Zanedbaný zánět šlach

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
anitta.m
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.12 14:13
vymknuté koleno - natažené vazy

Dobrý den, před 5 týdny jsem si vymknula koleno a pak doktor mi diagnostikoval natažené vazy. Dostala jsem na týden berle a ortézu a rehabilitace. Nyní rehabilitace končím a koleno mě při zátěži - pokud pracuji a stojím na nohách pořád bolí. Začala jsem používat zábal z kostivalu. Koleno při stání nebolí, ale od té doby, co jsem začala zábaly používat, mě v něm píchá. Zábaly používám už skoro týden, každou noc.Piji i čaj na klouby. Jak nejrychleji natažené vazy vyléčit? děkuji moc

anitta.m
1 příspěvek 20.09.12 14:25
vymknuté koleno - natažené vazy

Dají se používat i další bylinky?

Bábina
1450 příspěvků 20.09.12 15:09

Dotaz byl dán i na soukromé stránce a tam zodpovězen.

Romca30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.12 18:11
otekla noha

Dobry den,

mam prozbu, z niceho nic pres noc mi natekla noha u palce,
misto je mirne nacervenale a trochu poboliva,
ale nikde jsem se neprastila, tak nevim z ceho to muze byt?

Romca

Bábina
1450 příspěvků 21.09.12 18:59

Já bych se příkláněla ke Dně. A na tu platí hlavně dieta, bez uzenin a červeného masa, ostrých jídel a sýrů. Obklad s listu břečťanu. Mladé listy se opláchnou a pomačkají a obloží se bolavé místo ve větší vrstvě na noc. A k pití čaj na vyšištění ledvin. Rdesno pračí-nať 50G, vřes-květ 30g, mateřídouška-nať 20g. Čaj se připravuje běžně jako nálev. Ale pije se ráno na lačno 350ml, před obědem 150ml, a těsně před spaním 250 ml.To proto aby jste byla nucena v noci chodit močit. Dna je usazení kyseliny močové v kloubech a palcem to vždy začíná. Čaj se pije dlouhodobě do odeznění příznaků.

Romca30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.12 19:30

Dekuji za odpoved.

Bábina
1450 příspěvků 21.09.12 19:45

:D :D :D :D Bábina

Romca30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.12 19:54

Jeste budu otravovat :)
pomaha na to naka mast?

Bábina
1450 příspěvků 21.09.12 20:53

No možná artrostop nebo koňská mast, ale raději opatrně.

martra
1 příspěvek 01.10.12 08:10
Zánět šlach

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o radu. Lékař mi diagnostikoval zánět šlach v oblasti levé kyčle. Místo mi opíchl, dostala jsem ibalginovou mast a doporučil omezit pohyb. Již jsou to již tři týdny a stále noha pobolívá, zřejmě i proto, že neležím, jak bych měla, neboť mám doma dítě, o které se přes den musím postarat. Ráda bych vyzkoušela i bylinky, ale nevím které. Předem děkuji za případné rady.

Bábina
1450 příspěvků 01.10.12 10:27

Zřejmě zánět neodezněl. Chápu, že s malým dítětem se ležet nedá. A odstřik více utlumí bolest nežli léčí. Zajímalo by mně, čím byl obstřik udělán. Ale, to není pro vás podstatné. Vložím Vám sem překopírovaný můj zelný zábal a ten budete dělat na noc. A to tak dkouho až zelí přestane páchnout, to je známka, že šlachy už jsou bez zánětu. Přes dem si do kloubu můžete vtírat Ibalginovou mast, ale mnohem lepší by byla nějaká bylinná buď koňská nebo kostivalová. Dávám obě alternativy, kvůli ceně. Ne každý na koňskou, tu pravou, dosáhne dnes finančně. Mast budete do bolavých míst vtírat tak, aby jste cítila pálení uvnitř hohy. Žádné natření jako krému na obličej. A nohu opravdu šetřit. Pokud spíte na buku druhé nohy, dejte si pod koleno polštářek, aby se vám kyčel nevyvracel a šlachy se tak nenapínaly. A už zatím žádné bokovky, a spodní balení žádná tanga. Teplo prosím. Zelný zábal:list bílého hlávkového zelí naklepeme, nahřejeme v mikrovlnce, nebo žehličkou a přiložíme na bolavé místo. Přidáme igelit a zabalíme. Na vetších plochách přidáme vtchní vrstvu látky a přilepíme náplastí.

Bábina
1450 příspěvků 01.10.12 10:31

Pro Renca 30: Omlouvám se, ale na Váš dotaz jsem nebyla upozorněna. A stejně Vám nemohu odpovědět. Neznám obchodní názvy produktů zakoupených. Znám je podle složení a s tímto názvem jsem se nesetkala. Pokud opíšete složení, mohu Vám poradit.

Filip 8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 16:54
Zanět šlach

Dobry den
PŘED 3mesici sem apsolvoval ultra zavod a od te doby mam problemy ze šlachou na prave noze. navštivil sem ortopeda 3 navštevy ale skoro žaden posun..Bolest se mi střida bud těsne nad kotnikem z vnějši strany a pak u holeni kosti. Při chuzi citim v těchto misteh mirnou bolet ale při behu stači 200m začne bolet byt vetši a navic mam pocit jakobych mnel objmku nad kotnikem..jsem už stoho neštasty. hodně sportuju ale už vic jak mesic nemužu nic delat..budu rad za jakoukoliv pomoc

Bábina
1450 příspěvků 10.12.12 17:12

Nejlepší pomoc je to, že na chvíli přestanete sportovat, budete si na nohu dávat obklady z listů bílého hlávkového zelí aby křeč ve šlachách povolila a mazat buď koňskou nebo kostivalovou mastí. Možná že by byla dobrá i na kratší dobu fiksace buď pružným obinadlem, nebo ortezkou. Zábal uděláte tak, že list zelí naklepete, popřípadě vyříznete košťál, pokud bude moc tuhy.Na kotnik použijete si 3 listy na jeden zábal. Pak nahřejete mikrovlnlou nebo žehličkou. Přiložíte na bolavá místa, na to idělit látkový zábal a obvaz. Přikládá se na noc. A sundá se ráno a šlachy se promažou.

Filip 8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 21:19
Dekuji

Děkuji za radu. NEportuji už cc1,5.Myslite že by pomohl i řepikaty čaj kteryste doporučovala na podobny problem v jednom z přispevku?

Bábina
1450 příspěvků 10.12.12 22:48

Pokud vaše porabění není zanedbané tak zelný oblkad udělá lepší službu. Čaj s řepíku už pomáhá spíše pri starém zrabění a nebo zánětu. P

marwen67
2 příspěvky 11.12.12 19:39

Pro bábinu..
Dobrý den, pročítám diskuzi kolem zánětu a docela hodně radíte na bázi bylin.
napsal jsem příspěvek, odpovídal mi sice někdo, kdo se zabývá masážemi., ale myslím že Vaše rady nejsou k zahození a možná pomůžou víc tím nechci říci, že rady kolem masáží zavrhuji.,.ba naopak… toto je příspěvek at to nemusím znova rozepisovat

prosím o radu jak si pomoci od bolestí ramen… mám celkem fyzicky náročnou práci, takže na kdejaké zatížení jsem zvyklý, přesto mi jednoho rána nešlo lehce hýbat lev. ramenem, cca14 dní tomu, dodnes mám problém a cokoli zvedám tak s urputnou bolestí, jako by zánět nebo něco podobného.,píchá to občas i v klidu a zvednou volně ruku nejde bez pocitu bolesti..nejde ležet ani na něm..
s pravým ramenem mám zase to, že jakoby nějak nerv byl podrážděný prochází to celou rukou až to končí mravenčením v prstech a bolestí zápěstí, které mám po úraze před 15 lety. dá se nějak poradit, abych nemusel absolvovat několika hodinové vyšetření ne-li denní u doktorů… díky moc.,

tak toto je zhruba popis co mne trápí..to mravenčení na pravé ruce pocituji i při položení ruky na stůl nebo něco pevného a po chvíli velmi silné mravenčení se projeví..musím sundat a chvíli trvá, než poleví, ale ukazováček je skoro na konci necitlivý neustále… dá se s tím něco dělat? poradíte.. díky moc.. bylinky mi nedělají žádný problém ani nejsem nijak alergicky. ikdyž v létě mám tzv, sennou rýmu. od 6 měsíce do 8 měsíce.. alergie na pyly, trávu. převážně.

Děkuji moc za jakoukoli radu od Vás. S pozdravem marwen67.

Bábina
1450 příspěvků 11.12.12 20:41

Pokud opravdu víte, že jsou to šlachy, tak je dobré udělat obklad z přesličky rolní. Teď v zimně už jedině ze sušené a to tak že hrt byliny napaříte na sítku. Rozmělníte a ve sneitelné teplotě nanesete na plátno a přiložíte na body, ze kterých problém vychází. Body zjistíte snadno a to potlakem prstu na místo, odkud bolest vystřeluje. Na obklad přidáte igelit a další látku. Pokud je problém v celém rameni tak použijete pochopitelně větší dávku byliny. Obklad po přihřátí můžete použí 3×, pak nový. Dává se na noc. Ráno se místo promaže kostivalovou mastí. Mast musíte vtírat, tak až ucítíte pálení. Pokud by se Vám podařilo sehnat kostivalový kořen, tak by obklad z něj byl učinější. Popis Vám dodám, pokud kořen seženete. Ale to co mi popisujete mi spíše zní jako paréza z uskříplého nervu, vycházejíciho z páteře. Ale ošetření je v postatě stejné, jen se posune z ramene blíž k páteři. Podle ukazováčku to vypadá na horní hrudní obratle. Proto postupujte v bodech od ramen k páteři, aby jste zjistil, odkud bolest vychází. Svoje oči Vám bohužel poslat nemohu. Paréza většinou se dá odhadnou zkušeným pohledem. Místo je tvrdé, teplé a někdy zarudlé.

marwen67
2 příspěvky 11.12.12 21:25

Díky za radu, stopro vyzkouším co nejdříve,., já preferuji doktory až na posledním místě,, osobní špatné zkušenosti..tak proto jsem i zde..

Bábina
1450 příspěvků 11.12.12 22:43

Tak přeji hodně zdraví. B

Mira1979
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.13 13:18
zánět šlach a vazů loktů a bicepsů

Dobrý den, je mi 33 let a již více, jak rok a půl se potýkám s bolestí šlach a úponů obou loktů. Byl jsem na rehab., docela to pomohlo, protože byly i časy, kdy mě to bolelo i při čištění zubů, což je minimální námaha. Nyní je to lepší, ale bolesti jsou stálé a hodně mě to omezuje zatěžovat ruce. Vzniklo to přetížením, kdy jsem posiloval a začal i manuálně ruce více používat-montování-a do toho ve volných chvilkách zase činky a pak to začalo bolet více a více a nemohu se toho zbavit. Nateklé to není, ani zarudlé, ale když si prohmatám kost vnějšího loktu, tak to bolí a vnitřní, kde je úpon bicepsu a další, tak bolí také, ale ani né tak na prohmatání, jako při výkonu, když přitahuji předloktí (dlaň, nebo pěst) k bicepsu, třeba nákup, i samotné přitažení bez zatížení bolí a ještě horší to je, když přitahuji hřbet ruky k bicepsu, tedy dlaní dolů. Dočetl jsem se zde že pomáhá bílé zalí, kostivalová mast a kořen, koňská mast, pak přeslička, nebo řapík? a nějaký čaj?, ale asi jsem nenašel vše. Můžete mi to prosím ve stručnosti napsat, abych měl vše potřebné. Předem děkuji a s pozdravem Miroslav J.

Petulkan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.13 15:04
quervainova nemoc

Dobrý den, prosím o radu před týdnem mě začalo bolet zápěstí, byla jsem u ghirurga ten mi řekl že to je zánět šlachy u palce (quervain) dal mi na 3 týdny ortézu a Nimesil a mám být v klidu.Ruka stále bolí.
mohla byste mi doporučit co mám ještě udělat aby se to dobře a natrvalo vyléčilo?
děkuji moc za odpověď.

Mira1979
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.13 00:01

Tady to asi už není aktuální, takže odpověď žádná.

viktorie3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.13 09:25
Zánět šlach

Dobrý den, mám stejný problém jako Filip 8 až na to, že se mi už na Achillově šlaše udělaly dvě tvrdé boule jedna vetší jedna menší..Byla jsem u ortopeda a ten mi předepsal Lioton, i když jsem mu pověděla, že jsem ho užívala. Děkuji za odpověd:)

Petruna12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.14 13:19
Bolest ruky

Dobrý den chtěla jsem se zeptat už jsem 3 měsíce v pracovní neschopnosti s bolestmi levé ruky. Podstoupila jsem revmatické, neurologické vyšetření jednou jsem byla u ortopeda ten mi řekl zánět šlach a slepení-dostala jsem i dlahu kvůli otokům ale nikde nic nenašly. Loupe mě v zápěstí, když hnu více s palcem tak mě vezme silná křeč
když s ní chci pohnout směrem k palci tak mi to nejde a nárt ruky a prsty mám jako když mi na ni někdo šlápl. když se opřu o loket tak mi někdy úplně zdřevění malíček. Už nevím co mám dělat jsem pekařka a přepadám si ze už jsem blázen když nemůžou nic najít. Poradíte mám se objednat ještě jednou na ortopedii. Děkuji za odpověď Petra

Red79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.14 16:50

Dobrý den Petro,
můžete mít stejně jako já (M.de Quervain) vaše příznaky jsou stejné. Blázen rozhodně nejste! Dá se to potvrdit ultrazvukem a jednoduchým testem ruky- http://www.chirurgie-ruky.info/de-quervain.
Já prošla 6 lékařů, než mi někdo řekl co mi vlastně je. Začalo to na levé ruce a během 4 měsíců i na druhé. Zatím mám za sebou dvě operace levé ruky a věřte už jsem také zoufalá. Zánět ve šlachách se ne a ne vyléčit. Za léky jsem vyhodila přes 10tis. Kč a nic.. Přeji hodně štěstí! ;)

Andrea94
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.14 18:30

Dobrý den, mohli by jste mi prosim napsat, co by napsal doktor na žaludeční vředy? potřebuji vedet přesné nazvy např. ( helicid) děkuji za odpoveď

drahusk
1 příspěvek 20.03.14 22:15
bulka na achillovce

Udělala se mi boule na achillovce, ortopedka doporučila ultrazvuk. Já jsem si dávala tvaroh. Ultrazvuk nějak nepomohl, po tvarohu bylo lépe, ale situaci to nevyřešilo. Nemohu turistikovat, ani moc chodit a to jsem v práci 12 hodin na nohou. Děkuji za radu Dáša

Red79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.14 12:12

Co takhle jiného lékaře?

povetron
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.15 22:49
poděkování

Zdravím Bábinu. Trpím zánětem achillových šlach a jsem moc rád že jsem narazil na tohle vlákno.
Chci Vám poděkovat za rady které jste tu udělila a které tu jsou nyní k užitku i ostatním.
S pozdravem
Ondra

ceca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.15 21:21
zanet slachy na noze

Dobry den, jiz rok chodim po doktorech se zanetem slachy na noze. Doktor mi daval obstriky, rehabilitace, pevny taping…nic nepomaha. Pri chuzi mam bolesty v pate a otika mi chodnik a boli me uz i cele chodidlo. Nevim si rady. po delsi chuzi mi v noci skube v chodidle.
Dekuji za rady

Andrea 85
1 příspěvek 18.12.15 07:56
Lupání v lýtku

DObrý den, ráda bych vás poprosila o radu. Už 14 dní mě bolí kyčel, přeskakuje mi v ní. a Od včera mi lupe několikrát za den, skoro i několikrát za hodinu, v lýtku. Jestli jsou to šlachy, zánět jejich nebo opravdu nevím…ale ta noha mě bolí celkově, taková unavená. Ale je mi především velmi nepříjemné to křupání lýtka, jakoby zablokované a tak hledám nějaký pohyb, aby se mi odkřuplo,..nebo nevím jak vám to popsat. Dávám hodně nohu přes nohu, jestli to má souvislost nevím. Také jsem před rokem měla zánět šlach na obouch rukách, křupalo mi v nich, ale nijak jinak než mastmi jsem to neléčila. Chtěli mi to dát do sádry, ale to jsem odmítla kvůli práci. Chodila jsem k fizioterapeutovi, který mi na ruce mačkal bolestivé body a po čase to odeznělo, ale přijde mi, že se mi to nevyléčilo. Jinak krev mám v poradku, ze by treba zanet v tele, to asi ne… ale ta noha mě trápí. Kdybyste mi něco poradila, budu vam vděčná. Hezký den. Andrea :mavam:

ajajan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.16 10:55
zanet šlach na noze

Dobry den od včeřejši noci nemůžu se pořadně postavít na nohu boli mně to ledovala jsem to i mast olfen gel jsem si davala můžete mi někdo poradit co mám dělat děkují

aknel 1
1 příspěvek 31.01.16 22:17
Zánět patní kosti

Dobrý den.Od dubna lonského roku mě začali svědit chodidla, když jsem měla nohy v klidu a poté mě začalo píchat v patě při chůzi. Čekala jsem 3 měsíce, jestli to přejde. Nepřešlo, tak jsem navštívila ortopeda, ten si myslel že se jedná o ostruhu, na RTG se neprokázala. Předepsal mi UTV a výřivku, bez efektu. Když se začala bolest stupnovat a postupovat do kotníku a palce u nohy a nepřestávalo to, navštívila jsem po skoro 5měsících jiného ortopeda. Diagnostikoval enzeopatii patní kosti. Předepsáno analgetické rtg-ozařování. A opět bez pozitivních výsledků. Můžete mi poradit nějaké bylinky, které by aspon z části vyřešily můj problém? V zaměstnání jsem 12 hod na nohách/při chůzi/a s tímto problémem to opravdu nejde. Děkuji za odpověd.

jan64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.16 10:52
bolesti od ramen zápěstí až do dlaní

Dobrý den.Od listopadu 2015 mě provází silné bolesti. Začalo to v levém rameni a posléze do celého těla. Nemohl jsem se sám obléct. V rozboru se našel zánět, po hospitalizaci už není ale bolesti přetrvávají v obou ramenech, zápěstí, palců a dlaně. Farmakologie na to nefunguje. U manželky je problém zápěstí. Bolest, mravenčení v prstech a necitlivost. Prosím o radu a přeji krásný den.

Romna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.16 14:00

Dobrý den, mam zánět šlach na zápěstí od nošení miminka.
Prosím o nějakou radu ohledně alternativní léčby.
Moc děkuji
Romana

xxsvetluska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.16 11:34
zánět šlach?

Dobrý den, prosím o radu, od konce srpna, kdy jsem přetáhla na závodech nordik wolking, mám bolesti svalu stehenního a dle mé obvodní lékařky, úponů kolem obou kyčekních kloubů a i hýžďového svalu. Prostě chození, sezení je s potížemi. Má obvodní mi řekla, že to musí přejít samo a mám si kooupit geladrink. Po měsící relativního zlepšení, kdy už jsem si došla dál než předtím, se to opět po námaze /kolo/ zhoršilo. Bolí to a svaly jsou jakoby těžké, mravenčí. Geladrink jsem vysadila, neseděl mi.Je mi 45 let a aktivně jsem chodila turistiku a jezdila na kole a na běžkách. Teď jsem si přečetla že zanedbat zánět šlach není dobré. Prosím poraďte co dál. Děkuji Světlana

AknelkaZez
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.17 05:55
Arnika pomůže vždy

Ať jste zanedbali cokoliv, na záněty v těle a různá poranění pomáhá například Arnika. Další tipy k jejímu použití třeba tady**. Ale bez lékařské pomoci bych to nenechávala.

Edit admin - odstraněn odkaz

seve
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.17 20:30
Zanet slach?Zanet v loktu ci otok?

Zdravim, jiz rok mam problem s loktem mirna bolest v loktu, mirna necitlivost prsteniku.Kdyz ruku natahuju tak citim urcity tlak v loktu a zapesti me jakoby prejede takova tuhost ze by slacha nebo nerv. trosku me brni i dlan..Zpusobil jsem si to po delsi dobe jidzy na kole..byl jsem s tim na vysetreni a na karpal to nevidi co rikaly ze mam skriply nerv v loktu asi..uz je to rok a lecil jsem to ruznyma vitamina B,,horcikem. Masti nezabraly. Prosim o radu kostivalova mast nebo ta kasicka by byla vhodna? Nevim zda se jedna o otok ci zanet nebo zanet slach..muezete mi prosim poradit. U loktu mam i mirny otok..prosim poradte..dekuji

Alena Holcova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 07:30
Upon ci sval prave paze

Prosim o radu.pred tremi mesici jsem pri praci s motykou dalsi den pocitila bolest prave paze. Lekar doporucil klid a protoze neprisla uleva, navstivila jsem fyzioterapeuta. Cvicim, uvolnuji, ale bolest spis vetsi, nez uleva.Mazu voltarenem. je mi 70let a nechci se smirit se spatnou pohyblivosti ruky. Nektere pohyby(zalozit ruku za zada)nejdou. Dekuji a prosim o zaslani rady na email.

erik1974
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 17:44
zánět palcové šlachy na ruce

Dobrý den, prosím o radu jak léčit zánět palcové šlachy na levé ruce-prý možné zužení palcové šlachy.4 měsíce to léčím 3týdny ortéza 7*elektorléčba, vodoléčba, mobilizace a 8-krát leaser. mastě jen tlumí bolest.ruka bolí jen při ohybu palce do dlaně a následné otočení zápěstí na malíkovou stranu.rtg negativní děkuji moc za odpověd s pozdravem erik

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek