Rakovina prsu - ablace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
slash
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.12 14:38
dotaz

Dobrý den, babička má rakovinu prsu…bulku už má skoro jako tenisák a nechce se léčit. Je věřící a nikdo jí nemůže přesvědčit k operaci. Neuvědomuje si jak ničí nejen sebe, ale i všechny kteří ji mají rádi. Je jasné, že kdyby na operaci šla tak určitě o to prso přijde. Je to strašný nedokázat pomoci, když ten člověk o to nestojí. Ale chtěla jsem se vás zeptat, jestli když je mi 22 a babička rakovinu má, jestli bych si také neměla dojit na vyšetření, nebo jestli je to v mém věku zbytečné. Děkuji za odpovědi a rady

Bábina
1450 příspěvků 25.12.12 14:56

No pokud není babička Jehovistka, tak radu bych měla. Co jí říct, že je to boží zkouška, jak přijímá jeho žádost?.Že Bůh ji život dal a teď jí zkouší, jestli si ho umí zachovat. Nedivte se. Mám s tím tady a i doma s lidmi zkušenost. Jen aby nebylo pozdě. Zkuste to, Bůh chce vědět, zda si života váží. O prso příjde a je to lepší než nechat si vyndat jen nádor. Mám pár žen co to udělaly a už se jim to vrátilo i 3×. Já o prso taky přišla, ale jsem přesvětčená, že moje kvalita je jinde než ve výstřihu. A pokud je babička mladá, má možnost si nechat udělat rekonstrukci. Já osobně nosím epitezu, což je umělé prso vložené do speciální podprsenky.Ale jsem radeji takto, nežli mrtvá. A teď k Vám, samozřejmně pokud je to matčina matka tak dříve by jste to měla zadarmo.Ale teď už si to musí platit i dcery, vím to mám dceru i vnučky. Ale ta jistota za těch pár(nemalích)kaček stojí. A pokud je to matčina matka, tak maminku s sebou a taky mamograf. A naučte se dělat si samovišetření. Ukáže Vám to maminka, nebo gynekolog, ale i na internetu najdete postup.

slash
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.12 15:13

Děkuji za rady…vůbec nevíme co máme dělat. Já chápu, že se bojí, ale přesvědčování a nic nezabralo. Umřeli jí tři děti a ona jako by ztratila chuť žít. Nejhorší je, že nám to řekla dost pozdě, že se nám hned nesvěřila. Když jsem jí na prso sáhla, bylo to už opravdu velký..říkala, že měla bulky dvě a teď se jí z toho udělala jedna velká. Má to už prý pár let. Je to strašně bolestivé. Ztratila jsem tátu, strejdu, dva dědy, prostě všechny, které jsem milovala a nevěřím v boha, protože kdyby byl tak by tohle snad nedopustil a jsem strašně zničená z toho, že nemůžu babičce pomoct a bojím se, že o ni taky přijdu, dřív než je nutné.

Bábina
1450 příspěvků 25.12.12 16:09

Jenže nezapomínejte, že svět opravdu přechází do nové dimenze a lidé podstupují různé zkoužky, já nevěřím na fousatého pána na obláčku, ale na vesmírnou energii. Jinak bych léčitelství nemohla dělat. A pokud je babička věřící, tak by Vám tohle mohlo pomoct ji přesvětčit. Prostě, věříci by měla vědět, že lidský život je posvátný a ona nemá právo ho jen tak zahodit. Léčba je tedy hrozná. A pokud to má babička dlouho a bez vyšetření mohou to být cysty, tukové boule či nezhoubné nádory. Protože jestli to má dlouho, tak rak by jí už dávno sežral. A rakovina bolí až v posledním stádiu, kdy je tělo otevřené a vředy tečou. Pokud nemá biopsii, tak možná zbytečně se trápíte.

Gaboland
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.13 22:55

Slash, reaguji na dotaz, zda jít také na vyšetření. Sama jsem si nechala dělat test rodové zátěže, jakmile matka ablací prošla (již jsem zde psala, že maminka dopadla dobře, nemusela pak na chemo, musí jen chodit na kontroly).
Testy na dědičnou zátěž (z krve) jsem byla zklamaná, jeví se mi to jako docela dobrý byznys pro soukromou kliniku, kam mě poslala gynekoložka. Bez předchozího upozornění udělají testy pouze na cca 60% rodové zátěže a ve zprávě nabádají, aby člověk dorazil na další testy a samozřejmě platil a platil a platil. Pojišťovna to neproplácí, ale to by mi snad ani tolik nevadilo, kdyby způsob informování byl trochu lepší.
Ta dědičnost může být spíš vodítkem, že by se člověk více preventivně sledoval a hned v začátku se vyléčil.
Na mamograf jsem ani nešla, i když jsem také dostala poukaz, u mamky opakovaně nic neprokázal, ačkoliv pohmatem byla bulka jasná, i jsem o tom slyšela mluvit nějakého dr v Sama doma, že mamograf není spolehlivý. V našem případě opravdu NEBYL. Takže osobně spoléhám více na samovyšetření.
Jsme také věřící (katol.) rodina, nepochybně to u nás přispívá k lepšímu překonání takovýchto krizí. Babičku bych přemluvila na vyšetření, např. v Motole jsou moc hodní, hledej na znamylekar, kdo má jaké recenze, dost to napoví o odbornosti a zároven i „lidskosti“ lékaře. Skutečně to spíš nebude maligní, když jí to bolí - třeba by jí od bolesti ulevili.

Bábina
1450 příspěvků 2.1.13 23:11

No vážené dámy, já to taky přežila. Moje dcera si krevní testy neplatí ale chodí na mamograf každé dva roky. Ještě předloni byl bez placení, ale loni už ho musela zaplatit.Ale myslím, že ty 300,–Kč Za dva roky za mamograf a sono prsů se bohatě vyplatí. Mamograf pokud něco vidí nebo bulka je hmatná, musí být doplněn sonem. Alespoň u nás ve městě to tak je. Určení dědičnosti je pouze kšeft. A to velice lukrativní. Proto doporučuji samovyšetření a pokud něco nahmatáte, tak i sono.To je tutové. Tam poznají i zda je to zhoubné nebo jen cysta nebo tuková bulka.Ke stránkám Známý lékař se mi vyplatila opačná zkušenost. Našla jsem lékařku kterou lidi pomlouvali a ta jediná mi po padesáti letech bolestí zad, řekla co a proč to je. Jiný lékař ani nezaznamenal moje zlomené obratle.Tak vybítejte, ale uvážlivě.

rendyn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.13 21:03
strašný pocit

Dnes jsem se dozvěděla výsledek biopsie. Pozitivní nález, takže jsem úplně na startovní čáře. Nevím nic a budu čekat na to, na čem se lékaři domluví, jaký způsob léčby zvolí.
Mám ale bohužel i další komplikace. Mám 52 a jsem skoro nechodící v důsledku RS a navíc jsem na vše zcela sama. Nějak si vůbec neumím představit jak budu schopna absolvovat všechny ty hory vyšetření a to hlavně psychicky.Tak si alespon čtu vše o čem se tu píše a třeba se mě i někdo ozve kdo by pokomunikoval.
Nevím.

Bábina
1450 příspěvků 25.1.13 22:22

Prosím nick rendyn aby si udělala registraci místo jen přihlášení. Pak dostanete obálku a kliknutí na mojí obálku se dostanete do mého soukromí. A mám to za sebou také, se zdravotními komplikacemi. A mám i letité zkušenosti z altrnativné medicíny. Nabízím Vám radu i ruku, která Vás občas podrží a nohu, která občas nakopne.Tedy virtuálně, ale věřte mi, i to je někdy zapotřebí. Tam se můžete ptát úplně na vše co budete chtět vědět. A mohu Vám navrhnout způsoby léčby ke klasice, která by na diskusi neprošla, protože by to bylo bráno, jako osobní reklama. Bábina osobně

rendyn
1 příspěvek 26.1.13 11:15
registrace provedena

Tak jsem se zaregistrovala a budu ráda za každý řádek.

Bábina
1450 příspěvků 26.1.13 15:03

V soukromé stránce bylo odpovězeno.

drobina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.13 15:00

Dobrý den, mojí mamce taky zjistili nádor v prsu, chodí poctivě na pravidelné prohlídky a z posledního mamografu šla na magnetickou rezonanci, protože ani pohmatem a ani ultrazvukem si pan dokor nebyl jistý a mag, rezonance potvrdila nález a biopsie nález zhoubný :( to bylo cca před 14-ti dny, minulý týden se rozhodlo, že půjde na operaci, vezmou ji celý prs, protože má 3 ložiska prý není nádor agresivní, uzliny nejsou zasažené, což je prý pozitivní, ale stejně… :(
potřebovala bych o radu jak ji mám co nejlépe pomáhat…nechci ji něco vnucovat, že jsem četla na interntu tohle nebo tamto, ale když jsem si přečetla tuhle vaaši diskuui a Vaše příspěvky, mám z toho dobrý pocit a důvěru k Vám paní Bábino :)
možná až se po operaci maka zotaví, tak jisem pošlu :)
mám toho v halvě hodně a nevím co bych psala dřív a aby to mělo hlavu a patu…
děkuji předem za jakoukoliv odpověď

Bábina
1450 příspěvků 11.2.13 15:54

Pokud maminka opravdu už je diagnostikovaná a před operací, udělejte si na Vitalionu registraci a ne jen přihlášení. Tím dostanete k nick obálečku, jako mám já. A pokud pak kliknete na mojí obálku, dostanete se do mé soukromé sféry. A tam si můžeme psát jak dlouho budete potřebovat a na cokoliv se můžete zeptat. Maminka má skoro stejnou diagnozu, jakou jsem prošla já. Tak to budete mít z první ruky ale tady mohu dávat jen stručné a povšechné rady.Bylo by dobré jít do soukromí. Pokud se registrujete tak se přihlačte že jste to Vy. Mám tam dost plno. Pokud se Vám nepovede do soukromé stránky vstoupit a obálku budete mít, napište tady a já příjdu k Vám. B

drobina
1 příspěvek 11.2.13 23:56

Děkuju, pokusím se :)

Bábina
1450 příspěvků 12.2.13 11:30

Bylo odpovězeno na soukromé stránce.

V.Sem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.3.13 12:50

Ahoj všem, našla jsem si na prsu bulku, nebolí, není vystouplá (špatně nahmatatelná, chvilku mi trvá než jí opět najdu), ale stejně se chystám k doktorce. Chci se zeptat, měla bych jít k obvodní nebo na gyndu? Děkuju za odpověď

pulpisek
1 příspěvek 13.3.13 17:06
hm

:,( tak ja se take dozvěděla že mam rakovinu prsu po biopsii včera že je to zhoubne :,( vubec nevím co mne čeka teda častečně jen vím že je tam hodně ložisek a o prso na 99%příjdu zítra se dovím víc jsem jen ted hlavně psych.na tom špatně jak asi ne jen ja vím co nas v tu chvíli napada otazek a co dal?

Monika 17
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.13 20:49

Dobrý den, je mi 17 let a asi tak před třemi roky mě na jedné straně levého prsa začalo mírně pobolívat. Když se místa dotknu, tak vůbec nebolí, není ani nijak červené, bolí jen v tom případě, když se nějak zvláštně pohnu.Je to opravdu mírná bolest, spíš mírný tlak. Pociťuji to tak jednou za dva měsíce. Můžete mi prosím poradit? Doufám, že to není nic vážného. Opravdu mě to vyděsilo. :nevim:

ivv
9 příspěvků 7.1.14 09:20

Dobrý den,
konečně jsem našla diskuzi, kterou jsem hledala… :potlesk:
Jsem tři týdny po ablaci prsu, potřebovala jsem najít nějaká cvičení (odcházela jsem z nemocnice pouze s radou " nenamáhat ruku na operované straně„) a našla jsem vaši diskuzi, díky Bábině :* jsem se dozvěděla hoodně potřebných rad.
Mám 60 let,7 let jsem jezdila pravidelně střídavě na mamograf a ult prsou, moje maminka onemocněla rak.prsu v 75 letech, vzali ji část prsa, po ozařováních byla naprosto v pořádku, zemřela nám na mozkovou příhodu…v listopadu 2012 mi našli v levém prsu drobné kalcifikace, ko za rok.. v listopadu 2013 se už kolem kalc. objevilo "něco“ malinkého 4×5×6mm,p.dr.mě okamžitě poslala na biopsii, výsledek :jedna zpráva špatná=je to pozitivní, druhá dobrá=je to malinkaté (nehmatné),vše bylo odebráno při biopsii, je velká šance uzdravení..p.dr.mi doporučila záchovnou operaci, ale já se rozhodla pro ablaci, 13.12 mi vzali prso+uzlinu a teď, 15.1.si mám jet pro výsledky histologie…všechno se seběhlo strašně rychle, ani jsem nad tím vším nestačila přemýšlet…Máme penzion, byla jsem do té doby pořád v jednom kole, v kuchyni, úklid, atd…manžel mi pro jistotu nařídil „domácí vězení“ protože mě zná, nebyla bych v klidu, nedalo by mi to nic nedělat…tak jsem ráda, že jsem se tu dozvěděla hodně potřebných rad :mavam: Ivana

V.Ledlová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.14 15:57

Dobrý den, maminka má nádor v prsu, prosím vás o název nemocnice, ve které jste byla spokojená

zzo
1 příspěvek 20.11.14 18:57
dotaz

Ahoj všichni..mám dotaz..zanedlouho se dozvím výsledek biopsie, pokud bude špatný, patrně bude následovat odnětí prsu, možná i uzlin, nebo při troše štěstí „jen“ vyjmutí útvaru. Dotaz zní jak velké bolesti mám očekávat těsně po zákroku(rozhodně nejsem hrdina a dost mne to děsí),jak dlouho je člověk vyřazen z běžného provozu, jaká je doba hospitalizace v případě bez komplikací a kdy je možný návrat k manuální práci abych tak řekla..je mi jasné, že je to individuální, ale přece jen nějaké zobecnění je jistě možné. Pak jsem tu četla, že po zákroku žádné moře, slunce, teplo..to platí jen pro nějakou dobu nebo je to myšleno doživotně?? Jsem ryze sluneční tip, miluju všechny tyhle věci, zima nenávidim a v zásadě jí jen protrpim s vypětim všech sil..díky za případné odpovědi..

Anna Smíšková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.14 18:47
karcinom prsa..

MILÁ LENI, JÁ JSEM PO KARCINOMU PRSA KDE MĚ V SRPNU ODOPEROVALI NÁDOR A PO HIST…MĚ VZDĚLILI ŽE MĚ BUDOU ODEBÍRAT CELÉ PRSO I SE VŠEMI UZLINAMI,,TAK ŽE JSEM PO MĚSÍCI ABSOLVOVALA DALŠÍ OP…NYNÍ JSEM TŘI..MĚS..PO OPERACÍCH A CÍTÍM SE SKVĚLE JSEM NA HORMONÁLNÍ LÉČBĚ A NECHODÍM NA ŽADNÉ REHAB,,,NAPSALI MĚ JE ALE NIKAM SEM NEŠLA Z RUKOU JSEM ZAČALA POMALU VŠE DĚLAT JEN NÉ TĚŽŠÍ VĚCI JINAK JSEM HNED MYLA NÁDOBÍ A STLALA POSTEL,,A DNES SE MĚ KAŽDÝ DÍVÍ KDYŽ JIM ŘEKNU ŽE JSEM ŠLA…za… 14.DNÍ PO OPERACI DO PRÁCE,,V LISTOPADU JSEM ZAČALA PÉC CUKROVÉÍ,,A DNES JSEM V POHODĚ V LEDNU JDU NA KONTROLU…NA ONKOLOG..JE MI 60. r.tak se neboje zaleží jak se k tomu postaví a věřte že dneska..už se stím nezabívám nyní jsem dostala poukaz na epitézu tak se..těším jak to bude vypadat..držím babičce moc palce a hlavně zdraví ad se vše srovnáá…zd.

Anna Smíšková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.14 19:01
@zzo píše:
Ahoj všichni..mám dotaz..zanedlouho se dozvím výsledek biopsie, pokud bude špatný, patrně bude následovat odnětí prsu, možná i uzlin, nebo při troše štěstí „jen“ vyjmutí útvaru. Dotaz zní jak velké bolesti mám očekávat těsně po zákroku(rozhodně nejsem hrdina a dost mne to děsí),jak dlouho je člověk vyřazen z běžného provozu, jaká je doba hospitalizace v případě bez komplikací a kdy je možný návrat k manuální práci abych tak řekla..je mi jasné, že je to individuální, ale přece jen nějaké zobecnění je jistě možné. Pak jsem tu četla, že po zákroku žádné moře, slunce, teplo..to platí jen pro nějakou dobu nebo je to myšleno doživotně?? Jsem ryze sluneční tip, miluju všechny tyhle věci, zima nenávidim a v zásadě jí jen protrpim s vypětim všech sil..díky za případné odpovědi..
sarkamivojova
2 příspěvky 5.3.15 10:54

Holky, obdivuji vás, určitě to zvládnete!

peterja620
29 příspěvků 6.3.15 11:21
Pozdě se zajímáme o své zdraví

Většina lidí se svému zdraví věnuje až když jej zasáhne nemoc. Domníváte se, že děláte vše proto aby jste byla zdravá? Víte, že když budete udržovat svoji krev čistou bez plísní, virů, cholesterolu, močoviny a budete dbát o silný imunitní systém, že je velmi malá naděje, že onemocníte. Denně přispívám k očistě krve a podporuji svou imunitu, a nevím co to je nemoc ani v období emidemii ať chřipkových či virových. Ale v takto udržované kondici nemá naději ani žádná jiná vážná nemoc. A nebojte nedržím žádnou dietu. Velice podrobné informace zašlu na mail. Můžete psát na antoanetajulia@seznam.cz

Anna Smíšková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.3.15 15:08
@Olga píše:
Zakládám tuhle diskuzi pro všechny statečné dámy, které bojují s rakovinou prsu. Podělte se o své pocity v těžkých chvílích, které teď prožíváte, s lidmi, kteří ví, jak vám je. Já jsem stála před volbou, zda si nechat vzít celé prso a nechodit na chemo nebo si nechat vzít jen část… zvolila jsem první možnost…
stepule77
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.15 13:32

Ahoj, měla bych prosbičku, už delší dobu mě dost zle bolí prsa, hlavně po stranách a nahoře u podpažní jamky, mám strach, jestli to nění rakovina, nic jsem zatím nenahmatal, ale jak se to prosím pozná, je tam velká bolest? Moc děkuju za odpověd

Anna Smíšková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.15 16:18

DOBRÝ DEN, PROSÍM O RADU…JSEM OSMÍ MĚSÍC PO RAKOVINĚ PRSA VZALI MĚ CELÉ PRSO A VŠEKY UZLINY…JSEM SICE..RADA ŽE JSEM JEN NA HORMONÁLNÍ LÉČBĚ../ARIMIDEX/…ALE CHCI SE ZEPTAT ZDA MÉ STAVY,, PO JAKÉ KOLIV MALÉ NÁMAZE SE MĚ ZAČNE DĚLAT SLABO ZAČNE MĚ BUŠIT SRCE A CHVĚJE SE MĚ..VNITŘNĚ CELÉ TĚLO..TAKHLE SE TO ZHORŠILO PO OPERACI,,LÉČÍM SE TAKÉ SE SNÍŽENOU FNKCÍ ŠTIT,,ŽLÁZY,,POŘÁD SE UPRAVUJE LÉČBA,,ZAČÍNALA JSE NA,,50,mg, letrox…,a nyní jsem na 150.mg..nevím zda je to souvislos s hormony které beru nebo jeto stav po operaci..děkuji za odpověd..zdena

33iva
1 příspěvek 30.8.15 13:11
nádorové markery

Dobrý den,

na jaře mi byly nabírány nádorové markery. Ukázaly na oblast prsů. Byla jsem na mamografu - nález v levém prsu. Následovala biopsie - negativní. Dále MR prsu. v pořádku. Nyní nabrány kontrolní nádorové markery pro oblast prsu. Vyšly ještě o něco hůře než na jaře. Co nyní? Nechci jít znovu na mamograf, protože co by tam asi tak zjistili nového? Markery mi budou nabírat zase v prosinci. Co všechno může způsobovat zvýšené hodnoty? CEA se vztahuje jen k prsům? Hodnota je necelých 43.

TomBrno
2 příspěvky 3.4.17 10:36
Prevence rakoviny

Rakovina (pokud není agresivní) vzniká vlivem špatné stravy třeba i několik desítek let. A může se i zastavit. A najednou je celá oblast velmi silně ozářena, třeba právě mamografem. A rakovina opět začne růst… Mamograf není vůbec prevencí rakoviny. Prevence je opatření, aby rakovina vůbec nevznikla a touto schopností mamograf rozhodně nedisponuje (najděte si ve slovníku, co to je prevence)! Takže jaká je skutečná prevence rakoviny? Přestat jíst průmyslově upravená a tím pádem nutričně znehodnocená jídla (jsou silně kalorická ale téměř bez mikroživin), přestat kouřit, ponocovat… zkrátka změnit stravu i svůj životní styl a samozřejmě také postoj k sobě. Já osobně mamograf nedoporučuji (neřeší příčinu vzniku rakoviny), ale pokud se již vyskytne nějaké to podezření, tak pak samozřejmě ano.

TomBrno
2 příspěvky 3.4.17 11:56
Vedlejší účinky

Je Vám stále hůře… proč asi? Není to náhodou z vedlejších účinků všech léků co jste užívala a nadále užíváte? Víte kolik cizí chemie prostřednictvím chemoterapie, léků a průmyslově upravené stravy v sobě máte? Chemie která ještě více narušuje Vaše biochemické reakce? Vy ale potřebujete přesný opak - potřebujete je uvést do rovnováhy, ne je ještě více disharmonizovat. Do rovnováhy je můžete uvést pomocí přirozené stravy našich předků (obilné i neobilné kaše - NE krupičná a NE instantní, zelenina, ořechy, semena, luštěniny, ovoce, přírodní za studena lisované oleje, máslo, sádlo, vajíčka z vlastních slepic apod.) a pomocí kvalitních potravinových doplňků a vitamínů např. pomocí Reishi nebo lipozomálního vitamínu C. Ten ale v lékárně neseženete, zadejte si to do vyhledavače…

pemprs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.19 13:18
Rakovina prsu

Dobrý den, jmenuji se Denisa, je mi 48 let a mám před první chemou, dg. carcinom prsu diagnostikován v srpnu a také nějaké drobné uzlinky v podpaží píše lékař v nálezu..jsem neštastná, ztrápená, bez nálady k jakékoliv činnosti, nemůžu spát a na nic jiného myslet ani ve dne ani v noci..onkoložka výborná-vše vysvětlila, ale po lékařsku samozřejmě, ona nemocná není..mám žádanku také k psychologovi i psychiatrovi, zatím ale váhám..jsem z Kralup nad Vltavou, léčím se v Praze-lepší než všichni doktoři jsou rady ženskejch, které v tom jsou taky..byla bych moc ráda, kdybych mohla pokecat, zřeba i u mne při kafi nebo venku v cukrárně třeba, jste některá prosíííím z Kralup?..jinak z celé republiky..na e-mail denule. r@seznam.cz

Vlasta Navrátilová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.9.19 17:39
Rakovina prsu a následná ablace

V červnu mi na preventivní kontrole zjistili mamografem mikrokalcifikaci v prsu o velikosti 2×1cm, následovala biopsie, která potvrdila, že je to zhoubné. Byla jsem operována kde mi byl odstraněn pozitivní nález, ale při vší mé smůle mi tam nechali 3mm. Následovala další operace ablace prsu a i tak mi tam ještě nechali 1mm.Na onkologii mi ale řekly že už žádná léčba nebude.Na kontrolu jdu až v prosinci je tento postup správný

Evička Studničková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.21 09:53

Podělím se o důležitý článek https://www.intimidea.cz/…mi-dulezite/

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek