Léčba střevní chřipky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ulda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.09 11:43
Střevní chřipka léčba

Každého z nás to určitě postihlo. Střevní chřipka. Dost nepříjemná záležitost. Jak s ní bojujete vy? Moje tělo při střevní chřipce snese akorát hořkej čaj a suchej rohlík. Černý uhlí mi nepomáhá.

Reakce:
BadJohny
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.5.09 13:16
Střevní chřipka léčba

mě mamča vždycky uvaří vařenou mrkev, rýži, nakoupí banány a jabka, později už zvládnu i polívku, k rohlíku si můžu dát i libovou šunku

šneček
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.09 11:55

líp než živočišný uhlí na mě působí diosmektikum - jsou to rozpustné sáčky, který se daj koupit v lékárně

Raduš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.7.09 21:31

já můžu doporučit kapsle s laktobacilem, berou se jednou až dvakrát denně a zabírá to skvěle

Ráďa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.09 20:29
Smecta

Ahoj,
na mě zabírá spolehlivě Smecta. V lékárně je to za pár korun a působí to na viry i bakterie. Není to žádná chemie jako Endiaron.

Kedar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.09 14:10
Endiaron je zlo
Ráďa píše:
Ahoj,
na mě zabírá spolehlivě Smecta. V lékárně je to za pár korun a působí to na viry i bakterie. Není to žádná chemie jako Endiaron.

Přesně tak rozhodně bych do sebe necpal Endiaron pokud to doktor nedoporučí. Je to střevní dezinfekce takže sice pozabíjí do špatné, ale stejně tak ty dobré střevní bakteri. Mnohem lepší je černé uhlí, smekta a kvalitní dieta - rýže, rýžové chleby apod.

Radek

Katka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.10 13:52
Jak na chřipku

U nás to potrápilo celou rodinu a bylo to fakt hodně drsný. Dostala jsem doporučení na přípravek Biopron Forte, takže jsme hned zakoupili a musím říct že super. Obsahuje probiotika a nějakou kvasinku která je účinná na ty potvory co způsobují průjmy. V příbaláku má doporučení i přicestách do jižních zemí, kde jsou průjmy takřka jistota, tak se jím vybavíme i na dovču!

Bábina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.10 17:46
Střevní chřipka

Jako lék se mi osvědčilo psílium,pomáhá když nemůžete a i když můžete moc.A jako dieta neslané nemastné brambory,vařené ve slupce,po malích kouscích a po čájových lžičkách ledová coca cola.Pravá,žádná bez cukru ,nebo z příchutí.No a jimak pevné nervy a rychlé nohy. ;-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.10 09:40
probiotika

mně v té akutní fázi pomáhá hlavně dieta a klid, pak si psravuju těje to účinný a rychlýlo probiotikama, baštím ActiLac,

Bábina
1450 příspěvků 9.9.10 09:59
Střevní chřipka

Děláte dobře,ale ne každý si může dovolit koupit lék,třeba pro 3 členy rodiny,kteří to dostali jeden od druhého.Proto já doporučuji kefír.Funguje stejně a je o poznání levnější.Na těchto stánkách musíme počítat i s těmi co nemají na drahé potravinové doplňky a proto hledají radu tady.

Povik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.12 09:00
k Endiaronu

Než budete mylně informovat o Endiaronu (pan Kedar) přečtěte si laskavě příbalový leták. Jednak neovlivňuje bacily žijící normálně ve střevě a druhak k té chemii. Máte raději homeopatika?, poté se zamyslete nad obsahem léku v tabletě (kapka v moři), aneb ta léčí jen jako placebo (psychologický efekt). Pokud nejde o antibiotika, je chemie na místě. Máte ji v mléce (pijete ho?) atd atd.
Endiaron mi pomohl během jednoho dne, stačilo ráno a odpoledne (průběh zvracení večer a od rána průjem). Pro jistotu jsem pak dodal lactobacilus, ale asi to není třeba.. také jsem částečně jako vy asi podlehl mediální masáži o chemii, éčkách..

Bábina
1450 příspěvků 2.3.12 09:11

V průběhu nemoci je dobré dodržet rady našich babiček.K jídlu suché nesolené brambory a černý čaj.Popřípadě rýžový odvar.Také místo čaje lze podávat coca-colu,ledovou,ale pouze po lžičkách jako lék.A po odeznění nemusíte kupovat drahý laktobacil,stačí když postupně a pomalu budete po lžících užívat kefír bez příchuti.Víte ony naše babičky to měly vychytané.Na lékaře neměly,tak jako dost lidí na této stránce nemá na drahé přípravky ,jako doplněk stravy.

jana.novatkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.14 13:50

Mě se na střevní chřipku taky osvědčil ten biopron forte. Ale samozřejmě, že si u toho člověk musí dát pozor na to co jí a ne se cpát vším možným. Když mám střevní potíže, tak si dávám většinou suchý rohlík a nebo piškoty. Jinak biopron doporučuju i jako prevenci. Než jedu na dovolenou, tak asi týden před odjezdem ho užívám a pak během dovolené a střevním problémům se tak úspěšně vyhýbám. Dřív jsem se neobešla bez endiaronu nebo smecty. Člověk si tu dovču aspoň pořádně užije a ne že sedí každou chvilku na záchodě :)

Ema46
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.7.14 22:24

Já bych teda střevní chřipku jako takovou nikdy neléčila jen probiotika, ty jsou spíš na to, aby napravily ty škody, které střevní chřipka v těle napáchá, ale na léčbu samotné virózy podle mě nejsou. Střevní chřipky léčím hlavně dietou (což jsem zjistila, že je největší problém ne u dětí, ty většinou chápou, že to a to nesmí, ale u dospělých chlapů, kteří ve chvíli, kdy se jim udělá lépe, tak jsou zase hrdinové :D ) a při těch prvních krizových 1-2 dnech dávám rehydratační roztok. Pak teprve nasazuji probiotika, nejčastěji biopron forte. Ale je fakt, že nějaká spojitost mezi střevní chřipkou a probiotiky asi bude, protože když jsem si teď v lékárně byla právě pro ten biopron, byl k tomu jako dárek přibalený i ten rehydratační roztok, což asi není jen tak.

zanda235
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.14 10:36

Dieta ke určitě podstatná. i když znám málokoho kdo má průjem, že by si dal třeba na jídlo nějakou prasárnu. I když bývalý přítel by se počítat mohl. Já většinou zvládám tak černý neslazený nebo bylinkový čaj a suchý rohlík a nebo piškoty. nevím teda, jestli jsou ideální, ale mě chutnají a nezhoršují mi to. Dřív jsem na průjem užívala klasicky endiaron a v poslední době si beru probiotika, ideálně ty nejsilnější

mamča 325
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.16 10:38

NA střevní chřipku mi zabraly probiotika Probiolact. Vzala jsem si dvě tobolky, jednu ráno, druhou večer a průjem i zvracení odezněly. Pro jistotu jsem spolkla 2 tobolky další den.

jarka.modra
47 příspěvků 19.9.16 13:53

Na strevni chripku mohu doporucit enterol coz ej virovy prujem a zabralo mi to skoro ihned

Majka636
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.4.17 17:44

A můžu brát prosím enterol zároveň s antibiotiky?

Lussy95
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.20 09:48

Mě zabírají jako pomoc probiotika, srovnají mi střeva a uleví se mi.

Váš příspěvek