Lupání v kloubech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veruu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.09 08:19
Křupající klouby

Ahoj, hodně mi křupou klouby. Je to normální? křupou mi záda, když se otočim. Už jsem stihla vyděsit i přítele, když mi křupla čelist při líbání… a vlastně je to taková moje závislost - křupat klouby na prstech rukou i nohou. Co s tim?

Reakce:
Zuzka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.09 14:52
zlozvy křupání kloubů

Haha tenhle zlozvyk mám taky, jsem ráda, že nejsem sama :D :D

Veselý
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.6.10 21:12
Křupající klouby

Klouby jako takové vyžadují přísnou symetrii, pokud jsou tzv. dysfunkční tak křupou, lupou, vytváří artrotické změny. Vzniká to zejména snížením přirozeného pohybu a např. nošením nevhodné obuvi a ortopedických vložek, kde se postupně vychýlí veškeré klouby od dolních končetin až po krční páteř. Pokud to křupe v hrudním koši, tak je to neklamná známka asymetrie hrudních obratlů a následně žeberních spojení tzv. nepravými klouby. Zhoršují následně dychání, tlak krve a posléze další fyziologické změny, např. infarkt a pod. Jan Veselý

Hanka.XY
71 příspěvků 16.6.10 23:47

Křupání kloubů na rukách má rádo asi víc lidí;) Ale pokud si je křupete často, může se stát, že budete mít později menší problémy. Tak záleží, jak jste závislá;)

Veselý
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.6.10 11:04
lupající klouby

Asymetrie kloubů se vinou spasmických stahů svalů v tzv. pletenci ramenním ( v zádech) přenáší i do horních končetin včetně prstů, které pak doslova stahuje z optimálního nastavení, např. až do sklouznutí palců, tzv lupající palec. Jednotlivé kloubní hlavice pro dobrou činnost vyžadují optimální dotek, ani těsné ani oddálené. V případě pocitu napětí v prstech si pak lidé prsty násilím oddalují a tím vzniká nepřirozený prostor mezi jednotlivými hlavicemi. Tělo pak okamžitě v zájmu zachování motoriky zaplňuje vzniklé štěrbiny zbytky kloubního mazu a odumřelými buňkami a vzniká tzv artróza, nezánětlivé poškození kloubu! U prstů se to projevuje ve vyšším věku zvětšenými a hlavně špatně pohyblivými klouby.

pavluskajirikova
13 příspěvků 23.6.10 10:34

ahoj, taky mi pořád všechno křupe, nepřijde mi to divné, už jsem si zvykla :)

Bábina
1450 příspěvků 21.7.10 19:31
křupající klouby

Pokud křupání kloubu rukou je zlozvyk,je to jen rušivé ,ale nic se neděje.Ovšem pokud křupete samovolně při pohybu,nebo čelistní klouby při jídle ,je to předzvěst artrozy či artritidy.Jedna je lepší nežli druhá.Proto by asi bylo dobré podstoupit vyšetření u lékaře.Tu čelist nechat prohlédnout zubařem,popřípadě nechat udělat rengen.Ale zatím pokud to nebolí bych si, být Vámi jednou za čas dopřála přípravky pro klubní výživu.Tím si můžete prodloužit dobrou funkci kloubů.Šetřete je ,náhradní sice už dělají,ale vlastní jsou vlastní

Veselý
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.7.10 13:36
nesmysl

Panečku tohle jsou rady, nebude-li pršet, nezmoknem. Pokud křupe čelist při jídle, je to především známka dysfunkce v krční páteři s následnou změnou v lebečních švech. Celé to začíná spasmy v ochablém pletenci svalů ramenních způsobující např. tzv. horní zkřížený syndrom. „Ale že je to jen rušivé, že se nic neděje“????. Až na to, že čelist bolí jako čert, postižený se nemůže pořádně najíst, psychika totálně v čudu. Ale v klidu, rentgen to jistí a jednou za čas přípravky pro kloubní výživu to prodlouží.

Bábina
1450 příspěvků 22.7.10 16:17
Křupání kloubů

Prosím,čtěte celý příspěvek.Napsala jsem ,že křupat si klouby je rušivý zlozvyk.Ale samovolné křupání čehokoliv,je dobré navštívit lékaře.Protože je to předzvěst vážnejších zdravotních potíží.Doufám,že ti co dovedou číst,můj příspěvek pochopili tak jak byl myšlen Rušivé je křupání kloubů pouze jako zlozvyk.A pokud tomu rozumíte,tak křupat kouby z dlouhé chvíle odborníci za nebezpečí nepovažují.Stačí se naučit dobre čít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.9.10 09:34
Rada

ení to příliš zdravé, poškozuejte si chrupavku..moje křupání kloubů skončilo v mé čtyřicítce bolestmi kloubů, na které teď musím brát geladrinky a chondromax na výživu..nic moc

AlisQua
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.6.11 16:01

Dobrý den, já bych se spíš chtěla zeptat jestli to jde nějak ovlivnit. Je mi 18 a poměrně dost sportuji. Křupe mi za krkem, v zádech a v poslední době i v kolenech. A také bych se chtěla zeptat jestli není divné, že mě to nebolí.

Jana38
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.11 21:20

Zkus, nějakou kloubní výživu. Jsou tam látky, které vyživují kloub. V lékárně je běžně k dostání. Já brávala na bolesti kloubů geladrink. Nyni zkouším flex code sirup, velmi dobré a mohu doporučit. Stačí nepanikařit a začít s tím něco dělat

Ranha
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.11 08:00
kloiubní přípravky

Ahoj,
při takovýchto potížích, jako právě křupání v kolenech a ramenou, jsou skutečně účinné ty propagované kloubní tablety - G. Kon.ro Fo.te, apod?
Beru to dost vážně, je mi 26 a také mi křupou kolena. Vím, že pro to nic nedělám - necvičím, ani neběhám.
Nedá se to právě nějak vykompenzovat takto, těma tabletama? Nebo alespoň zlepšit momentální stav? Nechci, abych byla ve stáří nepohyblivá, nebo nějak chromá.

Vifina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.12 00:23
rada

Ahoj, přesně s těmito potíži jsem začala i já s kloubní výživou.
Nyni kombinuji Wobenyzm - 3× denně, flex code surup (velmi silný přípravek na klouby) a doplnuji s vápnikem. Myslím, že ten sirup v kombinaci s enyzmi zlepšil zcela muj stav. Navíc jsem brala i brokolici na poselení imunity. Rozhodně doporučuji vykoušet a léčit zavčas aby se to neprotahovalo.přeji hodně štestí. :P ppp

evate
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.12 12:04

ahoj,je mi 22, kolena mi samovolně lupou již od školky, vždy když se zohnu,ale nebolí. Mám šílenej zlozvyk lupání prstů na nohách i rukách, dělám to víc jak 10 let, tak 5krát denně. Už do dělám tak, že si to ani neuvědomuju. Zatím mě nic nebolí,jen zřídkakdy cítím nepříjemnou bolest všech kloubů na rukou,např když je mi velká zima,ale nevím jestli je to tím lupáním. Nejradši bych se toho už zbavila, vím že to jde,ale svým způsobem mi to dělá dobře když těma kloubama lupnu. snad se mi to podaří se toho zbavít :nevim:

alice22
1 příspěvek 5.2.12 19:49

Už tak 4 roky si křupu prstama na rukách a jedním se mi ted špatně pohybuje a někdy bolí a ohýbání prstu není plynulé(trhavé).Je to tím křupáním ? Mám s tím něco dělat? :nevim:

Marketka 42
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.12 21:13
Dám za to všechno

Taky asi zkusím ten sirup. Pani Vifino, jak dlouho jste používala tento přípravek ?
Já mám bolesti již téměř 1 rok a velmi mě to znepříjemnuje život.

bianco
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.12 13:52
prosím o radu

hojky :) 5 let jsem byla celkem neaktivní, beze sportu, pohybu… :oops: začla jsm minulý rok s fitkem a vlítla jsem do toho zřejmě moc rychle, neb jsem se cítila v kondici…mám soukromého trenéra a ikdyž jsem mu řekla, že jsem opravdu byla tou lemrou…:-D tak to nebylo na mne při pohledu znát asi, nyní se nacházím ve fázi, kdy mi začalo křupat v kloubech :( nejvíce kyčelních, při sklapovačkám by mne snad slyšeli i sousedi :) nic mne nebolí, ale něco v pořádku není, má někdo podobnou zkušenost? pozítří se chystám na thaimasáž…chci prokřupat… řádně :roll: pomohou mi nějaké normál dostupné léky? zatím se mi nechce navštívit lékaře, bojím se, že mi zakáže cvičit :,(

Vifina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.12 22:49

Pani Marketo, já brala sirupek flex code skoro 3 měsíce. Mám s ním výborné zkušenosti, téměř tomu ani nemohu uvěřit. Nicméně společně s timto přípravkem, jsem brala enzymi a navíc nyní beru i kurkumu v prášku. Je to velmi silný antioxidant, který se použivá na zánětlivé onemocnění - artrozy. 1× lžička denně.

MAREK44
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.6.12 02:55

Zdravím, no ze zvědavosti jsem si včera koupil jak enzymi wobe, tak i ten sirup Flex code na klouby. (Jsem z prahy, tak jsem kupoval v lekarně Vital).

Moc hezky produkt, avšak poměrně dražší. Ovšem lékarnice mi tvrdila, že je velmi silný a na moje stavy (sportuji, bolesti mivám často), je velmi vhodný.
:D

elky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.13 02:05
křup

Ahoj už několik let mám problém s křupáním kloubů, prsty na rukou i na nohou, kotník koleno, záda, loket, zápěstí, krk a čelist ze začátku mi to nevadilo ale tet už po 7 letech to celkem bolí je těžké přestat dělám to nevědomky, ale největší problém mám s kotníkem když běhám nebo skočím někdy i když du rychle ze schodů, vážně to bolí ale přestat s tím je těžké kdo tu bolest necítil nebo neměl ten zlozvyk tak to nepochopí :( :,(

Věrka 42
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 00:21
Křupy křup

S tím jsem také celkem zápasila..:) Nevim zda ti to již přešlo, ale já se už to křupání nemám. A co jsem udělala pro to? Kupovala jsem si kloubní výživu a užívala celkem 4 měsíce. Ten sirupek Flex code na klouby jsem užívala 2 měsíce, poté i kolagen a nakonec jsem k tomu přidala pravidelný 2 hodinový pohyb z práce a zpět, včetně procházek (každý den). Dietu jsem upravovala celkem slušně.
Mám už klid. :mavam:

následky???
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.13 19:48

Potřebuji poradit je mi 16. a křoupou mi klouby na krku a na prsteh na rukou.Jak se toho zbavim?? Můžu mít ňáke následky???

následky???
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.9.13 19:48

Potřebuji poradit je mi 16. a křoupou mi klouby na krku a na prsteh na rukou.Jak se toho zbavim?? Můžu mít ňáke následky???

čupakambra
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.13 22:08
@veruu píše:
Ahoj, hodně mi křupou klouby. Je to normální? křupou mi záda, když se otočim. Už jsem stihla vyděsit i přítele, když mi křupla čelist při líbání… a vlastně je to taková moje závislost - křupat klouby na prstech rukou i nohou. Co s tim?

Tak s eotáčej celá

ludena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.14 08:40
bolest čelistí

Poradíte jak na křupání a bolest v čelisti? Babská rada by nebyla, bez zásahu lékaře? děkuji

sarasaras
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.14 22:08

Nekdo tady vyse psal, ze to je zpusoben vychylenim a buh vi cim.. ja krupu od treti tridy prsty u rukou a cely zbytek tela se postupne pridal…je mi 26 takze zhruba 15let krupu urcite. Ptala jsem se na to kazdyho doktora u ktereho jsem se v prubehu zivota ukazala, nikdo mi k tomu mic nerekl, jen jeden, ze to jsou vilna kloubni pouzdra a casem se uvidi jestli budu mit problemy nebo ne.prej krupe hodne lidi. Spis me znepokojuje, ze mam pulrocni miminko a to krupe taky! Takze to je zpusobeno cim??? Chcete mi pane vesely rict, ze moje dite ma nevhodny pohyb nebo nevhodnou obuv, kdyz jeste ani poradne samo nesedi? Nebo jakou mate teorii? Zajimalo by me to. dekuji Sara

kiki774
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.14 10:47

Měla byste s tím něco dělat asi zatím to křupání nebolí co? Já měla to samé co vy, ale časem se to zhoršilo, protože se k tomu přidala nepříjemná bolest. Začla jsem na to brát colafit a hlavně se snažím nekřupat! Pozor na to

sarasaras
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.14 21:53

Colafit jsem bastila nekolikrat zhruba 3-4 MESICE a nikdy jsem nepozorovala zadnou zmenu k lepsimu. nedavno jsem slysela ze chlapi co chodej do fitka, berou colagen, ktereh jeurcenej pro zvirata(kone, psi..) a ze to he daleko ucinejsi nez to, co je prodavano lidem v lekarnach. navic mi doktor rikal, ze to co je konkretne napsano a naslibovano na obalech a v reklamach na tyhlety pripravky na klouby, ze tomu nemam veritmtak jako nevim. Mam doma totiz nakoupen kolagen pro psa, chtela jsem to vyzkouset, ale furt nemuzu sebfat odvahu. navic kdyz malou porad kojim.na druhu stranu, kdyby mi to pomohlo, pres mliko by se mohl dostat i ji a treba by prestala krupat. Co si o tommyslite? Zkousel jste nekdo uz tyhle pripravky.prej to je nezavadny, ale to vam v lekarnach ani doktori nepotvrdej, protoze farmaceuticke korporace jim dobre platej ze predepisujou, doporucujou a prodavaj jejich vyrobky.

Verčaaa98
1 příspěvek 5.9.14 17:28
KŘUPÁNÍ V KLOUBECH

Ahoj, je mi 15 a furt mi křupou klouby v rukách. Od ramen až po zápěstí. Jak si někdo křupe zlozvykem ruce, to já nedělám. Dělá mi to samo. V jednom kuse. Dřív to šlo, ale teď mě to hrozně bolí, až z toho mám křeče a už v těch rukách nemám sílu, nejde mi už ani normálně psát propiskou ve škole. Bolí to, mám hrozně ochablé ruce, mám někam radši zajít?

ADEL1695
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.9.14 16:46
Potřebuji POMOCT!

Ahoj :(,já bych potřebovala pomoct a zároven se i zeptat, jestli nikdo neví, jak se zbavit lupání :,(. Já si totiž lupu pořád, naučil mě to starší brácha asi před rokem!
a já si třeba lupu prsty aj do bolesti i když to bolí, já to nevnímám. Co je ale nejhorší, že na to pořád myslím NELUPAT SI PRSTY :!,ale já si lupnu a ani o tom nevím :(. Už mě to bolí a trošku se mi aj třepou :,(. Jo a ta otázka, chtěla jsem se zeptat jestli když už přestanu, tak mě nebudou bolet a třepat se :nevim:? Děkuji za POMOC!

Jaraas
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 21:07
Jak se mám odnaučit křupat si prsty na rukou :-(

Ahoj lidi prosim o pomoc je mi 13 let a asi zhruba od 10 let si křupu prsty na rukou jsem na tom proste zavislej.
Ja proste nevidrzim si ty prsty neprokřupat, a dělaj mi to i palce a malíčky a ja se bojim ze se to uz nikdy neodnaucim i rodicum vadi ze to delam strasi mne ze ve stáří neudu moct plně zmáčknout dlaň.
Prosim kdo kdy mnel takovej problem tak poradte jak se to mam odnaucit moc by mi to pomohlo.
Komu se kdy povedlo se to odnaucit tak poradte jak jste se to odnaucily děkuju.

Elíqwa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.15 16:19
Křupání

Ahoj, já si taky křupu klouby. :zed: a chci se to odnaučit, ale nejde to :lol: :oops: a už se mi tedy klepou i ruce :nevim: :nevim:

Sylva0309
65 příspěvků 26.6.18 11:46

které klouby si křupete? Jako jak si je křupete?

anduskan
118 příspěvků 8.9.20 16:07

Mám problémy s kolenními klouby, potřebovala jsem najít přírodní a účinný přípravek. Hledala jsem a objevila na stránkách www.foxylive.cz přípravek FOXY MSM.

wendulinaa
81 příspěvků 12.9.20 13:16

Nejsem aktivní sportovec, přesto si ráda vyjedu na kole nebo zaběhám. Občas cítím kolenní klouby, takový tip vítám.

nikica2
65 příspěvků 17.9.20 18:01

Na stránce Foxylife jsem se dočetla, že MSM pomáhá udržovat klouby a chrupavky v normálním stavu a tím ulevuje od bolesti, takže se dá vyhnout užívání prášků proti bolesti.

wendulinaa
81 příspěvků 22.9.20 18:08

Kolik balení jste využívala než jste pocítila úlevu.

anduskan
118 příspěvků 25.9.20 10:53

Využívala jsem FOXYMSM + Vitamín C 350 g dvě balení a pocítila jsem velkou úlevu.

Váš příspěvek