Vytápění krbem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janekoldrich
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.18 13:08
Vytápění krbem

Topíte doma někdo jen přes krbovou vložku?

Reakce:
Jirinkamalkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 11:10

My ano, máme tedy doma i plynové topení, ale to vůbec nezapínáme, vytopíme vše přes krbovou vložku.

Janekoldrich
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 17:08

A jakou krbovou vložku máte prosím? od které firmy?

Jirinkamalkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 15:08

Máme teplovodní krbovou vložku s výměníkem od firmy krby-bef.cz

Pavla_modrocka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.20 05:56
topení

My doma topíme tepelným čerpadlem a krb máme jen na ozdobu. Když si chceme večer udělat romantiku, tak si zapálíme oheň, hodíme tam dvě polínka, a to je všechno. Tepelná čerpadla jsou mnohem lepší a hlavně bezúdržbová. Vzhledem k tomu, že žijeme v Hradci Králové, tak jsme hledali Tepelná čerpadla Hradec Králové a našli jsme a rozhodně bychom neměnili :-).

Ivulenka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.21 23:38

Ahoj, my také vytápíme krbem, ale docela dost nově. My jsme si totiž nedávno pořídili k nám na barák nerezové komíny z těchto stránek a už bylo také ale na čase. Zjistili jsme, že ten náš kotel je nehorázně neekonomický a protopíme daleko více, než se ohřejeme :-) Takže to byl hlavní důvod naší výměny…

karolinaKut
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.3.21 10:40

Ahoj, my doma topíme také jenom krbem, máme i komín. Všechno jsme zarizovali od firmy https://www.levnekrby.cz/, kteří nám vse udelali a jsem moc spokojená :) topíme fakt dost, nemáme ho jen na ozdobu, ikdyz na to je také skvelý :)

EmilNosek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.21 19:49
Topení

My máme velký patrový dům a ten bychom asi krbovými kamny nevytopili. Také by se mi líbilo, kdybychom topili ohněm, ale bohužel. Máme krb venku, tak to nám musí stačit. Doma topíme tepelným čerpadlem. Výběr ideálního způsobu vytápění nám dost usnadnila kalkulačka úspor za vytápění na základě které jsme se rozhodli pro tepelné čerpadlo vzduch - voda.

Joska99
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně včera v 19:19

Ahoj. Měl bych takový dotaz. Co říkáte na topné pelety ? Chystáme se u nás doma kompletně předělávat topení a v rámci toho bych velmi rád přešel i na nějaký finančně méně náročný způsob vytápění. No a podle toho, co jsem si četl by právě pelety nemusely být vůbec špatnou volbou. Koukal jsem, že právě nejsou ani tak drahé. Co myslíte?

Váš příspěvek