Zkušenosti s 3E - Europe Easy Energy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TamaraKrylova
131 příspěvků 30.8.19 10:46
Zkušenosti s 3E - Europe Easy Energy

Dobrý den, zanedlouho nám budou končit smlouvy u plynu a elektřiny a rádi bychom udělali změnu dodavatele. Máme rodinný dům, kdy máme roční spotřebu plynu kolem 25MWh a elektřina se nám točí kolem 5MWh. Co jsme se dívali po internetu, tak nás asi zatím nejvíc zaujala firma 3E - Europe Easy Energy. Koukali jsme, že mají celkem jednoduchý podmínky i smlouva je celkem dobře postavená. Máte je někdo? Jaký s nimi máte zkušenosti? Díky

Reakce:
janavana12
68 příspěvků 3.9.19 16:56

Taky mě tohle zajímá, se tu pověsím.

naslouchalkaa
157 příspěvků 6.9.19 11:13

My už máme Europe easy energy pár let, je teda pravda, že ceny moc nesledujeme, ale zálohy máme vždycky tak že s nimi +/- pár drobných vyjdeme dobře. Pádný důvod ke změně nám zatím nedali, tak zůstáváme u nich.

kometaH
110 příspěvků 12.9.19 16:05

My s 3E máme celkem zajímavou zkušenost, která se nám vyplatila, máme u nich elektřinu přes aukci dTestu. Říkali jsme si, že jedině nějaká taková akce má šanci výrazněji pohnout s cenou dolů a ono jo.

janavana12
68 příspěvků 16.9.19 16:26

Snad nebudu s těma otázkama moc otravná, ale můžu se vás zeptat, jak dlouho vám zabral celý proces změny dodavatele? Je to otázka pár ní nebo to zabere měsíce? Já jsem furt u jednoho a toho samého dodavatelem takže nemám vůbec tušení na co je se třeba připravit.  :) díky

naslouchalkaa
157 příspěvků 20.9.19 10:42
@janavana12 píše:
Snad nebudu s těma otázkama moc otravná, ale můžu se vás zeptat, jak dlouho vám zabral celý proces změny dodavatele? Je to otázka pár ní nebo to zabere měsíce? Já jsem furt u jednoho a toho samého dodavatelem takže nemám vůbec tušení na co je se třeba připravit.  :)  díky

Nejsou to žádný záludnosti, tak v poho ;) ono asi nejde říct přesně kolik to zabere, podle mě je standardní doba asi tři měsíce, u nás to tak nějak bylo. Jako nebýt toho, že nám všechno oni sami vyřídili, tak si myslím, že bychom se v tom plácali daleko dýl :D Ale od nich jsme to měli zaručený, takže v pohodě.

stehana
73 příspěvků 27.9.19 14:46

@janavana12 Ahoj, já bych to možná ještě do upřesnila, že ta doba taky záleží na tom, co máte za původní smlouvu, ta to právě hodně ovlivní. Ale jinak souhlasím, že vyřízení od dodavatele je už dneska samozřejmostí. Za nás to 3Ečka taky vzali a zadarmo vyřídili. :)

Alžběta TICHÁ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.19 14:19

My u nich máme elektřinu přes polední aukci dTestu. A slevu jsme měli velice příjemnou. :)

Dan4
48 příspěvků 6.11.19 13:38

Joo na ty aukce s 3E jsem slyšel celkem dobré ohlasy. Letos jsme teda zatím nenarazili na jakékoliv informace, které by naznačovaly, že by zase nějaká byla v plánu a to mi přijde jako škoda. Ale i tak co jsem se díval na samotnou firmu a jejich ceník, tak na příští rok to vypadá celkem rozumně.

Mardolka
104 příspěvků 21.11.19 12:03

@Dan4 Taky jsme nedostali žádné informace, takže jsme přešli na běžnou smlouvu od Europe Easy Energy a cenově to vychází taky celkem dobře. Ono jako dneska najít slušnýho dodavatele dá celkem zabrat a tady za celou dobu nebyl problém i když to měl pod palcem dtest, tak jsme jednali i se samotnou firmou 3E a ok.

marcelkaaaaa
54 příspěvků 5.12.19 14:28

My je máme pár let a od začátku „spolupráce“ se chovají jako seriózní dodavatel, takže v podstatě o firmě ani víc nevíme.

Koukaaalka
156 příspěvků 27.12.19 12:12

Já už ani nemám ponětí jak dlouho je máme, to si fakt  člověk podle nemůže zapamatovat, ale šli jsme k nim kvůli dobrým cenám. Byla jedna doba, kdy se u nich ceny hodně měnily, ale už se to ustálilo a přeplatky chodí celkem fajn.

Mirka211
85 příspěvků 29.1.20 14:48

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat jestli je možné dodavatele sjednat třeba jen na nějakou zkušební dobu, kdy se třeba rozhodnu po pár měsících že chci jít jinam že se mi z jejich strany něco nelíbí. Nemáte tucha někdo?

marcelkaaaaa
54 příspěvků 31.1.20 11:02

@Mirka211 :D to je dobrý, kdyby něco takovýho bylo, ale myslím že nic takového neexistuje, ale nejsem expert :D Ale u Europe easy energy je smlouva na dobu neurčitou, takže si myslím, že v podstatě pro vás bude mít ten samý efekt :) se u nich na to poptejte :)

naslouchalkaa
157 příspěvků 7.2.20 13:29

@marcelkaaaaa má pravdu, nic takového rozhodně neexistuje. Smlouvy máte buď na dobu neurčitou a nebo určitou. Výhoda toho je že Europe Easy Energy má jen ty na dobu neurčitou, takže se nemusíte vázat na x let.

Mirka211
85 příspěvků 13.3.20 12:02

@marcelkaaaaa @naslouchalkaa
Holky díky moc, beru jak to říkáte, aspoň jsem zas o něco chytřejší. Mluvila jsem od nich s nějakou operátorkou, byla zlatá a pomohla mi to vyřídit a všechno si to tam k sobě naťukala. Teď už jen musím vydržet :)

Muina
54 příspěvků 17.4.20 15:49

@Mirka211 Ahoj Mirko, nevím jestli ti to ještě k něčemu bude, když se ti to vyřizuje, nicméně bych ti chtěla říct, že abys dodavatele poznala nějak líp, tak je dobré, ho vyzkoušet alespoň na šest měsíců, kdy poznáš jeho systém fungování atp. Já jsem to dřív taky nechápala, ale manžel to má takhle zajetý a už nám takhle dodavatel změnil několikrát. Hodně si hlídá cenu kvůli naší spotřebě. Jinak co se týče europe easy energy, tak ty jsou poměrně dobrým dodavatelem, myslím si, že nejvíc jsme u nich ocenili volnost a dobrou cenu.

Mirka211
85 příspěvků 21.4.20 16:44

@Muina díky za referenci. Já už to mám teďka všechno v procesu, takže teď si fakt musím jen počkat, až se mi vyřídí potřebný náležitosti a převedou si mě 3E k sobě. Jako podle toho, co mi tu holky psali, tak to bude dobrý, nebo si aspoň vyzkouším nějakou změnu a bude to pro mě nová zkušenost, kterou je dobrý taky mít :)

reandrea
48 příspěvků 28.5.20 12:52

Dobrý den, ráda bych se tu zeptala, už nějakou dobu koukáme po novém dodavateli a nabízí se nám Europe easy energy s tarifem eNákup a se slevou skoro necelé 2000,– korun u elektřiny, což je super. Firma je mi sympatická i tím, že má podepsaný ten etický kodex. Co mě ale zajímá, potřebujeme vyřešit to, že energie potřebujeme přepsat z manžela na syna a to máme řešit samostatně a nebo zároveň i s touto změnou? Děkuji za případné rady co a jak udělat.

Karel314
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.20 11:00
Pozor na EUROPE EASY ENERGY

U EUROPE EASY ENERGY jsem byl asi 6 let a spokojen. Poté, co tuto firmu převzala Bohemia Energy se všechno změnilo. Sérií „nenápadného“ zdražení se proměnili na nejdražšího dodavatele, který navíc vydírá neúměrné zálohy a ze zákazníků si tak dělá zdroj bezplatných úvěrů. Navíc tuto firmu podezřívám z klamání veřejnosti tím, že si sami píšou pozitivní recenze na webu. Doporučuji každému, aby nevěřil reklamním pozitivním recenzím na webu a PŘEKONTROLOVAL si výši svých plateb na stránkách ERU = Energetický regulační úřad. Současně doporučuji se vyhnout všem dceřinným společnostem Bohemia Energy (Euro Easy, Ampermarket atd.), protože obdobné nekalé praktiky lze očekávat i u nich v rámci jednotné politiky Bohemia Energy.

Albeon
77 příspěvků 17.7.20 11:36

Tak to pak asi každý máme jiného dodavatele, protože mě aktuálně 3E vychází mezi nejlevnějšími firmami. Takže ono se občas vyplatí nebýt laxní a zavolat si jestli třeba nemají na skladě lepší tarif, který než aby přišli o zákazníka umí podle mé zkušenosti nabídnout. Ale hold 100 lidí 100 zkušeností…

Pělkomějka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.20 22:30

Žádnou zkušenost s touto firmou tedy nemám. Obecně se raději snažím vyhnout všem těmto dodavatelským firmám a raději si řeším energie sama. Pořídila jsem si dokonce i tepelné čerpadlo a energie mě výjdou zase o něco méně :-)

TerezaMeil8
91 příspěvků 28.8.20 16:16

Taky máme tepelný čerpadlo, byla to jedna z věcí, co jsme chtěli do novýho baráku :) takže jsme si ho dopřáli :) a v kombinaci s tarifem co nám dali u 3E máme energie za celkem slušnou cenu i se něco ušetří.

Mamkoi
47 příspěvků 9.10.20 10:42

Taky jsme ho zvažovali, ale nakonec máme klasicky elektřinu/plyn, jako zpětně když se na to kouknem, tak nás to asi vyšlo na větší peníze tahle kombinace, ale teď nám to zas kompenzuje levnější dodavatel :)

catwoman12
104 příspěvků 20.11.20 15:52

Dobrý den, ráda bych si nechala poradit z vašich zkušeností. Dodavatele si teďka prvně řešíme sami a jde mi o nastavení měsíčních plateb, nerada bych pak ještě na konci něco doplácela. Jak nejlíp odhadnout kolik platit? Řeším to sice s firmou Europe easy energy, která se nám snaží všelijak vyhovět, jenže my jdem do bytu dvá a před námi tu byl jeden člověk, takže předpokládám, že ve spotřebě se budeme trochu lišit. Jak to vidíte?

Mamkoi
47 příspěvků 26.11.20 18:56

@catwoman12 Tak v podstatě máte asi dvě možnosti, buďto to nechat a měsíčně si ještě něco odkládat stranou na případný nedoplatek a nebo se domluvit přímo s firmou, říct jim jak je to a oni třeba budou cca vědět o kolik vám zálohy zvednout. Jinak nevím no, nám to vždycky nastavili a vyšlo to +/- dobře, tak bych se jich zeptala kolik přihodit navíc. :)

Hulionek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.20 15:06

S němi zkušnosti teda nemám, ale co říkala známá, tak tuším, že to zase až taková sláva nebyla, ale nevím, nezkoušela jsem osobně, takže bych toto tvrzení nebrala úplně vážně. Já mám zkušenosti s tímto dodavatelem plynu , který nám vyšel jako nejlepší z naší malinké rešerše trhu :-)

catwoman12
104 příspěvků 18.12.20 11:57

Díky, ale dodavatele se nechystáme měnit. Podařilo se nám domluvit s operátorkou a zálohy jsme si nechali navýšit o dvě stovky, není to moc, ale jistota je jistota, protože spotřebu budeme mít 100% vyšší. :)

Andrea47
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.21 15:53

U minulyho dodavatele jsme predesli prodlouzeni smlouvy tim, ze jsme zmenili dodavatele a presli k EEE. S tema uz ted mame zkusenosti neco pres 3 roky, dostali jsme se k nim pres doporuceni znameho co dela elektrikare. Dost nam to vylepsilo ucty.

milka7
80 příspěvků 5.3.21 13:22

No u nás je měli první rodiče a my se k nim dostali přes ně, vždycky když takhle něco potřebuju poradit, tak jdu nejdřív za nima. Protože většinou v takových to změnách mají víc zkušeností než já. :)

olaolae
29 příspěvků 22.4.21 13:41

Zařizoval jste si u nich někdo smlouvy v posledních měsících, jak dlouho to trvá a co k tomu je všechno třeba? koukáme se po jinym dodavateli než teď máme a jejich nabídka nám je sympatická, tak si to chci zjistit :) díky

naslouchalkaa
157 příspěvků 28.4.21 11:19

@olaolae kdyby sis to tady přečetla celý od shora, tak by ses tam dočetla některé odpovědi na co se tu ptáš :) Smlouvy jsme za poslední měsíce neřešili, ale trvalo nám to nějaký tři měsíce a v podstatě ti bude stačit, když si o změnu řeknete firmě a oni vám s tím pomůžou jako nám. ;)

Zoryna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.21 15:29
@olaolae píše:
Zařizoval jste si u nich někdo smlouvy v posledních měsících, jak dlouho to trvá a co k tomu je všechno třeba? koukáme se po jinym dodavateli než teď máme a jejich nabídka nám je sympatická, tak si to chci zjistit :) díky

My jsme dodavatele měnili až po tom co jsme si doma nechali udělat kontrolu na tepelné ztráty. Dodavatele bychom měnili tak jako tak, ale tohle nás zajímalo, doporučuju, je celkem zajímavý vidět místa, kde jsou největší ztráty. S 3E jsme zatím spokojeni.

Josefinaw
135 příspěvků 16.7.21 15:45

To je celkem zajímavý tip, kde se to dá zařídit taková kontrola? Možná bych doma něco takového nadnesla. My jsme vždycky řešili jen spotřebiče a úsporu spíš přes dodavatele než takhle, proto mě to zajímá. Dodavatele teď úplně měnit nechceme s EEEnergy jsme spoko, ale vědět kde jsou nějaký úniky si myslím, že není od věci.

Zoryna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.21 16:24

@Josefinaw My to ke změně taky směřovali, ale když jsme viděli ty termo výsledky, tak jednak jsme doma přesouvali nějaký věci a pak změna nás hnala abychom snížily náklady a to s cenami tady vychází dobře. Jinak se normálně koukněte ve vašem městě, tam na to určitě nějakou firmu najdete, co se na to specializuje a udělá vám snímky. ;)

NIna090
22 příspěvků 14.8.21 09:38

Já k nim letos na doporučení našich přešla, doma jsem se zmínila o energií, tak táta ať to dám k nim, tak jsem na něj dala. Zatím je mám krátce, ale změnu mi zvládli udělat, že o tom skoro nevím :D

Andrea47
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.21 10:52

My to měli dost podobně akorát přes známýho co je elektrikář, má s nimi svoje dobrý zkušenosti, tak nám o nich řekl.

Hufnagl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.21 12:27
A je konec

A teď jsme všichni v prd.. i

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu