Deprese a alkohol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
malibu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.09 19:09
Deprese a alkohol

Asi piju víc než je zdrávo a někdy mívám deprese… ale dřív jsem s tím problém neměl. Může za to alkohol? Jsem alkoholik? Jak z toho ven?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Jakub
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.09 02:49

těžko soudit podle dvou skoro nicneříkajích řádků, jestli jsi alkoholik nebo ne…

Gigi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.6.09 20:42
deprese a alkohol

deprese jdou s alkoholem ruku v ruce, tos nevěděl? odborníci pak těžko zjišťují, co bylo dřív…jestli deprese nebo závislost.

jiricek3333
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.09 15:48
alkoholik

jestli pijete A NEMUZETE SI BEHEM PITI RICT DOST,TAK ASI JSTE ALKOHOLIK,TAKE ZALEZI :-( JESTLI MATE TZV.OKNA ATD.

radek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.8.09 22:19

Někde jsem četl, že pokud člověk pije více než dvě piva (případně alternativní množství jiného alkoholu) denně tak se již hovoří o závislosti. Samozřejmě vždy záleží na konkrétním jedinci, například ženám stačí méně.

Radek

Anna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.09 10:10
Relativita alkoholismu

To by byli alkoholici polovina národa… :-D Alkohol je společenská droga, mnoho lidí pije každý den (např. s přáteli) a o alkoholismu nelze mluvit, ale záleží vždy na okolnostech a především na psychickém stavu jedince. Takže pokud o sobě „malibu“ tvrdí, že pije více než je zdrávo, a to v přímé souvislosti s depresemi, pak pravděpodobně má problém s alkoholem, který by měl bezodkladně řešit s odborníkem.

Liba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.09 07:21
Bacha

Deprese jsou jistě díky alkoholu.Okna, špatné svědomí…není to sranda, já málem umřela, díky chlastu, pořád jsem se vymlouvala, že to zvládnu, vše pod kontrolou, všichni můžou za všechno, a šup, zlom, byla jsem na dně, a bleskově!Nikomu nepřeji to peklo, hrabat se ze dna, 6 let nepiju ano kapku, jsem vděčná, že nepiju, žiju.

Gabina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.10 20:57

v tomhle máte pravdu člověk se dotoho dostane rychle takhle jsem to měla s maželem pil svádel to na druhy tet nepije byl na léčení a je klid už dva roky ale co vyváděl byla to hrůza schovavaní alkoholu pil potají nechodil domů pořad byl opilej propijel peníze nechodil do práce přeju vám aby jste to dál vydržela hodně štěstí

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.10 21:29
A

To není pravidlem. Člověk trpící depresemi sáhne po
alkoholu místo léků. Že se vše prohloubí je zcela jasné.
Ale zpočátku alkohol utrpení deprese výrazně tlumí.
Po určitém čase alkohol deprese nedokáže potlačit a
přijde peklo. V tuto chvíli už nemocný člověk potřebuje
pomoc psychiatra a přechod na léky. Právě teď je
pacient nejvíce náchylný k sebevraždě nebo sebepoškozování, je zcela odkázaný na lékařskou péči.
Zdůrazňuji, že píšu o depresích ne depce, jak si to
lidi pletou.

vivia4
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.10 19:49
děkuji

Máte pravdu ,z počátku mi to pomáhalo potlačit depresi ,ale už ne je to stále horší a horší ,nemůžu se z pocitu ,že plavu ve sračččččč......ani propít .Asi někam zajdu ,ale už jednou jsem psychiatra navštívila ,ale byl to debil .Napadlo mě ,že si zakouřím trávu ta je prý na to dobrá .Dík ,že jsem se mohla vykecat aspon .

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.10 20:33
T

No, já nevím jestli zrovna tráva je dobrá. Deprese léčí
doktor. Ale co vím určitě, tak trávu chválí ti , co se nevidí a neposlouchají.

ome
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.10 20:49
viva

drž se,říká se že když pije chlap je to škaredé ale když pije ženská,je to katastrofa.Myslím že v důsledku je to stejné,nastává degradace osobnosti se vším všudy pokud se člověk tomu úplně oddá.Ve Tvém případě je vidět,že máš snahu něco dělat,bojovat s tím.Já jsem byl také alkoholik,chodil jsem k psychiatrovi,taky to byl debil který mě chvilku poslechl a pak pasal voloviny a nebylo to k ničemu.Ale jednu věc udělal dobrou-napsal mi lístek na sanitku do Kroměříže do protialkoholky.Díky Bohu jsem ji nepoužil protože tam vyléčí s bídou 5% pacientů.Člověk musí chtít sám se s tím vypořádat a Ty máš snahu,dokážeš to.Chce to podporu okolí,rodiny nebo někoho komu na Tobě záleží.Sám to člověk těžko zvládá.Já měl 2×absťák a nebýt manželky,nevím jak by to dopadlo,asi bych tu už nebyl.Nepiju už 7let a je mi výborně.Alkohol je sviňa.Mám řadu kamarádů kteří přestali pít a všichni si libují.Naopak v mém okolí i v rodině/švagr,švagrová atd./se pije o život.Tito lidé jsou mi dnes skoro odporní ale chápu je,rád bych jim pomohl ale musím vidět že chtějí i oni.Bude ti trvat,nevím jak dlouho,doufám že se z toho dostaneš.Existuje organizace AA-anonymní alkoholici kde si o tomto problému vyprávějí a vzájemně si pomáhají.Jestli chceš,dám ti kontakt-AA je ve 14-ti městech v ČR.Drž se ,ahoj

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.10 21:03
ALKO

Ome, my si nerozumíme , já nepiju roky, mám to za sebou,
ale bylo by dobré , aby jsi tady své zkušenosti napsal.
Třeba se to někomu bude hodit. S Kroměřížem je to ,
vlastně byla bída. Nebudu tady psát jména personálu, pro
který jsme byli dobytek. Já jsem byl hospitalizovaný
mnohokrát a zkušeností mám dost. Škoda, že tady není víc diskutujících. Mě se podařilo odalkoholizovat asi po
6 letech a musím říct, že to bylo strašné. Kdybych měl
talent, tak bych napsal knížku.

ome
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.10 21:13

No ,já bych tu knihu klidně napsal ale myslím si že mluvené slovo je účinější.Mám zkušenosti z přednášek/sice na odborná témata/ale určitě bych dokázal zaujmout.
Můj případ je trochu jiný než Tvůj,já jsem naštěstí v protialkoholce nebyl,podařilo se mi to jinak.Ale v jednom se mnou určtě souhlasíš-bez kořalky je to paráda a život je úplně jiný.Já jsem si myslel že se dokážu bavit jen když si vypiju,ale není to pravda.
Já bych se osobně přiklonil k návštěvě AA klubu,měl jsem to v úmyslu ale když se mi to podařilo zvládnout,tak už jsem tam nejel.Nabídl jsem to švagrové,ta to odmítla.Škoda.Alkoholik si nepřipustí že už je nejvyšší čas problém řešit.Je nemocný jako každý jiný,je třeba mu pomoct.

Barka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.10 16:10
A

Takže dvakrát souhlas. Bez chlastu je to perfektní.
Opravdu je úplně zbytečný a je to pohroma pro lidi. Fakt,
když vidím známé i neznámé , tak to se mnou vždycky
zatřese. Druhý souhlas, že ochlasta si to nepřipustí a
on ani nechce něco slyšet. Jenomže když si vzpomenu na
sebe a co jsem protrpěl, tak mě ani nic jiného nezbývalo. Jasně jsem si uvědomoval, že to ani nemůžu
přežít, ale ty absťáky byly tak intenzivní, že jsem to
do sebe lil po litrech, jenom aby bylo trošku líp.
Byl jsem už velmi zkušený , léčebny jsem měl nacvičené,
ale věděl jsem , že musím jít až na konec. Píšu to
jinde.A přesně tak to dopadlo. Strašné štěstí pro mě , že mě držela rodina. Jinak bych měl pohřeb v roce 1998.
Barka.

marsi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.10 08:33

Samozrejmě,cos čekal?Vím o čem mluvím,alkohol mi vždycky způsobil depku a se veším všudy.Nespavost,agrese a sociální problémy.Peníze utratím za chlast a nejsem pak sc¨hopná splácet dluhy.

Naty01
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.10 10:49
vivia4 píše:
Máte pravdu ,z počátku mi to pomáhalo potlačit depresi ,ale už ne je to stále horší a horší ,nemůžu se z pocitu ,že plavu ve sračččččč......ani propít .Asi někam zajdu ,ale už jednou jsem psychiatra navštívila ,ale byl to debil .Napadlo mě ,že si zakouřím trávu ta je prý na to dobrá .Dík ,že jsem se mohla vykecat aspon .

ráda bych Ti předala dvě rady:
1.přečti si nějaké info o cirhóze jater
2. najdi si psychiatričku-ženu, ty jsou empatičtější, já jsem si tedy našla kouče-muže, ale každý tu možnost nemá, my máme kouče v práci - bankovní sektor…a ten je prostě super, extrémně empatická osoba, které člověk „vybleje“ první poslední, strašně mu důvěřuju a vím, že to co ode mě slyší nikomu nepoví…vzácná kombinace!

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.11 10:23
dotaz

Píšeš že o tom jak tě alkohol sejmul píšeš někde jinde nemohl bys mi napsat kde?Já nepiju teprve rok.Celkem to jde ale v mém okolí nejsou lidi se kterýma bych si o tom mohla promluvit což bych občas když mám náladu se napít potřebovala

omel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.3.11 20:50

Vydrž,já občas o tom mluvím,byl jsem alkoholik nebo jsem protože vyléčit se to nedá ale už 8let nepiju.Je důležité o tom mluvit a nestydět se za to.Jestli bydlíš blízko na Moravě klidně dám řeč.Jinak existují kluby AA tam se vedou debaty na toto téma.Pavel :-)

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.11 10:09
pokec

tak jo už sem konečně našla aspoň diskusi kde nejsou příspěvky dva roky staré ale je to pořád obecná rovina nikdo se moc nerozkecává o tom pekle a tak. :twisted: Ostych a opatrnost jsou na místě ale tady přeci člověk svoji anonymitu neztrácí.Jinak náhodou jsem z moravy.Na léčení jsem nebyla ale chodím k psycholožce pokec podle mně absolutně a ničem ale dala mi koaxil a ten mně sklidnil.Pila jsem většinou když jsem se na něco naštvala a pak se prostě spravovala abych nějak přežila v práci někdy se to povedlo někdy jsem sklouzla znovu do draku.Deprese se vubec nedají popsat tak příšerně jsem záviděla střízlivým lidem kteří jsou schopní fungovat.Brečela jsem a přála si být už konečně střízlivá jenže ten absťák byl tak silný a tak dlouhý.Byla jsem vždycky vyčerpaná k smrti.Zvláštní je že jak se mi udělalo dobře ráda jsem zapomněla a pila znovu.A taky každý koho znám pije a když člověk nepije je to jako by mněl lepru.A taky když to chcete říct někomu kdo to nezažil tak vubec netuší o čem to kecáte.Každopádně alkohol za deprese může a tom ať nikdo nepochybuje jde to ruku v ruce už jenom ta frustrace s těch kocovin sem tam okýnko to nikomu nepřidá na sebevědomí.

omel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.11 12:42

Ahoj.otázek kolem pití je mnoho,stejně jako odpovědí na ně.Tady se dá napsat jen něco málo,ale někdy i to stačí.Já jsem chodil také k psychiatričce,považuji to za ztrracený čas!! Zrovna jako léčebnu protože 95% do toho spadne znovu.Kamarádka byla na léčení a odnesla si jedno moudro:člověk buď pije nebo nepije.NIC jiného mezi tím není-tedy žádná výmluva-jenom jedno pivo nebo pito-Neeeee!Nic.Já to držím 8 let a jde to.Myslel jsem že už nebudu veselý jako dřív, ale vše je po čase normálka.
Za velmi důležité považuji vzdát se prostředí ve kterém jsem pil.Měl jsem okolí města zmapované podle hospod,bufetů atd.To vše jsem opustil včetně kamarádů se kterými jsem chlastal.Jde to,chce to pevnou vůli a mít v někom oporu.
Mohl bych též vyprávět o deliriu které jsem překonal ale to někdy jindy.Život je krásný i bez alkoholu.Píšu o tom v jiném příspěvku. Ahojky :-D

vivia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.4.11 13:45
děkuji

Pořád v tom lítám , dnes jsem si přečetla tvůj dopis , moc děkuji, rozhodla jsem se , že začnu .Zítra jsem objednaná k lékaři , mám v plánu si vzít nemocenskou a zkusit to sama.A najdu si ty stránky at nejsem tak docela sama.pa

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.11 19:02
pro vivu

Tak sem taky začala neschopenkou ale pokud enjsi pevně přesvědčená nevydržíš.Moc ti to přeju buď tvrdá já když sem měla chuť na frtana tak sem kouřila a někdy hodně ale po cigárech se fungovat dá po chlastu ne.Myslím že s tím coaxilem to bylo o dost lehčí.Zjistila sem že se nemusím ze všeho hroutit a věci brát s větším klidem a tím pádem nebyl duvod se napit.Hodně piš jak se držíš budu ti držet palce máš moji podporu.Hlavně dodrž ten zítřejší plán a ne že si řekneš mám volno tak proč se nezhulákat.Začni hned.

geziaut
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.11 02:52
alkohol a nemoc

pil jsem víno, denně ale musel jsem jezdit,jakmile něco zabolelo,nebo depka, tak sedmička na posezení,občas panáky,, zase bylo dobře.letos v lednu mi praskl vřed.mimo jiné lékaři zjistili,že jsem si poškodil játra a to už asi nepůjde napravit,cirhóza,přestavba. 100 dnů ani kapka,celkem bez komplikací,jen komplikace s jaterní nefunkčností, únava,bolesti kloubů. byl jsem na akcích,kde se pilo o sto šest,žádné nutkání,až hledím,že mi to nechybí.co bych za to dal,kdybych si to uvědomil dříve,dostal jsem 3 láhve za nějakou výpomoc, jsou ve špajzu,netknuté už 2 měsíce.nepřemáhám se násilím,jde to samo.Nemůžu v noci moc spát,to mi vadí,ale jak jsem psal lituji každého dne,který jsem propil.ať si raději každý vezme ze mně varovné poučení, nečekejte,až Vám půjde o život prosím, přestaňte hned. Vím,jak tato věta působí na člověka,který v tom jede, ale věřte mi, až bude pozdě, vyměnili byste cokoliv za zdraví. držte se a hodně štěstí.

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.11 11:52

Ahoj a dík za příspěvek.Divím se že po tak malých malých dávkách sis odrovnal játra.Sedmička vína nic není když to porovnám s tím co jsem zvládla já.A navíc ta propagace že víno je zdravé a ještě ke všemu si chlap ti lepe spalují.I když denně je denně a to bude ono že to tělo nemá čas si odpočinout.Tak pije muj manžel nemá prusery vše zvládá ale nedovede si představit večer bez chlastu.Pivo slivovice oblibná kombinace.A pravě že když jinak všechno klape nedokáže pochopit že to není v pořádku.Já sem chlastala jak duha ale pořád sem si uvědomovala že je to špatně na to on nehodlá přistoupit.Takže nejprve sem řešila problém jak přestanu a teď se to změnilo na problém chci trávit večery s opilým chlapem?A co viva ozvi se jak to jde nebo nejde?Myslím na tebe.

geziaut
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.11 12:07
kokyta-odpověď

ano je to ta, denně je denně. někdy toho bylo více, to je pravda, někdy méně, protože jsem se také snažil stíhat a vydělávat, takže nešlo být 14 dnů v kuse pod parou. No, některé věci si člově uvědomí pozdě. Jak vidím, tak tady píšeme téměř on-linne. No co vivia nevím, ale také by mě to zajímalo. s tou neschopenkou máš pravdu. měl li jsem volno, nebo dovolenou, tak se to zvrhlo. jde opravdu o šílenou pevnou vůli. s tím manželem to chápu, člověk ve střízlivosti vidí věci naprosto z jiných úhlů a dívá se na okolí jinak, než předtím. drž se.

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 10:24
prosím o radu

ahoj všem…čtu vaše zkušenosti,potřebuji pomoc,lítám v tom až po uši kvůli chlastu mě vyhodili z práce

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 10:47
pro vivia

ahoj napiš prosím jak to zvládáš,přidám se k tobě,jsem z Ostravy mohly bychom se sejít a vzájemně se podporovat,mám strach,že mě bude všechno bolet a že nebudu celé noci spát…prosím ozvi se…

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 11:50

pořád čekám,že se někdo z vás ozve..pokusím se dneska nenalít a zítra napíšu jak mi bylo…mám totiž problém jen večer,ráno bych chlast nemohla ani vidět přes den funguju normálně ikdyž lehké deprese mám,ale příjde večer a já se během hodiny až dvou naliju do mrtva abych pala jak špalek,ale ráno mi je mizerně..zas to rozchodím,ale říkám si proč jsem tak blbá a nepřetrpím ty hloupé dvě hodiny večer u televize střízlivá a ráno by mi bylo dobře.Byla jsem jednou na psychitrii asi 3 týdny kvůli alkoholu brala jsem léky na deprese remood se jmenovali a asi dva roky jsem abstinovala bylo mi skvěle a zhubla jsem měla jsem energii na rozdávání…teď už zase asi 3 roky denně chlastám a z vína jsem přešla na rum a víno..hnus,mám pocit že mě bolí v místech kde jsou ledviny,ale říká se že ledviny nebolí..mám strach že už mám i játra špatné..prosím příjdě tady někdo pokecet!!!!

geziaut
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.5.11 22:26
pro mourina

No, jak tak čtu, tak to také nemáš nijak moc veselé.když jsi tak dlouho abstinovala a měla energie na rozdávání, tak co Tě vedlo k tomu současnému stavu? O záminkách k napití si tady nemusíme asi nikdo nic nalhávat, neboť všichni tady víme o čem je řeč. Tady si lhát nemusíme. Rum už je hodně nebezpečný.Byl jsem včera pro výsledky svých jaterních testů atd., a zlepšilo se mi to téměř ve všech parametrech, tak jsem nadšený. Vrací se mi energie, ale nespavost, bolesti všech kloubů, zvýšená krvácivost atd.,to bude trvat minimálně rok. Ale nechci do toho sklouznout znovu. Jenže to je předsevzetí všech,já myslel, že vůbec nebudu fungovat při abstinenci ale jde to překvapivě v pohodě. Zatím něco přes 3 měsíce. ale díky bohu i za to. Zítra tedy napiš, jak to dopadlo s dnešním večerem, ale ta vůle by musela být opravdu ohromná, já bych to nezvládl, ale doufám, že jsi lepší a zítra se pochválíš, žes to vydržela. Kdyby náhodou ne, tak nemá cenu lhát zkusíš to zítra znovu a půjde to. Nebo alespoň omezit na polovinu, čtvrtinu atd., Se zdravím (játra,ledviny) si také nemá cenu nic nalhávat. Asi jsi četla můj příspěvek, jak jsem si odrovnal játru, a to celých 85 procent a ten zbytek se teď začal pomaliču vzpamatovávat. Bude to na dlouho. Už navždy budu alkoholik, možná nepijící, ale budu. Tak se drž. Určitě se Ti ozve ještě někdo další z této diskuze.

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 16:45

geziaut ahoooooj!!! Tak na snesitelnou dávku jsem to omezila už před měsícem…tedy že nejsem uplně na šrot..stávalo se mi totiž,že jsem ráno vstala a nvěděla jsem o tom,že jsem např. usnula na záchodě,nebo něco jedla…tudíž jsem i tlustá.Včera jsem marně čekala na někoho kdo se ozve,ale i tak jsem vděčná za tebe…Začala jsem znovu pít protože mě strašně vytáčela kolegyně v práci,začalo to pomaličku a nenápadně…jeden panák tajně ulitý z láhve mého přítele..občas trochu vína,ale pak se to nějak rozjelo..znáš to…včera jsem sice pila,ale málo a šla jsem spát při smyslech,dnes jsem udělala kus práce,jindy mám deprese a do ničeho se mi nechce. Moc ti děkuju za tvou reakci a asi se pokusím o cestu pomalou a méně drastickou a to tak,že rum už nevezmu a dám si jen trochu vína..nevím jestli se dostanu až k tomu,že budu naprosto abstinovat,nebo jen udržet třeba jen 2 decky večer vínka zatím se měj moc hezky a držím ti palce

geziaut
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.11 22:12
mourina

no, nevím, zda se dá určit 2 deci a tím to končí. To je asi lepší to utnout rovnou, ono je to asi jediné řešení, protože z vlastní zkušenosti vím, že omezení na 2 deci nefunguje. nikdy to po 2 dcl nepřestalo,, tak ještě dvě decky a spát, no a ještě na spaní dvě decky no a to už dopiju…Mě donutilo zdraví a ani kapku ze dne na den, ale uznávám, je to těžké,zejména začátek. tak se drž. hodně štěstí a pevné vůle.

crazy girl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 14:33

Ahoj, začínám mít opravdu strach, že mám velký problém, který si nechci připustit. Přišlo, to, když jsem si začala užívat single života, byla jsem po 3 letém vztahu, po rozchodu jsem se cítila jako bych se znova nadechla a vrátila se ke svému starému životu, který jsem vedla před tím, ale v tak trošku mírně řečeno větší intenzitě, začala jsem vymetat jednu diskotéku za druhou, bary, muži…zvyšovala jsem si tak sebevědomí a chtěla dohnat to, co jsem si myslela, že jsem promarnila, když jsem byla zadaná, časem přišly výčitky svědomí, pocit ubohosti a takhle to vypadá už 3 roky…pařby, víno, muži…občas mi je ze sebe samé špatně, nejtěžší je to, že si lidi okolo mě myslí, že jsem ta dokonalá, hezká, úspěšná a ctižádostivá, protože taková jsem, když jsem mezi lidmi, ve skutečnosti mám deprese, piju a nejraději bych si lehla do postele a už se nevzbudila. Lidi ode mě očekávají, že budu bez chyby, ale teď jak to píšu si uvědomuji, že takové nároky na sebe kladu spíše já a nedokážu se smířit s žádnou chybou, zabývám se povrchními věcmi a nechci si přiznat, že ten největší problém, je v mé hlavě, ale je to tak strašně těžké se přetvařovat, nezklamat a utajit to, kdo vlastně jsem, jsem z toho hrozně unavená. Pomalu od sebe začínám všechny odhánět, protože se nedokážu vzdát svého nevázaného života a alkoholu. Každá volná chvíle rovná se příležitost pro zábavu. Z ničeho už nemám radost, získala jsem po 2 letech hledání svojí vysněnou práci, ale ani to mě nepoťěší, nedokážu dát najevo city, prostě jsem tak nějak apatická a tak se o žádný vztah ani nepokouším, protože vím, že bych to stejně dřív nebo později zazdila svým chováním plným cynismu a ironie. Takže ke všem mužům přistupuji stejně…Ještě nikdy jsem se neléčila, teprve nedávno jsem si uvědomila svůj problém, ale už dlouho jsem to tušila, ale je opravdu těžké si to přiznat! Chci s tím přestat, normálně žít, radovat se klidně i z maličkostí, chci vědět, jaké to je mít někoho ráda a být spokojená, už nechci vést ten povrchní a ubohý život jako teď. Svůj problém jsem si uvědomila, když jsem zjistila, že bez určitého počtu sklenic vína se nedokážu uvolnit a bavit a že kolikrát dám přednost alkoholu, než pro normálního člověka příjemnějším věcem. Je to pořád stejné…alkohol mi zvýší sebevědomí, užívám si to, bavím se, ráno přijde probuzení…deprese, znechucení…plus tolik mnou známé křeče v žaludku, na což mě můj lékař upozorňovat, vlastně bych pít neměla vůbeec. Už to nechci, zničí mě to.

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 17:28
pro mourina

Nazdar Ostravačko.Tak jak se ti podařilo přijít o práci?Já se divím že mi ty moje potíže s chlastem v práci prošly ale kolegové mně měli rádi tak mně vždycky někam uklidily.Při posledním pruseru my řekly že už to stačilo že už mně krýt nebudou.Ale prvotní impulz byla moje dcera tu to moc ničilo a v podstatě doteď nepiju kvuli ní.Já myslím že nějaké omezení na dvě deci je jenom lhaní sama sobě.Mozek alkoholika chce víc proč myslíš že piješ do němoty ty už nic nevíš ale tvuj mozek chce chlast.Přes den to vydržíš protože víš že večer si dáš co potřebuješ.Jestli si už pila musíš vědět že takhle to nefunguje.Budeš muset někde sehnat ty antidepresiva bez nich to asi nepujde.Já sem mněla plačtivé stavy i s něma pak to trochu povolilo.Teď neberu nic někdy si říkám že to je v pohodě a někdy si myslím že už se nebudu z ničeho v životě radovat že to bez chlastu nepujde.Dřív sem žila pro ty večery u vína slivovice rumu čehokoliv co mně opilo.Teď se znažím žít tím co je přes den ať mužu večer spát a nemyslím na chlast.Mzslim že by ti pomohlo honem si najít práci když budeš doma máš moc času nutkání je silnější a nemáš nad sebou žádný bič.Já se držím přěs rok ale pořád nevím co bude jenom si vždycky připomínám jak sem těžce střízlivěla co sem byla ochotna dělat pro panáka to mně odradí od pití.Drží mně taky to že sem spolehlivá dodržím co slíbím dřív mi v tom chlast často zabránil.Jde to dem po dni závidím těm kteří píšou že je to bez chlastu bezva já sem pila ráda ale ničilo mi to život a dřív nebo později by mně to určitě zabilo.Takže závěrem malá dávka to je špatně jediná cesta je žádná dávka!!

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 17:41
pro geziaur

Ahoj nevím kde jsi vzal toto báječné pojmenování znamená to něco?Chtěla jsem ti pogratulovat že se zlepšil tvuj zdravotní stav určitě ti někdo řekl že na játra je super ostropestřec marianský.Játra se regenerují dobře horší je to s mozkem.Tak se drž ať jsi bez chlastu v pohodě jak jen to jde.A že to někdy zatraceně nejde to víme!

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 17:44
omluva

nakonec jsem to tvoje pojmenovaní stejně skonila.Ale duležitější v tomto případě je obsah něž forma

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:00

pro kkyta: nebudu se rozepisovat o vyhazovu…nelituju bylo to mizerně placené antidepresiva sháním přes známé zdravtníky,něolikrát jse totiž prosila svou obvoďačku aby mi je napsla ale ona mi vždy napíše něco jiého..nevím proč naposledy mi napsal autrejch co jen oblbne a nepomůže…za týden bych měla mít ty antidepresiva na ně se nesmí pít pak mě to donutí…a máš pravdu nemám pít vůbec,když to neumím

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:02

pro crazy girl: No já chlastám protože mám buď mizerně placenou práci,nebo žádnou práci,mám pocit frustrace a nedocenění..ty jsi podle mě dobře vypadající dobře oblíkaná a velmi dobře placená..ty piješ z rozežranosti..jediné co na to platí je nepít vůbec já to sice vím,ale chlast je démon a zápasím s ním…

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:04

KOKYTA zdrbčila jsem tvého nicka..pardon :mrgreen:

crazy girl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:18

Ahoj, jak to myslíš? Z rozežranosti? To si nemyslím, mám bordel v hlavě a hledám kdo vlastně jsem, nejvíc pociťuju pocit prázdnoty a zbytečný existence, z ničeho prostě už nemám radost a to podotýkám, že pokud jsem něco v životě dokázala tak fakt poctivě a jen vlastním úsilím a snahou (i to mi je teď už jedno), takže nejsem žádná rozmazlená pipka, jestli jsi to myslela takhle.

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:20

crazy girl tak máš deprese to znám..musíš k psychiatrovi aby ti nějaké antidepresiva napsal to ti hodně pomůže

crazy girl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:24

Vim to, ale pořád si říkám, že to bude lepší samo od sebe a jen s trochou mojí snahy, hrozně se za to stydim, tohle je poprvé co jsem se o tom někomu zmínila i když jen takhle na webu.

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 19:30

je dobře,že si to obě uvědomujeme,že děláme špatné věci..kdyby tomu tak nebylo za pár let se budem válet někde před hospodou a bude nám to fuk!!! pokus se s tím něco dělat tedy sama..ale vím že asi neuděláš..já totiž taky piju jak duha a nejde skončit snad mi pomůžou ty antidepresiva po nich se nesmí pít a to jediné mi pomohlo..měla jsem strach se napít a překonala jsem nutkání na chlast

crazy girl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 20:04

Mám kolem sebe poměrně dost lidí, kteří berou antidepresiva, takže jsem o tom taky už uvažovala, je pravda, že to hodně pomáhá, ale jednou se mi stalo, že jsem zažila kamarádku v situaci, kdy byla bez prášků (brala asi 4 druhy) a fakt ty silnější, a už bych to zažít nechtěla. Její případ je ale něco jiného, tam už jde o psych.poruchu. Asi bych měla hlavně najít příčinu a to co ty moje stavy spustilo. Nevíš jestli mají obyč.antidepresiva nějaké vedl.účinky.? Díky.

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 21:35

momentálně jsem na šrot..jdu spát zítra pokecáme jo???

crazy girl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.5.11 21:39

o.k díky, jsem ráda, že si o tom mám s kým pokecat. Pa

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 08:41

crazy girl: já jsem brala remood a tam vedlejší učinky skoro nejsou..jsou to léky ne přímo antidepresiva,ale spíše uklidňující. Nepoznala jsem na sobě nějaký velký učinek,ale sklidnili mě i když jsem vynechala,nic se se mnou nedělo. To co prožíváme my je jen vyhoření nejsme psychycky narušení takže tady vážně stačí lehká forma,ale ty léky ti musí napsat doktor,aby ti sedly sama nic neber. Byla jsem na psychiatrii asi 3 týdny hospitalizovaná a vím,že tam měl skoro každý léky jiné…záleží asi na povaze a na prostředí ve kterém každý z nás žije..já jsem se rozhodla,že už pít nebudu dnes už do toho jdu nemám doma žáden chlast tak jdu do toho..drž mi palce končím,chci žít normálně

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 13:23

Čau holky vidím že ste si slušně pokecaly.Mi to ze začátku moc chybělo ale nenašla sem žádné slušné stránky kde by to šlo.Já sem brala coaxil bylo to na deprese a odvykání alkoholu je to tam přímo uvedené ale napsala mi je psycholožka obvoďačka nechtěla prý nemůže.Psycholožka měla narváno a na první návštěvu jsem čekala 3 týdny a to už jsem vydržela být čistá.Pila jsem čaje na uklidnění brala novopasit to je sirup na zmírnění uzkosti volně dostupný čistě přírodní no a hulila jak fabrika i když před tím sem nehulila.To vše co popisuju se týkalo večerů přes den když sem něco dělala tak to bylo v poho.Na pití nemusí být žadný důvod je to prý v mozku alkoholikům tam něco chybí.Takže to chcetvoje hlava a můžeš být klidně spokojená se životem ale najednou ti to prostě chutná a je zle.Pro mně jsou nerhorší víkendy když nemusím nic dělat nebo dovolená to je taky peklo.Ale snažím se si to zduvodnit a říct si že je mi tak líp.Je to prostě dřina proto tolik lidí sklame.

mourina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 14:14

kokyta ahojík tak dnes mám před sebou první noc bez chlastu,jsem už odhodlaná..poprvé když jsem přestala pít nic mi nebylo,neměla jsem abstinenční příznaky,dnes už je mám..zkoušela jsem nepít loni a to jsem měla strašidelné sny a moc jsem se v noci potila. Když jsem přestala poprvé tak jsem asi po roce nepizí měla na oličeji hnisavé boláky a vředy byla to hrůůůza chodila jsem na kožní,ale pak jsem četla knížku od Moniky Plocové a ta tam psala totéž je to prý proto že se organismus čistí od toho bordelu co jsme do něj lili. Mimochodem stráky Moniky Plocové si na netu najdi a klidně si její knížky pujč v půjčovně a počti si..zatím pa stavím se navečer možná i v noci určitě nebudu moct spát..bude to peklo,ale musím to vydržet už se to nedá

kokyta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.11 17:49

Tak jestli ti to klapne tak zítra napiš jak to šlo ale tak trochu si to dovedu představit.Drž se jenom ti přeju ať se to pohne každý den aspoň trochu k lepšímu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek