Výroba domácích jogurtů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaňulka66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.17 22:53
výroba domácích jogurtů

Zkoušel tu už někdo vyrábět domácí jogurt? Kolik ušetíte? Mám hodně dětí a jeden kelímek jogurtu je čím dál víc dražší.

Reakce:
Mirka211
85 příspěvků 2.6.17 10:18

Ještě nikdy jsem domací jogurt nezkoušela, ale určitě si počkám na recept, chtěla bych to také vyzkoušet :)

BjankaDr
72 příspěvků 2.6.17 11:09

Také bych měla zájem o recept :)

Davidpost
13 příspěvků 29.6.17 13:27

Žena dělá skoro jen domácí. První várku máme 1l mléka (zahřát na cca 40 stupňů) a do toho zamíchat malý bílý jogurt (nebo jogurtovou kulturu, seženete v lékárně) Z toho máte cca 8 skleniček jogurtů. Nejdřív jsme pak skleničky nechávali v termotašce, nějakých 12 hodin, teď už máme jogurtovač (stojí pár stovek). Vždycky necháváme jeden jogurt na dodělání další várky.

Irča159
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.17 18:57

Já si dělám domácí jogurtek ve svém kuvingsu. Je to fermentor, takže ho používám i na výborné sýry.

dasty2710
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.20 16:04
jogurt

Já mám jogurtovač, je tam 7 sklenic a používám 1 litr čerstvého mléka, 12% smetanu, svařit 80 stupnů, vychladit na 42 stupňů a přidat 5 kávových lžiček bílého jogurtu. dám na 12 hod. a když vypne, nechám vychladnout a dám do lednice. Je přírodní, bez příměsí a dětem se může dát na dno jam.

Markusik6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.20 21:48

Jaký máte názor na ty jogurty pro děti jako je pribiňák, bobík apod?

Laurisska
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.20 11:32

Obě děti bobíka milujou a já si ho dám sem tam taky. Je úplně jiný v poměru s těmi jogurty. Bobík je víc našlehaný.. Chutnější prostě.

Markusik6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.20 11:31

To je ten rozdíl v tom složení tak veliký?

SAPÍČEK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.12.20 00:21

Ahojte, já tedy přesně netuším, jak si vyrobit takové domácí jogurty, ale na těchto stránkách určitě najdete nějaké rady. Já si tam našla nějaké návody i na to, jak upéct domácí pravé brownies, ale i třeba to, jak správně přivrtat poličku. Je tam toho veliká spousta a hlavně jsou to rady všeho druhu.

LenkaKubik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.21 20:48

Domácí jogurt jsem zkoušela udělat, ale doma se nechytil, protože děti baští bobíka, takže nacpat do nich jogurt bez chuti je zcel nemožné.

Simča50
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.9.21 15:30

U nás je taky v kurzu, hlavně ten tvarohový :) www.bobik.cz

LenkaKubik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.21 20:06

Tak to já ať koupím jakéhokoliv, tak ho sní a mně teda chutná taky, líbí se mi jak je hutný a dobře zasytí.

Lučnice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.21 15:28

Já jsem si teď oblíbila toho jejich Bobíka tvarohového. A ten mi vyhovuje i složením. Je tam méně tuku a víc bílkovin. Ale chuť teda mňam :)

Váš příspěvek