Vitiligo a účinná léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
leveys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.17 12:10
@Martina688 píše:
Jo tak to máme úplně stejně! A řešil jste to nějak? No bilirubin v tom hrát roli zřejmě může…vše se odehrává v játrech. Snažím se teď dát pleť dokupy i v dospělém věku a v té souvislosti vitiligo, akné na mně všichni bylinkáři vyhrkli : a máte v pořádku játra? No nemám žádné projevy, jen mi našli zvýšený bilirubin…doporučili mi ostropestřec mariánský a tak ho teď beru :) Určitě neublíží a k tomu zdravou stravu :) proto se ptám, zda je tu ještě někdo, komu našli nějaké souvislosti s játry?

Koupil jsem si Ostropestřec mariánský (semínka) 500 g. Každý den ráno si dvě čajové lžičky nasypu do hmoždíře a rozdrtím. Přisypu do jídla a sním. Již v roce 2002 mi paní obvodní lékařka zjistila zvýšené množství bilirubinu a už tenkrát po pravidelné konzumaci semínek této rostlinky se mi snížilo množství bilirubinu do normálu, až tomu paní doktorka nechtěla věřit, ale to jsem ještě tenkrát netušil, že budu mít vitiligo ani že existuje. Nicméně jsem si teď při Vitiligu na tuto rostlinku vzpomněl a neváhal její semínka zase začít pojídat. Je možné, mi také pomáhá při Vitiligu. Každopádně se mi podařilo zastavit tvorbu nových bílých skvrn a v některých se mi začaly objevovat tmavé pigmentové skvrny. Jde to pomalu a nevím které opatření (ostropestřec/nulová konzumace mléčných výrobků) má na tomto zlepšujícím se vývoji hlavní podíl. Podstatné a povzbuzující teď pro mě je, že je Vitiligo možné ovlivnit stravou. Uvidíme, jak se to dále budu vyvíjet.

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.17 16:55
m.necasova617@seznam.cz
@leveys píše:
Koupil jsem si Ostropestřec mariánský (semínka) 500 g. Každý den ráno si dvě čajové lžičky nasypu do hmoždíře a rozdrtím. Přisypu do jídla a sním. Již v roce 2002 mi paní obvodní lékařka zjistila zvýšené množství bilirubinu a už tenkrát po pravidelné konzumaci semínek této rostlinky se mi snížilo množství bilirubinu do normálu, až tomu paní doktorka nechtěla věřit, ale to jsem ještě tenkrát netušil, že budu mít vitiligo ani že existuje. Nicméně jsem si teď při Vitiligu na tuto rostlinku vzpomněl a neváhal její semínka zase začít pojídat. Je možné, mi také pomáhá při Vitiligu. Každopádně se mi podařilo zastavit tvorbu nových bílých skvrn a v některých se mi začaly objevovat tmavé pigmentové skvrny. Jde to pomalu a nevím které opatření (ostropestřec/nulová konzumace mléčných výrobků) má na tomto zlepšujícím se vývoji hlavní podíl. Podstatné a povzbuzující teď pro mě je, že je Vitiligo možné ovlivnit stravou. Uvidíme, jak se to dále budu vyvíjet.

Takže vy jste již užíval ostropestřec a pak až se rozvinulo vitiligo? A tušíte z jaké příčiny? Stres? U mně se rozvinulo na obličeji, když mi bylo 12 let…snažila jsem se to léčit (masti, vitix atd.) ale nic nezabíralo. Poslední dobou už vitiligo neřeším, tak od 20 let, teď je mi 25 let. A musím teda říct, že se mi objevují také nové hnědé tečky okolo oka, tvoří se takové ostrůvky jakoby se stahovalo. Samozřejmě, že to jde pomalu. Stravu si snažím hlídat - mléko moc nekonzumuji a tvaroh také ne - vyjimečně. Polikám ostropestřec. kaši a piju hodně bylinkových čajů. No tak uvidíme jak to s námi bude dál :) Potěšil jste mne, že šli výsledky po ostropestri (blbé slovo) :mrgreen: videt! :D

leveys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.10.17 19:21
@Martina688 píše:
Takže vy jste již užíval ostropestřec a pak až se rozvinulo vitiligo? A tušíte z jaké příčiny? Stres? U mně se rozvinulo na obličeji, když mi bylo 12 let…snažila jsem se to léčit (masti, vitix atd.) ale nic nezabíralo. Poslední dobou už vitiligo neřeším, tak od 20 let, teď je mi 25 let. A musím teda říct, že se mi objevují také nové hnědé tečky okolo oka, tvoří se takové ostrůvky jakoby se stahovalo. Samozřejmě, že to jde pomalu. Stravu si snažím hlídat - mléko moc nekonzumuji a tvaroh také ne - vyjimečně. Polikám ostropestřec. kaši a piju hodně bylinkových čajů. No tak uvidíme jak to s námi bude dál :) Potěšil jste mne, že šli výsledky po ostropestri (blbé slovo) :mrgreen: videt! :D

Ostropestřec jsme jedl asi jen půl roku v roce 2002. Jakmile se mi srovnali výsledky bilirubinu, tak jsem přestal s pojídáním. Nicméně vitiligo se mi poprvé objevilo až někdy v roce 2006 (26let) a dlouhou dobu to bylo ve velice malém výskytu. Velice pomalu se rozvíjelo a vůbec jsem vitiligu nevěnoval pozornost. Až jaro/léto 2016 se mi porvé objevilo na pravé holeni a to bylo poprvé, kdy bylo vidět v plavkách. Poslední zimu se ale rozvoj vitiliga začal zrychlovat, tak jsem navštívil kožního (únor 2017), aby mi potvrdil moje podezření. Letos v létě jsem začal experimentovat se stravou a vzpomněl jsem si i na ostropestřec. Asi 2 měsíce to je co jím upravenou stravu podle mého pocitu a přidal jsem ostropestřec a zdá se, že jsme na dobré cestě. Co se týče stresu, tak v životě jsem nebyl dlouhodobě ve stresu. Maximálně několik měsíců. Ale nemůžu vyloučit že i ten stres má v tom prsty. Bohužel úplně jednoznačně nedokážu říct, co přesně z těch změn mi pomáhá, ale tomu ostropeřcovi docela věřím vzhledem k těm bývalým potížím s játry. Ještě ohledně toho bilirubinu se vzpomínám, že lékařka mi kladla na srdce, abych se určitě vyhýbal psychické a fyzické zátěži. Vzhledem k tomu, že jsme celý život sportoval, tak sportu jsem se nevzdal. Stres nedokážu ovlivnit, bohužel.

Jitkacek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.5.18 10:15
Boj začíná

Zdravím všechny,
i já bojuji s touto nemocí cca 10 let. Před 14 dny jsem začala uživat betakaroten, ostropestřec a b-komplex a snažím se do toho ještě každé ráno vypít skleničku mrkve s jablkem. Za měsíc chci k tomu ještě přibrat mastičku cromovit a pokusím se vynechat víc mléčných výrobků a jíst zdravěji. I já to mám bohužel dědičné Uvidíme jestli to bude účinné či ne. Jelikož jsem světlý typ, tak to není moc vidět, ale do plavek mě zatím nikdo nedostane. POkud nastane zlepšení i nezlepšení zase se ráda ozvu. Mějte se a bojujte.

VITILIGO ČESKO
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.18 14:12
FACEBOOKOVÁ SKUPINA VITILIGO ČESKO

Na Facebooku je nová uzavrena skupina Vitiligo Česko - Vitiligo Czechia, kde bezi velmi detailni debata o vitiligu. :srdce:

EvaWawawa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.7.18 16:21
Vitiligo

Dobrý de. Je mi 32. Vitiligo se mi začalo dělat v těhotenství a teď 18 měsíců po porodu ho mám v obličeji, podpaží, rukou a nohou. V Praze na Bulovce chtějí abych chodila na svetlolecbu. pomohla někomu svetlolecba? Nebo je to na nic? Dekuji

Vladimír12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 06:49
Musí se řešit příčina.

Bez vyřešení základní výživové příčiny vitiliga nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou vitiliga jsou potravinové alergie, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce našeho těla, které poškozují pigment v pokožce. Stav naší pokožky tak věrně odráží stav našeho střeva. Používám přístroje a testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám vitiligo vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si vitiligo sami trvale odstranili. Kontakt 608 155 338.

Vladimír12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.18 07:25
Musí se řešit příčina.

Bez vyřešení základní výživové příčiny vitiliga nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou vitiliga jsou potravinové alergie, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce našeho těla, které poškozují pigment v pokožce. Stav naší pokožky tak věrně odráží stav našeho střeva. Používám přístroje a testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám vitiligo vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si vitiligo sami trvale odstranili. Kontakt 608 155 338.

Jitka1991
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.19 21:54
UVB terapie - dermalight 80

Ahoj všichni,
i já bojuji s touto nemocí už pět let. Před měsícem jsem si koupila UVB lampu Dermalight 80 a musím říct, že konečně vidím první známky repigmentace. Plánuji si koupit ještě Vitix gel, abych podpořila světloléčbu, a jsem zvědavá, zda bude po jeho použití účinek ještě prohlouben a skvrny budou kompletně repigmentovány. V případě, že dojde ke zlepšení, dám vám určitě vědět. Lampu jsem koupila na https://www.vitiligoshop.cz/…ermalight-80 .
Mějte se :mavam:

Zuzula1981
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.19 00:22
Vitiligo

Ahojte, prispejem do diskusie svojou skusenostou. Tehotenstvom sa mi spustilo autoimunitne ochorenie stitnej zlazy. Hned v zavese aj vitiligo, najprv jedna skvrna, a kedze som vcelkom v pohybe okolo domacnosti a v strese, tak dalsie fliacky pribudaju. Rada by som to zastavila v tomto stadiu - aspon. Idealne vyliecila, na co kozna reagovala skepticky. Mate niekto skusenost, ze sa mu vitiligo zastavilo a dalej nepostupovalo? Co sa tyka pecene, tak asi to bude pravda, treba poliecit ju, posilnit a vycistit crevo. Pri prechadzani tejto diagnozy na internete som na zahranicnej FB stranke natrafila na alternativneho lekara, ktory ako dovod AI ochoreni o. i. aj stitna zlaza a vitiligo udava „unavenu“ pecen a nadoblicky. Takze idem skusat ocistnu a posilnovaciu kuru. Drzim vsetkym palce!

piskotky
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.19 23:00
PABA

Předmět: ZDRAVÍ TĚLA:- Dr. ADELLE PATRICK DAVIS-(Nositelka Nobelovy ceny za chemii, která v oboru zdravé výživy pracovala s obrovskými úspěchy
přes 50 let a pomohla svými velkými znalostmi a dobrými radami k úplnému uzdravení - nebo velkému zlepšení zdravotního stavu statisícům a milionům lidí na celém světě, (a to i v těch případech, kde oficiální lékařská léčba jim nedokázala pomoci v jejich zdravotních problémech),– k příčině vzniku vitiliga
a jeho vyléčení…v níže uvedeném názvu knihy v kapitole IX. napsala:-
„Moderní léčení výživou“,–
(„Jezme zdravě, abychom byli fit“)
KAPITOLA IX.
NĚKTERÉ MÉNĚ ZNÁMÉ vitamíny skupiny B:- (ANTISTRESSOVÉ! )

KYSELINA PARA-AMINOBENZOOVÁ- (PABA,–PAMBA,–vit. B-10)​
Její nedostatek způsobuje:- Únavu,– chudokrevnost,– ekzémy,– šedivění vlasů,– někdy i dočasnou

neplodnost žen,– poruchu pigmentace kůže -(a to:- jak bílou, tak i tmavou!).

Barvu vlasů ovlivňují nejméně 3 z těchto NEDOSTATKŮ vitamínů skupiny B :-

1. Nedostatek PABY/Pamby/vit. B-10),–
2.-nedostatek BIOTINU-(vit. H,–B-7),–
3. nedostatek kyseliny PANTOTENOVÉ ​/​​vit. B-5/.​

K vyléčení VITILIGA-

(tj. poruchy pigmentace kůže nebo vlasů,–světlé či tmavé
skvrny na kůži,– bělavého či tmavého pramene vlasů mezi ostatními vlasy jež mají
stejnou barvu pigmentu, ale jinou, než ten pramen vlasů!),– ​stačí užívat:- >

1gram-(1000mg) PABY-/ PAMBY/vit. B-10/-denně!!! =========

((Poznámka opisovatele:- Není tedy pravdou, že tato porucha pigmentace je nevyléčitelná!,– ani… že její léčba je neúspěšná,– jak se to tvrdí v rozšířeném čtvrtém vydání praktického slovníku medicíny, který vydali či zpracovali MuDr. Martin Vokurka a MuDr.Jan Hugo s kolektivem!,– a jak se
mylně domnívají dodnes mnozí praktičtí lékaři…, protože NEZNAJÍ příčiny
VITILIGA!!!,– jen je třeba vědět čím, jak, a v jakém množství ji léčit konec pozn.))!!!

PABA-/PAMBA-vit. B-10/,– se ukázala být VELMI ÚČINNÁ též v léčení a vyléčení
určitých nemocí způsobovaných PARAZITY!!!, přenášenými vši,– mouchami,– roztoči,–klíšťaty! (Rockymounteinská skvrnitá horečka,– a tyfus)!!!

PABA/PAMBA- vit. B-10/- také OCHRAŇUJE před KOŽNÍ RAKOVINOU v důsledku působení slunečních paprsků!!! Ti, co se snadno spálí,– mají NEDOSTATEK PABY-/PAMBY/vit. B-10!!!
Sníme-li denně 1gram-PABY-/PAMBY/vit. B-10/, můžeme snést 50× více slunce…!,
aniž bychom se spálili!!!
200mg PABY-/PAMBY/vit. B-10/ po každém jídle!!!/ v 70% případů ODSTRANILO ŠEDIVÉ VLASY!!!

Sulfonamidy…NIČÍ TENTO DŮLEŽITÝ vitamín! Z tohoto důvodu již lékaři omezují předepisování Sulfonamidů!

Jirinamoravkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.20 20:43

Opravdu existuje kvalitní zubní pasta, která by mi mohla pomoci s vybělením zubů?

Patrisicesklunikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.1.20 14:55

Ano, trvalo mi docela dlouhou dobu, než jsem narazila na kvalitní zubní pastu, která dokáže zuby opravdu vybělit, ale dá se koupit.

Jirinamoravkova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.20 21:17

Po jak dlouhé době se Vám podařilo si zuby alespoň trochu vybělit? pomocí jaké zubní pasty? nejlépe prosím konkrétní pastu?

Patrisicesklunikova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.20 14:24

Kupuji si zubní pastu od www. whiteglo. cz, které zakoupíte ve spoustě lékáren, také v drogerii teta, nebo přes alzu, dr maxe. Stačí se podívat na jejich stránky, kde najdete seznam internetových i kamenných obchodů. V podstatě po 14 dnech co jsem ji začala používat, tak už jsem viděla výrazné zlepšení.

Ivana Ivana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.2.20 15:35
vitiligo

Dobrý den, už mám vitiligo několik let, fleky na obličeji mažu autohelios gel neopaluji se a říkám si jsou horší věci. :mavam: :mavam:

Ivulenka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.1.21 22:57

Zdravím a děkuji moc za velice super článek . Já jsem se někde dočetla, to ale pouze soudím podle té cukrovky, kterou zmiňujete, že by cukrovkáři měli mít snad nějaké úlevy na silnicích… Ale nejsem si tím na 100% jistá, takže mne neberte moc vážně. Jinak moc krásné auta, jednou bych si taky takové jednou přála… To Bugatti mne asi baví nejvíce :-)

Ivulenka999
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.21 23:31

Když už tu píšete o těch králících, tak mi to připomnělo to, jak jsme si docela dost nedávno k nám domů pořizovali králíkárnu, protože jsme potřebovali novou, rodily se nám totiž nové přírůstky :-) Kdyby někdo z vás chtěl nějaké zajímavé ceny, co se takovéhoto příslušenství pro zvířata týče, určitě navštivte tyto stránky

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek