélakaj,ale v hlučných provozech dobrý zaměstnavatel nechává pracovníky 1× za 2 roky vyšetřit na audio na OLR a dává ochranné pomůcky.Ale je pravda že dnešní hudební nosiče zachvíly udělají z našich mladých hluchou generaci.Juanko,dobrý,ale ty svíce jsou na odstranění ,řešeno lidově,špuntu mazu z uší a opravdu ,kdo to neumí,nedělat sám doma.Tentokrát vyjímečně musím souhlasit s DR,HOUSE ve všem.Ale zkusme se podívat na problém z jiné strany.Tělo nám tímto říká,že něco není jak má být.A většinou takovéto záhadné nemoci berou někde počátěk.Zkuste pracovat trochu s enerdií svého těla,zkuste cvičit jogu ,Tai-či meditace,a nebo s e jenom zkuste naprosto uvolmit,zahnat myšlenky i na to hučení,zhluboka dýchat a představit si jak to hučení zastavujete tak,jako se ztišuje tčeba rádio.Musím hned dodat nezapomeňte vydechnout,nebo DR.House mně zase osolí,že vás chci dusit.Hučení v uších se pokud není nalezena tělesná příčina,se opravdu nedá odstranit.Tak pokud dáte na mou radu,zkuste to z druhé strany,zkuste léčit duši a „nervy“.To by mělo vaše potíže zmírnit,nebo alespoň vás naučit je ovládat.

MikeLP
12 příspěvků 6.9.10 00:06
B12

Vitamín B12 by mohl u někoho pomoci… :wink:

Bábina
1450 příspěvků 6.9.10 08:33
Hučení v uších

To by mohl ,ale ne u všech, je potřeba nejprve najít příčinu,ale je fakt,že když nepomůže,neublíží.A to je důležité při vyzkoušení.Jen pozor,kdo prodělal rakovinu tak ten ne!!!!

MikeLP
12 příspěvků 6.9.10 14:19
hmm..

Dík za info tohle jsem nevěděl.. :wink:

Bábina
1450 příspěvků 6.9.10 14:35
Hučení v učích

U rakoviny pozor,je tam mnoho omezení i když pacijent je vyléčen.Jinak není zaco děkovat.

jn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.10 13:41

ono se řekne smířit se hučením v uchu. Kdo to ale nezažil neví, o čem mluví, ať už myslí radu sebelépe. Je mi 34 a hučí mi uchu, co si pamatuju, na druhé ucho od narození neslyším vůbec. Přes den se hučení jakž takž schová za komunálním hlukem, ale večer resp. když jdu spát, to je peklo. To fakt nejde ingnorovat a člověk by se zbláznil. Vyšetření na ORL, zubním, neurologickém, rehabilitačním, krevní obrazy, vše mám ve stavu, kdy dle sdělení lékařů nemá vliv na hučení v uchu a nikdo se se mnou již nezaobírá. Prostě příčina nalezena nebyla a tím konec, smiřte se s tím. I bych se smířila, ale když na jedno ucho neslyším a v druhémi mi hučí čím dál více a tím pádem špatně rozumím při hovoru apod., tak se s tím smiřovat nehodlám. To bych taky za pár let nemusela přes ten hukot slyšet nic a s tím se fakt smířit nechci. Takže pokud někdo přijde na to, čím hučení vzniká a hlavně, jak mu předcházet a odstranit ho, tak u mě je to kandidát na Nobelovu cenu, protože třeba konkrétně mně tím neskutečně zkvalitní život, protože zdravotní problémy mám i jiné (s hučením v uchu nesouvisející), takže bojuju na více frontách, kde ale je pokrok vidět a problémy se řeší nebo zmírňují.

Bábina
1450 příspěvků 2.10.10 15:19
Hučení v uších

Vidím ,že jste udělala co jste mohla.Měřili vám krevní tlak v uchu?To je taky pěkná potvora.Ale jinak mají lékaři pravdu,že léčit se to nedá.Ale zkuste čaj z listů Jinanu dvoulaločného.Je možno udělat odvar(krátké vaření) zelžičky listů na 1|4l vody a chvílí louhovat.Dobré bylinkářství by mělo mít i Jinanovou tinktůru.Ta se dávkuje pro ženy:2× až3× denně 2O kapek,mužům trochu přidáme a budou užívat 25 kapek.Nekupujte ale směsové čaje s Jinanem(větší počet bylin).Doufám,že to zabere,ještě je dobré nakapat na vatový tamponek pár kapek švédských bylin a na noc dát do ucha.Ty koupíte v bylinkářství i v některé lékárně.Držím si palce abych mohla pomoci a přeji hodně zdraví.Pokud do 3 týdnů nenastane alespoň nějaké zlepšení ,napište,určitě ještě něco zkusíme.

albana
2 příspěvky 6.12.10 19:38
píská a šumí mi v uších

dobrý Den z ničeho nic mi začalo pískat v levém uchu,bylo to k nevyydržení nemohla sem ani spát porom mě daly na pozorování a dali mi kapačky NaCl.. po těch kapačkách mi začalo šumět v uších asi a když jsu spát tak slyším aji to pískání zdá se mi že je to v pravém uchu.. já jsem ležela na páteří na zemi a zničeho nic mě tam střelilo a potom jsem vstala a v pohodě a zachvilku jsem to pískání uslyšela a taky v ten den byl neuvěřitelný vítr a byla jsem bez čepice .. Děkuju za všechny rady Albana 15 jo a taky jsem před rokem měla otřes mosku a stou páteří jsem byla jí narovnávat pěkný den

Luigi.V
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.11 07:14
Hučení v uších

Na radu bábiny jsem chtěl zkusit švédské kapky. Bohužel je neměli. Tak jsem ze zoufalství namočil vatu namočil do slivovice dal do ucha na celou noc a podržte se!! Do rána se to zklidnilo tak, že to je snesitelné.Třeba by to přešlo samo, třeba je to souhra náhod, třeba psychika,ale za pokus to stojí.

Bábina
1450 příspěvků 26.2.11 10:38
Hučení v uších

Zjistila jsem,že švédské kapky jdou koupit na internetu.Bohužel nemohu dát www adresu z důvodů etiky stránek,ale věřím,že je určitě vypátráte.Jinak děkuji kmotře,že mně na ně upozornila.

pepiso
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 20:05
Hučení v uších

Dobrý den,taky mi jezdily v noci pod oknem tanky a bylo to příšerné.Absolvovala jsem vyšetření a na ušním mi pak řekli,že by to mohlo být od páteře a mám prý si na to zvyknout.Ale na to se zvyknout nedá,že?Moje známá si kvůli tomu koupila tikajícího budíka,aby se sousředila v noci na to tikání.Já jsem sáhla po ŠVÉDSKÝCH KAPKÁCH a tak,jak někteří shora píšete,pomáhají.Stačí mi jednou až dvakrát nanést do uší a mám vždy i na půl roku pokoj.A občas si ještě potřu spánky a obratle na krku.Ale upozornění všem,kteří ORIGINAL SCHWEDENBITTER od Dr.Theisse shání:Po novém roce jsem je nemohla sehnat a bylo mi řečeno,že od letošního roku byly staženy z prodeje dle nařízení EU a že kapkám skončila registrace u Státního ústavu pro kontrolu léčiv.Kapky byly registrovány jako volně prodejné léčivo.Ale hned se v lékárnách objevily různé náhražky,které neobsahují ten správný počet bylin.Takže pro ně musíte buď do Rakouska nebo Německa.

Bábina
1450 příspěvků 6.5.11 10:10
Hučení v uších

Jsem ráda,že moje rada účinkuje.A je pravda,že působí jen ty originál kapky.Ale mohou se udělat i doma.Pokud se někdo na to bude cítit a má možnost sehnat bylinky k tomu potřebné,mohu vám dát postup práce a recept na přípravu.Ale kapky musíte dělat jen z čerstvých bylinek.Ješte zkuste místo lékáren najít bylinkářský krámek.My se zas až tak rad EU nedržíme a doporučujeme i byliny ,masti a lektavry léty osvědčené.A někteří DOBŘÍ bylinkáři mají odvahu je i prodávat.Ale je pravda,dejte si pozor co kupujete.Pokud někdo bude recept na výrobu chtím ,napíšu ho.Napište si o něj sem.

valtr
9 příspěvků 10.5.11 21:03
hučení v uchu

Pro všechny,hučení v uchu způsobuji ledviny,alergie na různe potraviny.Vemte si to k srdci.

Bábina
1450 příspěvků 11.5.11 11:26
Hučení v uších

Já vím,že hučení v uších upůsobuje porucha krční páteře ,bokace ramene a vysoký nebo mízký tlak,dále ušní nemoci jako Menier a ucpané či blokované ušní cévky.A vím,že to zhoršuje ,prudký pohyb hlavou,předklon,alkohol a jiné.Poučte nás prosím,jaké potraviny to jsou.Třeba zadavatelé by se jich rádi vyvarovali,pokud budou tak dobře působit jako švédské kapky.A co mají podle Vás dělat s alergií a dalšími problémy,které uvádíte.Lidi asi nezajímá,proč to mají ale co s tím.O tom jste nenapsal ani písmenko.

valtr
9 příspěvků 12.5.11 17:40

Dobrý den,úplně postačí strava dle krevních skupin,dodržovat pitný režim.Tohle se netýká zánětu v uších ani ekzému.
Brzké uzdravení přeje Lubomír.

Bábina
1450 příspěvků 12.5.11 18:13
Hučení v uších

Eksem a ani zánět,zvukovodu a ani srčedního či vnitřního ucha tinitus nevyvolává.Ale můžete vyzkoušet i tuto radu.Já ji za celá léta práce vidím poprvé a nemám to ověřené používáním.Doufám,že nick valtr ano.Tak to můžete zkusit.Švédské kapky to stále přece jen jistí.Je to sto let starý bilinkářský recept.

valtr
9 příspěvků 12.5.11 21:08

Švécke kapky jsou na zánět nebo ucpáni mazem v uchu ale ne na hučení pískaní.Prosím vás nezamenuj te to.
Děkuji váš Lubomír.

Bábina
1450 příspěvků 13.5.11 09:46
Hučení v uších

Možná víte více nežli já,třeba jste odborník,který se tu náhle zjevil,ale na tinitus už staré herbáře klášterů doporučují složení bylin,které nakonec dají švédské kapky.A mám ověřeno ,že ty pravé opravdu problém zmírní.Ale jen tam,kde to není zaviněno vadou páteře,nemocí ucha či krevního tlaku.Ale každý máme právo na svůj názor,a já doporučuji jen to,co mám ověřeno.Ne co si přečtu jinde na internetu.

valtr
9 příspěvků 14.5.11 20:31

já jsem přišel radit a né se svámi přít nato nemám čas.
Hodně zdaru.
Váš Lubomír

Dr.House
622 příspěvků 15.5.11 17:11

švédské kapky jsou spíšen a trávení, kde se prosím vzal že jsou i na maz v uchu?…pokud vám to seslaly bohové, napiště mi konkrétně jméno dotyčného..

Bábina
1450 příspěvků 15.5.11 18:57
Hučení v uchu

Doktore,pravé švédské kapky sice jsou i na trávení,ale podle starých herbářů odstraňuji,nebo lépe řečemo zmírňují tinitus.Na maz v uchu fakt nejsou,ale upravují pokud jsou to ty pravé tok krve v ušních cévách.Vy alespoň víte,že jsou dobré i na bolení břicha,ale pan Lubomír přišel radit,ale jen cosi vychrlil a neporadil.Znáte mně,že doporučuji jen ověřené věci,a jestli se pan radil naštval,že chceme vysvětlení jeho názoru?Proč asi.Pokud si předčtete celou stránku,jako,že ne,tak uvidíte,že i pisatelé na této stránce potvrdí,že pravé švédské kapky pomáhají.Ale náhražka asi opravdu mohou rozpustit maz v uchu.To bych zase panu Lubomírovi nerada křivdila.

valtr
9 příspěvků 16.5.11 22:21

No vidím že si víte rady i beze mne.
papa.

Dr.House
622 příspěvků 17.5.11 18:11

bez vás si vždycky budeme vědět rady…zas si tolik nefanděte…

valtr
9 příspěvků 17.5.11 20:22

Jojo,Maria Treben to je kniha co.
Váš Lubomír

Bábina
1450 příspěvků 18.5.11 20:39
Hučení v uších

O té dámně nic nevím.Co takhle prostudovat staré klášterní herbáře?Složení tam uvedených bylin jsou vpodstatě švédské kapky.Pokud víte o lepším prameni,poučte nás.

valtr
9 příspěvků 20.5.11 20:42

Poučte vy mne,a jestli dámu neznáte to je velká škoda o hodně přicházíte.

valtr
9 příspěvků 22.5.11 19:04

Dobrý den,já myslel že jste to už vyřešili s kapkama tak ted jsem zmaten pomáhají nebo ne. :-) PROSÍM NAPIŠTE.

Váš Lubomír.

Bábina
1450 příspěvků 22.5.11 19:18
Tinitus

Vážený pane Lubomíre,pokud by jste četl celou stránku a nesnažil se jen vnášet rozruch,určitě by jste se dočetl,,že Švédské kapky (pravé),opravdu tinitus zmírňují a i na nějaký čas zastaví.Pokud nic jiného k tomu nemáte?Nebo víte o něčem,co těm lidem s budeníčky v uších pomůže?Tak sem stím?Třeba víte věci,které já nevím.Taky se ráda poučím,protože nikdo nezná všechno.Ani já ne.Ale z Vás zatím žádná rada nevypadla a mně to stojí čas,s Vámi tady planě plácat.

valtr
9 příspěvků 23.5.11 19:38

Dobrý den,čtu vaše řádky a cítím nervozitu s vašeho psaní ani nevím jak vás mám oslovit.Také se mi nelíbí že se na mne obrácíte vy a ne ten který to potřebuje.
Také byste si měla přečíst co jsem už psal ale vy jen utočíte a napadáte proč.
Váš Lubomír.

Dr.House
622 příspěvků 4.6.11 10:28

hádáte se tu o kapičky, které stejně nezaberou…a pokud ano, tak jen polovičně nebo málo-částečně…

takže pokud víte jak lidem pomáhat, jak se tu nabažujete, proč vás nevidím i v jiných tématech - pak sem přijdte a mluvte o smyslu…do té doby se tu tlachejte třeba těma kapičkama…

kskd
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.12 05:15
hučení v uších

@Bábina dobrý den,můžete mi prosím poslat recept na švédské kapky Děkuji moc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.12 07:37
dobrý den, pokud chcete, mrkněte se na naturprodukt.

A proč jste nenapsal, či nenapsala Bábině na osobí stránky?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek