Bolest po operaci žlučníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Sarva
12 příspěvků 19.3.14 11:50
melanie

Nejezte nic smaženého…pečeného…tučného…přepalovaného…sežente si v lékárně žlučníkovou dietu…brožuru…ono záleží jak se budete cítit později…ted je dieta nutná…pokud jíte maso, vybírejte kuřecí, krutí…dělejte ho v trobě na vodě…třeba se zeleninou…jíšku na sucho…vyhýbejte se ostrému…pálivému…vynechte pepř…později už to tak přísné nemusíte mít…záleží jak vám bude…to poznáte..

terezka89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.14 18:55

Dobry den sem 4 den po operaci a sem pořad brutalne nafoukla a nepomaha mi espumisan ani flatol uz nevim co mam delat hrozne me to boli but v pravem boku nebo tesne pod hrudnikem v mezižebří..pry je to po operaci normali, rkaji mi že se musi srovnat samo, ale kdo to ma vydrzet???nemate pro me nakou radu???

Katka2727
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.14 18:55
Žlučnik a bolesti břicha

Dobry den,
Mam skoro stejne problemy jako všichni co tu piši. Je mi 27 let, před 7 lety me vzali žlučnik, po 4 letech me zaclo bolet břicho, prujmy nemam. Nemuzu moc chodit na stolici, jelikoz me to břicho stvrdne a nejde mi tlačit. Bolesti bricha mam tupou, mam narocnou praci, snazim se zdrvaji jist, takze dietni chyba to byt nemuzu. Dokonce jsem podstoupila operaci aby me opet otervreli a podivali se dovnitr a nic nenasli:(Mam 6 leteho syna a kvuli bolestem bricha mu nestiham, byvam unavena z bolesti a hlavne otravena. Prosim o jakoukoliv radu.Muj lekar me rekla, ze nevi co semnou:(

Sarvaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.5.14 19:58
pro Katku

Milá Katko pod pojmem zdravě jíst si každý představuje něco jiného…pokud jíte hodně syrové zeleninové saláty je to nevhodné…po operaci žlučníku Vám zustaly jen jaterní žlučovody…které jsou ale tenké a velmi klikaté…tudíš vylučování žluče je pomalejší…navíc enzymární kvalita je velmi zhoršena…pokud ode mne stojíte o radu napište mi vnitřní poštou…stačí kliknout na obálku nad přezdívkou sarva

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.14 17:11
operace žlučníku a průjmy

Dobrý den, jsem po operaci žlučníku už 17 let, od té doby neustále trpím průjmy, vyšetření nic neprokázalo, průjmy prý způsobuje žluč, která odchází do střev. nejhorší je to dopoledne, to jdu třeba 8× na stolici, podle pana doktora tímto trpí po operaci dva lidé ze sta a bohužel se s tím nedá prý nic dělat, lék Vasosan, který mi předepsal se s největší pravděpodobností nesežene, tak mám vyzkoušet Dogmatil, což moc nechápu, je to lék na deprese a závratě, tak nevím zda ho vůbec začít užívat, depresemi rozhodně netrpím, nemáte někdo zkušenost???už jsem vyzkoušela různé bylinky ale naopak jsem měla ještě větší běhavku, je to opravdu hrůza, člověk nemůže nikam a práci musí hledat tak, aby si mohl odskočit tak jak si tělo žádá, což je dost složité, poradí mi někdo opravdu účinné bylinky? SMĚS čaje proti průjmu od bylinkáře taktéž nepomohla, průjmy byly ještě horší. děkuji :lol:

Zofia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.14 17:35
Pro Renatu143

Milá Renáto, neporadil Vám někdo zkusit bezlepkovou dietu? Mozná to bude vypadat jako „ohraná deska“, dneska je to jaksi moderní, ale moderní je to pro zdravé lidi. Když má někdo problémy typu jako Vy, já z vlastní zkušenosti doporučuji. Nevím, zda se dočkáte polepšení, to je strašně idividální, ale já trpím po laparoskopii žlučníku, kterou předešlo ERCP vlastně zbytečně, už skoro 6 let. Nemám průjmy, ale bolesti a křeče. Bezlepek mne nevyléčil, ale očividně pomohl…Jinak doporučuji přísnou dietu - rýži, mrkev, červená řepa, pohanková mouka, pohanková krupice, pohankové mléko…Málo masa…Za pokus Vám to stojí…Chce to ale „chvíli“ vydržet, abyste mohla pocítit změnu. „Chvíle“ je alespoň 3-4 měsíce. Zdravím Vás srdečně a přeji hodně zdraví. Žofie

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.14 10:24
Pro Zofia

Dobrý den Žofie,

diety jsem zkoušela bohužel bez odezvy a po včerejší návštěvě v gastroporadně mi pan doktor sdělil, že na to žádná dieta nepomůže, protože hlavní příčinou je kyselina žlučová, která odchází přímo do střev a bohužel se s tím musím naučit žít, :,(,tak nevím. ale jinak děkuji za reakci

Zofia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.5.14 17:09
Pro Renatu143

Hm, milá Renáto, já pro změnu nemohu nic normálního jíst, jen ten bezlepek a to velice omezeně, téměř žádné maso, žádnou syrovou zeleninu, absolutně žádné syrové ovoce, jen na prstech spočítám, co vlastně mouhu. Denně a stereotypně. A i tak trpím od momentu zásahu lékařů z důvodu odstranění žlučníku. Mám tu smůlu, že lékař, ke kterému chodím již 5,5 r. v ostravské nemocnici si mne zve na kontrolu co půl roku, vlastně neposlouchá, co mluvím, jen suše konstatuje, že jsem naprosto zdravý člověk a diagnozu vlastně neznám. Tak proto ta rada, já jsem si musela „pomoci“ jen samostudiem no a vlastně nevím vůbec, na čem jsem. Jen se fakt trápím. Také děkuji za reakci a přeji hodně sil a zlepšení stavu. Zdravím srdečně. Žofie

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.14 12:18

Tak mám radostnou zprávu, lék Vasosan P /náhrada za Questran-ten už se nevyrábí/jsem sehnala bez problému a účinkuje 100%!!!
Doporučuji všem se stejnými problémy ho vyzkoušet. V jedné lékárně po mě chtěli doplatek přes 800Kč i přesto, že je lék plně hrazen zdravotní pojišťovnou. Nelenila jsem a brouzdala po netu a našla společnost, která lék distribuuje a doplatek není žádný! Zde je odkaz http://biotika.cz/.Po kliknutí na odkaz kontakt, najdete mob. číslo na paní Bc. Pavla Terpak a ta Vám sdělí do jaké lékárny tento lék distribuují ve vašem městě nebo okolí. Lék jsem měla za dva dny. :lol: Jsem nadšená až tomu nevěřím, že jdu na wc max 1-2× za den a stolice je normální. Dokonce zmizely i křeče a bolesti břicha. Super. ;) Mějte se všichni krásně, a pokud bude mít někdo úspěch jako já, neváhejte a podělte se s námi.
Zdraví Renata

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.14 12:22

http://biotika.cz/index.html znovu zasílám odkaz, do přdchozího se mi vloudilo po, tudíž se neotevře

Ropushka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.14 12:50
Pro Renatu143

Dobrý den, mám již několik měsíců stejné problémy jako paní Renata (rok po laparoskopii žlučníku). Kdo to nezažil nepochopí, jak strašně jsem ráda, že jsem našla její příspěvek i s odkazem na lék, který by mi třeba mohl pomoci. Moc prosím paní Renatu jestli by napsala jak léčba VASOSANEM pokračuje. Dá se užívat dlouhodobě? Moc díky Sarka

Iris67
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.7.14 16:44
problémy po operaci žlučníku

Dobrý den,
je mi 47 let a jsem 5 měsíců po laparo operaci, měla jsem dva kameny, obtíže téměř žádné, jen občas tlak v pravém podžebří, občas křeče a průjmy. Po operaci která proběhla bez komplikací mi bylo celkem dobře. Ale teď již měsíc mám neustále průjem, tlak v místě kde byl před operací. Žádné léky na průjem nezabírají, obvodní doktor mi taktéž nasadil černé uhlí, ale jak už jsem zde četla samozřejmě nezabralo a ani nic dalšího. Jsem z toho celá nesvá. Ještě se chystám ke gastroentrologovy, ale po přečtení všech příspěvků si myslím, že na tom budu stejně. Chtěla jsem se zeptat zda kdo má zkušenosti s lékem Vasosan jestli ho může napsat obvodní doktor.
Za další případné rady budu vděčná, protože mít věčně průjem je opravdu otravný.
Díky všem.

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.7.14 21:38
pro Ropushka a Iris67

Dobrý den, lék mohu 100% doporučit, po měsíčním užívání jsem byla znovu v gastroporadně a pan doktor už mi napsal léky na 3 měsíce tedy šest balení. úplně bez problému do 3 dnů byl v lékárně a bez jakéhokoliv doplatku!!také jsem se ptala jestli ho mohu užívat dlouhodobě a dle pana doktora bez problému ano, protože se lék nevstřebává do krve /to je pro mne důležité, jsem dárce krve/. určitě ho vyzkoušejte, u mně fungoval ze dne na den, užívám 3× denně /může se užívat i dvakrát denně-je to podle potřeby jak to na dotyčného působí/ a jsem šťastná, že mám po problémech, jak již bylo napsáno kdo nezažil, nepochopí. :),může ho prý napsat i obvodní lékař, ale nevím jak je to v tomto případě s doplatkem, ale to vám vše sdělí paní z té distributorské firmy, co jsem dávala odkaz, určitě se dámy ozvěte, jak zafungoval, budu moc ráda, když pomůžu svým příspěvkem a odkazem dalším :P
mějte se hezky a krásné léto Renata

Helciv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.14 19:08

Pro Renatu.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik sáčků nebo lžiček denně užíváte. Já jsem po Vasosanu též bez průjmu, ale doposud se mi nepodařilo najít vhodné dávkování. Bud ho vezmu moc a mám zácpu, nebo málo a průjem sice v menší míře se objeví. Navíc stále trpím nadýmáním, plynatostí a kručením ve střevech. To vy asi nemáte a to vám moc přeji, i když bych to samé přála i sobě. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda jste vasosan od lékaře obdržela náhodně nebo tomu ještě předcházelo nějaké vyšetření.
Mně byl předepsán, když žádná jiná léčba neúčinkovala. Děkuji. :roll:

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.8.14 22:36
pro helciv

Dobrý večer,

recept jsem dostala od lékaře v gastroporadně bez jakéhokoliv vyšetření, je to jediný lék, který na tento problém funguje /tento problém mají lidé po odstranění žlučníku, ale ne všichni/. U mne to funguje při užívání sáčku 3× denně/sáček obsahuje 5,4g granulátu/, ale je to individuální, někomu pomohou i dva, někomu čtyři sáčky, musí se to bohužel vyzkoušet. A co se týká nadýmání, tím také trpím, je to popsané i v příbalovém letáku. Já k tomu mám ještě pálení žáhy po vypití léku, ale asi do půl hodiny to přestane, ale s tím se prý nedá nic dělat, každý reaguje jinak. Ale i přes tyto „vedlejší účinky“ jsem velice spokojena. Držím palce, abyste vychytala dávkování a byla spokojena jako já :lol: s pozdravem Renata

Helciv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.8.14 11:09

Pro Renatu. Děkuji za zprávu, já sice nejsem po operaci žlučníku, ale po operaci dvanáctníkových vředů. Dlouhá léta mi tělo docela slušně fungovalo, ale v posledních 2 letech se docela zbláznilo. Asi víte o čem mluvím, když řeknu, že se bojím kamkoliv jít nebo jet na dovolenou.Ted se chystám do Harrachova, tak mi držte palce, at to s Vasosanem zvládnu. Přeji všem hodně zdraví a minimum problémů! :)

ninča787
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.9.14 21:53
Žaludeční potíže

Mívala jsem bolesti žaludku, nadýmání, pálení žáhy…brala jsem léta Lanzul…léky mi začaly přibývat, vyzkoušela jsem přírodní produkt, který mi pomohl. Máte-li zájem řeknu Vám oněm a můžete vyzkoušet. Přírodní bez chemie, zbavila jsem se díy němu léků na tyto problémy. :srdce:

Alenavav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.14 11:08
Průjem po operaci žlučníku.

Dobrý den, jsem tři roky po operaci žlučníku, teď asi po čerstvé paprice průjem 14 dní, nadýmání, tlaky v podžebří nemohu nic jíst do 2 hodin wc a špatně, lékařka na nic nepřišla výsledky krve v pořádku. Nevím co dál potřebuji chodit do práce, ale stále problémy. Děkuji za radu.

Ropushka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.14 12:36
Pro Renatu i ostatní

Tak Vasosan jsem na mou žádost od lékaře (gastroenterolog) předepsaný nedostala. Tvrdí, že v těle odbourává cholesterol, což by v mém případě nebylo žádoucí a má prý jiné negativní účinky, mám to prý brát jako krajní řešení a když už tak rozhodně ne na pravidelné užívání.. Renato váš lékař s tím problém neměl? Každopádně co chci napsat hlavně je, že jsem byla u léčitelky, dostala recept na bylinky a ty zabírají! Vůbec jsem tomu nechtěla věřit - první týden pití čajů žádná změna - ale tak po 8 dnech průjmy přestaly, a tak po dalších 5 dnech i nadýmání. Teď po měsíci, kdy mi otrnulo a „spatlala“ jsem vážně hrozné jídla dohromady tak jeden atak přišel ale pak zas nic. Určitě se teď bojím s čajema přestat a jak už tu někdo psal určitě i bylinky jsou návykové a tak jako vasosan můžou mít vedlejší účinky…Zatím jsem ale nadšená. Kdyby někdo chtěl zkusit můžu mu poslat sken receptu na bylinky. Musíte si je v bylinkové lékárně nechat namíchat (stalo to asi 300,– a piji pořád první várku déle jak měsíc)…

Renata143
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.14 16:05

Dobrý den,

bylinky jsem také zkoušela, ale efekt byl opačný, ještě větší průjem a křeče. Můj lékař s tím neměl žádný problém, naopak mi Vasosan doporučil, protože na to jako jediný lék zabírá. Měla jsem i kontrolní krevní obraz, cholesterol opravdu snižuje ale málo, výsledky jsou pořád v pořádku a v normš. Navíc se lék nevstřebává do krve, takže u něj není problém při dlouhodobém užívání. Konzultovala jsem toto i s obvodní lékařkou, a také v tom nevidí žádný problém. Nevím co si myslet o Vašem lékaři. Já bych být Vámi toto ještě konzultovala s jiným lékařem. Bylinky na dlouhodobé užívání nejsou až tak vhodné, určitě by po nějaké době měla být v užívání pauza, ale to se Vám Váš problém znovu vrátí, tak nevím jak poradit. To je na Vašem zvážení zda to nebo to. Jinak přeji hodně úspěchů v léčbě :lol: Renata

Sarvaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.9.14 16:12
lék

Každý lék má vedlejší učinky…i Vasosan…pokud Vám ho ale nechce předepsat lékař je to z největší pravděpodobností z duvodu šetření peněz pojištovně…je to běžná praxe :mavam:

Klariska156
1 příspěvek 18.10.14 00:04

Dobrý den, dnes mi byl dán termín na operaci pro odtranění žlučníku, mám jeden kámen placatý odélce 22mm. myslíte, že je jiná cesta zbavit se kamene? Bojím se následných potíží.

Conina
1 příspěvek 22.11.14 23:13
žlučník

Dobrý den, já jsem po laparoskopiské operaci žlučníku asi měsíc. Měla jsem dva kameny, dvě koliky a bolesti pod pravým žebrem. Na operaci se mi moc nechtělo, hodně jsem se ptala po známých a v rodině. Rodiče jsou také po operacích a jsou celkem v pohodě. Bolesti mám ale pod žebry stále, praktická lékařka mi řekla, že je to ještě brzy. Přesto jsem znovu navštívila chirurgické oddělení nemocnice. Vzali mi krev a poslali na sono, vše v pořádku. Pak doktor mi řekl, že mi asi vzali žlučník zbytečně, že příčina byla asi jinde. Dostala jsem prášky, neřekli na co. V letáku jsem se dočetla, že na bakterii Helicobakter pylori. Nepomohly. Před operací jsem užívala asi měsíc isochol/abych přežila dovolenou u moře/ a tak jsem si dnes jeden vzala a ulevilo se mi. Nechci ale dlouhodobě žádné prášky brát. Zatím stále držím dietu, průjmy ani zvracení nemám, jen ty bolesti a žlutou stolici. Kdybych tuhle diskusi objevila před operací, nikdy bych na ni nešla. Když jsem výsledky donesla mé lékařce, řekla mi, že stejně bych měla koliky, že je to tak lepší. Já si to nemyslím, cítím i bolesti ve střevě, pravděpodobně jak tam žluč odtéká. Zatím jsem stále na nemocenské a to jsem si myslela, že do týdne budu v práci, když „to dělají na vrátnici“. Chybu jsem udělala už tím, že když jsem řekla doktorce, že mám žlutou stolici a bolesti pod pravým žebrem, tak mi řekla, že už mě může poslat jen na chirurgii a já tam šla. Doktoři opravdu nejsou bozi v bílém…

alice1983
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.14 09:19
Žaludeční potíže

Dobrý den,
prosím nincu787 o radu ohledně přírodní léčby žaludku. Již několik měsíců mě trápí žaludek, na gastru zjištěna příčina v pomalém trávení žaludku, ale léky, které mám předepsané (Lanzul, Kinito) nezabírají. Děkuji

nasle1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.15 22:48

Dobrý den mám 10 měsíců po operaci a mám horší problémy než před ní neustálé průjmy, bolesti tam kde byl žlučník, křeče lítala jsem po doktorech, gastro, koloskopie atd nic prý to trvá u nikoho i 5 let po operaci no hrůza nesmím nic sníst když chci někam jít,

Zori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.15 12:47
pro nesle 1

Reaguji na Váš příspěvek ohledně laparoskopie žlučníku. Já jsem prodělala ERCP a následnou laparoskopii žlučníku před 6,5 léty. Bezprostředně po zákrocích jsem začala trpět podobnými potížemi, jako Vy. Nezbylo než samostudium, protože každičké dveře, na které jsem zaklepala, mi byly sice otevřeny, ale urychleně jsem z nich vypadla ven. Jste naprosto zdravá…Potíže sílily, nikdo neposlouchal, posílali k psychiatrovi. Dnes už vím, že to, co popisujete, je věc slinivky bříšní. POZOR. Věřte, je to tak. Celé zažívání je úzce se sebou provázané, vývody žlučovodů jsou společně s vývody slinivky břišní. Dodržujte přísnou dietu, kterou si vyhledejte na internetu.„Slinivková dieta“. Nepodceňujte ji a neamaterizujte. Tak jsem to ze své nevědomosti dělala já. Po 6,5 létech utrpení mé tělo vydalo svědectví, během půl roku vyskočily markry a CT potvrdilo. „Něco“ - zase „něco“, zjevný tumor sice ne, ale doporučuji operaci, přetěžkou, na kterou já se po tom, co jsem prošla pochybením lidské ruky, nejsem schopna se rozhodnout. Proto doporučuji - hledejte dietu, opravdu přísnou, jen ta Vám může pomoci se vyléčit. Jinak z léků nepomůže nic…Jednou je trávicí systém narušen, nemá správné funkce provázané spolu, takže - tak…Přeji ze srdíčka uzdravení, máte ještě čas. 10 měsíců je ještě krátká doba oproti 6,5 roku. Žofie :)

Saraaaaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.15 13:04
pro Zori

Milá Žofie…psali jsme si spolu chvíli asi před rokem…nechci už sem nic psát…budu velmi ráda když mě kontaktujete na email…aghapi. mu@seznam.cz.....Věra

nasle1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.15 20:23
pro zori

Dobrý den děkuji moc za odpověd, tedy vy mě strašíte, ale zle mi je někdy hrozně. a taky jako když mám kámen pod žebrama, myslíte tedy slinivka? a ta se nezjistí z krve? byla bych moc ráda kdybyste mi napsala na meil. sleierova1@seznam.cz.děkuji budu ráda že konečně nikdo ví jak zkusím doktoři z vás udělají akorát simulanta

renata112
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.15 09:59
pro nasle1

Dobrý den, po laparoskopické operaci jsem měla úplně stejné problémy, vyšetření nic neprokázala, připadala jsem si jako simulant, chirurgové tvrdili, že průjmy nemají nic společného s tím, že nemám žlučník. Takto jsem trpěla 17 let, nemohla jsem nikde nic sníst, pokud nebylo po ruce WC. Vše se změnilo až po návštěvě v gastroporadně, kde mi pan doktor pomohl. Při tomto problému Vám nepomůže ani přísná dieta, tu jsem také držela. Protože je narušené trávení a žluč, která se vytváří ve zbylých žlučovodech odchází přímo do střev a proto ty průjmy i při dietě. Dostala jsem lék VasosanP, který je jediným lékem na tyto problémy. Již rok užívám a jsem bez problémů. Lék působí jen ve střevech, nevstřebává se do krve, užívá se dlouhodobě resp. při těchto problémech pořád. Jsem s ním max. spokojena. Po dvou dnech již působil. Bylo po průjmech i po nesnesitelných křečích v břiše. Opravdu to stojí za to vyzkoušet. :) S pozdravem Renata

Alena holubová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.3.15 13:07
Potíže po operaci žlučníku

Jsem 3 roky po operaci žlučníku a delší dobu mě pobolívalo pod pravým žebrem, ted je bolest větší a mám zastavené větry a hrozně mě nadýmá. Uživám Febichol a Degasyn, ale nepomaha to. Držím dietu co mi doporučil p. doktor, jím jenom ryži a brambory. Vponděli jdu na krev a moč. Děkuji

Cholet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.3.15 09:35
žlučník

Milá babino, mám už dva měsíce kruté bolesti žlučníku i střev. Na sono žlučník plný kamenů, dokonce v krčku centimetrový kámen a žlučovod jen 6 mm. Játra světlá ztučnělá. Jsem stále unavená a mám píchání a tlak v pravém podžebří a v zádech na též straně. Doporučeno odstranění žlučníku. Ještě mne čeká před tím CT.Piji čaje na žlučník a játra. Používám i puškvorec, ale jak vidno nepomáhá to. Mám strach, aby mi kameny nezpůsobyly nějakou komplikaci. Můžete poradit? Děkuji

Wikisek
2 příspěvky 2.8.15 03:17
lákají mě k operaci, že prý vytékání žluči nevadí

MOJE POTÍŽE: Jsem kluk 40. Kolika 3× před ½ rokem, ALE 10-roků mám únavu, nevysvětlitelné výkyvy tlaku, pocení spavost a závrať po jídle a návaly jako ženský, a taky otoky i pálení krční žíly a píchání v levém podpaží.(NAMÍSTO KOLIKY). Chuť na sladký a jen tak překonávám tu únavu 15 hodin denně. Všudy přítomný trvalý tlak v celých zádech, jakoby „přesezené maso“. Vyjměčně je to horší vpravo za žlučníkem. Večer spontánní pálení žáhy, bez ohledu na jídlo. Předepsané ApoPanto nepomáhá. :,( NEJHORŠÍ JE plynatost. Jakobych jídlo namísto energie spaloval na plyn. Nedávno mi našli bláto ve žlučníku a něčím dlouhodobě poškozený ledviny ( viz. cicí diskuze: zánět slinivky =ledviny). Po 1/2 roce už 4 kamínky…pomáhá kupodivu nestresovat se, neležet na boku, jíst zeleninové polévky. MÁM JÍT NA OPERACI, ASI TO ODŘEKNU, DÍKY ZA VAROVÁNÍ, zřejmě by mi řekli že to nebylo nutný a byla to slinivka!!! :think:… PROSÍM VÁS, rád bych si nějak vyloučil z těla žlučníkové kameny, ale mám obavu, že to „bláto i kolika“ mi vzniklo právě až po užívání ostropestřece mariánského a čaje z lýka Lapacho, a „prý to mělo čistit tělo“ :potlesk:. A co bych měl pít, abych si žlučník ještě víc neucpal, ale naopak aby kamínky z něj vytekly s blátem ven?? A znamená vyloučit kamínky= mít koliku? MÁTE ZKUŠENOST S ULTRAZVUKOVÝM DRCENÍM KAMÍNKŮ??? :nevim: :nevim:

Zori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.15 11:25
Pro Wikisek

Dobrý den, zdravím moc. Potíže, které popisujete může opravdu způsobovat slinivka. Lékaři neví…Prostě neví. Trpím 7 let právě PO LAPAROSKOPII žlučníku a před tím provedeném ERCP. Šla jsem pro pomoc - teprve jsem doopravdy začala marodit. Lékaři nepomohoum, otevřeně to řeknou. „Rád bych Vám pomohl, ale doopravdy nevím jak“. Po 7 létech nepopsaltelných postoperačních potíží, které všichni doktoři zavrhli a poslali mne k psychiatrovi se vyskytly tumormarkry a nález na hlavě slinivky. Operace „hara-kiri“…Tu jsem ve věku 62 let nebyla schopna přijmout. Léčím se alternativně. Jen doporučuji přísnou dietu, najít na internetu „slinivková dieta“ - „žlučníková dieta“. Jen to - OPRAVDU - pomáhá. Malinko, ale přece. ZKLIDNIT PSYCHIKU…Operace může pořešit, ale také nemusí. Někdy se člověk ocitne právě v té druhé skupině, kterým operace spustí potíže. Ty pak jsou horší, než koliky a jsou trvalé. Nejspíš do konce života. Zvažte,–prvně dieta, nealko, nekouřit,…pokud nebude líp, pak zkusit uvěřit operaci. Zdravím a držím palečky ať je líp.

Wikisek
2 příspěvky 4.8.15 20:06
wiki děkuje Zori.

Ahoj. díky za info. Dnes jsem změnil lékaře a prvně jsem slyšel že možná to je ta slinivka. Že prý je vzácná nemoc, nějaký malý nádorek který brání nebo urychluje tvorbu inzulinu. A taky jdu za Těhotenský test, SAMOZŘEJMĚ myslím „zátěžovou“ cukrovku. Tak uvidím, jestli něco uvidím. Ahoj… A STÁLE PLATÍ MŮJ DOTAZ NA ZKUŠENOST s ultrazvukem a drcením kamenů,… a OVĚŘENÝ UTREJCH na vyloučení kamínkůbylinkama. OVĚŘENÝ prosím.
ahoj.Wiki.

Zori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.8.15 21:53
Pro WIKI

Držím palečky…Bohužel, na to, co se ptáte, odpovědi nemám. Vím ale, že „přírodní“ cestou se to dělává, pije se jakési „ošklivstvo“, což - kéž by pomohlo to ono „ošklivstvo“, sdělila mi to sestra těsně před operací, když mi dělala přípravnou hygienu. Už jsem ale neuměla vyskočit z té postele a utéct od laparoskopie. Před tím jsem o tom neslyšela. Ale máte dobrý tip, lidé to znají a dělají. Zda je to účinné, to už nevím. Nejspíš je, když se o tom mluví. Jestli se mi podaří, napíši. Sestru si nepamatuji, bohužel. Jinak opravdu při potížích, které popisujete, málokdo to ví, nejhorší, že ani lékař neřekne (žeby ho to nenapadlo? -pak jim nerozumím), že příčina bývá ve špatné funkci slinivky břišní. Nic moc, než dietou, se s tím nedá dělat. Tak hodně štěstíčka…

lukas jav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.15 01:28
Bez zlucniku super

Jsem po operaci zlucniku asi tak mesic zadne problemi po operaci mi bylo lip nez predtim druhy den jsem vstal a uleva citim jse ok doktori co mne operovaly kloubouk dolu a v nemocnici taky dobry staraly jse o mne pochvala dekuju vsem.

lukas jav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.15 01:48
misto caje

Si dejte zelenyho Monstra a muzete si dat klidne vepro knedlo zelo mam vlastny zkusenosti u mne zadne problemy po operaci kromne monokla kolem pupika ok pac jsem zkousel taky caje na zlucnik a nic a zeleny monster energi drink a vse v klidu zadne potize az na jizvy po operaci se dyl hoji v tomhle horku :D

RadekPap
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.15 19:22
Problemy po operaci zlucniku

Dobry den, je mi 24 let a v roce 2013 jsem ucinil nejhorsi rouzhodnuti sveho zivota. Po te co jsem si prozil prvni zlucnikovou koliku jsem byl svou obvodni lekarkou dukladne vystrasen pohadkou o tom, ze bez odebrani zlucniku se problemu nezbavim. Po vzoru sve matky jsem na operaci kyvl v domneni, ze se sbavim problemu a po nejake dobe se vratim k bezne strave. Kdybych tehdy tusil co me ceka, nikdy bych si zlucnik vzit nenechal. Letos v rijnu to budou dva roky a ja si prosel peklem, kdybychom zili v USA zazaloval bych svou obv. lekarku, ktera naprosto zavrhla konzervativni reseni problemu. Od operace me prakticky neustale trapi zazivaci potize. Trpim prujmy; krecemi v brise. Po vetsine jidel se citim tezko, jako bych jedl kakameny. Nejdrive jsem si myslel, ze jsou potize psychicke, zkratka, ze se „bojim“ jist. Ted si to nemyslim, prijde mi, ze cele moje zazivani prestalo fungovat. Nyni mam problem kamkoliv cestovat, protoze nevim, kdy to na me prijde. Mate nejakou radu jak alespon trochu zmirnit problemy, nebo jak nastartovat svoje zazivani, kdyz uz nema k dispozici zlucnik?! Diky moc za kazdou radu, ja uz vazne nevim co dal. Nedokazi si predstavit zit zbytek zivota s takovymi obtizemi. Neovlivnuje to jen mne, ale vsechny okolo, jsem otraveny, neprijemny, podrazdeny a neustale ve stresu kdy mi bude zase zle. :-(

Saraaaaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.15 19:28
pro RadekPap

Vítej v klubu…myslím. žejsem schopna ti pomoci radou..pokud ji přijmeš…napiš na mail…***@seznam.cz.

Editováno adminem 4.9.2015 14:05 - odstranění kontaktu

Shrek45
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.15 15:11
Odpoved

Dobry den, jsem 8. Let po laparoskoicke operaci zlucniku.
A mohu rici, ze bolesti, tlaky y propagace do zad jsou, n dennim poradku. Budou to ucpane zlucovody, nebo zanet.

Unicorado
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.16 00:13
Zlucnik

Dobry den, prosim o radu jsem 7 měsíců po odstranění zlucniku, měla jsem chronicky zanet a bahno. Co me, ale trápí je silena Plynatost. Jim dietne. Nonstop me bolí vpravo, od místa, kde byl zlucnik směrem dolu… nemůžu ani žít intimne, jsem nonstop nafoukla. Ach Jo. Doktor mi řekl cholagol, ale nepomáhá

..vrabik..
3 příspěvky 24.10.16 15:26
Žlučníkove kameny

Dobry den, mam zlucnikove kameny. Jiz 3 roky trpim bolestmy. Jsou z odstupem tak pul roku. Ale vzdy me pekne potrapi. Doktorka me posila na operaci a nic jineho mi nerekla. Mam strasny strach uz z toho duvodu ze se docitam ze lide maji problemy i po operaci. Maji stale prujmy a kolikrat i vetsi bolesti nez pred operaci. Nechci zit stale se strachem ze kdyz nekam pujdu tak budu potrebovat u sebe zachod. A k cemu operace kdyz ty problemy budou treba i horsi. Jsem zoufala. Ted me to chytlo zase po dlouhe dobe v cervnu a uz mam 10 kilo dole protoze se bojim jist. Prosim o pomoc. Operace nejde vratit. Jak se mam rozhodnout.

unicorado
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.16 15:55

Já musím říct, že před operací to bylo mnohem horší. Teď koliky nemám, jim skoro vše, jen vynechávám smažené a tučné, ale prostě mě každý večer tlačí celý pravý bok a trpím strašně plynatostí. Průjmy nemám. Jen to tlačení mě fakt štve.

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.16 18:28
pro Vrabik

Pokud se vám bolesti ozývají cca po pul roce, já osobně bych operaci neriskovala…nikdy nevíte do které skupiny lidí budete potom patřit…nepíšete jak se běžně stravujete?…nedrážděte kameny smaženým, pečeným, salámama, kynutým těstem, čerstvým pečivem,…omezte tuky na minimum…uvařte si třeba libové hovězí, dušenou mrkev, brambor…jezte hodně vařené dýně…jsou z nich výborné kaše spolu s jáhlama a rozinkama-vše rozmixovat…toto jím k snídani už pul roku a stav se velmi zlepšil…používám ostropestřec, zeměžuč na tvorbu žluči…věřte, že kdyby jste po operaci trpěla jen na průjmy bylo by to ještě relativně fajn…průjmy se po odstranění žlučníku objevují u lidí kteří mají relativně v cajku játra-játra totiž vyrábí žluč a když není žlučník kam neustále žluč odkapává tak logicky odkapává také, ale když nejíte nebo málo tak se hromadí ve střevě a zpusobuje prujem…je to složitější…nemužu vám radit jestli odstranit nebo neodstranit…ale já bych zkusila nejdříve všechny možné alternativy a operaci jako poslední naději až když by mě chytal záchvat 7krát v týdnu…když budete mít náký dotaz ráda odepíšu…Věra

..vrabik..
3 příspěvky 25.10.16 15:18
Odpoved pro Sarvava

Dobry den, mockrat Vam dekuji za odpoveď. Ani jsem nedoufala, ze mi nekdo odepise a uz vubec ne, ze tak rychle. Stravuji se dietne. A kdyz jo neco mastnejsiho tak beru febichol. Ale jak rikam ted mi to zase chytlo a uz tyden jim jen suchy rohliky a stejne trpim na bolesti. :( uz nevim co mam delat nebo spis i co jist. Zlucnik mam podrazdeny poboliva. A i kdyz si dam jen ten suchy rohlik tak se rozboli a jsem vyrizena :( Lide v mem okoli do me husti at neodkladam tu operaci ale prave nevim :( stale vaham… Je to risk…strasi me zanetem a ze ty kameny porostou a ze to bude horsi a horsi a ze mi pak muze jit i o zivot. Jsem uplny amater vubec tomu nerozumim co delat a jak. :( proto hledam po internetu ruzne rady ale vse je rozporuplne :( Mohly bychom si tedy nejakym zpusobem dopisovat? Koukam ze asi nejake zkusenosti máte. Byla bych vam strasne moc vdecna, za kazdou radu pomoc nebo jen konzultaci.

..vrabik..
3 příspěvky 25.10.16 15:23

Jinak děkuji i unicorado :) ju videla jsem i příspěvky lidi, kteri nedaji na operaci dopustit a je jim lepe. Ale jak rikam cetla jsem i zoufale diskuze o tom jak lide 10 let po operaci treba maji prujem a maji strach vyjit z domu nebo ze musi do 15 minut po jidle na zachod. A bolesti pretrvavaji. Tak prave nevim :( pry je po odejmuti zlucniku i o 50 % vetsi sance mit v budoucnu rakovinu tlusteho streva…:(

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.16 23:32
pro vrabik

Není zač děkovat, ráda poradím co je v mých silách, jen potřebuji podrobnější info o vás…když tady napíšu svůj mail tak ho vymažou…zkusím to jinak 736 třeba takto103 uvidíme jestli je počítač tak chytrý227 snad vám ty rozházená čísla dojdou…pak si můžeme dát mail…já jsem po operaci 3 a pul roku…měla jsem letitý chronický zánět…záchvaty mě chytali dost často, ale mužu vám říct že co následovalo po operaci bylo předtím procházka ružovou zahradou…pul roku po operaci jsem vážila 44 kg…neustálé pocity na zvracení…v noci mě to budilo…nemohla jsem sníst ani polévku z mrkve…šílená unava…přidružil se zánět ledvin…zánět střev…migrény…bolesti nepřetržité pod žebrem a jakoby za žaludkem…stále jsem jen ležela…poprvé v životě jsem skutečně věřila že umřu…a také jsem umírala…a pak po 2 letech utrpení jsem si sama s pomocí Boží pomohla…ozvěte se, velmi ráda vám pomohu…Věra

Sarvava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.16 23:39
pro vrabik

Bolesti máte proto, protože se kameny nebo kámen pohnul…to zpusobí koliku žlučníkovou…kamének muže přiucpat žlučovod a dokud se nepohne dál máte potíže…nákej febichol na tohle nepomuže…

Cap7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.17 09:10
operace žlučníku

Dobrý den,
chtěl bych se podělit s mou zkušeností s operací žlučníku. Muž, 40let, 185/74, celoživotní sportovec. Několik týdnů jsem pociťoval nevolnosti břicha, na ultrazvuku mi zjistili mnohačetné kameny v žlučníku a bylo mi doporučeno žlučník odstranit, protože uvolněný kámen může nadělat v břiše a na zdraví velkou paseku. Operace proběhla laparoskopicky, první den po operaci na Jipce, díky tišícím lékům přímo do žil zcela bez bolestí. Druhý den na oddělení, bolest občasná, spíše jen taková pooperační, v místě kde byl žlučník vůbec žádná, což mě překvapilo. K jídlu pouze nějaká polévka. Tišící injekce proti bolesti (nic co by se nedalo vydržet) spíše jen pro klidný spánek a ten příjemnej vznášející se pocit:-) Třetí den k jídlu něco tužšího, bez větších problémů. Čtvrtý den domů. Bolest naprosto snesitelná, spíše v místech jizev po řezech. Doma už zkoušení různých dietnějších jídel, časté říhání s pachutí a větrů (zapáchajících). Po týdnu od operace nástup do zaměstnání, s volnějším režimem. Cca desátý den vyndání stehů. Mezi desátým a dvacátým dnem asi největší krize, přes snahu o dietní jídla stále celodenní říhání s pachutí (jakoby vajec) a větrů a nevolnost od žaludku, dvě noci po sobě s hodinovou silnou bolestí břicha, vždy pomohla teplá sprcha. Návštěva OL, kontrola krve atd - OK. Cca od dvacátého dne vše odeznělo (ze dne na den) - o nějaké operaci ani pomyšlení. Po přibližně měsíci zcela normální strava bez omezení - cokoliv mě napadne v jakémkoliv množství (ťuk ťuk). Sport po měsíci (cyklistika) naprosto bez omezení. Dnes po dvou měsících od operace ani nevím, že jsem na ní byl (ťuk ťuk).
Jediné co bych změnil, tak delší dobu odpočinku doma před nástupem do zaměstnání, tak o týden:-)
Můj závěr k operaci žlučníkových kamenů jít nebo nejít je zcela jednoznačný že ano, pravděpodobnost, že se žlučníkový kámen uvolní a dostane kam nemá nemusí být třeba vysoká, o to větší následky pokud se tak stane, budou.
Berte můj příspěvek jako zcela mou individuální zkušenost. Případný dotaz můžete na ***
Petr:-)

edit admin - odstraněn odkaz

unicorado
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.4.17 14:05
zlučník

Ahojky já jsem rok po operaci žlučníku a trpím, už nevím co dál. Krev, sono v pořádku, průjem nemám, ale spíše zácpu a nonstop tlak v místě, kde byl žlučník, jsem strašně nafouklá. Nejhorší to je, když sio lehnu…citím každý pohyb ve střevech. Už nevím co dělat. :,(

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek