Výkyvy systolického tlaku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GruadhM
2 příspěvky 07.07.12 20:40
Výkyvy syst. tlaku během pár minut

Dobrý den, nevíte náhodou někdo, zda je normální výkyv systolického tlaku během několika minut? Měřeno zhruba po pěti minutách, celou dobu v klidu a hodnoty: 130/82, 106/80, 110/79, 132/80. Tlakoměr je na zápěstí a je v pořádku a tyhle výkyvy nebyly jen jednou, ale denně. Děkuji.

Reakce:

Klárka Novotná 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.18 14:29
Na zápěstí je možné cokoliv...

Dobrý den, vím, že je to starší příspěvek a vy už odpověď ani moc nečekáte, ale někomu s podobným problémem by mohla odpověď třeba ještě pomoct. Vzala bych to postupně - především výkyvy tlaku jako takové v tak krátkém časovém intervalu normální nejsou a bude stát za to je zkonzultovat se svým lékařem… Ale jen v případě, že byste ke stejným výkyvům došla v případě měření na paži. Ono totiž, jako budoucí lékařka vám mohu říct, že tlakoměry na zápěstí nejsou vzorem přesnosti. Proto vám v ordinaci měří tlak na paži, protože je to naopak velmi přesné, na zápěstí změříte spíše orientační hodnotu a pokud děláte měření víc, bere se v úvahu průměr. Je to složitější problematika a nevím, jestli je to pochopitelné, zkuste si rozkliknout tento článek a proleťte si ho. Jednak je tam vzájemné porovnání tlakoměrů na paži a na zápěstí, jednak pravidla pro měření tlaku.
Abych to shrnula - změřte si tlak na paži, ideálně podle všech pravidel, a teprve když vám i pak vyjdou takto rozdílné hodnoty, zajděte za lékařem a zkonzultujete to s ním. Výkyvy tlaku v rámci stejných podmínek a v krátkém časovém intervalu příliš běžné nejsou, ale tady jsem si téměř jistá, že to bude vada přístroje jako takového.

Estranousek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 08:11

Takže pokud mám ten stejný problém, měla bych jít k lékěři až po zakoupení nějakého produktu?
Achjo tohle mi hlava nebere :). Já mám doma tento měřič, podle mě z kategorie těch nejlevnějších a ihned potom, co jsem naměřila kamarádce vysoký tlak jsem ji hnala k doktorovi, kde její problémy potvrdili. Ačkoliv tomu moc nerozumím, určitě bych zvážila návštěvu lékaře spíš než koupi měřiče :).

Váš příspěvek