Zkušenosti s lékem Champix

Fotoalbum tématu (303) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Suruku
5 příspěvků 9.1.22 12:57

Je to ta, jak píšeš, nejlepší ani čouda. Já jsem si od toho 9 ledna 2013 ani jednou nepotáhl. Nevím, jestli bych zase začal, ale radši to neskouším…:-)

Husky 59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.1.22 14:04

Není dobrý zapomínat, že nejsme nekuřáci.
Jsme stále kuřáci, jenom abstinující:jazyk:
Mimochodem, za champix náhrada neexistuje. To je záměr.
Takže na zlyhání bacha a nechrápat na vavřínech. Naše „úspěchy“ neznamenají nic. Znám chlapa co do toho spadnul po 11 letech abstinence. Jako prd :mrgreen:

Suruku
5 příspěvků 10.1.22 23:32

Náhrada existuje, jen se o ní nemluvví, aby to nepoložilo tabákový průmysl, ale i tak je všechno o vůli. Nás, co jsme přestali kouřit za pomocí Champixu, taky nebylo zase tak moc…

Husky+59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.22 06:02

Nede v prvni řadě o tabákové korporaty, ale o erarni kasy…už ksem to nekde zmiňoval, tuším
Na :náhradu"ve vlastním zajmu nespoléhat :mrgreen: neni jasna účinná latka a jeji mechanizmus účinku. Etc.
Jo a vůle mně byla bez chacka uplně nahovno.

Suruku
5 příspěvků 11.1.22 08:29

O Champixu se zpočátku taky nevědělo, jaké bude mít vedlejší účinky a i při tom champixu jsi musel nějakou vůli, jinak bys začal za krátký čas hulit znovu a nebo bys léčbu vůbec nedokončil. A k tomu, jestli jsem, nebo nejsem nekuřák se můžu vyjádřit tak, že já jsem nekuřák, protože nekouřím, kdybych byl kuřák, tak bych kouřil.

Husky+59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.1.22 10:24

Jseš nekuřák?
Tak to si můžeš v klidu zapálit. Třeba si vychutnat doutnicek vítězství, jestli te nějaké potká :palec:
To že zrovna teď nekouřís, neznamena, ze zitra nezacnes, ale je to naštěstí jen tvuj problém :mrgreen:

Chytrý člověk, se poučí z vlastních chyb, chytřejší se poučí z chyb cizích lidí, blbec se nepouči nikdy.
Jan Werich

Werunka13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.22 16:06

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli někdo nemá prosím třeba jen zbytek léků champix prosím kontaktujte mě na email werunka. com@seznam.cz děkuji mooc

Radulka52
7493 příspěvků 20.1.22 20:30
Hojky

Tak jsem se tu zasejc objevila a přečetla né moc bohatou diskuzi. Takže jsem to měla za chvilku zlousklé.

Dialog o tom, zda jsme nekuráci nebo kuráci jsem sjela rychlým okem.
Suruku!!! Jsme exkuráci. Bohužel. Nebo nekouřici kuráci. Bohuzěl.
Téz si netroufnu ani malilinkého čouda…Ne!

Bojím, že by to mělo stejný účinek jako pred lety!!!
Náhražka cigarety je žrádlo!!! 8o Nebo chlast 8o
To je asi nejčastejší volba mezi berlemi!!!

Jinak zdravím Moma :dance: a verného mušketyra Huskyho a vsechny další!!!
:kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :* :* :* :*
A jak válčíte v této době moji milí!!!???
Vaše královka neabsolvovala operaci neboť ji to odlozili na nevím kdy 8o
A poslušně hlasím, že mám covida.
Nevím jestli omikrona nebo deltu nebo staryho 8o ale čapla sem ho!
Projevilo se to v sobotu večer lochtáním v krku. Takže prdla preventan a termoláhev a rano chrapot. Sem si myslela, že sem nastydla běháním na balkon a velkým predjarním úklidem.
Tak jsem ješte v nedeli uskutecnila tůru skrz Slaný. Jelikoz jsem se v pondělí necítila akurát, volala jsem doktorce jestli by mne neposlala na PCR, jsem neočkovaná. :mrgreen: ale disciplinovaná :mrgreen: :lol:
Jop. Vyšlo to. Takzě v uterý rýma a únava ale bez teplot. Včera taky unava a nastup kašle. Ale uz prerovnávám šuplíky. Dneska kašel a zájem o dění :mrgreen:
Je zaujímavé, že očkovaní a neočkovaný manžel jsou negativní okolo mne :mrgreen: :mrgreen:
Uvidíme… jaky bude další průbeh ale nerouhám se, nedelám si srandu z covida a na druhou stranu jsem se nerozplakala, když jsem to čapla naopak. Snad si budu moci dojit na pedikuru, do bazénu a ke kadeřníkovi!!!
Jak jsi to říkal Husky!!! Bylo to proti lidskosti, zakazat mi zkrášlování :pocitac: :pocitac: :pocitac:
:kytka: :kytka: :kytka:

Radulka52
7493 příspěvků 20.1.22 20:37
Werunko

Nevím nevím, kdysi to tu lidi měli mezi sebou…a stále není k sehnání?

Já, že jsem koukala do příspěvků VZP a stále přispívaji na lečbu s champixem??? 8o 8o 8o V letáku!!!
Tak jsem se zarazila ale nestačila se opytat, jestli je na trhu!

Prubězně se poptavej, mozná, že sem někdo nakoukne a bude mít vzorek.
:kytka: :kytka:

Je to peklo dát to bez berliček ale stojí to za to!!! Sama jsem ráda, že zatím ( jak to říká Husky) stále nekouřím!!!
Přala bych ti takovou partu, jakou jsem tady pred pěti lety měla!!!
Jo rok 2017!!! Byl velmi pozitivní rok!!! Na fajn lidi, který mne zde podrželi, i když jsem nebrala champix… líbám je :P :* :* :*

Husky+59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.22 21:35
Radko

Drž se!!! :palec:

Marc94
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.22 18:49

Takze niekde som nasiel, ze Pfizer ocakava ze zacne s dodavkami Champixu v druhej polovici 2023.

To si snad robia pr..l :cert:

Radulka52
7493 příspěvků 24.1.22 20:54
Marc a Husky

A jeje, zrovinka čumim na zpravy a vychází Marci, že budou očkovat do pulky r. 2023, takže pak asi budou mít kapacitu na „lék“ proti kouření. Já už nevím, tady to je Kocourkov nejvyššího kalibru!
Husky, díky ale jsem v poho. Normálně jsem covida vyležela, i když se mi zrovinka být v posteli nechtelo. Dokonce jsem si dala ještě přídavek klidového dalšího týdne. Vyjdu ven na nákup a zítra pro antigen testy abych měla jistotu, že nejsem pro okolí nebezpecná.
Co k tomu dodat. Budu moci do bazénu :lol: a na to se těším. Ale je velmi smutno jak se z toho všeho dělá komedie. U manži v práci museli tři z 10 ( plně očkovaní i s tečkou) jít domů. I když se cítili tam být! Hm…
Dokonce se hádáme s dcerou. Ta jde na třetí tečku a tvrdí, že by bylo velmi nespravedlivé ( řekla to hrubě :lol: s…ňárna, kdyby došlo k rozvolnění a všechno všichni mohli 8o 8o tečkovaní a netečkovaní. Co k tomu taky dodat.
Jsme doma dva tabory.
I když manža je vysoce rizikový podle nich!!! Vysoky tlak, obézní, trombotik, po plicní embolii i zapalu plic!!! Prěs 60 let :jazyk: :jazyk: A prostě ten covid nedostal. Byl se mnou blíž jak metr :lol: :lol: :lol: dokonce měl měně protilátek než já! Vloni jenom covida prostě pár dni prospal a to spí i bez covida! Prostě to houby jistí a je to :jazyk: ;) :jazyk:
No, dcera tečkovaná taky byla negativní akurát měla nejaky afty v puse ale cpe se vitamíny až moc.
A já bezpecně vím, že kdybych si měla nechat píchat, tak umřu. Mozná i tím podvědomým strachem… Mozná i o tom to je…
tak uvidime, jak se to bude vyvíjet dál.
Nedělám si iluze a přala bych lidem, kteří si přejí zkoncovat s kouřením aby se jejich situace vyrEsIla co nejdřiv. Protože závislost je hrozná a málokdo s tím umí jen tak praštit.
Posílám vsěm pozitivní energii :lol: :lol: protože já lidičky já!!! Vyrazím hned ke kadernici!!! Pak pedikůru!!! A zaplavu si s masáží!!! Jéje to bude super.
Hospodu nenavstívím. To mně odnaučili i ty pos…ny cigára a víno pro Pražaky :jazyk: :jazyk: :kytka: :kytka: :kytka:

ron 11
899 příspěvků 31.1.22 20:30
co je doma z toho se budou platit dane

Cest soudruzi sestry a bratri drazi v kristu ci jak si prejete raciti biti osvojeni…sem si tak na vas vzpomel…a nez sem opetovne nasel tuhle debatu musel sem se proklikat celim zumpolionem a to sem cucel tady se prodava uplne vsechno metadon, atb, a dalsi leky na vse je tu soukroma inzerce…nemam cas procitat stranky z pet tak jen v poslednich prispevcich ctu ze neni champix v lekarnach nu to jiste vsichni vite z ceho se dela ze? pro ty co to nevi dela se ze zlatyho deste a ten kvete kdy? aha nu nejdriv to musi otrhat pak ususit pak ubalit a az potom se to kouri…ze? :nevim: nu i bulbej ftip je ftipem :nevim: zdravim vsecky hlasim ze nekourim…na otazky vam predem odpovidam ze de to ale dre to cily mam se dobre ale spatne to snasim jinak teda cumim ze tu drzite v hojnym poctu tak jeste jednou cest vam fsem a tem vyvolenym se postesti a pes je do nohy poj ebe :palec: nic velkyho malej pudlik ale s velkym vyronem a kralovnu do obou nohou valim se doma s kovidakem a je to naprd vic jak pet piv neda pak se mu chce :poblion: takovej kamos je uplne naprd tak se mejte jak chcete jen ne lip nez ja a ja se zas nekdy stavim na kus reci tak zdar a at se vari

ron 11
899 příspěvků 31.1.22 20:32

:nevim: hele to za starejch casu nebylo tvl sem musel upravit vulgarysmy to az pude vodvykat nas milos tak to nevim nevim jak to snim skoulej :mrgreen:

Husky+59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.22 12:36
Radko

Tvůj starej je parně neandrtálec. Na ně ani covid nejde. Teď se to votočilo, neandtálci přežijou a my vychcípem :mrgreen: :mrgreen:
Taky sem v karanténě tečka netečka :jazyk:

Husky+59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.22 12:48
Hejkale,

Nekecej, že ještě žiješ :mrgreen:
Já dycky řikal, že mráz kopřivu nespálí a kdo má viset, ten se neutopí :jazyk:
maš pořád stejnýho mejla? pořád mně nepřešel nápad na sumčí masakr na nechrankách. Sic vábnička zákaz, alenemaj to jak kontrolovat.
Vozvu se :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tara79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.2.22 12:26
Ahojky všichni!

Dnes je to přesně rok co jsem si díky Cháčku nedala ani práska :lol:

Radulka52
7493 příspěvků 2.2.22 21:13
Jéje

Tak nejprv gratuluji Taře 8o a nejak mi holka unikla. Ani nevím, žes tu byla 8o proklouzla jako štika :jazyk: :jazyk:
TakzE zasílám :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Cha cha Husky, tys v karanténě jo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nekecej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cha cha cha :lol: :lol: :lol: :lol:
No moje sestra :P :P :P :P ještě nesla do školy nebo spíše imrvere je tam vyhlášená karanténa :P :P :P a to jsou očkovaní, covid chytla a pak další a další :P :P :P :P tak zavíraj postupně celou školu :P :P a to už máme únor 8o 8o 8o
Ty děti, to budou ňůmenové ;)
Tak a máš to taky? Bo co? Já už půjdu plavat heč :lol: :lol: :lol:
A koukám, že se objevil Hejkáááál a muže sprosťačit :roll: :roll: to já si netroufnu.
Ty jo, poslali mi obsílku z Bulovky. Neprva sem měla jít na opetovnou operaci v prosinci, tož sem ríkala, že dobré… jenzě přisle druhý dopis… kujva… chtěj mne 2.5. 8o 8o a já chci lovit v lázních v červenci nejakého sumečka :P :P :P :P No co já budu dělat??? :think: :think: :think: :think: kdybych měla cígo, tak to mám rozmyšlený :think: :think: :think:

A že pojedu taky na sumce :jazyk: :jazyk: a uvidím konečně to políčko a toho prostituta, co kouří vzorky od rona :jazyk:
A s tím neandrtálcem máš asi pravdu :P :P :P :P :P a nebo spad ze stromu jak se natahoval pro nejakéto ovoce a bacil mne po hlavě :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: jináč tomu nerozumím :D :D :D :D

Rona zdravím a muˇze napsat, jakmile bude v rauši :jazyk: :jazyk:
Joj mávám :mavam: :mavam: :mavam: už lítám v metru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

MilanFox
313 příspěvků 4.2.22 14:08
Fšem tady AHOOOOJ

Jak se pořád máte, já stále sexkuřák. Jsem rád že se objevují staré tváře a dokonce i nové Nazdaaar.

Fšem gratuluji k sexkuřáctví a přeji ať jsme zdravý. Mějte se tu fšichni krásně a nekuřme.

Luke1132
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.2.22 16:30
Hašlerky :D

S těmi Hašlerkami - to jste věděli, že skutečně měly pomáhat hlasivkám? :D Původně se jmenovali dokonce i po Emě Destinové a po Enricu Carusovi… Velice zajímavý článek na toto téma.

MilanFox
313 příspěvků 25.2.22 14:23
ahoj fšem,

Žijete? nekouříte? je to tady úplně mrtvé… Já podávám hlášení, že jsem v pohodě a sexkuřák :D Držte se všichni a mějte se fajn.

Lennys1
300 příspěvků 26.2.22 20:47
Výročí

Ahojky všam, dneškem jsem též nekouřící mazák, a nejlepší na tom je, že nebýt apky, tak jsem na toto výroční datum úplně zapomněla 8o :mavam: :mavam:
A taky koukám, že stejně se tu všichni po nějaké době objevujeme a to je dobře :kytka: :kytka: :potlesk: :potlesk:

Lennys1
300 příspěvků 27.2.22 22:23
Dobry vecer

Teď jsem chtěla přidat foto z aplikace quitnow a už jsem zapomněla jak, takže mi musíte věřit.
731 dni,60600 Kč usetrenych a 14174 nevykoutenych cigaret.
Takže i repelent to muže dokázat ????????????

MilanFox
313 příspěvků 28.2.22 15:01
Lennys1

@Lennys1 gratuluji a smekám :kytka: :kytka: :potlesk: :potlesk:

trimama09
105 příspěvků 8.3.22 20:50
Trimama

Zdravím přátelé, 16.8.2020 jsem típla a stále nekouřím. :D

MilanFox
313 příspěvků 16.3.22 10:23
trimamo

@trimama09 si dobrá :potlesk: :potlesk: :potlesk: grtuluji

Radulka52
7493 příspěvků 21.3.22 21:18
Všem

Milým spolubojovníkům :kytka: :kytka: :andel: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

Moc gratuluji, kteří to dosud vydrželi. Mohla bych projít anály ale nemám moc času. Takže jak jsem sem nakoukla!!! Milane Foxi, Lenýsku, Trimamo, určitě Romanovi předsedovi, drahému Huskymu!!!, Ronovi, Dartaňanovi, Svendovi, Venus. Simče, Momovi, Milankovi a Milanovi B, komu ještě Blažuli, Adélce božičku, ja snad vytahnu analy:))))))

Všem Gratuluji, protože vím!!! Že nekouří!!!

A které jsem nejmenovala, prosím, ať mi prominou a když tak se tu objeví.
Je těžká doba… není k tomu co dodat 8o
Já jen si dovolím… dneska…

21.března 2017 jsem v 17.00 h típla poslední cigáro v Karlíně!

Dnes mám 5 let nekuřactví

sexkuraˇctví :P :P :P :P :P :P :P

Fakt jsem nikdy od té doby ani jednou nepopotáhla!!! Z cigarety!!! A jsem na to pyšná!!! Stejně jako VY

Moc se neozývám ale stejně vás mám v srdci :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Jo a jdu se 2.5. Válet na ortopedii, tak mám scvaklou tu… prcinu a to druhý taky 8o :roll: :P :P :P :P
a mám zatím tři falesný zuby, pripadám si jako kobyla a čekám na origos na konci dubna! Takže si dám epidurál aby mi ten skvost nevyrazily :P :P
Bude mi to stát majlant… takže pak už jen zase zhubnout… to by se jeden pos…l a doslova a pak nový to… takový pěkný a stajling… no vážne budu brzy vdova :P :P :P :P :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taž mu predložej učet ale Ale nekouřím :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk: :jazyk:

A ani neslavím… jako se ze mne stal vážne abstinent 8o jsem nemocná :jazyk: :jazyk: :jazyk:

Tara79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.22 21:38
Ahoj všem!

Na začátek chci všem, kdo to vydrželi nekouřit, pogratulovat! Fandím každému, kdo se o to jen pokusí :kytka: A teď mám dotaz. Dá se ještě někde koupit Champix? Kolegyně by s tím ráda sekla, ale prý od loňského června to bylo stažené z prodeje. Jestli máte nějaký kontakt, tak sem s ním prosím! A děkuji! Mějte se hezky a držte se!

Husky 59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.22 16:45
Radulko

Pět let. Hezký číslo na mladou holku, těsně po vojně :P :palec:

Radulka52
7493 příspěvků 22.3.22 21:08
Husky

Ooooooooooo, ( tedy tohle pišu po druhý :mrgreen: ) sem si to vymazala :mrgreen:. Moooooc děkuji souputníku jeden. :P děkuji moc. Mám petiletku za sebou a jako by to bylo včera. Dnes jsem na to vzpomínala u pamatniku. Na Vítkově. Pod Žižkou. Myslím, že je to nejhezčí výhled na Prahu.Je to ostuda ale byla jsem tam po druhé v životě :oops:. No Pražanda no.
Děkuji…
Doufám, že to všechno zvádáš i celkovou náladu… opět na cigáro…
Ale čich se mi zase vrátil prvotřídně! Bohužel teď snad budu míť v tom metru (narvaným) i tu roušku na ksichtě ráda. Cejtím za roh :mrgreen: :P :mrgreen: :P :P :P
Husky… asi si zavoláme, co říkáš :P :P :oops: ;) ;) ;)

Všechny zdravím:)))))))) a mávám :mavam: :mavam: :mavam:

Radulka52
7493 příspěvků 22.3.22 21:14
Taro

A nebyla jsi tu někdy s námi? Tvuj nick mi něco říka :think: :think: :think:

Bohužel jsem se po něm moc nesháněla :,( tak nevím, zda je na trhu či nikoliv.
Nechci být nějaka zobavá ale sháněla jsem ted dva léky… a pry jsou dočasně vyprodaný… už mi to jako kaka a to je teprve začatek!
Jakmile uvedli v provoz vakciny, champix zmizel s tím, že obsahuje karcinogenní látky… 8o 8o 8o 8o
Tady, kdo byl, tak prodal nebo daroval. Ale mozna se tu někdo objeví. Nebo se musí kolegyne nas…t a jít do toho třeba jako já. S biorezonancí. Jestli to bylo placebo nevím, ale jsem za to vďečná! Bohuzěl ta parta, co tu byla a která mne podporovala, tak je fuč! To byla velká trefa a sťestí, že se tu sesli príma lidi.
Tak jim tímto skládám hlubokou poklonu :kytka: :andel: :andel: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Taro, je mi líto. :,(

MilanFox
313 příspěvků 23.3.22 14:37
Ahoj Královno,

Gratuluji k první pětiletce a přeji ještě mnoho dalších pětiletek :lol:
Jinak fšem kdo měli výročí nebo výměsíčí také gratuluji.

MilanFox
313 příspěvků 23.3.22 14:39
Taro,

Jak píše Radulka, CHampix je velice podpultové zboží a i několik mých přátel ho shánělo napříč republikou a blízkým vesmírem a neúspěšně.
Pouze varování na pokoutný internetový prodej, většinou to nemá s CHáčkem nic společného, viz. jeden můj kamarád, který dostal od anonymního prodejce špatně maskovaný paralen…

MilanFox
313 příspěvků 26.4.22 15:42
Ahoj fšem,

Ještě sem někdo chodí? Nebo zase fšichni kouříte a já zbyl jediný… :cert:

Radulka52
7493 příspěvků 23.5.22 10:30
Milane

No, je to takové opušťene, to je fakt! Jsem aboslutne šťastna, že pri dnesních cenách a vubec situace ješťe do toho nekourím!!!Dávat za krabku 130 při nejmensím 8o tak by mne jeblo.
Psát o tom, jak se teď vegetí, hkavně v Práglu!!! Asi nemá cenu.
Vyhodili mne od operace neb neměli místo :lol: :lol: :lol: :lol: maj přeplníno! Muj doktor, teď v pátek byl nasjatej, že si pujde stezovat k prednostovi. :D :D :lol: tak mi trěti termin poslou postou a vypadá to na listopad az prosinec :lol:
Mám bakerovu cystu pod kolenem… jsem holka mladá.
Jinak mám nový zuby! Tři a 35000 v hubě :lol: :lol: :lol:
V srpnu jedu do lázni. Jestli tedy vsechno proběhne jak má! tak se docela teším, protože jinak dovolenou neplánujem… jedeme do pr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Byla jsem navstívit jedním okem předsedu do Mikulákova - též nekouří a zapomíná jaké to bylo :jazyk:
Dneska mám vyjímečně čas a jsem ráda, ze se tu objevuješ :palec: :palec: :palec: :palec: bohuzEl asi champix stále není, tak lidé nehledaji rady porady :nevim: :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:
Znovu opakuji jsem přesťastna, že tohle neřeším. Prakticky ani alkohol :lol: :lol: covid mne odnaucil navštevovat lokály a kdyz se prásknu, tak je mi hoooooodně blbě. Carsky dustojnik je žabař. Neumím pít. TakzE radsi nic.
Rěsím stále kilča :mrgreen: :mrgreen: no a furt doblba…
Tak se těsím na rádky od ostatních!!!
Pište! Jak to Zvládáte!!!

MilanFox
313 příspěvků 3.6.22 13:02
Ahoj Královno,

Jsem rád, že jsi se ozvala. Já vlastně ani nevím co dnes cigára stojí. Jsem rád, že v rámci možností žiješ a lázně si užij.

MilanFox
313 příspěvků 22.6.22 08:57
4 roky

Milé děti, dnes jsou to 4 roky co nekouřím. Mám ze sebe velkou radost.
Všem co také nekouříte gratuluji. Mějte se hezky.

Husky+59
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.22 09:23
:palec:
MilanFox
313 příspěvků 22.6.22 09:37
Husky
@Husky+59 píše: :palec:

děkuji

Stránka:  « Předchozí 1 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587
Váš příspěvek