Hodgkinův lymfom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simona
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.09 23:35
Rakovina lymfatických uzlin projevy

Slyšeli jste někdy o Hodgkinově chorobě jinak také rakovině lymfatických uzlin? Vždycky jsem si myslela, že dokud jsem mladá, žádná taková vážná nemoc se mě netýká, ale včera mi kamarád (je mu 25!) oznámil, že mu doktoři diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin! Jsem v šoku, ale samozřejmě hochci podržet, tak by mě zajímali zkušenosti ostatních pacientů, kteří bojavali s touto nemocí…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
burák
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.09 23:39
příznaky hodgkinovy choroby

příznaky jsou nebolestivé zduření uzlin, ztráta chuti k jídlu, hubnutí, kolísání teplot, nadměrné noční pocení, svědění kůže a únava..

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.09 22:47
mám ji taky

Jak píše burák -příznaky jsou nebolestivé zduření uzlin, ztráta chuti k jídlu, hubnutí, kolísání teplot, nadměrné noční pocení, svědění kůže a únava..
mě se v r 2006 udělala boule na krku,nebolela občas zalezla ,ale rostla a to mě donutilo jít k doktoru ikyž to doktoři bagatelizovali,nedala jsem se a nakonec jí odoperovali diagnoza- maligní folikulární lymfom , já jsem ale měla a mám chuť k jídlu a přibrala jsem za půl roku 20 kilo a dolů to nejde, teď mi váha stojí.Prošla jsem si chemo a dál se uvidí.Doufám že se to podchytilo včas a naděje je velká, a to přeji i Vašemu příteli

Simona
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.09 09:56

Ahoj Anno, tak to mě mrzí. A můžu se zeptat jak byla ona boule velká? Jak mohla mizet? Myslela jsem že u Hodginga by mizet neměla. Měla si také nějaké jiné příznaky než tu bouly na krku?

Simona

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.09 23:39

Ahoj Simonko, muj problém začal někdy v březnu 2006 měla jsem problémy s polykáním,kašel a dýcháním když jsem si večer lehla, špatně se mi dýchalo a přes den jsem byla trochu unavená.V létě se přidala bolest v krku Při další kontrole asi tak v říjnu jsem si nahmátla malinkou bouličku a ještě jsem si sní jen tak hrála,dala se uchopit mezi prsty, byla jak korálek,nic mě nenapadlo. První známka,byla když jsem ležela na boku tak to šlo,když na zádech ,tak právě ta boulička zmizela,jakoby zapadla a mě se přitížilo ,zní to asi divně , při kontrole jsem to řekla dr.a ještě jsme se zasmáli ,že má tu bouličku taky ,ale já jí povídám , nojo ,ale mě roste a už jsem mazala na sono,kde zjitili, že je tam útvar o velikosti 1,5×1,9 cm a že by to chtělo kontrolu, za týden byla o něco větši, ale jiné příznaky jsem neměla. Ještě 3 kontrolní sona ,boulička rostla, operace proběhla 26.1.2007, na výsledek z patologie jsem čekala 2 měsíce.neví pořádně proč. Skončila jsem na hematologicko-onkologickém oddělení s dg:C 820 folikulární lymfom histol.grade I. klin.st.IIIA, IPI
Pak teprve po první chemo jsem začla mít a mám problémy potím se nebo je mi zima, skončila mi menzes, zhoršil se mi zrak , pořád mám problémy s bolestí v krku ,mám problém s moč.měchýřem, přibrala jsem hned ze začátku 20 kilo /za půl roku / taky zrak se mi zhoršil.. poslední 2 měsíce mě dost bolí v zádech a při mém dotazu mé ošetřující doktorky , zda to jsou vedlejší účinky po chemo my řekla ,že to prý s léčbou nesouvysí, tak nevím…jsou ? nejsou?
jinak to co jsem si prožila s některýma doktorama za aroganci , bych nikomu nepřála.

katryns
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.09 23:52
Prosím o radu

MAMINKY,POTŘEBUJI PORADIT .
MATYÁŠEK UŽ MÁ 3 TÝDNY LYMF.UZLINU POD OUŠKEM.MĚLI JSME ANTIBIOTIKA PRO JISTOTU,OP TÝDNU JSME ZJISTILI,ŽE MÁ ALERGII NA AUGMENTIT(ANI NECHTĚJTE VĚDĚT JAK VYPADAL),KREVNÍ OBRAZ V POŘÁDKU,INFEKČNÍ-NĚKDY PRODĚLAL MONONUKLEOZU ALE JE NEAKTIVNÍ .DNES JSEM BYLA NA SONU A UZLINA JE DOST VELKA A PO OBOU STRANÁCH MÁ POSETÉ DELŠÍ MENŠÍ.
DLE VÝSLEDKŮ MÁ VŠECHNY TESTY V POŘÁDKU.
PROČ JE TEDY MÁ? Z ČEHO?MÁTE NĚKDO STEJNOU ZKUŠENOST?

ZÍTRA JDEME OPĚT NA JATERNÍ TESTY,TO JEDINÉ NÁM JEŠTĚ NEDĚLALI.JEMU JINAK NIC NENÍ.KDYŽ TA UZLINA SE OBJEVILA,MĚL TEPLOTY DO 38,2 PAK UŽ NIC.

PROSÍM,PORAĎTE.

DĚKUJI KATKA

zazzina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.09 18:06
DIK

Dik Anno za prispevek. Je mi lito, ze doktori ( nekteri) jsou takovy hulvati a sestry jak by smet. Preji ti brzke a totalni uzdraveni. Zkus taky neco alternativniho. Relaxovat, meditovat, cajicky… nektere zeleniny a vitaminy zmensuji skodlivost chemoterapie. Zkus si to najit na google.

Tereza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.09 09:07

zdravím, no mně minulý rok v lednu 2008 diagnostikovali tuhletu nemoc. i přesto,že jsem prý přišla na hranici a přišla o celou svou identitu jsem se díky rodině,přátelům,a své silné vůli dokázala z toho dostat. minulý měsíc mi řekli,že jsem zcela zdravá. mám invalidní důchod a tělo se dává do kupy.žádná rakovina ať je to jakýkoliv druh není jednoduchá.mně bylo minulý rok 22 a myslela jsem si do té doby,že mě se to týkat nemůže.mně v tu chvíli strašně pomohlo o tom mluvit…někteří lidé samozřejmě o tom mluvit nechtějí…ale když 14 dní čekáte na to,že neví zda to zasáhlo i kosti a tím pádem vás čeká metastáze,tak je to nejdelších 14 dní v životě. všechny jsem hnala k doktorovi,ale dokud se necítí nikdo špatně,a mně opravdu špatně nebylo,jen jsem pořád spala a byla unavená,tak tomu nepřikládá nikdo váhu…

daff
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.09 12:40

Měl jsem podobný problém, diagnoza zněla že sem prodelal mononukleozu, a uzlina na krku která je poměrně veliká( 2.3×1,8 cm) mi zůstane na místě už navždy. Teploty nemam, ani žádné jiné problémy. chodím na kontrolní vyšetření a odběry. jediné potíže jsou že mám časté a velmi silné bolesti hlavy. na příští kontrole bych chtěl zkusit doktora přesvědčit aby mi to vyndal, abych vlastně věděl na čem jsem, protože mu přestávám věřit.

pameliska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.09 07:13

Ahoj lidi, já se léčila v roce 2005 s hodgkinem, chemoterapie,ozařování. Nejhorších 7 měsíců mého života. Ale už jsem ok a bylo to „pouhých“ 7 měsíců léčby.Některé malinké děti bojují s rakovinou několik let a to mi trhá srdce. Dnes chodím po roce na kontroly a mám částečný důchod ale jakmile jsem se uzdravila hned jsem šla pracovat,doma by mi to nepomohlo. Takže pokud jste někdo prodělali rakovinu,zažádejte si minimálně o částečný důchod,vím, že peníze vám klid nevrátí ale alespoň malinká fin. útěcha.Přeji všem nemocným brzké uzdravení a pokud si chce někdo o této nemoci psát,můj mail: pameliskapameliska@seznam.cz ;-)

Bob
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.09 11:48
Nevím

Pročítal jsem si tady některé vaše reakce a potřeboval bych od někoho poradit. Od mala mám lymf. uzlinu, nikdy s tím nebyl problém, teď se ale zvětšila, je to normální? Když mi byly 4 roky(teď 15), dr. řekla, že to je normální, ať si toho nevšímám…je možné, že by to mohl být, třeba benigní, ale přece, lymfom? (v tomhle věku)

Myška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.09 15:32

Bobe, myslím, že to lymfom nebude, ale pokud tě trápí nejistota, zajdi si s tím k lékaři, ten ti řekne víc. A jinak uzliny se zvětšují i při obyčejném nachlazení, infekcích a klidně i pokud se ti udělá jen koutek či hnisavý uhr, vážně, i z malinké banality se uzliny zvětšují. Počkej tak 3 týdny a pokud se nezmenší, zajdi si k doktorovi.

Racel69
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.09 21:01

Ahoj,
Můj táta právě leží v nemocnici a vypadá to na rakovinu lymfat.uzlin. Sháním proto nějaké informace.
Zatím mu budou brát vzorek a pak se uvidí. Mohly by jste mi prosím podat nějakou souhrnou informaci k této nemoci.
Třeba jaké je procento vyléčených. Jak se to léčí a jak dlouho. Při shánění informací na netu jsem objevil zprávičku o novém léku GS9219. Je zatím ve stádiu zkoušek ale to psali v r.2008. Nevím, jak je to teď. Prostě nevím co mám očekávat. Děkuji

Míša
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.09 21:02
Lymfat. uzliny

Ano ptáš se dobře a můžu ti říct, že tyhle příznaky souvisejí s chemoterapíí, chodím na zdravku.

Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.09 20:31
uzliny

ahoj,uzlin u dětí se neboj,je to většinou příznak nachlazení,sama to zná a tři mé děti se stímto problémem taky potýkají.Hlavně nemačkat,nemasírovat,dobrý je prisnicův zábal,moký na mokrý igelit a suchý,pomáhá :-)

Dana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.10 01:49
daff píše:
Měl jsem podobný problém, diagnoza zněla že sem prodelal mononukleozu, a uzlina na krku která je poměrně veliká( 2.3×1,8 cm) mi zůstane na místě už navždy. Teploty nemam, ani žádné jiné problémy. chodím na kontrolní vyšetření a odběry. jediné potíže jsou že mám časté a velmi silné bolesti hlavy. na příští kontrole bych chtěl zkusit doktora přesvědčit aby mi to vyndal, abych vlastně věděl na čem jsem, protože mu přestávám věřit.
Holá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.10 10:26
lymfa

Dobrý den,
mému synovi tuto nemoc diagnostikovali před rokem, to mu bylo 17 let. Vloni na podzim ukončil léčbu - chemoterapii. Ozařováni vzhledem k úspěšné reakci na léky nemusel prodělat. Dnes chodíme na kontroly, nemoc úspěšně zmizela, měl četné nádory po celém těle. Je to především o psychice nemocného, musí přijmout problémy, které léčba obnáší - přírůstek na váze- syn přibral během léčby 30 kg,nevolnost,náladovost, vypadají vlasy, ale narostou kvalitnější a hustší. Dá se to zvládnout. Víra je nejdůležítější!! A také podpora nejbližších. Držím Vám palce Libuše Holá

tomanatur
1 příspěvek 24.10.10 13:37

Ahoj. Měla jsem prakticky hned po porodu za posl. třičtvrtě roku třikrát antibiotika na angínu plus prášky na zvýšení imunity, nevrací se to, ale zůstávají mi stále uzliny na krku, někdy bolí někdy ne. Byla jsem na vyšetření krve a prý v pohodě. Dá se toto onemocnění popř.zjistit z obyč. vyšetření krve? Moje doktorka řekla, že když to nezmizí mám jít ještě na krční. Tam mi budou brát vzorek uzlin, nebo musím jít někam jinam? Předem děkuji za odpověď.

Eline
3 příspěvky 3.11.10 17:50

Dobrý den,prosimvám mohl byste mi nekdo odpovědět jestli se dá tato nemoc poznat pří odběru krevního obrazu?nebo prsote při nějakých testech krve?Děkuji=)

Eline
3 příspěvky 3.11.10 17:50

Dobrý den,prosimvám mohl byste mi nekdo odpovědět jestli se dá tato nemoc poznat pří odběru krevního obrazu?nebo prsote při nějakých testech krve?Děkuji=)

Eline
3 příspěvky 3.11.10 17:50

Dobrý den,prosimvám mohl byste mi nekdo odpovědět jestli se dá tato nemoc poznat pří odběru krevního obrazu?nebo prsote při nějakých testech krve?Děkuji=)

bluever
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.10 18:44

dobry den,urcite by se mela dat poznat z biochemie.

Eleš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 13:19
Strach

Dobrý den, byla mi zjištěna inf. mononukleoza prodělaná, ležel jsem na infekčním bral jsem 3 antibiltika (za sebou) a teď když mě pustili opět mi vyskočila teplota. Mám zvětšené uzliny, hlavně tu na pravé straně krku (tu druhou tolik ne) Myslíte, že je šance, že to nesouvisí pouze s mononukleozou. Prosím poraďte! Je mi 17 let, na váze mám pořád stejně, cítím se unavenější, mám kašel a často plivu hleny

Eleš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.10 13:33
Poraďtě mi prosím

Dobrý den, byla mi zjištěna inf. mononukleoza prodělaná, ležel jsem na infekčním (v době, kdy mě tam brali měl jsem vysoké horečky kolem 39, ale rychle je srazili) bral jsem 3 antibiltika (za sebou), jednou to byl spálový bacil, a teď když mě pustili opět mi vyskočila teplota. Mám zvětšené uzliny, hlavně tu na pravé straně krku (tu druhou tolik ne) Myslíte, že je šance, že to nesouvisí pouze s mononukleozou. Je mi 17 let, na váze mám pořád stejně (v rozmezí 70-75kg se pohybuje váha, cítím se unavený, ještě bych doplnil, že mám stále zvýšené CRP, dělali mi v nemocnici vyšetření krve, zjistili, že mám v těle nadbytek bílých krvinek. Myslíte, že by to z toho poznali? Mám zvětšenou slezinu, to poznali z ultrazvuku břicha. Dá se říci, že nezjistili, co mi bylo, říkali, že asi nějaký zánět v tělě, související s tou prodělanou mononukleozou (jaterní testy mám v pořádku) Poraďte mi prosím

Holá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.10 13:10

Dobrý den,
domnívám se, že z krve se nedá zjistit, zda jde o vážnější onemocnění - rakovina lymf. žláz, krev se hlídala během léčby, kdy docházelo k rapidnímu úbytku červených i bílých krvinek atd. následkem chemoterapie. Ze vzorku uzliny se to zjistí stoprocentně.
Přeji hodně štěstí, důležité je držet si myšlenky „na uzdě“ a myslet na pozitvní věci. LH

Holá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.10 13:18
strach

Mohu jen z vlastní zkušenosti říct, že můj syn, který měl rakovinu lymfatických žláz, měl zpočátku zvýšené teploty, hodně se potil a bolela ho hlava. Pak se mu zvětšila uzlina u klíční kosti na jedné straně a během 24 hodin se viditelně zvětšila v bouli. Jde tu prý o velice rychlý růst uzlin. Po dvou dnech se mu objevila i na druhé straně bouhle. Ihned mu dělali rentgen a ultrazvuk. Brali mu i krev. To všechno prokázalo vážné onemocnění. Následně mu odebrali vzorek z uzliny a na základě přesného rozboru určili přesnou léčbu. Držím palce a neklesejte na mysli, vše dobře dopadne. Nesmíte myslet na to nejhorší. LH

x.lenka.x
1 příspěvek 5.1.11 01:53
Lymfom???

Dobry den, je mi 21 let, na jare 2010 jsem prodelala priusnice. Po odezneni priusnic mi natrvalo zustala boule pod pravym uchem. Nejprve jsem si myslela, ze jde o zvetsenou uzlinu v dusledku priusnic a ze casem zvetseni samo zmizi. Bouli jsem neprikladala vetsi dulezitost, nebolela, byla jen patrna na pohmat, tvrda, nepohybliva. Od podzimu jsem ji zacala vice vnimat, mam pocit, ze je o neco vetsi, nekdy dost vystoupla, jindy mene. Rovnez jsem vypozorovala, ze reaguje na chlad, stresy a unavu - vice vystoupla. Dnes jsem si nahmatala i mirne zvetsenou podcelistni uzlinu na stejne strane. Zacinam mit vazny strach, ze by se mohlo jednat o lymfom. Mohli byste mi poradit, zda by se mohlo jednat o lymfom? Nebo mate dokonce podobnou zkusenost? Pripadne na ktere lekarske oddeleni se mam vydat s timto problemem? Prosim napiste, budu vdecna za kazdou odpoved, predem dekuji.:-)

Amelie Olomouc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.1.11 14:11

Ahoj Lenko,
z toho, co popisujes mam dojem, ze se nebude jednat o nic vazneho, ale asi se ti nejvic ulevi, kdyz zajdes za lekarem (beznym praktickym, drive „obvodnim“). Popis mu situaci a klidne nalehej, ze bys rada mela jistotu. Krevni test na bile krvinky a dalsi markery si muzes dokonce zaplatit sama, pokud by lekar nebyl svolny (k cemuz by nemel mit duvod).
Z prace s onkologickymi pacienty vim, ze nejdulezitejsi je neoddalovat vysetreni, protoze clovek se jen vic a vic desi… Kdyby to byl nahodou napriklad zanet, bude take dobre ho radeji prelecit.
Stastny novy rok,

mn

D.A.N.A.1977
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.11 23:08
lymfom

v roku 2009 mojmu priatelovi diagnostkovali tuto nemoc.Tažko sa mi o tom hovori lebo neprešli ani tri mesiace a on mi odišiel na večnost a ja sa ešte neviem pozbierat.neviem či prešiel neskoro ale krv mal stale v poriatku tak mu robili biobsiu a ta mu ukazala čo mu je

dudlicek013
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.11 20:29
dotaz

Ahojky třeba to bude znít hloupě,ale chtěla jsem se zeptat zda a jak člověk který tuto nemoc má může nakazit druhého člověka.díky za odpověď :wink:

kirst
1 příspěvek 22.2.11 15:03

už asi dva roky mám neustálý kašel.. jednou do měsíce se to vždycky zhorší.. uzliny mám už tak půl roku zvětšené, ale nejsou to nějak hmatatelné kuličky.. cítím spíš tlak na krku. jsem i neustále unavená, často mě bolí hlava.. doktoři mi většinou předepíšou antibiotika a nebo mě pošlou domů, at si uvarim caj a vezmu prasek.. jenze tohle mi rikaji uz asi rok.. na alergologii mi pred rokem zjistili nizkou imunitu, beru na to prasky, ale je to porad stejne.. myslite, ze by to mohlo mit nejakou souvislost s rakovinou lymf. uzlin? dekuji

alena222
2 příspěvky 25.2.11 17:22

Ahoj.Naše dcera má hodgkina.Příznaky byli stejné jako vaše.Ihned po zjištění zvětšených uzlin jsme změnili lékaře a vše šlo ráz na ráz.V dnešní době má za sebou chemoterapie i ozařování a čekáme na další výsledky.Léčba není samozřejmně nic příjemného ale je účinná a hlavně nutná.Dcera ji zvládla doposud velice dobře a věříme že to tak bude i do budoucna také díky čaji Lapacho. Poradila bych vám zajít znovu k lékaři a vyžádat si další vyšetření krve a rentgen.Je to především vaše zdraví a váš život.Přála bych vám z celého srdce at to nic není a je vše v pořádku.Naší dceři bude dvacet let-tedy celý život před sebou…Ale bude v pořádku.A tak bojuje a bojuje a my s ní.Přeji mnoho štěstí Alena

Marwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.11 15:42
dotaz

Zdravím Vás.Chtěla jsem se zeptat mám šestiletého syna,který v lonském roce prodělal infekční mononukleozu.Před 14 dny mi onemocněl,že měl 40 teploty a neměl ani rýmu a ani kašel.Paní doktorka nám dala antibiotika,která snížila teploty,ale už víc jak rok ho pobolívá pod bříškem.Na sonu nám řekli,že má zvětšené lymfatické žlázy.Krevní testy dopadli tak,že má v krvi zas a opět EB viry.A můj dotaz je jestli ho někdy vůbec přestanou pobolívat ty uzliny.To přece nejde,aby si malý kluk stěžoval na bolest a paní doktorka řekne,že je to normální.Děkuji předem moc za odpověd.

hanelle 2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.11 23:48

ahoj, chtěla bych se zeptat,zda je tu někdo komu se Hodgkin vrátil? Jsem 10 po léčbě a bez obtíží. Při poslední kontrole jsem ale měla zvýšenou sedimentaci, ostatní výsledky v pořádku. Od té doby jsem už 2× byla na kontrolním odběru sedimentace,ale beze změny. Moje lékařka mě uklidňuje, že po tomto onemocnění jsou pacienti, kteří zvýšenou sedimentaci prostě mají a jsou absolutně bez nálezu. Takže je to i u mě nejspíš laboratorní abnormalita. Mám strach, každý den mám jinou nemoc :-) Od té doby mi totiž připadá, že mi pořád něco je, ale to je nespíš hodně psychický. I když se to snažím zvládat bez hysterie, občas mi prostě ujedou nervy. Děkuju!!!

dfgfdgd
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.11 14:26
hodkginov lymfóm
  1. Ahojte vo februari 2011 som si našla malú nenápadnú hrčku na krku mala som pocit že je aj na druhej strane že je to normálne tak som ju len sledovala postupom času som zistila že rastie pribudlo neznesiteľné svrbenie na nohách a rukách neskôr ma svrbelo všetko išla som ku doktorke poslala ma RTG hrudnika sono brucha výsledky nič nezistili odobrali mi vzorku krvi a poslali ma na sono krku tak sa potvrdilo že mám zväčšené uzliny a mám tam 2 jednu 3cm a druhu skoro 5cm poslali ma na krčné a tam o týžden na operáciu vybrali mi tú väčšiu na druhej strane sa mi ale objavila ďaľšia spokojne som si čakala na výsledok nemala som strach nič som o tom nevedela na svrbenie mi doktorka dala masť myslela som si že sa to bude liečiť antibioticky… sestra volala doktorovi a on jej povedal že to je klasické uzlinove ochorenie že mám prísť po lieky a tak som sa vybrala bezstarostne k nemu… prišla som sadla si a doktor mi povedal že mám zhubné nádorové ochorenie LU a v tom šoku som radšej mlčala prvé čo ma napadlo bolo zabiť sa potom som zavolala sestre a išla na onkologiu tam sa doktorka čudovala čo tam robím sama. sadli sme si a porozprávali hneď som išla do Martina kde ma idú liečiť ale najskôr idem na CT vyšetrenie s chemoterapiou začínam už hned po CT idú mi odobrať kostnú dreň a pri tejto chemoterapii vypadajú všetky vlasy poistenie uhrádza zlavu na parochnu… dúfam že liečba zaberie nakoľko moja mama je na tom skoro horšie ako ja psychicky… Odporúčam každý deň si dať jeden poldecak šťavy s cvikle alebo mrkvy, jablká a tak sú to antioxidanty samozrejme žihľavový čaj ale len občas lebo odvodnuje nepiť minerálky radšej horskú vodu.....držím palce ja začínam liečbu ak budete mať nejaké otázky kľudne napíšte napokon sama neviem čo ma čaká :)
vocier
25 příspěvků 31.5.11 22:05
Přírodní léčba

Přírodní recept (přírodní „babská“ rada) proti rakovině:
Smíchejte 10 ml javorového sirupu a 5 ml (5 g) jedlé sody, míchejte, dokud se soda nerozpustí. Užívejte 10 ml této směsi 1-3krát denně podle potřeby.

Nádorové buňky konzumují 15krát více cukru než buňky normální: sirup obsahuje cukr, který se do buněk dostane a soda, která v něm je, buňky zničí, protože rakovinné buňky při pH větším než 7 umírají (soda má 10). pH je stupeň kyselosti (0-14), pH 0 je 100% kyselina, pH 14 100% alkalita (zásada). Rakovinné bujení „má rádo“ kyselé prostředí. Doporučuji měřit každý týden pH (lakmusové indikační papírky-koupíte v lékárně, 100 ks stojí pár korun) slin, menší než 6 je špatné.
Z bylin působí proti této nemoci (léčebně i preventivně) česnek, zázvor, koriandr, skořice, pórek. Chodit hodně na sluníčko a jíst 3krát týdně mořské ryby-kvůli vitaminu D, který posiluje imunitní systém.

Rakovina se prakticky může vyskytnout v jakémkoli věku, jsou roční děti, které zemřely.

Kolem 25-30 let však začíná její výskyt narůstat.

jájjá79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.6.11 14:49
Rakovina lymfatických uzlin

Dobrý den,jsme ráda, že jsme našla diskusi o této nemoci, kterou mi nedávno diagnostikovali. Jsem po druhém chemo, žaludek jako na vodě a jsme tak moc unavená. Trošku mě zarazilo, že všichni přibírají já hubnu :-( . Mám dotaz prosím pili jsme tu řepovou šťávu na ty červené krvinky? Zvedá se mi z ní žaludek, ale všichni mě přemlouvají, že to pomůže… máte někdo zkušenost, prosím?

Ondra1453
1 příspěvek 6.9.11 23:16
Rakovina Lymfatických uzlin

No já mám taky docela smůlu, je mi 21 let a právě tuhle nemoc mám(Hodgkinovu chorobu) :-( takže budu muset pravděpodobně ukončit studia na vysoké škole a začít se léčit. Díky některým informací, však znám neuvěřitelně destruktivní účinky chemoterapie, hlavně vděčím tomuto dokumentu - Léčba rakoviny zevnitř
Takže léčbu touhle metodou zásadně odmítám a ani ji nepodstoupím. Zkouším si teda co nejvíce zesílit imunitní systém zdravou bezmasou výživou,protože vznik téhle rakoviny je v důsledku oslabeného imnunitního systému, ale nevím jestli to bude co platné příznaky, ještě žádné nepocituji pouze mi byla vyoperována jedna bulka na prsu. Prosím o jakou koliv radu a pomoc jak z touto odpornou a zákeřnou nemocí :-(

this is not lupus
66 příspěvků 7.9.11 09:05

Ahoj Ondro, je mi lito co Te potkalo, ale jedina rada ktera Ti bude opravdu k uzitku je, aby jsi jeste zvazil sve rozzhodnuti nepodstoupit lecbu doporucovanou lekarem. Ten odkaz jsem necetla cely, ale z hlavicky je mi jasne oc se jedna.
Na tvem miste bych si prostudovala i jine materialy nez jen tento odkaz a zajimala i o to kolika lidem tato lecba zachranila zivot.
Ucinit takto zavazne rozhodnuti na zaklade jednoho clanku mi s prominutim prijde v tomto pripade prinejmensim nerozumne.
Ano mas pravdu je to narocne jako kazda chemoterapie, ma to vedlejsi ucinky, budes nejspis trpet, ale pokud to nepodstoupis tak na tom budes mnohem mnohem hur. Ted se mozna citis dobre, ale casem se to zhorsi, bud si jist a bez lecby je tato diagnoza smrtelna.
Dalsi vec je ze az se ti pritizi, a jsem si jista ze v tomto pripade sve stanovisko prehodnotis velice rychle, muze byt uz na chemoterapii pozde. Nejlepsi je zacit vcas.
Znam ve svem okoli zenu ktera prodelala tuto nemoc, uspesne se vylecila-chemoterapii, ano bylo to tezke obdobi a dost trpela, ale poud by lecbu odmitala trpela by mnohem vic, a uz by tu nebyla, dnes 8 let po chemoterapii je zdrava a ma 3,leta dvojcata.
Obavam se ze v tvem pripade ti zdrava strava a zmena jidelnicku jen tezko pomuze.
Utrpeni a vedlejsi ucinky chemoterapie, se ani v nejsmensim nedaji srovnat s utrpenim ktere clovek proziva v konecnem stadiu rakoviny, doufam ze jeste zvazis vsechny aspekty lecby.

Preji Ti hodne stesti pri rozhodovani a zvazovani vsech pro a proti.

sarulka0309
1 příspěvek 20.9.11 12:58

ahojky.Ja jsem též v roce 2000 prodělala Hodkina a dnes mam ve 33 letech zdraveho 7letého chlapečka.Možna,ze maji pravdu,s tou řepovou štavou.Me chutna,ale ja zadne diety nebo jidla ktere mi nechutnaly nejedla.Ze zacatku mi bylo taky zle,ale clovek si zvykne.Tak si myslim,že to neni duležite.tak ti drzim palecky.Da se to vydržet.pa :-D

anapau
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.11 20:56
Hodgkinův lymfom

Věřte, skutečně to pomůže!!!!!A ještě další dobrá rada:1 polévková lžíce olivového oleje, 1 citron - šťáva. Smíchat - vytvoří se „emulze“ - vypít každý večer. Je to nechutné, ale opravdu to pomáhá čistit organismus od chemoterapie. Rovněž je nutné hodně pit - nejméně 3 litry )čaje, vody)denně!!!

VybratSoubor
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.11 17:18
Je to normální?

Když mi bylo asi 12 let, nahmatala jsem si za levým uchem takovou bouličku, asi centimetrovou, přesně na tom svalu jak vede jakoby šikmo k uchu. Dr. mi řekl, že je to normální. Teď, 18let. Znovu sem si tam tu bulku nahmatala, vím, že tam celé roky, byla, ale nějak jsem na ní pozapoměla. Bulka je pořád stejná, jemně pohyblivá ze strany na stranu. Je to normální? Nebo to může být.. něco horšího?

pameliskapameliska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 15:22

Ondro, sama jsem si prošla léčbu této rakoviny: tzn: chemoterapie, ozařování.Kdybych tohle vše nepodstoupila,už tu nejsem 6 let. Samozřejmě zdravě jíst můžeš,ale pokud chceš žít tak postupuj podle rad lékaře!!!

pameliskapameliska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.11 15:24

Mám to taky,je to uzlinka na kůstce.Neřeším to,není to nic vážného. (Dělám ve zdravotnictví)

Elisaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.12.11 17:00

Ahoj, mate s tim někdo zkusenosti?
Nasla jsem takovou bouli vzadu na krku – jakoby jak konci hlava a zacina krk jestli mi rozumite:). Je to vic napravo, je hmatna když se predklonim dopredu, a na dotek boli (mozna tim jak na ni porad saham :)když se nahnu na druhou stranu, je něco podobného na leve strane, ale ne tak vystouple… ma to takhle byt?:) jsem strasny hypochondr :(

luciekan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 09:34
hodginova choroba

Ahoj,já měla ty samě příznaky,ale k tomu se mi přidalo velmi špatné dýchání,bolesti hlavy a velmi mě začal otékat obličej.Léčili mě od Dubna do Litopadu na alergie a astma.Pak mě poslali na sono uzlin,kde zjistili že jsou velké 5krát4cm.Šla jsem na rengen plic a výsledek-nádor za plícema velikosti 7krát5cm.Vzali vzorek a výsledek Hodginova choroba v pokročilém stádiu.(a prý astma a alergie.Teď se mi chce smát).Chodím na chemoterapii a zatím to zvládám fajn.Myslím,že by se neměl nikdo bát.Tato nemoc je dobře léčitelná.Já sama mám 2 známé,kteří se zcela vyléčili.Já si říkám,že na světě je víc utrpení.Hlavně,že mám zdravé děti.Věřím,že to zvládnu.

Elisaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 10:54

taky jsi mela bouli za krkem? ted jdu na preventivku, tak si asi vyzadam to sono…kez by to bylo v poradku…

luciekan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 12:59

za krkem jsem bouli neměla.Tam uzliny nejsou.Ale vyšetření si určitě vyžádej ať jsi klidnější.Mě sice brali krev už v dubnu,ale nikde mě lékařka z alergologie na důkladné vyšetření neposlala,jen pořád říkala,že je divné proč mám v krvi tak vysoký zánět.Nechci zpochybňovat léčbu lékaře,ale v mém případě to vážně tak daleko nemuselo dojít.Já si už připadala jak hypochondr.Sama jsem si o sobě říkala,že jsem snad blázen a měla bych navštívit psychologa.

luciekan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 13:17

Četla jsem, že rakovinové buňky milují cukr (proto je logické se během nemoci vyhýbat cukrům ať už v jídle či nápojích, vyjma trošky ovoce.
Ale našla jsem recept,který pomáhá vyléčit rakovinu.Prý pomáhá jedlá soda a javorový sirup.Jastli máte kdo zkušenosti,tak se porosím podělte.

Recept
3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody (soda bicarbona) smísit (např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody) a promíchat. Poté dát v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, aby teplota sirupu nepřesáhla 40°C, dokud směs nezhoustne.

Na počátku může být užíváno častěji (zejména u rakovinou nemocných), např. 3× denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát jednu čajovou lžičku denně, dlouhodobě i jako prevenci. Může být rozpuštěna ve vodě nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem

Elisaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.11 13:40

Diky za odpoved…taky si pripadam jak hypochondr, ale kdyz slysim a ctu ty zkusenosti od nekterych lekaru, tak to snad ani nejde nebyt…mam s tim stejne zkusenosti, kdyz clovek vyzaduje podrobne vysetreni, tak na tebe nekteri lekari koukaji jako ze ses blazen, a pak to dopadne jak u tebe :(.
byla jsem na orl, pro klid a pry mam jen ztuhle svaly, a tim jak jsem pravak, tak je to proste vic vystouple, a za usima, kde jsem si nahmatala boule jsou pry nejake kostni vyrustky…tady jsem byla ohledne doktora docela prekvapena, protoze mi udelal navic komplet vysetreni, vsechno mi vysvetlil, a jako hypochondr jsem si rozhodne nepripadala…
Kazdopadne ti moc preju aby ses uzdravila, nadeje je u tohohle onemocneni velka :)

a ten tvuj recept urcite zkusim, minimalne jako prevence to nemuze uskodit.
hodne stesti!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu