Celiakie test

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kili
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.09 06:10
Celiakie test

Četl jsem někde, že si člověk může udělat test na celiakii sám. Jak moc je to asi spolehlivé? Zkoušel to někdo? Nemám zatím žádné potíže, ale objevilo se to u několika členů rodiny…

Reakce:
badboy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.09 03:52

o tom teda nic nevim…

Tea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.09 09:41

Dobrý den, slyšela jsem, že to je spíš vodítko, zda jít či nejít na lékařské vyšetření. a že ani negativní výsledek v daném testu nemusí znamenat (pochopitelně, bohužel), že se daná přecitlivělost v těle nevyskytuje. Nevím, také uvažuji, že si jej udělám, problémy mám tak napůl..

radek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.9.09 17:20
Celiakie - test

No abych řekl pravdu tak já to mám přesně opačně - při náhodném vyšetření mi byly v krvi nalezeny protilátky proti lepku. Podle dalších vyšetření však celiakii údajně nemám. Protilátky mi však byly nalezeny již poněkolikáte … zajímavé :).

Deirra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.10 09:29
Celiakie

Ahoj Radku,
s celiakií už mám taky zkušenost bohužel :-( .Asi před 4 měsíci mě trápily problémy jako křeče,průjmy a taky úbytek na váze.Doktorka měla podezření na celiakii,tak mi nasadila bezlepkovou dietu a 2 měsíce jsem ji přísně dodržovala,ale problémy nějak zvlášť neustoupily.V té době jsem zažívala dost stresové období,měla jsem před státnicema a skoro jsem nejedla,neměla jsem ani chuť jíst.Takže jsem jedla dost málo a nepravidelně.Na biopsii střeva a sonu přicha z výsledků zjistili,že bezlepkovou dietu dodržovat nemusím,tak jsem ji vysadila a počítala s tím,že jsem zdravá.Z odběrů mi ale zjistily taky problém se štítnou žlázou,ale tam mi z běžného vyšetření dokrot řekl,že mu vyšly mnohem lepší výsledky,než z původních odběrů,ale další vyšetření se štítnou žlázou mě ještě čekají.Výsledky ohledně biopsie jsem tedy ukázala své doktorce s tím,že jsem tenhle problém viděla jako vyřešený.Doktorka si ale stále myslí,že celiakii mám a hodlá mi proto dělat v prosinci znova veškeré vyšetření na celiakii.Původní výsledky mi totiž vyšly ze 3 testů,jeden pozitivní,jeden hraniční a jeden negativní.Už mi z toho hrabe,nevím pořád co se děje,každý doktor mi tvrdí něco jiného :-( .Jsem zvědavá jak do dopadne,bezlepková dieta je ale příšerná,už bych do toho jít nechtěla,navíc jsem už za ni utratila majlant a ani mi to nechutnalo,bylo to celkově utrpení.Nehledě na to,že se tě každý ptá,co to jíš a proč a na to už taky nervy nemám.Snad to dobře dopadne :roll:

Louise
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.10 10:30
Celiakie

Zasadni chyba, ktera se stale opakuje pri vysetrovani na celiakii, ze strany doktoru: pred vysetrenim se NESMI drzet bezlepkova dieta (jinak zkresli vysledky).
Je nutno jist beznou stravu s lepkem a takto „pripraven“ jit na vysetreni, coz je krevni odber a pak biopsie.
Uvadi se, ze domaci test Biocard patri k velice spolehlivym testum ( ale pro celkove vysetreni je treba jeste dodelat biopsii).

Váš příspěvek