Dlouhodobá bolest zápěstí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Dalibor7
222 příspěvků 12.3.14 09:39

Marcelo, pokud by Vám měla pomoct mast, zkuste finalgon, ale v lékárně ho neseženete, možná někde na netu.

janji
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.3.14 10:32

Nějaká divná doktorka se mi zdá, ale po mých zkušenostech se nedivím…já osobně bych si zašla na neurologii a na emg vyšetření, to by měl poslat ten neurolog doporučení na vyloučení karpálního tunelu a celkově na poruchu nervového systému v ruce a nevím jak se zádama, jestli i tam jsou nějaké problémy, tak to by měl udělat vyšetření jak ortoped tak neurolog a podle toho postupovat.Ale podle mých problémů když to porovnám, tak mě ta ruka v klidu nebolela, v noci úplně v pohodě, já mám problémy spíš při manipulaci s tou rukou, takže to bude nejspíš jinej problém, než mám já..do práce s tímhle ale doktorka poslat nemůže, to bych ji radši vyměnila, dost totiž i záleží na přístupu lékařů a hlavně bych to nenechávala..nejlepší na takovéhle konzultace jsou lékaři ve Vysokém nad Jizerou v nemocnici kde se přímo specializují na tyto problémy..

jurec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.14 13:37
bolest zapesti

Za vetsinou nemoci stoji paraziti, je treba je vymlatit. nejucinnejsi frekvencni terapie. dobry pomocnik je i mms ble…vylepsene CDS
vyděržat

Charouzova Dana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.14 16:37
bolest v zapesti

Tu bolest znam, nemuzu v noci ani spat, nasla jsem na internetu pomoc, ale pisu to jak jsem precetla. 1 francovku, 20 tablet acylpyrinu a aloe- nekolik vetvicek. To vse dam do lahve odlezet. Aloe pomackam, nez ho dam do nalevu. Kazdy den s lahvi trepu.Po tydnu nanesu na tampon a potiram zapesti i prsty. Myslim, ze to nemuze ublizit. Zkuste to, pisu co jsem vyhledala na internetu, mozna vam to pomuze. Drzim palecky. Charouzova Dana

janji
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.14 11:30

Jo jo, to znám, dostala jsem tento recept přímo od mé ortopedické lékařky, ale prý to je spíš na problém týkající se karpálních tunelů, mám i vyzkoušené, ale pak se zjistilo, že u mě ty karpály nebyly, takže mě to nepomohlo. Já mám tento problém už dlouho, nakonec to vypadá na problém v kořenovém nervu a měla jsem i otoky na krčních plotýnkách, tak usuzuju, že bolest mé levé ruky a teď i levé nohy bude s tím souviset, mimo jiné jsem zrovna přijela z pohotovosti, dostala jsem 7injekcí a ta doktorka mi to i potvrdila, tak uvydím co na to má lékařka na ortopedii řekne. Stačila mi včera taková maličkost, při té bouřce jsem se rychle snažila zavřít okno, levou rukou a projela mi tak ostrá bolest do ruky a nohy a já zůstala jak ochrnutá, bolest hlavně v té noze v tříslech až do lýtka, no nehla jsem s ní a bolest hrozná, tak jsem ráno byla odvežená na pohotovost. Ďěs běs…Jinak jsem teď v poslední době dala na bylinky, koupila jsem si speciální čajovou směs na problémy zad ale i celého pohybového aparátu, je to takový ten Himalájský byliný čaj a zkoušela jsem i ty Kapsicínový náplastě, ty docela fungovaly, ale v mém případě půjde zřejmě o hlubší problém, na to aby mě zabraly tyto možnosti jak se zbavit bolestí…jen doufám že snad i já najdu nějaké řešení…

kikiii 45
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.14 20:59

Dobrý den, mě strašně bolí zápěstí - klouby.. lékárnice mi doporučila Colafit, tak ho zatím beru..ale máte s ním někdo nějaké zkušenosti?

HANKA07
1 příspěvek 6.9.14 10:22
bolestivé zápěstí, bolesti šlach, kloubů

Zdravím všechny a mohu doporučit vydat se k odborníkům na fyzioterapii. Měla jsem tvz. zamrzlé rameno. Fyzioklinika na Praze 4, Tererova nabízí rázovou vlnu, která mě od potíží pomohla téměř okamžitě, bez následné rehabilitace. Zbavila jsem se bolesti a pohyblivost se vrátila okamžitě. Léčí i zápěstí - klouby, šlachy atd. Důležité pro celkový zdravotní stav je hlídat si pH /proužky v lékárně/, mít tzv. čistá střeva- v nich se vytváří imunita/alespoň jednu ročně pročistit - detoxikovat organismus pomocí přírodních prostředků/ a hlídat si jídelníček /dávat přednost zásadotvorným potravinám/. Platí holistický přístup. Zásada všechno souvisí se vším. Přetížené ledviny, játra se projeví nejrůznějšími potížemi.

VAŠEKvašek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.15 21:14
bolest v zápěstí

Dobrý den všem kdo má bolesti v zápěstí. Bolí mě už asi 8 let hlavně při nošení těškých věcí ale hlavně při zvrácení dlaně a nebo otočení jako je otevření sklenice. Po dlouhých peripetiích u doktorů jsem se dostal k odborníkovi z Bulovky v Praze, který mě poslal na magnetickou rezonanci zápěstí a zjistil, že mám ve 3 kůstkách zápěstí cisty (uzavřené vodní váčky). Je možná operace, ale je dost nebezpečná na následnou hybnost. Jediná rada je ortéza - pořád při bolestech i v noci a priznicův zábal - zmrzlý kapesník omotat okolo zápěstí na to igelit a zamotat ručníkem a nebo něčím co drží teplo. Zdá se že ruka zamrzne, ale opak je pravdou. Vždy to pomohlo tak to snad pomůže i vám

betxnazčech
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.1.16 00:14

Ahoj všichni zde! :mavam:
už je to pár let co jsem tady napsala svůj první dotaz…
asi jsem se potom již nezmínila že před rokem už bolesti přetrvávaly pár týdnů a pohyblivost zápěstí se rovnala téměř nule, tak jsem tedy po letech zkusila vyhledat odborníka!
Dopadlo to tak, že celé ty roky mám ganglion.. že tam mám bulku jsem věděla, ale podle předešlýho lékaře jsem si vymýšlela, takže jsem ji neřešila… každopádně jsem do něj dostala parádní injekci.. tři dny! mě bolela ruka až po loket!!!
nicméně asi dva měsíce jsem o ruce téměř nevěděla a ohebnost se trošku zlepšila… ale pak jak obratem se to vrátilo.. je to týden co jsem zase po injekci… boule se od té doby zvětšila.. každopádně musím říct, že mě dojímá fakt, že se vyříznout nedá, protože se řežou až ty velký gangliony… ten malej je sice tvrdej jak kámen, omezuje pohyb, evidentně na něco tlačí když z toho brní prsty a je značně bolestivý na dotek i po ohnutí zápěstí, ale je malý :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Takže jsem asi s pochůzkami po odbornících skončila s tím, že celý život asi budu muset snášet ataky svýho kamaráda a poslouchat hlasité křupání zápěstí…

Anna skalova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.16 00:14
Bolave zapesti

Moje olesti praveho zapesti zacaly pred pul rokem kdyz jsem pri stehovani zvedla tezkou skrin od te doby mam v zapesti stridave bolesti nekdy vic nekdy min nekdy me budi v noci nekdy to boly cez den v ruce nic tezsiho neudrzim mazu si to konopni masti cinskou mentolovou masti a taky hodne pomaha mast unicatum chondro moor balsam z lekarny zapesti namazu omotam papirovou uterkou a stahnu obinadlem mam i zapestni ortezu a co mi nejvic pomaha je ze si ruku rano i vecer namocim do plneho umyvadla s ledovou vodou tak na 1 min. osusim namazu ovazu a ruku nezatezuju bandaz mam jen par hodin pak ji sundam a snazim se ruku setrit a muzu rict ze ty krute bolesti a hlavne v noci uz nemam a kdyz zaboli mam u postele mast a ruku jen namazu taky sem byla u ortopeda po lecbe rakoviny mi oslably kosti a mam zacatek skoliozi takze to je asi z vychylene patere ale doktor mi na otazku jestli tomu tak je jen mavnul rukou a rekl ze asi jo ale ze s tim nejde nic delat???!!!tak jsem si pomohla sama a nepotrebuju k tomu ani diplom!!!budu rada kdyz nekomu z vas moje rada pomuze i kdyz problem uplne nevyresi ale aspon zmirni bolest hodne stesti :lol:

Broža656
2 příspěvky 23.5.17 21:54
Bolavé zápěstí

V září 2016 mě začalo po zátěži pobolívat zápěstí na levé ruce, ale zatím jsem nic neřešila a zatěžovala dál. Zhruba po 3 týdnech mi při sáhnutí do kapsy pro mobil v zápěstí luplo a začalo bolet hodně, bolest jakoby šla po kosti k loktu. Otok v zápěstí mírný. U lékaře jsem dostala ortézu a doporučil mi mazání Voltarenem. Závěr byl ponámahová tendinitida. Asi po týdnu jsem rukou lehce zavadila při sundané ortéze, v kloubu opět luplo a rozbolelo. Byla mi předepsána magnetoterapie a Rebox. Po vybrání magnetoterapie se zdálo, že je to dobré (listopad 2016). Tak jsem ruku začala pomalu používat, opět začala pobolívat, potom uklidnění po používání zase bolest a otok. Zkusila jsem konopnou mast, která mi v minulosti dost pomohla na podvrtnutý kotník, při tomto problému bez efektu. V zápěstí mám sníženou hybnost. Wobenzym taky bez efektu. V únoru Deoxymykoin pro jistotu z důvodu hraničně pozitivní borrelie. Po první tabletě-večer, po cca 5-ti hodinách bolest v zápěstí, která mě probudila (v noci mě to do té doby nikdy nebolelo). Ráno ruka téměř nebolela, otok zmizel a hybnost se vrátila ve velké míře. Ruku jsem začala používat při běžných činnostech. Po 5-ti dnech jsem to přehnala s fyzickou námahou, ale ruku jsem šetřila, další den opět náznaky bolesti, která se v příštích dnech stupňovala i v klidovém režimu. Hybnost postupně mizela taky. Po dobrání ATB kontrola na infekčním se závěrem, že se nejedná o příčinu v některé z infekčních chorob. Zápěstí bolí a otéká více i po čím dál jednodušších a lehčích úkonech. Vyšetření u ortopeda, ten došel k závěru, že po ortopedické stránce mi nic není. RTG-bez změn, kli. lev. zápěstí-mírný otok RC kl., pohyb omezen do flexe výrazně, reaguje antalgicky držením ruky, palpačně nebol v obl. fossa tab., proc styl radii nebol, citlivý ventr., dors nebol. Doporučil mi klid, studené zábaly a magnetoterapii, NSA celkově i lokálně. Chodím na vycházky se psem do lesa, po výšlapu kopce mi oteče ruka i prsty více, po cca ½ hodině v klidu zase otok mizí do původní podoby. Po magnetech a 4 týdnech v ortéze uklidnění zhruba na týden. Dostala jsem se do takového stavu, že po činnostech rukou jako je puštění vody pákovou baterií nebo zapnutí zipu u mikiny opět rozbolí a bolí i v noci. Trvá 2-3 dny v klidu, než zase přejde. Při každé další recidivě bolí více a větší část ruky, nyní i prsty a předloktí. Zkouším cibulový zábal na zápěstí, ten mi asi nejvíc ulevuje od bolesti a dokonce velmi pomalu zmírňuje otok. Znovu kontrola u ortopeda, ve zprávě píše, že je to bez otoku, ale při pohybu cítím v zápěstí tlak a pohyb je stále omezen. Na noc dávám ortézu, abych ve spánku neudělala nějaký špatný pohyb a ruka mě zase 3 dny nebolela, ráno bývá stav nejlepší. Na revmatologii jsem objednaná. Po přečtení různých příspěvků si svůj problém dávám do souvislosti s páteří, protože se mi letos několikrát stalo, že mě chytla na několik dní lehce pálivá bolest mezi lopatkama, kterou jsem v minulosti neznala. Včera jsem si ještě nechala znovu na vlastní náklady udělat sedimentaci a CRP (výsledky v pořádku), záměrně jsem si nechala krev vzít z té postižené ruky, takovou bolest ruky po odběru krve jsem ještě nezažila. Pracuji jako zahradnice i v kanceláři zhruba 50/50.

Broža656
2 příspěvky 1.7.17 14:17
Bolavé zápěstí

Nakonec jsem na internetu objevila IC kliniku v Brně. Lékař okamžitě určil diagnózu a já se mohu léčit.

Vodak
36 příspěvků 31.8.17 19:50

Šel bych k lékaři a nechal si udělat pořádné testy…

1234Zuza
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.2.18 14:19
Karpální tunel?

Potřebuješ dobrého lékaře a rehabilitaci. Doporučuji MUDr. Hebelka - viz úrazyruky. cz a rehabilitaci ruky paní Stránskou - viz rehabilitace ruky. Nepíšeš však odkud jsi…

Může se jednat i o karpální tunel. Každopádně se jedná o dlouhodobě neléčený zánět.

Linda_Kodoná
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.8.19 06:10
Rakytník

Já užívám rakytník v podobě šťávy, ale zkoušela jsem už i mastičku. Přijde mi, že je to takový všelék a dobrá prevence. Zahradu bohužel nemám, kde bych si ho mohla vypěstovat, tak si kupuju šťávu z rakytníku z https://www.herbavis.cz/ , kterou piju celý rok.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek