Vitiligo a účinná léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Katy Kočka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.15 18:00
vyrovnání -a nevzdávat se

@Anna K. Ahoj Všem. Vitaligo se u mne objevilo před 4lety. V rodině jsem jediná kdo to má.. Nejvíce bílá místa mám v okolí genitálií..To mne vyděsilo.
Ale studuji a čtu co můžu.. Zkusím to cestou doplňků stravy..i co zkusila paní s dcerkou..tak jako.tak to jen pomůže.
Vr chvíli kdy jsem se vyrovnala s tím problémem to tak vyrovnané bere i okolí. Bála jsem se reakce mužů, ale co jsem poznala tak to neřeší..V tomhle jsem poznala jejich citlivost..Muži mi říkají že jsem hezká.. A fleky neřeší..Myslím že je to o postoji..a nevzdávat se ;)

petra65
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.15 22:56

Zdravím. Moje dcera má Vitiligo od 5ti let. Nejdříve jsem zkoušela fototerapii a masti s kortikoidy. Moc to nepomáhalo. Při stresech se pigment ztrácel doslova před očima. Dá se říct, že jsem to vzdala, protože každý lékař mi řekl něco jiného a většina mi naznačila, že si máme zvyknout a předcházet slunění. Před rokem v lednu jsem na internetu začala opět hledat informace, protože pigment mizel dál a dál. Našla jsem článek o paní, která po zahájení bezlepkové diety měla v léčbě Vitiliga obrovské úspěchy. Ze dne na den jsem nakoupila potraviny pro bezlepkovou stravu. Dříve prošla i alerg. testy a alergie na lepek nebyla prokázána. Dietu držela 4 měsíce, ale kromě vitality jsem nepozorovala žádné změny. Až po 5ti měsících od zahájení a měsíc po ukončení diety se pigment začal závratnou rychlostí vracet. Vitiligo má na 30% těla. Dietu jsme přesto přerušili. Letos v březnu jsem začala opět pozorovat ztrátu pigmentu. Požádala jsem pediatričku o opětovné vyšetření na lepek a kupodivu tentokrát vyšel pozitivně, ale jen na hraně. Tak jako tak, opět již dva týdny drží bezlepkovou dietu a já doufám, že dojde ke zlepšení. Myslím, že strava je opravdu velmi důležitá a bezlepková strava je zdravá sama o sobě. Proč to tedy nevyzkoušet.

DrJana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.15 23:13
Lepek

Petro, nepřestávejte s bezlepkovou dietou. Já jsem také zjistila úzkou spojitost mezi vitiligem a lepkem! Je to tak! Bude to teď rok, co jsem na BL dietě a vitiligo na obličeji mi ustupuje - pomalu, ale pozoruji zlepšení. Hlavně se mi vrací pigment do obočí, které jsem si několik let musela domalovávat. JUPÍ! Já už nikdy lepek jíst nebudu - způsobuje spoustu zdravotních problémů a hlavně vitiligo!!!

Hanka 79
13 příspěvků 18.5.15 07:58

Zdravím, tak já nevím s tou bezlepkovou dietou. Jak jsem psala, držím ji už dlouhou, několik let, ale vitiligo se mi stále zhoršuje. Možná je to jak u koho. Nechci brát iluze, ale u mě je to tak. Poprvé za ty roky zkoušim kortikoidovou mast Elocom. Výsledek je minimální a nevím za jakou cenu. Musela bych se mazat asi několik let, protože to pomáhá velmi velmi pomalu a určitě to není moc zdravé. Takže domažu poslední balení a končím.

DrJana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.5.15 18:29

Ano, máte pravdu, že 100% nemohu tvrdit, že bezlepková dieta každému pomůže… Objevuje se však na netu čím dál víc příspěvků se spojitostí těchto dvou zdravotních problémů. Napadá mě, že střevo může díky neustálému vystavení sliznice lepku jakoby odumřít (atrofovat) a příjem živin je pak doživotně poškozen. To by vysvětlovalo, že někomu to nepomůže. Pokud je střevo schopné se ještě uzdravit, pak začne vstřebávat živiny a vitiligo se časem repigmentuje.
To je moje teorie a vlastní poznatky, samozřejmě nevnucuji, každý musí vyzkoušet to čemu sám věří… Jen jsem chtěla přispět radou a vlastní zkušeností.

Hanka 79
13 příspěvků 18.5.15 21:02

Ano, toto mě taky napadlo, že když se třeba zahájí bezl. dieta brzy, že to třeba ještě pomůže. Možné to je. Snad jednou přijdou na to, jak tuto nemoc léčit.

Hanka 79
13 příspěvků 4.8.15 21:12

Zdravím, zkouším nový krém na vitiligo - Cromovit - crema. Prý je to novinka. Italský výrobce. Nemá někdo už zkušenost?

Díky Hanka

Hanča2111
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.15 15:37
Vitiligo

Zdravím všechny kteří máte tento problém jménem Vitiligo, bylo tady psáno už mnoho o této nemoci ale nějak nám stále není pomoci :-( Mám jednu otázku a zkušenost s chlorem v bazénu, pozorujete třeba někdo zhoršení nemoci při koupání v zachlorovaném bazénu, děkuji moc a držte se :srdce:

ramsiel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.8.15 21:59
je třeba se na to dívat jinak - anebo vůbec

I já - do 50-ti skvělé tmavě opálená, pak vitiligo, zprvu psychická hrůza, deprese a trauma,… pak přijdou mnohdy horší nemoci - které bolí, takže bud´me rádi, že jde pouze o kosmetickou vadu…která vůbec nebolí…a děkujme Bohu, že máme zatím jen takovou…je to takový docela fajn test priority našich hodnot

Krakatoa
3 příspěvky 19.8.15 09:25
Cromovit-crema

Ahoj,
na upozornění tady od Hanky 79 jsem zakoupila Cromovit -crema, mast stojí cca 600,– Kč ve slušné lékárně když připočtu poštovné. Takže zatím mažu třetí den, píšou 2 -4 měsíce. Potom Vám dám vědět jaké bylo zlepšení, tedy jestli nějaké bude. Vitiligo mám asi 8 let. Pár let jsem měla klid, ale teď se mi spustilo i v obličeji, prostě je ze mě celkem pěkná příšerka. Takže kdyby jste někdo potřeboval postrašit děti nebo bubáka na halloween- obraťte se na mě. Ne chci jen odlehčit situaci. Ke své práci potřebuji velmi dobrý vzhled, takže mi nezbývá než patlat hromady make-upu. Ale na rukou mi to prostě moc nejde, když je namejkapuju, tak buďto zapatlám papíry a nebo se to brzy smyje. Je to takový boj s větrnými mlýny. Pak je tu ještě jedna pomoc, jedná se o excimerův laser, který opravdu pomáhá vrátit pigment do postižených míst, ale nezamezí jeho rozšiřování. Takže je to o penězích. Za pár měsíců dám vědět zda se něco zlepšilo, ahojda všem dalmatinům.

ramsiel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.15 17:56
Pharcos Cromovit crema - krém 40 ml

CROMOVIT® CREMA je kosmetický přípravek obsahující směs látek: - Kyselina listová v lipozomální formě, - Fenylalanin, - Beta-sitosterol, - Phyto-Sirt®, podporujících obnovu některých procesů, jejichž porucha vedla k depigmentaci pokožky. Kyselina hyaluronová o vysoké molekulové hmotnosti, fungující jako nosič a aktivující buňky pokožky, zvyšuje jeho účinnost. Produkt lze kombinovat s terapií slunečním zářením i s fototerapií. ( = z výtažku z Brassica campestris) ZPŮSOB POUŽITÍ: aplikujte na postižená místa a vmasírujte do vstřebání. DÁVKOVÁNÍ PRO JEDNU APLIKACI: 2 cm krému (asi 0,5 ml) jsou dostačující na přibližně 5 cm² pokožky. DOPORUČENÁ FREKVENCE POUŽITÍ: 2-3krát denně po dobu 2-4 měsíců. VŠEOBECNÁ UPOZORNĚNÍ: Dermokosmetické přípravky by měly být chráněny před tepelnými zdroji; v případě průhledných obalů by měly být chráněny i před světelnými zdroji. Doporučujeme uchovávat přípravky mimo dosah dětí.

Fero
2 příspěvky 19.8.15 17:57
BETAKAROTEN

Ahoj všichni „dalmatýni“. :mavam: Trpím od ňákých 10ti let ( je mi 53 ). Nebudu to protahovat, všichní víme o co jde. Už několik let beru doplněk stravy BETAKAROTEN a po celém těle zaznamenávám zmenšování postižených ploch. Nijak se neomezuji, neexperimentuji a snažím se být nad věcí. A tak si myslím, že to pomáhá. Všem držím palce a snažte se s tím vyrovnat. Jsou lidé mnohem hůře postižený a perfektně si užívají života. Fero.

Krakatoa
3 příspěvky 20.8.15 09:32
Cordyceps

Čínský preparát Cordyceps mám za sebou. Za mě - nezabral, ale co nepomůže mě, může zabrat jiným. Taky zkouším všechno co se dá, ale bezvýsledně. A mimochodem mě včera výrobci Cromovit crema pěkně dožrali, zmáčknu tubu a nic- ve třetině tuby vzduch. Za ty peníze to fakt zamrzí, není to zubní pasta za dvacku.

Hanka 79
13 příspěvků 20.8.15 09:38
cromovit crema

Tak to s tou mastí opravdu naštve. Taky jsem ji kupovala za 590,–Kč. Mažu poctivě 14 dní 2× denně, někdy 3× a počítám, že ji budu mít tak na měsíc. Určitě zkusím ještě další balení, ikdyž zatím nic. Žádná reakce. Tak nějak jsem s tím počítala, ale co by pro to člověk neudělal, že? Naděje umírá poslední.

Ten excimerův laser jste už osobně vyzkoušela? Já to mám na dojíždění hodně daleko, takže to je u mě nereálné.

Krakatoa
3 příspěvky 20.8.15 14:33
excimerův laser

Před pár měsíci jsem sledovala pořad na Nově, mluvila tam celkem známá dermatoložka z kosmeťáku. Měli by být dvě centra v české republice, v Praze je určitě. Jak jsem pochopila, tak by to mělo zabrat snad každému, jde ale o to, kolik toho máte. Jak jsem pochopila, tak u mě by to na těch několik sezení bylo asi 25 000,– s tím, že ale nová ložiska se nezastaví. Takže až vyjedou zase nové fleky, tak vytáhnete dalších 25000,– Kč a tak to jde asi celý život, než dojdete do fáze kdy Vám nějaký flek bude uplně jedno. Znamená to mít více než dobré příjmy a dost času na ježdění. Já jsem z Pardubic, takže pro mě by to znamenalo den volna a nevím kolik sezení. No- je to k zamyšlení… :nevim:

kazantip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.15 21:46

Dobry vecer dnes sem byl u kozni doktorky a ta mi rekla ze proti ti to nemoci skoro neni zadny lek mam to v intymnich partii tela ztim par fleku chci se toho zbavit mohly by ste mi popsat tento lek

Tomasvit
1 příspěvek 11.2.16 21:52
Vitiligo

Mám viti asi 10 let, zkouším vše možné. Pomohla mi světloléčba a cca před půl rokem jsem založil vitiligoforum.cz. Je možné, že tento příspěvek smažou, ale pokud ne budu rád.
Díky

Monika xxx
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.16 22:36
Vitiligo

Dobry den vsem :-) mam vitiligo pres 20 let a to mi neni ani 30 :D uz jsem to neresila jen jsem to zkusila a ono to zabira a oproti vsemu to nestoji skoro nic… kdo ma zajem a koho to jeste trapi tak zkuste tinkturu z ostropestrec na jatra a piju preslickovy caj s mesickem a rapikem vydrzte tri mesice a pokud neuvidite nic tak to asi vzdejte ale za me skvely nebude to hned ale me to zabira neuveritelne. Vsem preju hlavne nervy v klidu a kdyby me chtel nekdo kontaktovat tak na fb monika maskova ceska trebova

amandrierith
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.16 09:46

Dobrý den Moniko, napsala jsem Vám na fb. Měla bych zájem o podrobnosti :)

Adlerova
1 příspěvek 27.7.16 07:19

Dobrý den Moniko, chtěla bych prosit o nějaké informace, ale bohužel Vás nemohu najít na fb, mohu poprosit o e mail příp o odkaz na Váš nebo nějaký kontakt, abych se mohla zeptat. Dekuji Monika

Pavel20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.16 17:15
povzbudivá studie léčby vitiliga 2013
Pavel15
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.16 20:02

Vypadá to, že má vitiligo stejnou patogenezi jako celiakie.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC4690998/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24586509

MILLLIS
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.16 16:36
Elidel a Vitiligo
@petr89 píše:
Dobry den mam vitiligo asi 5 let pomahal mi krem vitiskin spojeny se svetlo lecbou. obevovaly se pigmentove skvrny ale pak sem odjel do zahranici a z lecbou jsme asi na mesic prestal. potom jsem se ale setkal s lekarkou ve Frankfurtu ktera se vitiligem zabyva dokonce jezdila na vyzkum leku proti teto chorobe do dubaje a ta mi doporucila krem ELIDEL. jelikoz VITISKIN je prej moc silny a neni moc dobry pro pokozku a v nemecku je zakazan.krem elidel je sice na atipicky ekzem ale prej to pomaha taky na vitiligo a nekterym lidem to pomohlo.jako druhej lek mi doporucila tablety GINGIUM extra 240mg rano a vecer po pul tablety. tyto tablety prave zkouseli v dubaji a taky to pomahalo. jestli mate zajem tak vyzkousejte.ja jsem to teprv nedavno zacal pouzivat takze nemohu zatim rict jestli to pomaha nebo ne ale snazim se pomoct protoze vim jak se citite s touto nemoci.rad jsem se s vama podelil o tyto vedomosti a doufam ze vam to vsem pomuze :]

Misto Elidelu (ucinna lata pimecrolimus )je lepsi krem s ucinnou latkou tacrolimus (Protopic) v sile 0,1% (pro dpospele).
U obou kremu pozor na vedlejsi ucinky!

Lemur2016
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.16 16:42

Ahoj jak tuto nemoc zastavit bohužel nevím, ale vím co pomáhá zakrýt skvrny. Zajdi do kosmetického salonu Bod krasy. Mají zde nástřikovou kabinu, která zakryje veškeré skvrny. Mám s tím své zkušenosti a jsem velice spokojená :)

jarka.modra
45 příspěvků 17.1.17 15:19

Ja slysela chvalu i na samoopalovaci peny, ale nemam s tim zkusenost bohuzel.

simcak7
1 příspěvek 7.3.17 12:03
@A.Janik píše:
Kacko112, nemyslím si, že jsme jedineční, rozhodně ne v kladném slova smyslu. A ani bych to nezlehčovala. Věřím, že každý člověk má to, co si zaslouží. Je mi 30, ještě jsem se nevdala a kvůli vitiligu si na to už nedovolím ani pomýšlet. Myslím, že jediné, co pro sebe můžeme udělat, je, přijmout se takové,
jací jsme, a snažit se měnit tam, kde to jde.

Nesouhlasím, určitě každý nemá, co si zaslouží…malé děti si nezaslouží být nemocné a mnozí dospělí by si zasloužili opravdu velkou nálož „toho, co si zaslouží“…určitě to není ničí vina, že má nějakou chorobu…:(

SAlimionka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.4.17 22:22
Mohla bych poprosit na vas kontakt

Rada bych se vas poprala emailem. Mame stejny problem. Dekuji

RAdek321
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.4.17 17:26

Na vitiligo jedině JAK inhibitory ruxolitinib nebo tofacitinib.

Pyžla
1 příspěvek 3.5.17 09:55

Ahoj, můžete mi prosím napsat, jaký make-up používáte? A také jaké samoopalovací mléko: Nebo vše, čím skvrny překrýváte? Já používám vichy dermablend, samoopalovací mléko od Dermacolu a celé léto se natírám opalovacím krémem 50. Pokud se neopálím a překrývám skvrny, není to tak vidět. Ale potřebovala bych nějaký voděodolný make-up. Máte zkušenost? A co říkáte na značku HE-SHI a FAKE BAKE? Opravdu je to tak super, jak píší?

Alexa25
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.7.17 00:09
Krém cromovit

Prosím, vyzkoušel už někdo delší dobu používat ten Cromovit jestli to vedlo ke zlepšení? Chystám se ho koupit a jelikož to není nízká cena, tak jestli to ma smysl vůbec. Děkuji :)

MoMoGo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.17 14:50
Cromovit

Cromovit jsem teď hledala a ve všech lékárnách je vyprodaný.

La Jana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.17 05:54
Cromovit

Cromovit jsem zkoušela minulý rok- bohužel u mne bez efektu. Ani nepatrný náznak zlepšení. Ale u každého je to jiné. Nezabralo mi nic. Teď v létě jsem opravdu krasavice a jediný co mi to trochu zmatní je samoopalovací prostředky.

Hanka 79
13 příspěvků 3.8.17 13:14

Zdravim vsechny. Ma tady nekdo vyzkousenu pakminovou mast nebo i kapky? Jaky byl vysledek?

Diky. Hanka

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.17 15:45
celiakie a vitaminy

Ahojte dalmatinci,
trpim na vitiligo od 12 let kolem oka a par flicku na zadech. Ted je mi 25 a zda se mi, ze vitiligo ustupuje, mam slusne ostruvky kolem oka. Jen bych chtela rict, ze vitiligo nelecim! Po vsech marnych pokusech, bych se na to mohla vyprdnout vyhazovat penize za zbytecne kremy, masti atd. :pocitac: Jsem ted v zivote mooc spokojena - konecne dodelana skola, dobra prace a dokonce i partner. Nikdo kolem mne vitiligo neresi a tak jsem ho prestala resit i ja :D a je mi mnohem lepe, prekryvam dermablendem na den a nikdo nic nepozna. Narazila jsem ted nahodou na zahranicni stranky a nasli souvislost mezi celiakii a vitiligem. Nemate s tim nekdo zkusenost? Nevite, zda opravdu s tim strevem muze vitiligo souviset? Zase si rikam, ze by mi bylo zle (travici obtize atd.) ale ja jsem uplne zdrava, dokonce i bez nejake autoimunitni poruchy (stitna zlaza) a u nas v rodine vitiligo krome me nikdo nema :D Jsem takovy zvlastni pripad :D :lol: Jak jste na tom ted vy? No budu rada, kdyz se nekdo ozve :) :srdce:

Hanka 79
13 příspěvků 6.8.17 21:07
@Martina688 píše:
Ahojte dalmatinci,
trpim na vitiligo od 12 let kolem oka a par flicku na zadech. Ted je mi 25 a zda se mi, ze vitiligo ustupuje, mam slusne ostruvky kolem oka. Jen bych chtela rict, ze vitiligo nelecim! Po vsech marnych pokusech, bych se na to mohla vyprdnout vyhazovat penize za zbytecne kremy, masti atd. :pocitac: Jsem ted v zivote mooc spokojena - konecne dodelana skola, dobra prace a dokonce i partner. Nikdo kolem mne vitiligo neresi a tak jsem ho prestala resit i ja :D a je mi mnohem lepe, prekryvam dermablendem na den a nikdo nic nepozna. Narazila jsem ted nahodou na zahranicni stranky a nasli souvislost mezi celiakii a vitiligem. Nemate s tim nekdo zkusenost? Nevite, zda opravdu s tim strevem muze vitiligo souviset? Zase si rikam, ze by mi bylo zle (travici obtize atd.) ale ja jsem uplne zdrava, dokonce i bez nejake autoimunitni poruchy (stitna zlaza) a u nas v rodine vitiligo krome me nikdo nema :D Jsem takovy zvlastni pripad :D :lol: Jak jste na tom ted vy? No budu rada, kdyz se nekdo ozve :) :srdce:

Ahoj Martino,

já mám vitiligo od 7 let. Je mi 38. Celiakii mi zjistili asi kolem třicítky a od té doby dodržuji bezl. dietu. Bohužel vitiligo se mi ani po 8 letech nespravuje. Taky jsem do toho vkládala určité naděje. Můžu se zeptat, co všechno si už zkoušela? Já mám teď objednanou pakmínovou mast a tinkturu + detoxikace jater.

Hanka

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.17 21:50

Ahoj Hani,
diky za reakci! Takze taky to uplne pravidlem nebude. No posledni dobou ctu o tomto tematu hodne - nevstřebaní zivin a mineralnich latek atd., ale zda se, ze to stale nebude to prave… Pakminovou mast jsem taky zkousela, ostropestrec mariansky + ruzne chlorelyy atd. Kdyz jsem byla mladsi, tak vitix a ozarovani na koznim - nepomohlo mi to. Ted momentalne neberu vubec nic. Snazim se jist zdrave, beham se psem :D a byt v pohode. Vitiligo se mi zastavilo a dokonce se mi tvori ostruvky a tecky kolem toho oka. Nedokazu vubec rict, co na to ma takovy vliv - jestli psychika? Proc tobe propuklo vitiligo? U mne zacalo, kdyz moji nej kamaradce umrel tata (byla jsem v 5 tr. zakl. skoly) a ja odesla na jinou sportovni skolu - rok tezky, nevim zda to zbusobil stres? a lup uz jsem mela bile rasy a pak se to rozsirovalo dale kolem oka…toz tak je muj pribeh :) Tak se ozvi, at pokecame :) :mavam:

Hanka 79
13 příspěvků 7.8.17 07:50
@Martina688 píše:
Ahoj Hani,
diky za reakci! Takze taky to uplne pravidlem nebude. No posledni dobou ctu o tomto tematu hodne - nevstřebaní zivin a mineralnich latek atd., ale zda se, ze to stale nebude to prave… Pakminovou mast jsem taky zkousela, ostropestrec mariansky + ruzne chlorelyy atd. Kdyz jsem byla mladsi, tak vitix a ozarovani na koznim - nepomohlo mi to. Ted momentalne neberu vubec nic. Snazim se jist zdrave, beham se psem :D a byt v pohode. Vitiligo se mi zastavilo a dokonce se mi tvori ostruvky a tecky kolem toho oka. Nedokazu vubec rict, co na to ma takovy vliv - jestli psychika? Proc tobe propuklo vitiligo? U mne zacalo, kdyz moji nej kamaradce umrel tata (byla jsem v 5 tr. zakl. skoly) a ja odesla na jinou sportovni skolu - rok tezky, nevim zda to zbusobil stres? a lup uz jsem mela bile rasy a pak se to rozsirovalo dale kolem oka…toz tak je muj pribeh :) Tak se ozvi, at pokecame :) :mavam:

Ahoj,
já jsem taky kdysi dávno podstoupila to ozařování. Dojížděla jsem do Zlína celé prázdniny a taky nic. Z mastí jsem zkoušela Cromovit - nic. Snažím se jíst zdravě, sportovat, když to jde. S tím stresem je to horší. Proč se mi to spustilo nevím, ale taky by mě to hodně zajímalo. Dětství moc jednoduché nebylo, tak nevím, jestli i tam jsou kořeny. Jo a mám protilátky proti štítné žláze + celiakii. Starší syn má taky celiakii a bohužel od dvou let cukrovku na inzulínu. Takže autoimunitních nemocí ažaž.
Stejně tak nějak stále věřím, že s tím vitiligem musí jít něco dělat. Když se dokáže nějaký flíček úplně sám od sebe spravit.
Ale jak píšeš ty, určitě je nejlepší to neřešit. Ikdyž to někdy není jednoduché. Musím ale říct, že mně taky přijde, že to řeším jen já a nikdo z mého okolí. Nemám nějaké zlé reakce od lidí, jak někdo píše. Spíš naopak. Myslím, že v dnešní době se s tím už skoro každý setkal a každému je to fuk. Jen já to mám bohužel v hlavě.
Měj se fajn. Hana :mavam:

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.17 19:50

Hani je to zvlastni, v podstate jsme dost vzacni :mrgreen: nema to kdekdo a jeste k tomu takove zajimave mapy :D No, ale zase si rikam, ze u tebe je autoimunitni onemocneni zname, tk proc u mne nebylo nic nalezeno? :D Jako jsem rada, zase si reknu jsou to jen fleky…Cekala bych, ze se to s tou celiakii treba trosku podda. Jinak presne - hlavnim lekem je neresit to! Venovat se mnohem dulezitejsim vecem a hodnotam v zivote! Vsechno to je jenom o nasi hlave! Mej se kráááásně, pa Martina :srdce: :mavam:

Steeve77
1 příspěvek 19.9.17 22:34
Cromovit

Mě cromovit zabral, trvalo to tedy tak 4 měsíce, spotřeba cca 7 tub a lehce opalovat a prakticky to zmizelo. Zřejmě po dlohodobějším užívání antibiotik a celkem stresu mi začal mizet pigment na hlavě, i tedy všude možně jinde, ale na hlavě bez vlasů mi to vadilo, tak jsem začal tam a zmizelo to. Takže za mě Cromovit ano, ale fakt poctivě mazat a lehce opálit dorůžova. ????

Hanka 79
13 příspěvků 26.9.17 20:30
@Steeve77 píše:
Mě cromovit zabral, trvalo to tedy tak 4 měsíce, spotřeba cca 7 tub a lehce opalovat a prakticky to zmizelo. Zřejmě po dlohodobějším užívání antibiotik a celkem stresu mi začal mizet pigment na hlavě, i tedy všude možně jinde, ale na hlavě bez vlasů mi to vadilo, tak jsem začal tam a zmizelo to. Takže za mě Cromovit ano, ale fakt poctivě mazat a lehce opálit dorůžova. ????

A muzu se zeptat… do te doby jste vitiligo nikde nemel? A ted zmizelo uplne? Ja jsem cromovit zkousela a nic.

Hanka 79
13 příspěvků 26.9.17 20:30
@Steeve77 píše:
Mě cromovit zabral, trvalo to tedy tak 4 měsíce, spotřeba cca 7 tub a lehce opalovat a prakticky to zmizelo. Zřejmě po dlohodobějším užívání antibiotik a celkem stresu mi začal mizet pigment na hlavě, i tedy všude možně jinde, ale na hlavě bez vlasů mi to vadilo, tak jsem začal tam a zmizelo to. Takže za mě Cromovit ano, ale fakt poctivě mazat a lehce opálit dorůžova. ????

A muzu se zeptat… do te doby jste vitiligo nikde nemel? A ted zmizelo uplne? Ja jsem cromovit zkousela a nic.

Hanka 79
13 příspěvků 26.9.17 20:40

Ahoj Marti. Co je noveho? Spravuje se to dale? Ja stale mazu pakmin a zatim skoto nic. Drzim palecky. Hanka

leveys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.17 12:12

Upravil jsem jídelníček a velmi pozvolna se mi začal pigment vracet. Přestože mi bylo na kožním řečeno, že Vitiligo nelze léčit a že nemají ani zkušenosti s někým, komu by se stav začal lepšit.

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.17 17:32

Ahoj Hani,
tk ja vitiligo neléčím, ale teď jsem na tom psychicky dost špatně :( Dělají se mi takové podkožní boláky na obličeji a nemůžu se toho za boha zbavit! A to je mi prosím 25 let! Nikdy jsem akne netrpela, ale tohle je sileny…:/ takze vitiligo kolem oka a ted tohle a kdyz se podivam do zrcadla, tak se mi chce brecet :,( Ležela jsem s tím i na kožním na nějaké slupovaci kure a je to jeste horsi. V odberech mi nic nenasli. Doktori jsou lacni, to ze mam vitiligo vlastne nikoho nezajima a nikdo léčbu neřeší…a akne? :D tak to uz neresi vuubec. Takze tak, pakmin jsem zkousela chvili a uspech jsem nezaznamenala, tk vydrž dál! A přeji mnoho dalších snad radostnějších dní! :*

leveys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.17 19:30
@Martina688 píše:
Ahojte dalmatinci,
trpim na vitiligo od 12 let kolem oka a par flicku na zadech. Ted je mi 25 a zda se mi, ze vitiligo ustupuje, mam slusne ostruvky kolem oka. Jen bych chtela rict, ze vitiligo nelecim! Po vsech marnych pokusech, bych se na to mohla vyprdnout vyhazovat penize za zbytecne kremy, masti atd. :pocitac: Jsem ted v zivote mooc spokojena - konecne dodelana skola, dobra prace a dokonce i partner. Nikdo kolem mne vitiligo neresi a tak jsem ho prestala resit i ja :D a je mi mnohem lepe, prekryvam dermablendem na den a nikdo nic nepozna. Narazila jsem ted nahodou na zahranicni stranky a nasli souvislost mezi celiakii a vitiligem. Nemate s tim nekdo zkusenost? Nevite, zda opravdu s tim strevem muze vitiligo souviset? Zase si rikam, ze by mi bylo zle (travici obtize atd.) ale ja jsem uplne zdrava, dokonce i bez nejake autoimunitni poruchy (stitna zlaza) a u nas v rodine vitiligo krome me nikdo nema :D Jsem takovy zvlastni pripad :D :lol: Jak jste na tom ted vy? No budu rada, kdyz se nekdo ozve :) :srdce:

Zdravím všechny,

sice ještě 100% nemohu říct, čím jsem si zasloužil Vitiligo, ale po úpravě jídelníčku podle svých pocitů se mi začíná pigment objevovat přímo v bílých oblastech. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby to u některých jedinců mělo souvislost třeba i se střevem.

yaveti
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.17 19:49

Dobrý den, mohu se zeptat co znamená změna jídelníčku? :)

leveys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.17 12:09
@yaveti píše:
Dobrý den, mohu se zeptat co znamená změna jídelníčku? :)

Dobrý den, u každého asi něco jiného. Mně například stačilo vynechat kávu, odpustit si cca litr mléka denně a nejím ani tvaroh, kterému jsem tak rád holdoval. Ale jak říkám, u každého to může být jiné. Tyto potraviny jsem zvolil pocitově, jelikož jsem jich konzumoval, podle reakcí okolí, zřejmě hodně.

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.17 18:55
strava

Ahojte,
Napadlo mne, nemáte dalmatínci někdo problém s játry? Nezjistili někomu nějaký problém co se týče jater? Děkuji moc za odpověď. Mějte se krááásně i v těchto pochmurných dnech :srdce:

leveys
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.10.17 20:31
@Martina688 píše:
Ahojte,
Napadlo mne, nemáte dalmatínci někdo problém s játry? Nezjistili někomu nějaký problém co se týče jater? Děkuji moc za odpověď. Mějte se krááásně i v těchto pochmurných dnech :srdce:

Dobrý den,

ano, mám zvýšené množství bilirubinu. Nedivil bych se, že to s tím může také souviset, ale člověk neví dokud si to na sobě nevyzkouší.

Martina688
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.10.17 19:28
@leveys píše:
Dobrý den,ano, mám zvýšené množství bilirubinu. Nedivil bych se, že to s tím může také souviset, ale člověk neví dokud si to na sobě nevyzkouší.

Jo tak to máme úplně stejně! A řešil jste to nějak? No bilirubin v tom hrát roli zřejmě může…vše se odehrává v játrech. Snažím se teď dát pleť dokupy i v dospělém věku a v té souvislosti vitiligo, akné na mně všichni bylinkáři vyhrkli : a máte v pořádku játra? No nemám žádné projevy, jen mi našli zvýšený bilirubin…doporučili mi ostropestřec mariánský a tak ho teď beru :) Určitě neublíží a k tomu zdravou stravu :) proto se ptám, zda je tu ještě někdo, komu našli nějaké souvislosti s játry?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek