Růžovka - mast

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.11 18:00
pro martin m

ano to znám také…změňte doktorku, možná nejde vyléčit ale jde „uspat“ - alespoň mně se to povedlo, poslala bych Vám foto před a po léčbě ale žádné foto před léčbou nemám - nikdo mě nesměl fotit a pokud to jinak nešlo měla jsem hlavu skloněnou dolů. Foťák umí být obzvlášť krutý:-). Teď na mně nikdo růžovku nepozná, takže hledejte lepšího doktora, určitě se něco dá dělat:-)

martin m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.11 21:12

a Vy ste mela co?cervene lica nebo nake ty bolaky.nebo co to je.ja mam jen cervene lica..ale ne nak moc.takze se to da prezit i stim :) ale bez toho by bylo lepe :D

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.11 21:18
pro martin m

aha tak to jste na tom relativně dobře, možná proto s Vámi nic moc nedělají, já měla opravdu „slušivé“ boláky po celém obličeji a ve finále zasažené oči, tj. rozsáhlé záněty spojivek…no rozhodně nic moc hezký pohled…rači ani nevzpomínám:-)

martin m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.11 21:32

tak hlavni je ze ste se toho zbavila … :-) je to velice blba nemoc.

Janulinka225
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.11 21:03
kosmetika

Jaká je ta doporučená kosmetika, moje známá s růžovkou také bojuje a na sluníčku v létě má kolikrát problém vyjít ven.

Díky za info

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.11 19:09
Pro Janulinka225

Dobrý večer, mně pomáha kosmetika od ISISPHARMY - pleťová voda Aquaruboril a na sluníčko Ruboril 50+ Expert. Nic jiného již nepoužívám ale to je až po léčbě antibiotikama Entizol a na boláky jsem měla nějakou míchanou mastičku. Takže to opravdu asi musí řešit lékař.

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 10:40
rúžovka

Dobrý den,ráda bych se zeptala jestli při této nemoci se používají antibiotika v prážku nebo jenom v mastích,Mám dojem že jenom v mastích to nepomůže.Mám to již několik let a žádné krémy nezabírají. Bohužel mám to i v očích.Má někdo zkušenosti s očima při této nemoci? Díky za odpověď.

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 10:54
rúžovka

Ráda bych se zeptala na ty antibiotika? Jakou formou Vám byly podávány a jaká značka. Díky za odpověď

malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 11:25
pro Hurtig

Dobrý den, s tímto prevítem jsem bojovola hodně let, teď mám opravdu 2 nebo 3 roky pokoj (nemám pleť jak modelka, občas trošku zarudlou ale jinak se dá říct naprosto v pohodě). Brala jsem antibiotika Entizol (jsou to prášky), trvalo to cca 1/2 roku + mastička na boláky. Teď už používám jen pleťovou vodu a krém s 50-tkou faktorem a mám klid. Do očí se mi to dostalo také - měla jsem hodně ošklivé záněty spojivek ale ty se zvládaly klasickým optalmoseptonexem. Myslím že se s tím dá něco dělat, takže nezoufejte a držím palce.

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 15:01
pro malam
malam píše:
Dobrý den, s tímto prevítem jsem bojovola hodně let, teď mám opravdu 2 nebo 3 roky pokoj (nemám pleť jak modelka, občas trošku zarudlou ale jinak se dá říct naprosto v pohodě). Brala jsem antibiotika Entizol (jsou to prášky), trvalo to cca 1/2 roku + mastička na boláky. Teď už používám jen pleťovou vodu a krém s 50-tkou faktorem a mám klid. Do očí se mi to dostalo také - měla jsem hodně ošklivé záněty spojivek ale ty se zvládaly klasickým optalmoseptonexem. Myslím že se s tím dá něco dělat, takže nezoufejte a držím palce.
malam píše:
Dobrý den, s tímto prevítem jsem bojovola hodně let, teď mám opravdu 2 nebo 3 roky pokoj (nemám pleť jak modelka, občas trošku zarudlou ale jinak se dá říct naprosto v pohodě). Brala jsem antibiotika Entizol (jsou to prášky), trvalo to cca 1/2 roku + mastička na boláky. Teď už používám jen pleťovou vodu a krém s 50-tkou faktorem a mám klid. Do očí se mi to dostalo také - měla jsem hodně ošklivé záněty spojivek ale ty se zvládaly klasickým optalmoseptonexem. Myslím že se s tím dá něco dělat, takže nezoufejte a držím palce.
Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 15:06
pro malaam

Děkuji za odpověď,dnes jsem byla u lékařky, ale ta mi dala jen nějaké masti a antibiotika v podobě nějaké tinktury, mám obavy že to bude kničemu.Na ty antibiotika Entizol jsem se dívala co to je zač a píšou o nich, že se to používá v gynekologii. Tak nějak tomu nerozumím. :mavam: :nevim: :nevim: :nevim:

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.12 21:01
pro Hurtig

No nejsem lékařka tak s tím Entizolem nevím - mně bylo vysvětleno, že za růžovku může nějaká bakterie ze zažívacího traktu (správně by lékařka měla udělat vyšetření na její přítomnost). Mně to nedělali ale právě Entizol by měl tuto bakterii likvidovat, a i z diskuze tady vyplývá že je často na tuto nemoc nasazován. Nevím jak hodně jste četla tuto diskuzi, mám tam dost příspěvků a některé se týkají právě doktorů ordinujících za 30,– - nechci házet všechny do jednoho pytle - ale mně teda moc nepomohli. Teprve když jsem přestala vycházet ven, a skoro jsem neviděla na oči tak jsem začala „něco“ dělat - a šla jsem na soukromou kliniku - a najednou se léčba našla ale samozřejmě ne za 30 Kč. Třeba budete mít větší štěstí na doktorku.

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.12 16:40
pro malam

Dobrý den, tak v ponělí jsem dostala mastičky a dnes jsem ana sesypání jsem oteklá, pálí mi celý oblyčej a masti jsou na houby.Už k paní doktorce nejdu. Nevěděla byste jak to sklidnit.Já začla používat černej ledovej čaj,ale zatím to moc nepůsobí. Nemůžu ven vypadám jako ani nechci popsat jak.Neměla byste na to nějakou radu?Díky za odpověď.

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.3.12 20:41
pro Hurtig

bohužel nemám žádnou radu jak to zklidnit, pokud vím tak nic nezabíralo. Jediné co mohu poradit - změňte doktorku a hodně rychle!! Udělala jsem to taky, byla jsem na tom stejně, zavřela jsem se doma, styděla jsem se i před rodinou takže přesně vím jak se cítíte - bohužel si sama bez antibiotik nebo alespoň bez dobrého doktora nepomůžete. Nemáte to blízko do severních Čech? Mohla byste zkusit kliniku na kterou jsem chodila já - mně tam pomohli…Na první pohled to vypadá že to přijde na hodně peněz ale ve výsledku neutrácím peníze na různé pokusy s kosmetikou tak vlastně po dvou letech mám vložené peníze zpátky..Jinak poradit nedokážu …

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 13:52
pro malam

Dobrý den, bohužel do severních Čech to mám daleko, ale už dlám všechno proto abych lékaře změnila.Teď hlavně abych mohla vůbec ven.Ale i tak Vám moc děkuji za podporu.

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.3.12 21:57
pro Hurtig

Moc Vám držím palce, protože kdo nezažil nepochopí co je to za prevíta. Na ven jsem se hodně maskovala Aknecolorem, bohužel po nějaké době se začal odlupovat a bylo to snad ještě horší ale zkuste to.. na celý den nevydrží ale na kratší dobu to docela šlo. Narozdíl od Dermacolu by měl snad i trochu léčit. Takže Vám držím moc palce a budu ráda pokud se ještě ozvete jak jste dopadla u jiných doktorů. Rozhodně to nevzdávejte a zkuste se rovnou zeptat na ten Entizol, nebo alespoň požadujte vyšetřeni na tu bakterii (už si ale nepamatuje název - na inetu by se ale určitě dal dohledat). Hodně štěstí

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 07:44
pro Malam

Děkuji moc za článek, v úterý jdu k jiné lékařce tak mi držte palce,abych narazila na někoho kdo se vyzná a má zkušenosti.Už nebudu věřit a budu diskutovat a zkoušet jestli o této nemoci něco ví.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 19:16

Měla jsem teď rok klid, a je to tady zase :-( zase se vrátila, zase jsem z toho pěkně v pytli… :-(

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 19:56
pro korr

Jaké máte příznaky a jak Vás léčily?

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 20:07
pro Hurtig

Dobrý den,

byla jsem zarudlá a měla pupínky, nakonec se mi to dostalo i do očí. (viz mé minulé příspěvky).Léčili mě rozexem a změnila jsem kosmetiku (la roche).. vše mi pomohlo, vždycky byl nějaký menší výkyv, ale opravdu lehký, dalo se vše zakrýt a nic se nepoznalo..a od minulé neděle to mám zpátky, jsem zarudlá, dělají se mi pupínky, zakrýt to nejde, mám to v očích..nasadila jsem opět rozex..akorát zatím nic..týden předtím jsem byla nemocná, cpala jsem do sebe coldrex tablety a čaj s citronem, nevím jestli jsem si to tím nějak vyprovokovala..jsem z toho nešťastná…ale budu doufat no…

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.12 21:02
pro korr

Dobrý den, já to mám již řadu let asi před devíti lety jsem byla naposledy u lékařky která mi nasadila njaké antibiotika v podob tinktury.Dopadla jsem hrozně,oteka jsem, mokvavé pupínky okolo nosu čela a tváří. Tak jsem se zařekla že již nikdy nenavštívím doktora,opravdu celých těch devt let jsem měla oblyčej úpln v pořádku, no abych nepřehánla .Sem tam njaké to podráždní ,ale v rámci normy.Je pravda že jsemvždy dodržovala opravdu na olyčej speciální režim.Ale i když jsem mla oblyčej dobej tak letošní zimu jsem měla nustále zalepené a červené oči.Někde jsem četla že když to nebudu léčit tak že bych mohla přijít o zrak. Na nátlak rodiny a taky strach o oči, jsem si k lékařce v ponlí došla. Opt patrn to co mi dala před tmi devíti lety naordinovala zase jemom v podob masti. V Mazat 2× denně v pondlí to bylo normální v úterý už mi oblyčej pálil a le jet večer jsem to namazala,což už jsem nemla dělat. Ve středu když jsm se probudila tak už jsem věděla že je zle.Oči opuchlé samé podlité pupíneky na čele nose a tvářích. No prostě hrůza. Také nevím co s tím.Ale myslím že mám doce dobrou kosmetiku, a tak až se to sklidní tak mi zas pomůže do doby než najdu njakou lékařku která to umí léčit. Já požívám kosmetiku Eucerin, ruboril. Záleží v jaké fázi se zrovna nacházím.Jinak se podívejte na příspěvek od Malam.Je tam odkazna článek.Ten článek je moc prima.Také je možné že se Vám to zhoršilo po té chřipce a možná že by nějaká ta speciální kosmetika stačila. No nevím. Máte nějakého doktora ke kterýmu chodíte?

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 16:16

Tak to si taky užíváte - je to strašný, držím palce ať kápnete na dobrou lékařku. Mě napsala doporučení oční lékařka k dermatoložce, všechno bylo v pohodě do té minulé neděle, ještě jsem si nedávno říkala, že sme to zachránily a bum…a ten rozex už mi taky nějak nepomáhá, spíš jsem po něm ještě víc zarudlá..myslela jsem si, že tohle už řešit nebudu a zase se bojím vyjít s touhle pletí na ulici..vidím to znovu na dermatologii, ale až v polovině dubna, teď bohužel nemám čas..tak držím palce, ať dopadnete u lékařky co nejlépe. Jinak já používám od la roche rosaliac, a odličovací vodu bioderma - tohle mi ze začátku moc pomohlo..tak nevím, co se teď stalo.

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 19:19
pro Korr

Dobrý den, vím o čem mluvíte. Já už od středy nevycházím ven. Na psychiku je to hrozný.Nevím,ale zkuste se podívat na tu kosmetiku Eucerin,ruboril.Třeba by Vám taky pomohla.Pusu si myju převařenou vodou a mýdlem Dove, žinkou kterou vyvařuji a žehlím.To ale dělám pořát i když mám vše vpořádku.Jenom kosmetiku používám Larosche.Smím se Vás zepotat jak Vás léčila?

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 20:19

Dobrý den,

to já už mám právě vše vyzkoušeno, než jsem se vůbec někam dostala, hodně jsem experimentovala se vším, a pak se to ustálilo díky tomu rozexu, la roche a odličovací vodě bioderma..jinak dermatoložka mi předepsala jen ten rozex…to je vše, pak jsem tam byla na kontrole, bylo tam zlepšení, hlavně jsem neměla ty pupeny..takže mi řekla, že až mi dojde rozex, tak mi ho zase předepíše..Jenže mě ten rozex, teď už nějak nezabírá..hlavně mě to štve, všechno bylo v pohodě, a najednou zničeho nic, a zase jsem totálně v pytli, ven taky nevycházím, zítra mám nějaké pochůzky a už teď uvažuji že to zrušim…určitě dejte vědět co Vám doporučila ta nová lékařka,..mě už to přijde všude stejný..

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 20:39
pro korr

Jasně že napíšu,jenom se zeptám co to ten rozex je? To je nějaké mazání? Někdo tady popisoval, že dostal prášky na užívání. mě dala nějaké antibiotikum v masti,ale dopadla jsem taky blbě. Zítra sní budu chtít polemizovat. Budu chtít vědět jestli o té nemoci vůbec něco ví.Ty prášky se jmenují Entizol.No uvidím.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 20:48

Je to mazání právě na rosaceu..já žádné prášky nedostala..

Hurtig
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 21:00
pro korr

A je dělaná v lekárně? Nebo v tubě? Já totiž nevím co mi to vlastně namixovala. Já si myslím ,že to bylo nějaké antibiotikum,ale možný je,že to je něco jiného.Protože to připravovaly v lekárně tak tam není napsaný složení.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 21:31

Tohle je normálně v tubě, přímo na tohle onemocnění.

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.12 21:38
pro Hurtig

Sleduji Vaší diskuzi s Korr -budu Vám zítra držet palce -ať máte na doktorku štěstí. Snad Vám i Korr doktoři pomohou.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.12 19:48

Dobrý večer,

tak jak jste dopadla? u mě je to čím dál horší, musela jsem se přednostně objednat na příští úterý, sice si připlatim, ale už jsem zoufalá..a to dost.. :zed:

Krunickova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.12 09:08
Pro Korr

Dobrý den Korr, tak jak dopadla Vaše návštěva u dermatologa? Myslím, že je možné, že to zhoršení opravdu vyprovokala viróza. A také kyselé-citróny, to byste vůbec neměla jíst! Stejně tak žádné kiwi, ocet, někoho dráždí i pomeranče, mandarinky, kyselé okurky, zkrátka NIC KYSELÉHO!!! Dejte vědět, jestli se to zlepšuje. Hezký den. :lol:

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.12 11:01

Dobrý den,

děkuji za optání, dostala jsem na 4 dny kortikoidy - jelikož jsem do toho měla slabší periorální dermatitidu, papuly se odstranily rozexem, pak mě dráždil..pak ty kortikoidy jen na 4 dny (dýl prý ne, aby se mi to ještě víc nezhoršilo) zmizely jakoby ty puchýřky, ale jsem pořád rudá, flekatá, kůže na nose mě pálí víc, strašně se mi mastí pleť..nemůžu absolutně nic používat, když jsem si zkoušela dát kosmetiku, kterou používám poslední dva roky, tak mi to ta pleť neveme, nejde to ani zamaskovat, spíš je to ještě horší…takže se potírám na doporučení jen jarischem…v úterý jdu na kontrolu…dva roky jsem měla klid, pleť jak lusk…nikam nechodím, ale zachvíli mě čekají povinnosti a budu muset mezi lidi…a to je to poslední co se mi chce…takže zatím nic moc.. :-(

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.12 21:20

A dneska večír, pupeny jsou opět zpět, snad ještě horší než předtím…výborně…k léčbě nemám slov.......

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.12 09:39

Dobrý den, tak jsem se nedávno vydala také ke kožní lékařce, jelikož jsem si našla pár diskuzí na toto téma a to u mě rozhodlo. A výsledek? Růžovka :,( Myslela jsem si, že mám takovou pleť, ale po nalezení těchto témat jsem se vyvedla z omylu. Trápí mě zarudlý nos na kterém jsou popraskané žilky a stejně tak i tváře. Zatím netrpím žádnýma hnisajícíma pupínkama, ale i pouze to zčervenání mě dost trápí. Lékařka mi předepsala Rozex krém. Používám ho zatím pouze asi 14dní a zdá se mi, že tváře jsou trochu lepší, ale nos zatím ne a ten mě trápí víc než tváře (spíš líčka). Vypadá jak opilecký :( Ráno to jde, ale během dne zarudne a musím ho zakrývat korekční tyčinkou, která tedy moc nezakryje. Začala jsem pít i detoxikační čaj, vynechávám horké nápoje a alkohol piji pouze občas a už jen vinný střik. Opsala jsem si pár rad z Vaší diskuze a určitě se na kontrole u lékařky poptám na Entizol. Ta mi sice sdělila, že pokud nezabere Rozex, tak už jen leaser, což se mi nějak nezdá. I mě docela z jednoho článku a zkušeností zaujala kosmetika Bioderm. Nemáte s touto kosmetikou ještě někdo nějakou zkušenost? Asi zkusím i Aloe vera, jen nevím zda jsou nějaké masti nebo nápoje. Prosím o radu, za kterou budu moc vděčná. Dostala jsem se už i do fáze, kdy lidem závidím jejich nosy :) Moc všem děkuji.

Kačuška
37 příspěvků 13.4.12 09:44

Dobrý den, tak jsem se nedávno vydala také ke kožní lékařce, jelikož jsem si našla pár diskuzí na toto téma a to u mě rozhodlo. A výsledek? Růžovka Myslela jsem si, že mám takovou pleť, ale po nalezení těchto témat jsem se vyvedla z omylu. Trápí mě zarudlý nos na kterém jsou popraskané žilky a stejně tak i tváře. Zatím netrpím žádnýma hnisajícíma pupínkama, ale i pouze to zčervenání mě dost trápí. Lékařka mi předepsala Rozex krém. Používám ho zatím pouze asi 14dní a zdá se mi, že tváře jsou trochu lepší, ale nos zatím ne a ten mě trápí víc než tváře (spíš líčka). Vypadá jak opilecký Ráno to jde, ale během dne zarudne a musím ho zakrývat korekční tyčinkou, která tedy moc nezakryje. Začala jsem pít i detoxikační čaj, vynechávám horké nápoje a alkohol piji pouze občas a už jen vinný střik. Opsala jsem si pár rad z Vaší diskuze a určitě se na kontrole u lékařky poptám na Entizol. Ta mi sice sdělila, že pokud nezabere Rozex, tak už jen leaser, což se mi nějak nezdá. I mě docela z jednoho článku a zkušeností zaujala kosmetika Bioderm. Nemáte s touto kosmetikou ještě někdo nějakou zkušenost? Asi zkusím i Aloe vera, jen nevím zda jsou nějaké masti nebo nápoje. Prosím o radu, za kterou budu moc vděčná. Dostala jsem se už i do fáze, kdy lidem závidím jejich nosy Moc všem děkuji.

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.12 17:52
Dotaz pro MALAM - Klinika

Dobrý den Malam,

bohužel jsem se minulý týden taky zařadila do klubu Růžovek. A není mi z toho zrovna nejlíp. Mohla bych poprosit o nějaký kontakt na tu kliniku v Teplicích? Doktorka mi předepsala Rosex, ale po přečtení téhle diskuze se mi do něj nechce jít, radši bych zkusila rovnou návštěvu někoho, kdo má s nemocí nějaké výsledky. Můžete mi, prosím, napsat jméno kliniky? Děkuju moc. A stejně tak díky za určitou naději, že se dá zabojovat. Já jsem si teď naordinovala trochu zdravější režim, protože jsem přesvědčená, že i to co se děje uvnitř se projeví na kůži, tak uvidíme.

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.4.12 22:19
Pro Kleki

Dobrý den, jedná se o Kliniku přímo v lázních Teplice (CLT, Laubeho náměstí) - již jsem tady na ně kontakt dávala bohužel se to považuje za reklamu takže je příspěvek upraven. Kožní lékařka ordinuje vždy ve středy. Mně opravdu pomohli, a byla jsem na tom hodně špatně. První návštěva stojí 500,–/Kč kontrola tuším 200,– nebo 250,–. Léky si také platíte v plné výši. Takže žádná levná záležitost, ovšem pokud mohu mluvit za sebe - nelituji. Naopak. Budu Vám držet palce. Na internetu byste je měla velmi snadno nalézt…určitě se ozvěte jestli se to povedlo, ale na Laubeho náměstí je určitě jen jedno laserové centrum, :-) (víc už asi napovědět nemohu). Budu Vám držet palce.

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.12 12:24

Malam, díky, moc díky!!! :kytka: Doufala jsem, že se třeba ještě objevíte.
Já jsem právě už pátrala na základě toho co jsem tady našla a myslela jsem, že už jsem tu kliniku objevila, ale netrefila jsem to evidentně. Teď už jsem to našla a uložila si.
Já zatím nemám žádné boláky, mám červené pupínky a červeno fialové tváře když je mráz, změna teploty, podráždí se to, pupínky se mi někdy daří dostat pod kontrolu /hodně spánku, žádný kafe, alkohol, atd/. Byla jsem u kožní, ta hned od prvního momentu řekla tuhle diagnozu - přijde mi, ale že to vzala dost hopem, protože se pořádně ani nepodívala. Nicméně třeba má pravdu a já bych to ráda řešila hned od prvního momentu v místě, kde s tím mají zkušenosti. Moje kožní mi předepsala Rozex - co jsem tady koukala, tak to ale nijak výrazně lidem z diskuze nepomohlo, vždy to udělalo recidivu a to asi i v horší podobě. NEvím, jestli ten Entizol dávají až od nějakého stádia, nebo rovnou, aby se to pořešilo. Chtěla bych to právě prodiskutovat tam, kde o tom něco vědí. Ještě se chci předtím domluvit se svojí obvodní lékařkou, protože ta dělá homeo, to si myslím, že by mohlo taky svým způsobem pomoci. Obvodní doktorka mi nechala udělat testy krevní, sono, alergologii, všechno je v pořádku. Já sama jsem se před měsícem rozhodla že si kapánek pročistím tělo - takže jsem najela na lněné semínko /spařené/ - pročistí to střeva, + jablečný ocet - uvolňuje a vyplavuje nánosy. Koupila jsem si chlorellu, která taky má pročišťovat a jak jsem našla v dalších odkazech, zmiňována tam shodou okolností jako podpora byla taky (nejen coby čistička, ale i dodavatel vit. a stopových prvků.) Mimo jiné tam v tom odkazu doporučovali dotovat se zinkem a vit. E.
Takže jakmile se dostanu ke své obvodní doktorce a proberu to s ní, vyrazím hned jak to půjde do Teplic.
Díky moc za držení palců a ostatně i za podporu tady všech, protože sice to není nemoc na smrt, ale na psychiku je to slušná palba. Takže díky. Pokusím se zabojovat. A jakmile budu mít zprávy z kliniky - určitě se ozvu co a jak.

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 12:17
Další poznatky

Jenom ještě přihodím, co jsem dalším bádáním zjistila:

několika lidem se dobře osvědčilo dopřát tělu pořádnou očistnou kůru, kdy se nejen vyhodí tedy mléko a mléčné výrobky, káva, alkohol, černý čaj, uzeniny, cukr, ale také se vyhodí mouka a výrobky z mouky. Moc toho tedy nezbyde :-(.

Plus pití pročišťovacích bylinek - puškvorec, pampeliška - kořen (vyluhované za studena přes noc), šalvěj a kopřiva.
Plus čerstvé - doma na odšťavovači dělané šťávy z mrkve, rajčat, okurky.
Poté pročištění z aloe vera.

a na mazání zinková mast. Tu si chválili hodně. Takže - už je zakoupená a uvidíme jak to všechno půjde.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 14:55

Dobrý den,

taky jsem chtěla tělo očistit, ale nevím, čím bych se pak živila :-) takže jsem vyloučila ty nejdráždivější - kafe, horké, alkohol, kyselé, solené, kořeněné..

Jinak jsem se chtěla zeptat, je možné, že po dvou letech používání kosmetiky (la roche posay) bych ted na ní mohla mít alergii?

Teď používám jarisch a přes den ambiderman a občas se stříknu termální vodou od la roche..včera jsem si zkusila dát minimum, ale opravdu minimum makeupu a pudru (la roche posay) a večer se odlíčila biodermou - celý dva roky jsem tyto přípravky aplikovala bez problémů, pleť jsem měla jak prdýlku..a teď mě to hrozně dráždí..ale mezi lidi prostě musím..takže dneska opět jsem více zarudlá,pupínky, večer mi trochu opět otekl nos…tak jsem si říkala, jestli ještě mám s kosmetikou počkat, že je tam ještě zánět a proto mi to tu kosmetiku nebere, anebo je to prostě alergie, protože mě i strašně slzeli oči a měla jsem je zarudlé víc než normálně (mám i zánět spojivek)

Ještě se chci zeptat, co růžovka a barvení vlasů?vím že se nesmí používat lak, ale o barvě jsem nikde nic nečetla, nevíte?

Snad se vše vrátí do normálu, do té klidové fáze.

Jinak o tom etnizolu, mě dermatoložka řekla, že to někomu pomůže a někomu ne, že je to individuální, a že mě jima nechce zatěžovat. Jelikož jsem alergik, do toho trochu atopik, tak mi zkusila na zkoušku napsala prášky na alergii, za měsíc mám přijít na kontrolu, a do toho všeho ta růžovka…to je pech..

Mějte se a hodně štěstí všem

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 15:19

Korr - no já si řekla, že něco pro to udělat musím, z toho co tady lidi píšou, tak léky moc nezabírají - povětšinou. A bez práce nejsou koláče, takže jsem si řekla, že to zkusím vydržet-jestli to dám, to je otázka, ale zkusit to po nějakou dobu chci, protože vím, že mi fakt třeba sušenky, nebo koláče tu reakci spustily, takže mouka taky pryč. Rýže a brambory, libové maso, bez omáček. Uvidím a pak postupně budu třeba přidávat tmavý pečivo, těstoviny.

S tím podrážděním - to neporadím, jsem laik, ale nepsala jste tu, že jste měla periorální dermatitidu? Ta by možná mohla tohle třeba dělat. Měla jsem jí, nesměla jsem kosmetiku používat.

Ten entizol -jo to jsem si už taky nastudovala, že to je celkem slušnej záhul a dává se asi jen v té těžší fázi. Jestli jí mám a je to k tomu, to zatím nevím, hodlám časem zajet do těch Teplic, ale nejdřív chci zajít za mojí obvoďačkou zítra a probrat možnosti homeo - pokud to půjde. Ke kožařce, kde jsem byla už jít nehodlám, totál nezájem, když jsem jí říkala, že mám pocit, že mi to mléčný výrobky zhoršují (to jsem ještě o růžovce neměla ani páru), prohlásila, že to není možný, pak hned řekla, že mám růžovku a dala mi leták. A tam psali co? Tam psali, že mléčný výrobky ne. No, takže co si o ní tak myslet. Takže jak to jen půjde, pojedu tam. Rozex zatím bez konzultace tam brát nebudu, protože jak jsem se dočetla - ten nepořešil nikomu nic :-(

Vy to máte hrozně moc komplikovaně namíchaný ještě o tu alergii, držím palce.

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 15:21
@korr píše:
Dobrý den,

taky jsem chtěla tělo očistit, ale nevím, čím bych se pak živila :-) takže jsem vyloučila ty nejdráždivější - kafe, horké, alkohol, kyselé, solené, kořeněné..

K té očistě - no ono jde o to, brutálně srovnat jídelčníček ale hlavně i přidat ty bylinky.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 15:28

Taky mám zkušenost s takovýmto jednání, teď tedy je to takový, že nic proti mé nynější dermatoložce, ALE taky bych ještě chtěla slyšet názor někoho dalšího a popřípadě účinější postup..

Dříve jsem taky držela takový půst, jídelníček se mi skládal s bílého masa a rýže, občas těstovina a tmavé pečivo, v tuhle chvíli je to u mě spíš ta vůle..ale asi si jí naordinuji..

A nevíte jak stou barvou?všude píšou o lacích na vlasy, ale nic o barvení, jestli to má na to nějaký vliv..chystám se právě ke kadeřnici a nevím zda to riskout..

Díky za odpověď a taky držím palce.

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 15:48

Jo ještě jedna konzultace není nikdy na škodu, to určitě.

No chce to asi najít jen tu vůli - je to jako s kouřením , dokud člověk opravdu nechce, tak to nedá, když se rozhodne, tak to jde a celkem snadno - přestala jsem kouřit před osmi lety. Chce to mít jen motivaci - tehdy mi vadilo, že mi smrděj vlasy, oblečení… viděla jsem jak je bez cíga vyklepnutej můj nejlepší kamarád a moje máma, nechtěla jsem takhle skončit, takže… to šlo. Teď taky nechci mít tu hubu takhle hnusnou a Rozex a spol, který se předepisuje to - podle toho co většina lidí píše - moc neřeší, takže....... jsem si řekla, že to vezmu do svých rukou, rozhodně tím nic nepokazím, tělo si aspoň odpočine. Ostatně - říká se, že kůže je obrazem stavu těla, takže je evidentní, že uvnitř něco tělu vadí. Vzhledem k tomu, že sono pupku dopadlo dobře, tak je to podle mě zahumusené trávicí potrubí, takže se pokusím ho odhumusit a uvidíme co tělo na to. Podle toho co jsem četla, tak to lidem pomohlo i bez léků - pokud se to zase vrátí, což pochopitelně může a počítám s tím, tak to snad nebude s takovou intenzitou, jako je to u léků. Uvidím,

S tím barvením vlasů - no asi to vadit může, je to chemie, ale.. já si prostě vlasy zatím barvím. Nevím, jestli to zhoršovalo - nejsem si toho vědoma, já spíš vždycky vnímám zhoršení po jídle.
Jo a ještě jedna věc - hodně pijte vodu, prolejvejte se vodou, voda ředí všechno co do sebe narveme. Dělám to tak, že po jídle se prostě hodně moc napiju normoš vody.

jsem čistě na začátku, uvidím jestli zabojuju.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 15:58

Taky jsem přestala kouřit a přesně jak říkáte, bylo to jen o tom chtít, taky mi vadilo, že smrdim a při každým prásku jsem cítila jak jsem tím kouřem totálně prolezlá - fuj!! :-) Jinak pitný režim pro mě vždy byl tvrdý oříšek, ale teď se fakt moc snažim.

Já už nějaké ty zkušenosti s touhle nemocí mám, ale teď jak to bylo ty dva roky v pohodě, tak jsem na to skoro zapoměla, myslela jsem si, že už se mi to prostě nevrátí, bohužel, vždycky když se mi to vrátí, tak je to horší než ten náraz předtím..

Snad se nám to podaří zklidnit a mít to pod kontrolou.

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 16:05

jo, toho se taky bojím, že když se to vrátí, tak s větší razancí. Ale pořád si myslím, že je to vážně z velký části odraz toho, co do toho těla nacpeme. A že já se poslední dobou fakt moc nešetřila teda :lol: , tak tohle je třeba půjčka za oplátku nebo jak se to říká. Ve čvrtek jsem byla totálně na dně, totál. to asi každý, když zjistí s jakou všivárnou má co do činění, pak jsem se nakopla tím, že si říkám, není to rakovina, není to lupenka… (jo vždycky problesknou ty „pěkný“ obrázky :,( co jsem viděla. říkám si, že na léky je možná ještě trochu času - takže chci zkusit se domluvit na tom homeu - pokud obvoďačka něco vymyslí, pokud ne, budu hledat dál. Plus tedy ještě ty Teplice, tam taky uvidím co řeknou a hlavně hodlám bojovat já. Myslím totiž, že ten hovadskej Rozex to právě zatlačí a pak to je ještě horší. Prostě uvidím, třeba mi to nevyjde a pokorně si pro tu hnusobu Rozexáckou dojdu. Ale napřed to hodlám vybojovat já.

Pitnej režim je bohužel hodně důležitej, jinak se všechno usazuje v těle. To je věc zadarmo -stejně jako ty bylinky. Tedy zadarmo bez peněz, ale musíme do toho dát svoje úsilí. a… pěkná kušna za to stojí, ne?

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 16:16

Přesně, já se taky z toho hroutím, jeden den v pohodě, největší bojovník a druhý den bych se mohla jít zahrabat :-) je to peklo..každopádně si nařídím ten jídelníček, seženu ty bylinky - o šalvěji přemýšlím už delší dobu (a zase jsem alergik tak nevim) a hlavně pít a pít..

Popravdě řečeno posledních pár měsíců jsem se taky nešetřila, prostě asi fakt odraz, to se pořád někde něco slavilo a o jídle nemluvim, pak jsem byla nemocná, cpala do sebe med a citron, pitný režim žádný, začala mi šupinatět pleť, používala jsem pořád svoují oblíbenou kosmetiku a po dalším týdnu bum, všechno napovrchu - jak chodící pochodeň :-(

O těch Teplicích jsem taky přemýšlela, ale je to trošku z ruky, a o homeopatii taky, dřív jsem chodila k jedné paní, tak přemýšlím, že opráším telefoní seznam a zavolám jí..

Kleki
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 16:21

Popravdě řečeno posledních pár měsíců jsem se taky nešetřila, prostě asi fakt odraz, to se pořád někde něco slavilo a o jídle nemluvim, pak jsem byla nemocná, cpala do sebe med a citron, pitný režim žádný, začala mi šupinatět pleť, používala jsem pořád svoují oblíbenou kosmetiku a po dalším týdnu bum, všechno napovrchu - jak chodící pochodeň :-(

no......... a co když je to prostě fakt vono??? tělo má právo se na…t, nezacházíme s ním zrovna moc dobře - když to vezmu teda podle sebe. Třebas to dáme???

jo to homeo fakt vyzkouším- vím jak pomohlo mému psovi :lol: , tak proč by ne mě? Když to zvládnul veterinář??? :lol: a to měl stafylokoka v kůži. a hrozný to bylo. Nejdřív tedy měl taky ATB, ale on to měl fakt brutus. pak bral dlouho homeo a NIKDY se mu to už nevrártilo. I když tomu zpočátku vet nevěřil.

Nejsme žádný béčka, to dáme.

korr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 16:44

Taky si říkám že je to ono, už tady projíždím seznam, a ne a ne jí najít :-D to je naschvál :-) to je poprvé co slyšim že pesanovi byla naordinovaná léčba homeopatikama - super :-) No musíme to dát!!stresovala jsem se tim už strašně dlouho, snad se nám to podaří - díky za podporu, to je vždycky líp :-) určitě si tu dáme ještě vědět, klidně ikdyž budu mít zase tu náladu se zahrabat :-D

Malam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.12 21:36
pro Korr

Dobrý večer, Korr psala jste že máte i alergii..zkuste se podívat po pleťové vodě Isispharma (mně ji v lékárně objednávají, na krámě normálně nikde nebývá). Já používám tu Aquaruboril (je přímo na růžovku) a musím říct že mi pomáhá. Obvykle nemohu nic - parfémy, spreje, deodoranty - jakmile se mi dostanou na kůži tak se z toho 14 dní léčím…Tahle pleťová voda mi dělá dobře. Není nejlevnější (asi 300,–/250ml) ale vydrží poměrně dlouho.
Já osobně tedy (kromě krému s 50-tkou faktorem proti sluníčku) už žádnou jinou kosmetiku nepoužívám. Nemám odvahu - jsem ráda že mohu vyjít mezi lidi a že nemusím mít pořád skloněnou hlavu. Jsem na ta svinstva co do toho dávají nějak háklivá a tak proč to dráždit. Vlasy si tedy barvím a žádnou reakci nepozoruji, tak to zkuste. Já chodím k známe holičce tak ji vždy připomenu aby mi nefoukala fénem směrem k obličeji a i při barvení si dává hodně pozor.
S tou dietou držím oběma palce - já žádnou nedržela a ani doktorka se ani slovem nezmínila že bych něco neměla jíst a pít nebo že bych naopak něco pít a jíst měla takže nevím…snad to pomůže - pořád lepší cokoli zkusit než brečet u zrcadla.
Tak hodně štěstí

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek