Bolest po operaci žlučníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Janajanajan
2 příspěvky 12.10.17 20:03
Odstranit, nebo nechat?

Jsem starší žena, nemám žádné potíže, neužívám žádné léky. „Jen“ mám žlučníkové kameny, které prozatím nezlobí. Přesto mi lékař doporučil kameny odstranit. Po přečtení příspěvků mám docela obavy, abych si nerozhodila zdraví. Raději podstoupím rozumnou dietu a pití čajů. Jestli může někdo poradit, zdali mám čekat, jestli se kameny ozvou, nebo jít preventivně na zákrok. Ani nevím, zdali se jedná jen o odstranění kamenů a nebo o odstranění i žlučníku. I tohle bych chtěla zjistit, co by bylo lepší. Děkuji za odpověď.

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.17 20:17
pro janajanajan

Milá paní pokud mužu poradit…v žádném případě odstranění žlučníku nedovolte…ani bych o tom neuvažovala když nemáte potíže…mě je 48 let…měla jsem chronický zánět žlučníku od mládí…každou chvíli bolesti a přesto jsem si žlučník nechala a udělala jsem dobře…před 4 lety jsem měla potíže už značné…záchvat třeba třikrát týdně i přes dietu…říkala jsem si že horší to být už nemůže a žlučník nechala odstranit…co následovalo se bylo peklo…po operaci neustálé pocity na zvracení…tlak za žaludkem a pod žebrem…přidružili se další zdravotní potíže o kterých jsem ani netušila…zhubla jsem na 45kg…myslela jsem že umřu…a toto peklo trvalo téměř 3 roky…držím velmi přísnou dietu a přesto mi bývá často zle…NECHAT NECHAT NECHAT ŽLUČNÍK…on tam svou funkci má, věřte mi vím o čem mluvím…nikdy nevíte jak potom dopadnete…žlučník vám v České republice vezmou celý…to se tady dělá…v zahraničí se odstraní jen kameny a žlučník ponechá…to je lepší varianta…tady s tím ale nepočítejte…kameny se skutečně mohou pohnout a to pak poznáte…já osobně bych se necpala tučným…jedla trochu rozumně a pokud nebudete mít záchvat pětkrát týdně na operaci nechodit…potom vám nikdo nepomuže a žlučník vrátit zpátky nejde…najděte si na netu info a rozhodněte se rozumně…Buh vás ochranuj…Věra

Janajanajan
2 příspěvky 12.10.17 22:21
Odpověď na vzácnou radu.

Milá paní Věro. Moc děkuji za Vaši odpověď. Jen jste mi potvrdila moje rozhodnutí. Je mi líto, že máte tyto problémy a zároveň si vážím toho, že jste mi po pravdě sdělila možné následky. Ještě jednou děkuji a je na mě, jak se zařídím. Mějte se moc hezky a držím palce, že Vám bude lépe. Zasílám hodně pozitivní energie pro Vás. Jana.

Klokanek 73
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.17 08:32
Bolest pod žebry

To není porušením diety. Jsem týden po stejné operaci a bolest mě trápila ještě než mě pustili. A neví proč tomu tak je. Hromada vyšetření a prd.

Hanka Ryz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:29
Pocity na zvracení

Dobrý den, jsem deset dnů po operaci žlučníku. Mela jsem několik kamenů, velké bolestivém neměla, jen pocity na zvracení. zitra jdu na stehy, břicho v oblasti pupiku bolí stále, špatně se mi chodí a mám velké pocity na zvracení. Dietu dodržuji. Myslite že by mi pomohly nějaké bylinky? děkuji moc

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:51
pro Hanka Ryz

Zdravím…milá Hano 10 dnu po operaci je brzy hysterčit…nicméně pocity na zvracení uplně v pořádku nejsou…bohužel nepíšete jaké byli obtíže před operací…já po odstranění žlučníku měla pocity na zvracení 3 dlouhé roky a 46kg…snažím se tady lidem poradit protože vím jaké utrpení jsem zažila a i ted po 5 letech to není uplně ono…ale je v tom velký rozdíl…tělo se stím bude delší dobu možná vyrovnávat…nevím jestli u vás probíhal letitý chronický zánět?…muže po operaci být lehce chycená slinivka…to se bohužel stává…jezte jáhlové kaše vařené s dýní-rozmixovat…posiluje to slinivku a žlučovody…pohanku…rýže…zeleninu jen povařenou a kořenovou…žádné uzeniny…housky chleba…pečené..smažené…kořeněné…tavenáky…mléko…kečupy…chodte na dlohé procházky do přírody…ale nepřetěžovat…mě pomohly preparáty od dědka kořenáře…ostropestřcová kaše a zeměžluč…měsíčkový olej…najděte si to na netu…je to drahé ale za zdraví to stojí…já skutečně před 3 lety poprvé v životě myslela že umřu…měla jsem i 45 kg…na zvracení mi bylo stále…v noci mě to budilo…musela jsem se posazovat…TOTO JEDINÉ MI POMOHLO…INVESTUJTE A UVIDÍTE…nic nevnucuji jen ukazuji cestu která muže velmi pomoci…vyšetření u doktoru je vám na pytel…hodně štěstí…Věra

Bou31
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.18 02:31
Potíže

Dobrý den, oživuji debatu… Já mám stejně potíže jako tu popisujete po operaci žlučníku. Je to 2 měsíce s vlastně skoro hned mi začaly takové divné bolesti břicha… Od pravého podbřišku se to v mžiku táhlo do podzebri a tam se spustila nesnesitelná bolest, šlo to do zad, do ramen, nemohla jsem v leží dýchat, udělá jsem vstát a aspoň si ry hle něčeho kousnout. Potom jídlo přestalo pomáhat a záchvaty častější… Byla jsem na chirurgii, tsm mě to chytlo tolik, že mi volali záchranku, že by to mohla být mikroskopicka dírka po operaci nebo absces a v nemocnici se na mě vykašlal, udělali jen rentgen a prohmatli břicho (žádnou bolest při mačkání jsem neměla, jen nastupovali ty zachvaty) a poslali mě domů ze mam spatnou střevní mikroflóru a ať si koupím probiotika. Na CRP náznak zánětu, jinak vše v normě. Tak jsem šla k doktorovi co mě operoval a ten mi řekl, že to vypadá na chronický zánět slepého střeva, že se to děje často po operacích zažívacího traktu… Ty bolesti co jdou do podzebri a jakoby do žaludku, jsou větry které jsou při chronickém zánětu žlučníku běžné a lidé popisují bolest jak při infarktu… Jsem poslána na kolonoskopii, tak uvidím co mi tam řeknou. Snad tohle ještě někomu pomůže.

Bara pro operaci
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.18 11:29
Pro operaci

Abych tu napsala i neco pro operaci, pro ty co se rozhoduji.furt jsem ji odkladala kvuli sestitydenimu plne kojicimu mimcu, az mne museli brat skoro akutne(naplanovali v rozmezi dvou dnu),koliky uz byly nesnesitelne. kolika den pred operaci byla peklo na zemi, radsi budu znovu rodit dvakrat tak dlouho. Kdyz mi zlucnik vytahli, zjistili ze uz je uplne „shnily“,neplni svou funkci a vevnitr ve zluci je pomnozeny zlaty stafylokok. Takze u mne to uz moc odkladu nesneslo ale to dopredu nikdo nevedel.ted jsem pul rok po operaci a jim vice mene normalne -zvladam bramboraky i smazak i palacinky, chleba s maslem, proste vse. Co neni pro me moc ok je kvalitni cokolada. A 30% smetana, kvuli tomu jsem si vlastne nasla i tuto diskuzi, protoze jsem pojedla jidlo s touto smetanou a 12 hodin jsem zvracela prujmovala a jeste ted (treti den) je mi soufl. Ale za me teda -operaci neodkladat. Jo ana zaver pro maminky - kvuli tomu stafylokokovi jsem si v nemocnici polezela nakonec 12 dnu a kojeni vydrzelo :) to uz je ale individualni.

Sofie Skorá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 21:17

Dobrý den, já osobně doporučuji kombuchu, skvěle detoxikuje tělo a pomáhá s mnoha zdravotními potížemi. Kupuji už nějaký ten pátek z magukombucha.cz a nemůžu si to vynachválit.

fa.lucie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 22:03
Bolesti a průjem po operaci zlucniku

Dobrý večer, sem 6let po operaci žlučníku mám 32 a s manželem bychom chtěli rodinu jen mě asi tělo nepustí:-(každý týden zvracim a mám bolesti v místech kde byl zlucnik.Ani na hadici nic nenašli :-( už si nevím rady už raději ani moc nejim jim spis suché jídla. A i v noci se budim tím sem pak unavená…:-(nemůžete mi něco poradit? dekuji

fa.lucie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 22:03
Bolesti a průjem po operaci zlucniku

Dobrý večer, sem 6let po operaci žlučníku mám 32 a s manželem bychom chtěli rodinu jen mě asi tělo nepustí:-(každý týden zvracim a mám bolesti v místech kde byl zlucnik.Ani na hadici nic nenašli :-( už si nevím rady už raději ani moc nejim jim spis suché jídla. A i v noci se budim tím sem pak unavená…:-(nemůžete mi něco poradit? dekuji

Iveta Sikali
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 11:31
zlucnik

@marieG …ja 4 roky po odstranění zlucniku..trpim na prujmy nemohu poradne nic jist. lusteniny ovoce zeleninu květák brokolici kedlubny redkvicky atd…cerstve pecivo…pritel take nema zlucnik a muze jist cokoliv ja nic..casto mam bricho nafoukle bolesti mam i kdyz nic nejim

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek