Zánět spojivek po svařování elektrickým obloukem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarda65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.3.16 13:39
zánět spojivek po svařování el.obloukem

Co dělat když si nablikám do očí při sváření el. obloukem?

Reakce:
Martulinn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.16 22:13

Je možné aby někdo dostal zánět spojivek z klimatizace? Já mám mobilní a otočenou když u nás byla návštěva, aby to nefoukalo přímo na ně.

PavelHangurbadzo
2 příspěvky 24.9.16 17:07

Ahoj. Že se blíží zánět spojivek, poznáš už večer, kdy tě začnou trochu pálit oči. Jestli nic neuděláš, tak ráno tě čekají pekelné muka a potoky slz.
Musíš udělat následující: Vezmi ručník, ale ne froté, namoč jej do čisté studené vody, trochu jej vyždímej, ale jenom tolik, aby z něj samovolně neodtékala voda, a přelož jej napříč délkou tak, aby vznikl složený pás 10 - 15 cm široký a ulož se ke spánku tak, že si lehneš na záda, mokrý ručník si přilož na oči, a vymodeluj jej podle očí tak, aby se těsně dotýkal celé dostupné plochy zavřených očí. Proti posunutí, jej můžeš zlehka zajistit obvazem. Tím se zajistí, že voda bude až do rána oči chladit, a tím zabrání rozvinutí zánětu spojivek. Ve své podstatě se jedná o Priessnitzův obklad.

Martin Sebek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.17 18:53
Zanet spojivek

Vcera vecer, jsem poznal, co to je zanet spojivek od svarovani.Je to, jako by Vam nekdo hodil pisek do oci a nebo sklo. Celou noc jsem nemohl usnout. STRASNA BOLEST…

Kristyna Bláhová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.19 08:39

Dobrý den chtěla jsem se jen ráno jsem se vzbudila a mám zánět od svařování ale to jsem svařel chvíli včera neboli spíš držela plechy a teď je ten zánět hrozný pomůžou kapky na to když si koupím? Já sice včera udělala co mě bývalý radil ať dám na oči ale nepomohlo to dekujj za odpověď

Pělkomějka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.8.20 22:53

Zdravím, já neměl tedy zánět spojivek po svařování elektrickým obloukem, ale ze špatné klimatizace . Je to zvláštní já vím, ale doktor mi řekl, že mám náchylnější oči než většina populace a proto se mi to stalo. Zvláštní že? :D

MilanPetr2365
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.1.21 18:58
Oči - sváření

Jo nablikáno v očích znám moc dobře. Také jsem si to několikrát zažil a ještě určitě zažiju. Pracuju totiž jako svářeč nerezy a hliníku. Bezpečnost práce znám samozřejmě nazpaměť, ale i tak kolikrát něco bodnu bez kukly a oči pak říkají au. Pomáhají mi na to běžné kapky do očí a druhý den je to dobré :-).

LukasPour
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.21 06:53
Nablikáno v očích

Nesmíš svářet bez samostmívací kukly . To je prostě základ. Mně to kolikrát taky láká, s ji nevzít, ale měl jsem už tolikrát nablikáno v očích a vím, jak je to nepříjemné, že nejsem líný, a i když potřebuji udělat jen pár bodů, tak si kuklu nasadím :-).

Dave78
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.21 10:40
Jajda...

Ahoj, běžné kapky na oči jsou dle mého krátkodobé řešení, tu jsem našel tento článek: https://www.svarecikukla.cz/…-se-chranit/ je lepší na to dbát a chránit oči, protože ty zdravotní problémy jsou pak nepříjemné a čas strávený u doktora, by jste mohli využít jinak..

lenka196831
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.21 23:26

Na svařování pozor! Manžel je svářeč a jednou se mu stalo, že si zapomněl své ochranné pomůcky a stalo se mu neco podobného. Podle toho, co říkal to nebylo vůbec nic příjemného. Tuto chybu naštěstí už nikdy nezopakoval. Navíc teď dostal i nové ochranné pomůcky na svařování od firmy, ve které pracuje, takže si je vozí všude s sebou.

Váš příspěvek