Zkušenosti se spořením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LeaČerná
34 příspěvků 10.7.17 15:46
Zkušenosti se spořením

Ahoj :) Měla bych otázku na někoho kdo bude schopný mi rozumně poradit. Delší dobu zvažujeme s manželem, že bychom chtěli dávat peníze stranou, jinam než doma do hrnečku. Prostě si založit nějaké spoření, a ne jen pro nás ale i pro naše děti, akorát nemám vůbec přehled co se nám vyplatí. Jde o to, že kdyby přišlo na nejhorší tak bych to chtěla třeba nám vybrat dětem samozřejmě ne, ale co kde čtu tak jsou tam pak velké ztráty a tak podobně. Nevím jestli si to mám zařizovat přes banku a obíhat to sama, nebo přes někoho konkrétního, slyšela jsem o partners ale zase kolik by to stálo… kdyby jste mi poradili na koho se obrátit, tak budu ráda.

Reakce:
VlastičkaL.
53 příspěvků 12.7.17 13:17

Nejsem žádná odbornice, ale můžu ti dát alespoň vlastní zkušenost kterou mám. Byly jsme na tom s manželem stejně, a už v mládí jsme si nechali udělat stavební spoření, které můžeš vybrat po 6 letech bez ztrát, ale po dobu těch 6 let tam opravdu jen odkládat a nesahat do toho. Přijde mi to jako to nejklasičtější spoření co si člověk udělá. A jak píšeš o těch partners, tak tam se ceny nemusíš vůbec bát, oni mají provize od bank, se kterými ty jako jejich zákazník podepíšeš smlouvu na určitý produkt. Co se týče těch dětí tak nám bylo doporučeno zainvestovat pro syna do podílových fondu, které mu v dospělosti můžou hodně vzrůst, akorát spousta lidí se bojí i ztrát, lepší je jít na schůzku a tam ti vše vysvětlí, já sama v tom až tolik zběhlá nejsem to spíš manžel ;)

LeaČerná
34 příspěvků 13.7.17 14:48

To jsem vůbec nevěděla, že jejich služby jsou neplacené. Logicky mi vyplynulo že každý kdo pro tebe něco udělá, a není to tvůj známý nebo dobrý přítel si za to peníze řekne. A vy jste si i to stavební spoření nechávali sjednat od partners. Já se právě bojím abych nějak nenaletěla právě v té bance třeba a co jsem takhle různě četla, tak někde se píše, že jedině poradce a někde, že zase ne. Vždycky je asi nejlepší to zkusit na vlastní kůži, ale v takovýhle věcech mám strach no, abychom někde nepodepsali něco a pak budeme v háji. U těch podílových fondů jsem docela ztracená abych řekla pravdu ale už jsem o tom slyšela, akorát ne pro děti. Jak dlouho už do nich investujete jestli se můžu zeptat?

VlastičkaL.
53 příspěvků 14.7.17 13:40

Jak se říká kdo se bojí, nesmí do lesa :D Asi takhle bych to brala. Stavební spoření jsme si taky nechávali dělat u partners. Ono jde o to, že vy máte mnohem méně starostí a nemusí toho tolik obíhat a stresovat se nějakými schůzky. Já jsem třeba často nestíhala schůzky, vyzvednout syna ze školky, na kroužek a pak rychle domů, no však to znáte, ale tihle lidé k vám přijdou klidně domů a není problém to řešit z vašeho pohodlí domova. Určitě si smlouvu vždy důkladně pročtěte, pak se vyhnete různým problémům. Vždy je lepší přečíst něco pořádně klidně vícekrát než tam dáte podpis. A s těmi podílovými fondy? Už to budou 4 roky, začínali jsme když synovy byl cca rok ;)

Klarka18
23 příspěvků 14.7.17 14:22

Já jsem si tehdy všechno zařizovala sama a když tomu dáte ten čas, tak taky jde. Jak píše Vlastička je to o tom si všechno pečlivě číst a prostudovat, pak se vám žádné nedopatření nemůže stát.

BjankaDr
72 příspěvků 17.7.17 14:16

No já jsem třeba měla známou, která byla klietkou takové mladší slečny od partners a nebyla sní až tak spokojená. Prej jí vše trvalo delší dobu než si ona sama představovala, ale zase vím jaká ta má známá je, a vždycky chce mít všechno honem, honem. Ale abych se dostala k jádru věci, přímo na firmě jí nabídli někoho jiného, že může vyzkoušet a co já vím, tak do dneška je s takovým postarším pánem právě od partners v kontaktu a i mi ho tenkrát na základě hypotéky nabízela. Takže si myslím, že je to o natrefení na toho správného člověka, který vám bude sedět i po stránce osobní.

Olivováolivka
38 příspěvků 19.7.17 14:56

Ono to možná teď bude zavánět trochu diskriminací, což bych nechtěla, ale já osobně jsem šla konkretně po někom starším. Osobně si myslím, že ten člověk má pak větší zkušenosti i když ne vždycky to platí. Mám prostě tendenci vyjednávat se staršími lidmi at už se jedná o jakýkoliv obor. Co se týče financí tam je to pro mě dost citlivé a když už je chcete víceméně „svěřit“ někomu do rukou stojí to za promyšlení a důležité je, že tu práci za tím člověkem vidíte a jste sní spokojení. Partners je podle mě hodně veřejností probíraná společnost, která si jen tak nemůže dovolit nějaké fopá, proto jsem se nebála je oslovit.

RybičkaLena
59 příspěvků 20.7.17 09:35

Podle mě je jedno kolik člověku je, to by pak ti mladí lidí, kteří rozjíždějí nějakou kariéru byli uplně nahraní :) Ale chápu, že každý na to má jiný názor.

Michaelamyška
62 příspěvků 25.7.17 10:09

V tomhle směru co se týče věku se musím přiznat, ani v jednom se s vámi neshodnu. Byla jsem několikrát na schůzce s různými odborníky rozdílného věku a abych řekla pravdu, šlo mi hlavně o to vidět za nimi tu odvedenou práci. Pro mě je asi nejvíc dát na doporučení někoho známého. Vím, že už tam nějaké ozkoušení je a může mi to ten známý přetlumočit. Sama jsem teda skončila pod firmou partners. Kamarád, který si nechával sjednávat životní pojistku, my dohodil svého člověka, kvůli hypotéce a tím, že jsem to měla na doporučení jsem neváhala. Po docela dlouhém zakotvení u někoho komu bych takhle detailně svěřila své finance, jsem ráda za to jak to dopadlo.

Zámečnice
73 příspěvků 1.8.17 16:22

Souhlasím s vámi. Jde jen o to jak vám dotyčný sedne. Ve spoustě směrech. Já osobně jsem si myslela, že si své peníze dokážu s klidem investovat, tak jak uznám za vhodný. O partners jsem slyšela, ale neměla jsem potřebu. Až když jsme se rozhodli pro hypotéku. Byla to pro mě jediná volba, a díky nim, splácíme barák, který jednou bude náš.

Foraxxie
65 příspěvků 7.8.17 16:16

Co se tady tak dočítám, tak se k vám ráda připojím. Jelikož jsme měli velké problémy s bankou, která nechtěla vyvázat z drahého překlenovacího úvěru, nebudu konkretně zmiňovat s jakou, tak jsem dala na doporučení známé a kontaktovala jejího rádce od partners. Už je tím, že nám dokázal získat levnější hypotéku se mi potvrdilo, že v dnešní době jsou i lidé, kteří dokážou pomoc. Ted už vím, že je vždycky lepší nechat práci na někom kdo jí rozumí.

ladylucypink
58 příspěvků 16.8.17 15:53

Myslím si, že právě díky tomu, že tyhle firmy které se zabírají hypotékami, pojištěním a podobně je na tom spousta lidí jako vy. Sama jsem moc nevěřila, když jsem od známé slyšela, že právě jejich poradce od partners, jim dokázal vyjednat dost slušnou pojistku kterou jim pojištovna odepírala při úrazu jejího manžela. Pohrabal se ve smlouvách a říkala, že by na věci které tam objevil sama nepřišla ani náhodou. Je hlavně na prd, že dost často lidi ani nerozumí co podepíšou.

Jelimanice
72 příspěvků 21.8.17 10:35

Pod haldou informaci je stejně nejlepší si udělat vlastní názor. Tzn vlastní zkušenost z toho člověk nejlíp usoudí at se jedná o cokoli.

Andulínos
72 příspěvků 22.8.17 16:19

Tak určitě Jilemanice, ale pokavad si člověk není jistý tak naprosto chápu že si chce info ověřit a zjistit co nejvíc nározů. Vzhledem k tomu že na peníze jsou citlivy snad všichni tak ja osobne jsem taky chtěla slyset zkušenost jinych lidi. A abych řekla pravdu tak zakladě tehle informaci jsem začala spolupracovat s partners. Bylo to přes kamarádku tím to pro mě bylo důveryhodné a myslim si ze jen tak bych toho asi nesla.

Jelimanice
72 příspěvků 28.8.17 09:33

Tak ono jestli je to vaše známá a kamarádka, tak je to plus. Ale pro mě to nic nemění. Sám si to vyzkouší a bude vědět nejlíp. Někdy člověk narazí na někoho kvalitního a někdy ne. Je to taky náhoda.

Mirka211
85 příspěvků 31.8.17 12:54

Holky souhlasím s vámi oběma. Každá máte podle mě v něčem pravdu a dovolím se přidat k vám. Partner u společnosti Partners podniká už docela dost let. Nebudu říkat konkrétní věci, jak to u nich probíhá a co je za potřebí. Myslím si, že právě tohle si má každý vyzkoušet sám jestli na to má nebo ne. Sama si pamatuji na časy kdy byl opravdu převážnou většinu času v práci, měl toho hodně a byl z toho vystresovaný ale ono to patří ke každému zaměstnání. To je asi to co bych k tomu řekla a pár slov pro Leu: manžela od začátku podporujte a když bude důsledný a mít zájem tak se chytí dobře.

Marrek333
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.17 14:22

Máte někdo zkušenosti s půjčkou online do výplaty? často se mi stává, že mi nevychází peníze…

KuKačička
78 příspěvků 15.9.17 10:23

S touhle půjčkou nemám zkušenost, a myslím si, že tímhle se člověk dokáže nejvíc dostat do maleru. Celkově půjčky patří mezi krach lidí. Jestli si lidé nedokážou ušetřit nějaké peníze stranou, tak by měli něco změnit na svém živoření.

RůženkaRose
53 příspěvků 28.9.17 11:00

@KuKačička A kdo v dnešní době není zadlužený? Myslím si, že je to jen opravdová menšina. Bohužel to ani moc jinak nejde. Lidé chtějí svoje bydlení a právě to jak píšete, že když si neumí dávat stranou peníze měli by něco změnit, tak to máte naprostou pravdu. Osobně vím, že není jednoduché se odpíchnout od nuly a začínat se vším znovu třeba, ještě když lidé moc dobře světu peněz nerozumí. Tím chci říct, že souhlasím tady s holkami v tom, že vyhledaly nějakou pomoc a nechali si ukázat ten směr. Sama partners dobře znám a vím, že tam s vámi začnou právě od té nuly a vše vám vysvětlí aby jste mohli dobře žít.

Kačkačule
123 příspěvků 6.10.17 14:19

Holky nevíte kdy se vyplatí jít do podílových fondů? Přijde mi to jako docela dobrá investice tak jestli s tím nemáte nikdo zkušenost:)

Paastelka
69 příspěvků 12.10.17 10:37

@Kačkačule My s manželem jsme investovali do podílových fondů asi před 3 lety kdy nám skončilo spoření a měli jsme tam docela velkou částku a nechtěli jsme v něm pokračovat dál. Jestli máte někoho kdo vám vysvětlí a ukáže kam se to nejvíc vyplatí tak bych řekla do toho. Kdyby jste chtěla můžu vám dát i kontakt na našeho pána z partners, kterého máme už léta ověřeného. Spousta lidí se toho bojí protože ten vzrůst peněz nejde vidět hned, ale z dlouhodobého hlediska to má větší smysl, alespon to si myslím já :)

Mamkoi
47 příspěvků 13.10.17 14:48

U těch podílových to chce mít hlavně nějakou větší částku kterou investovat aby se vám to vyplatilo :)

Heldovka
67 příspěvků 26.10.17 11:45

Myslím si, že když se zeptáte přímo u partners tak vám doporučí někoho konkretního kdo se zabývá investicí do podílových fondů. Co vím já tak tam mají třeba hypoteční poradce a tak dále, a tam už vám asi řeknou jestli je to dobrý plán nebo ne :)

Vodak
41 příspěvků 11.1.19 07:22

Jestli se mohu přidat, tak jsem chtěl jen zmínit. Já osobně jsem spíše konzervativní typ člověka, takže jsem si nechal poradit od partners která investice je pro mě dobrá a nenese příliš velká rizika. Sám jsem si zvolil investování do různých fondů. Trval jsem na garantovaném výnosu, takže mám fond zajištěný. Všechno má svoje plusy a mínusy ale každý si musí přijít na to, co mu vyhovuje.

Kačkačule
123 příspěvků 20.3.19 11:16

Po delší době zdravím a děkuju vám za vaše zprávy. Abych to uvedla na pravou míru proč píšu, tak jsem chtěla říct, že zatím krátce ale už investujeme. Víceméně to zařídil všechno manžel s poradcem z partners, ale jsme moc spokojeni. Hlavně i s jeho přístupem, měla jsem trochu nedůvěru jestli je tohle investování dobré ale hodně nám toho vysvětlil. Takže pokud někdo ještě přemýšlí nad touto otázkou, tak za sebe s manželem můžeme doporučit.

Vodak
41 příspěvků 26.3.19 14:07

Tak to je dobrá zpráva. A přesně jak sama píšete, měla jste nedůvěru ale vyzkoušela jste to a to je podle mě ten krok dopředu. Každý kdo něco sám nevyzkouší, nebo si člověka nevyslechne nemůže soudit. To, že jste s poradcem z partners spokojení je podle mě to nejdůležitější, sám vím o čem mluvím.

Aneta554
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.20 00:51
Spoření

Šetření rozhodně schvaluji a doporučuji. Mít finanční polštář dodává skvělý pocit jistoty. My ho neměli a když jsme se dostali do nesnází, museli jsme sáhnout po půjčce . Dopadlo to dobře, ale dokud to jde, určitě bych se půjčce vyhla.

Vali39201
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.20 19:15
@Aneta554 píše: Šetření rozhodně schvaluji a doporučuji. Mít finanční polštář dodává skvělý pocit jistoty. My ho neměli a když jsme se dostali do nesnází, museli jsme sáhnout po půjčce . Dopadlo to dobře, ale dokud to jde, určitě bych se půjčce vyhla.

Tak toto bohužel moc dobře znám. Před nějakou dobou jsem byla v dost podobné situaci. Musím ale říct, že jsem velmi ráda, že dnes už jsem na tom finančně podstatně lépe. Jak píšete, šetřit je opravdu důležité a mně se to teď konečně daří. Docela přemýšlím i nad tím, že bych část svých našetřených peněz zkusila zhodnotit nějakou investicí . To by nemuselo být špatné.

Váš příspěvek