Vitiligo a účinná léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
iva62
3 příspěvky 8.10.12 09:06
cordyceps

Moc děkuji za radu u které víte, že léčba k něčemu vede, Mám prosbu, kde jste si prosím CORDYCEPS objednali??trpím rozsáhlým vitiligem asi 6 let a moc mě trápí. Přeji dcerce ať se uzdraví, vrátí se jí pigment a to opravdu ze srdce :srdce:.děkuji Iva

Anna K.
5 příspěvků 9.10.12 17:20
CORDYCEPS

Kupovala jsem ho přímo u té masérky, ale už jsem se ptala i v bylinkářstvích a mají ho nebo ho běžně objednávají. Zkuste se doptat :mavam:.

Ondrej D.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 15:10

Díky za radu, vyzkousim v kombinaci s betakarotenem a za 3 mesice jsem zvedavy na vysledek.. dcerce držím palce! Myslím si ze dovolena na slunci mohla mít určitě velký vliv, tak doufám ze mi to k něčemu přes zimu bude))

Majda.Z.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 17:09
Začala změna!

Po přečtení příspěvku od Anny K.jsem se rozhodla taky napsat.Bude mi 50let a VITI mám asi od 12roků, tj. skoro 40let. Zasažená místa jsou po celém těle, taky jsem se dost natrápila a všechno možné vyzkoušela. Asi v 18ti letech se postup zastavil a vydržel až do letošního léta, tak nějak jsem se s tím už smířila. Během těch let jsem byla asi desetkrát u různých moří a nic. Až tento rok po dovolené na Gargánu, jse zpozorovala, že na rukou i nohách se začaly tvořit hnědé skvrny, které se slily dohromady. Odhadem se fleky zatáhly asi o 30%.Před dovolenou jsem užívala vitamín B(kvůli oparů)2krabičky, u moře jsem se mazala 30faktorem, jinak vůbec nic zvláštniho. Ještě možná jen to, že jsem psychicky vyrovnaná, jako jsem už dlouho nebyla. Prostě v mém věku jsem se zamilovala :srdce: .Tak nevím, jestli i to má nějaký vliv.Jen je velká škoda, že ta změna začala tak pozdě. Tak Vám všem držím palce, ať to v pohodě zvládnete. Hodně štěstí :mavam:

Anna K.
5 příspěvků 23.10.12 19:04
Pohoda

Tak na tu psychickou vyrovnanost bych opravdu sázela! Ta masérka se zabývá i čínskou medicínou a řekla mi, že primárně je Vitiligo nemocí narušené imunity a psychiky… Moc všem držím palce v léčbě a Vám paní Majdo hodně štěstí v lásce! :mavam:

Andy.B.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.12 10:11
vitiligo

Ahoj všichni,
je mi 19 let a vitiligo mám už od nějakých 6-8 let, nevím přesně. I pro mě to bylo dost těžké smiřovat se s tím. Hlavně na základce to nebylo nic příjemného, ale i přes to jsem patřila mezi oblíbence :D. Před 5-ti lety mamka našla nějaké kožní sanatorium, které se specializuje i na vitiligo. Bylo sice v Praze a já jsem z Děčína, ale i tak jsem tam jezdila. Pak něco takového otevřeli i v Ústí nad Labem. Mě konkrétně to pomohlo. Je to na bází ozařování, ale velmi krátkého. „Fleky“ jsem si mazala mastičkou jménem Vitix (kolem 800 kč) a kupodivu to pomohlo. Samozřejmě nezmizelo vše. Začali se v bílých místech tvořit hnědé tečky, které se pak rozrůstaly (někdo už tu psal, že to pomáhá i na sluníčku, to nevím). Někdo používá také gel jménem Novitil (1.800 kč), ten jsem měla, ale ten na mě asi nepůsobí a teda hrozně smrdí :D. Tudíž mohu doporučit toto ozařování (za zkoušku nic nedáte). Platí se jen ten gel, jsou sice trochu dražší, ale krása bolí :D.
A. Janik: : Nemyslím si, že u vtahu je vitiligo nějaká vada. Já jsem se s tím psychicky srovnávala hodně dlouho a ještě srovnávám. Přítele mám už přes rok a nemá s tím žádný problém. To spíše já, když se mám svléknout. Dokonce mi řekl ať to neléčím, že už nebudu originální. Zkus to vidět trošičku pozitivně. Záleží jen na tobě jak se k tomu postavíš ;).

iva62
3 příspěvky 1.11.12 11:25
vitiligo-psychika

Tak jsem si koupila housenici čínskou, užívám
ji asi týden a bohužel mě po ní není nějak dobře, bolí mě střeva, tak nevím jestli to může být -nebo ji nesnesu, nebo jsem koupila špatnou, nemohla jsem ji nikde sehnat, tak jsem si ji ojednala na internetu :(
Na ozařování jsem chtěla chodit tady v Brně. Ale paní doktorka na kožním naznala, že na tak rozsáhlé vitiligo není ozařování vhodně. Vitix jsem zkoušela rok, stál mě spoustu peněz a nic.
A co se jedná ohledně psychiky, má na vitiligo velký vliv, při stresu se horším před očima, jenže nemám ani podporu v životě partnerů, jeden mě přirovnal k vozíčkářům a řekl, že teda můžu i ven jako oni a druhý mě neustále předhazoval to, jak se na mě příroda vyřádila. :,( Takže všem, kteří toto nepoznali, přeji ať nikdy nepoznají :srdce: věřím, že s podporou duševní by mě bylo mnohem a mnohem lépe :hug:

Andy.B
1 příspěvek 1.11.12 16:29

V tom případě ti dotyční, kteří tě k něčemu přirovnávají jsou hloupí a zřejmě ještě nevyspělí. Jak hodně to máš rozsáhlé? Já jsem tedy mám podporu doma, u bývalého partnera ( který má lupenku, takže na tom byl ještě hůř) a u partnera stálého, který ničím netrpí a naopak se mu tak líbím. I přesto se před ním ještě trochu stydím. Je fakt, že psychická podpora dělá hodně. Ale nesmíš se vzdávat. Určitě se najde někdo inteligentní, kdo tě bude mít rád takovou jaká si 8).

Anna K.
5 příspěvků 1.11.12 17:17
Zkušenosti

Vitix dcera rok používala a NIC… Na každého asi zabírá něco jiného. Kromě toho vyzkoušela asi „150“ různých míchaných i hotových krémů od kortokoidních až po bylinky (naposledy pakmín římský - mazání i bobule a nic…). Taky občas brblá, že jí to nechutná, ale nebere to nalačno a zvykla si - hlavně že vidí výsledky :potlesk:
iva62: takový :poblion: nestojí ani za vzpomínku. Vydrž, ten pravý někde chodí a jednou se potkáte :D. Držím palce!

Majda.Z.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.12 18:17

Moc všechny zdravím :mavam: Musím říct, že ůplně ve všem souhlasím s Andy a Annou, jen bych opakovala to co obě dámy napsaly. A věřte, že s tou psychikou to je naprostá pravda, já jsem se dala do pohody(zásluhou skvělého člověka)a tak nějak jsem ty prokleté fleky přestala řešit :P A ejhle, v létě se stal snad zázrak, bílá kůže se začala zatahovat, no nevím jak to bude pokračovat, nic neberu ani nemažu, tak fakt nevím co se děje. Dám zase někdy vědět co se bude dít dál. Ivo a Vám přeji, pohodičku a klídek, aby jste měla důvod se stále usmívat. Uvidíte, že to půjde, držím pěsti a mějte se krásně! :hug:

Anna K.
5 příspěvků 2.11.12 15:01

Jsi statečná holka… Držím palce a měj se hezky! :mavam:

verunka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.12 21:25

Ahojda..také mám tuto nemoc, i když nevím, kdy se poprvé objevila…je to svinstvo, ale ten největší problém je, že neexistuje osvědčená metoda, která tuto nemoc vyléčí. Někomu se skrvny už na tom daném místě neobjeví, ale většinou je to naopak a možná i ve větším rozsahu.
Mě paní doktorka na kožní předepsala mastičku ViTiX, ale nepřijde mi, že by to bylo vírazně znát (možná to je opravdu běh ny dlouhou trať).
POZOR na to, když se opalujete. Když jsem procházela starý komentáře, tak tu nějaký „superman 20.12.2011“ psal, že si tyto skvrnky opaluje, ale z toho (jak jsem se dozvěděla od kožní, může být i rakovina kůže, protože zde chybí taková ta krycí látka(pigment), která je všude po kůži. Tak na toto opravdu pozor, je to velmi nebezpečné. Ale nezoufejte, můžete se opalovat, pokud použijete na ta daná místa opalovací krém s faktorem alespoň 50.

Pepulína
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.12 21:42

Všechny vás zdravím!
Vitiligo mám 30 let a nyní jsem na 60% bez pigmentu. Vlastně mi pigment ubývá geometrickou řadou, tak to vypadá, že do 5 let budu bez pigmentu? Hm, s tím se s menšími úpravami(omezeními)dá žít. Vitiligo mě taky hodně naučilo- např. co je to nemít doopravdy vůči druhým jakékoliv předsudky, být tolerantní a laskavá a porozumění sama sobě, to je asi dar největší, to je k nezaplacení. Přiznám, že dřív jsem to řešila hlavně já, dneska spíš druzí. Lidé, co mě milují, to neřeší a připomínají, že se nemám pro to trápit. Co se týká krémů (vitix atd.), včetně ozařování, vitamínů, detoxikace, moře atd. tak v mém případě nebylo nic účinné. V létě nosím vzdušné a přírodní materiály s dlouhými rukávy, hlavně šatičky, ty mi dělají radost, ale nikoliv kvůli druhým, ale kvůli ochraně před sluncem, protože se nerada mažu těmi „balakryly“ (krémy s vysokým faktorem) a v kabelce nosívám vzdušný šátek, kterým chráním oblast krku (výstřih), když řídím delší dobu auto a slunci nejde uniknout. Už jsem se tam párkrát škaredě (i po natření krémem s 50!) spálila a moc to bolelo, tak jsem se poučila. Ruce problém nemají. K moři jezdím, ale ne ve vrcholné sezóně, ale vždy začátkem září a je to žůžo, prodlužuju si letní pohodu…
Asi to nejtěžší, co jsem se musela naučit, je přijmout to, smířit se s tím. Tenhle postoj dá klid, který vás převýší napříč jakékoliv nepříjemné situaci. Navíc tvoříme jedinečnou skupinu, vnitřně spojenou! Nejste v tom sami.

Liboa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.13 13:19

Zdravicko vsem! Je mi 32 let a s vitiligem se potykam jiz 5-6 let, kdyz se mi prvni flicky objevily na hrbetech rukou. Od te doby se nekdy rozrostou, aby se pak zase ztratily. A tak se to stale opakuje. Docela mi nahani hruzu Vase prispevky o rozrustani po celem tele, to jsem snad radeji ani nemel cist:) Doufam, ze to tak zustane i nadale. Mate nekdo podobnou zkusenost? Jinak verim, ze Vas to musi trapit, protoze to neni nic prijemneho, prevazne pokud se vitiligo objevi i na tvari. Hlavu vzhuru, je to jen dalsi zkusenost, ktera se Vam bude hodit v dalsich zivotech, ktere si jeste prozijete! Bozska prozretelnost je stale s Vami:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.5.13 15:09
Aktivace vitiliga v těhotenství

Ahojky já mam vitiligo asi od 14 let celkem rozsáhlé na intimních partii a trošku na víčku u jednoho oka jinak nikde nic nikdo z okolí si toho nikdy nevšiml tak jsem si říkala, že i když mám tuhle nepříjemnou nemoc tak mám celkem štěstí, že ji mam tolik let stabilizovanou tzv.(ve spícím stádiu).I když jsem na vitiligo stále podvědomě myslela a bála jsem se, že se aktivuje teďka je mi 28 let jsem těhotná a nemoc se bohužel aktivovala :-( přibyl mi flíček na ruce a flíček pod obočím, tak teďka trnu jak to půjde dál :-( nemáte někdo prosím zkušenosti jestli se mu nemoc rozjela v období těhotenství a jestli po porodu se to zase stabilizuje? Čekám holčičku tak se také bojím, že to po mě podědí. Jsem první kdo to u nás v rodině má tak snad doufám, že to tak zůstane. Tak si myslím, že zde mají určitou roli hormony nejdříve se mi objeví v pubertě a pak v těhotenství. Moc si přeju, aby konečně už našly nějaký lék :-)

Jana791
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.13 13:58
vitiligo

Zdravím všechny mám vitiligo od svých 30ti let, začalo to po porodu dcery. Můj otec ho má po celém tělě, tak možná to mám zděděné. Nejdříve fleky začali na rukách mezi prsty, šíleně se to rozrůstá, před rokem jsem měla jeden flíček na nártu ted jich tam mám 10.Včera jsem zjistila v zrcadle že se mi udělal flíček v koutku úst, není malý ale ani velký. 8o Já osobně si myslím, že nepomůže se mazat a nebrat k tomu nic jiného, mastičky jsem měla a nezabírali. Zkusím doktora ale moc nedoufám. :mavam:

Roman Vs Vitiligo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.13 10:41
taky to mám

Ahoj všichni. Je mi 30.let a Vitiligo mám od 1.roku života :(,mám to po celém těle(kolem očí, pusy, krku, celé předloktí na obou rukách mírné záda kolem bradavek, kolem genitál, celé nohy) :( jak jsem byl malý tak jsem si to ani moc neuvědomoval ale postupem času do puberty mi to připadalo takové stresující jak si mně každý prohlíží a pořád se mně někdo ptá co to mám, pak posmívání atd. určitě víte…Dával jsem si otázky jestli si najdu holku co ji řeknu a co bude dál no šílené. Od 15.let jsem našel řečení, pro to že do ted jsem nedostal odvahu volně se ukazovat v krátkém tričku mimo své blízké okolí :?:,začal jsem chodit ven hlavně v letních dnech v dlouhém rukávu, sice teplo jak svina a já v dlouhým rukávu ale důležité je že se cítím o trochu líp :dance:,Horší je to v práci tam máme cca 40 stupnu a nefouká, tam to řeším blůzou lidi se mně ptají jak to můžu vydržet a jestli mi není teplo já jim řeknu že jo a jdu po svém. Ještě ted ve 30.letech mně to strašně trápí, pomáhá mi má přítelkyně s kterou jsem už 13.let doufám že to zmizí nebo se najde se nějaký funkční lék. Přeji vám všem hodně štěstí zdraví a trochu te naděje

nikolajd
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.13 20:30
vitiligo

Ahoj, já mám taky vitiligo už od 7 let, bude mě 37 let.Jako malá jsem se s tím léčila v Hradci, několik let a výsledky žádné. Pak jsme byli u moře a najednou se začaly fleky zase hnědnout. No ale časem se mě začaly zase rozšiřovat a teď posledních pár let, čím víc se opaluju tím víc se mě to zvětšuje. Jsem z toho už taky nešťastná, nejradši bych chodila v dlouhých rukávech, ale v tom vedru to kolikrát ani nejde, no a vyslékat se do plavek to mě je taky trapně. V pubertě jsem to hodně řešila a styděla se za to. Mám 2 dcery, ta starší nic takového nemá a ta mladší má malý flíček na kotníku, jen doufám, že se jí to nerozšíří. :,( :mavam: :mavam:

nikolajd1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.7.13 21:35

Ahoj, taky mám vitiligo od svých 7 let a je mě 36.Nejhorší to je fakt v létě, opaluju se do hněda a pak to vyleze, hrůza. A vyslíknout se do plavek, to se mě nikdy moc nechce. Léčila jsem se jako malá, ale asi to bylo k ničemu. Nejvíce mě to vadí na rukách a na obličeji, sice používám makeup, bez něj ani s košem nejdu :-).V poslední době pozoruji, že se mě to rozšiřuje, a myslím, že příčinou bude asi stres, který občas mám. Na druhou stranu si říkám, že jsou horší nemoci…Přeju všem vitiligáčkům, jen to nej a netrapte se :D

pilnuška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.7.13 22:38
jsem jaká jsem

Čau všem, mám vitiligo od 11 let, ale od narození mám k tomu všemu na pravém boku břicha velkou pigmentouvou skvrnu velikosti 11X17 cm a to témeř černé barvy, nejbližší okolí které o ní ví mi vesele říká tříbarevná a můj bratr tvrdí, že nebudu nikdy rasistka, když mám všechny barvy pleti, dnes je mi 35 let, mám dva úžasné syny a partnera, který mě má rád takovou jaká jsem, nezáleží totiž na obalu, ale na tom co je uvnitř a když se nekdo blbě kouká - kouknu se pěkně blbě taky :-)) a pokud má někdo odvahu se ptát, ráda vysvětlím o co jde a mohu vám říct, že mě nikdy nenapadlo se nějak maskovat - jo je to asi tím že jsem jiná - od narození, nejvíc se bavím, když se mi někdo svěřuje s nedostatky pleti, jako beďar na čele, viditelná žilka na noze, příliš chlupaté nohy…to nás dalmatiny opravdu zajímá :lol: :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.13 13:07
Vitiligo-nejde léčit,tak alespoň SCHOVAT

Ahoj všichni s vitiligem.Asi v 10 letech začaly skvrnky, zejména po odření a pod.Ted je mi 40 let. Vyzkoušela jsem vše možné, čínskou med. vitamíny, hormony a pod. Nepomohlo NIC.Jen se postupně rozšířilo do velkých fleků.
Potěším vás, že i tak jezdím k moři a chodím v krátkých letních věcech a není to vidět. Zakrývám to. Postupně hledám dokonalejší metody.Na neopálenou pleť si to zakrývám Kamufláží od firmy Janssen(camouflage)-a to tělovou, do růžova. Suchou pleť předtím natřu méně mastným krémem. Pak nanesu a rozetřu kamuflaž do ztracena. Když trochu v létě tmavnu, natírám se samoopalovacím krémem od Avonu. Krásně i voní. Získám přirozeně opálenou barvu(tento nedělá pleť oranžovou)a tam, kde jsou fleky vidět opět zatřu kamufláží od Janssen-tentokrát tmavou-tou více dorůžova. Opravdu to pak není vidět. Jen se musí opatrně při oblékání, ať nezašpiníte věci. Ale díky tomu se mi vrátil normální život. Tak se držte! :srdce: lia :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.7.13 20:56
Cordyceps

Na ten jsem se taky nechala nalákat. Bohužel, je to podvod. Brala jsem asi rok + další,,zaručené" přípravky od jisté firmy na čínské léčivé preparáty..Šlo to do tisíců. A nevím o nikom, komu to pomohlo. Myslím, že je to podfuk na nešťastných lidech. Když jsem se distributorky ptala, jakto, že to nepomáhá, tak mi řekla, cituji: No tak to máte v háji metabolismus-to je konečná…Není co dodat…

Martísek02
1 příspěvek 5.9.13 09:09
Věř a víra Tvá Tě uzdraví!!

Děkuji moc a moc za Váš pozitivní příspěvek!!Určitě to zkusíme. Dcerce je 10 let, vitiligo se jí objevilo před 3 lety na podzim(v létě brala antibiotika),určitě to mělo nějakou souvislost, v rodině se nic podobného nikdy neobjevilo. Budeme doufat, žese to spraví!!Ještě jednou díky!! :srdce:

nikusa003
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.9.13 00:41

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti t tímto přípravkem http://www.vitiligonatural.com/index.php:)

Morty Bambus
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.9.13 11:14
Léčení

Jediným a efektivním řešením je vyhýbat se stresu, být klidný a uvolněný (dlouhodobě) milovat své tělo, mě samotnému se objevilo vitiligo po 2 letech šikany a víc a víc jsem se neměl rád, schovával jsem to a tak, jedl jsem jako prase tak se to zhoršovalo, pak jsem se naučil meditovat, začal jsem jíst zdravě a milovat své tělo, už to ani nepozoruji, ale spousta ložisek se mi zabarvila, hlavní je chodit na sluníčku i když se zvýrazňuje kontrast.!SLUNCE, TRPĚLIVOST, LÁSKA, KLID! je efektivní metodou léčení, předtím jsem zkoušel spousty přípravků a tak jediné co mohu doporučit je vitix, ovšem nezkoušel jsem dlouhodobě kvůli své lenosti ale po několika dnech bylo vydět výrazné zlepšení ;)

petr89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.13 23:03
vitiligo

Dobry den mam vitiligo asi 5 let pomahal mi krem vitiskin spojeny se svetlo lecbou. obevovaly se pigmentove skvrny ale pak sem odjel do zahranici a z lecbou jsme asi na mesic prestal. potom jsem se ale setkal s lekarkou ve Frankfurtu ktera se vitiligem zabyva dokonce jezdila na vyzkum leku proti teto chorobe do dubaje a ta mi doporucila krem ELIDEL. jelikoz VITISKIN je prej moc silny a neni moc dobry pro pokozku a v nemecku je zakazan.krem elidel je sice na atipicky ekzem ale prej to pomaha taky na vitiligo a nekterym lidem to pomohlo.jako druhej lek mi doporucila tablety GINGIUM extra 240mg rano a vecer po pul tablety. tyto tablety prave zkouseli v dubaji a taky to pomahalo. jestli mate zajem tak vyzkousejte.ja jsem to teprv nedavno zacal pouzivat takze nemohu zatim rict jestli to pomaha nebo ne ale snazim se pomoct protoze vim jak se citite s touto nemoci.rad jsem se s vama podelil o tyto vedomosti a doufam ze vam to vsem pomuze :]

terkatrin
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.11.13 14:52
Vitiligo i Suttonovy névy

Ahoj, je mi 34 a vitiligo se mi poprvé objevilo v pubertě v podpaždí…po druhém porodu se mi trošku zbláznila štítná žláza a s tím naskákaly bohužel nové flíčky a také Suttonovy névy, už mám asi čtyři flekaté pihy a dělají se mi další i flíčky…především na zádech a na prsou..kožařka mi říkala, že se s tím nic dělat nedá, tak ať se v létě mažu padesátkou nebo si ty pihy přelepuju, vyvalování na sluníčku jsem samozřejmě vzdala a dokážu bez toho být. je to zajímavé, v rodině to nikdo neměl. jen by mě zajímalo, jak budu vypadat třeba za deset let, jestli to takhle půjde dál :nevim:

Josefek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.13 08:25
pozor na chemii

Ahoj,
měl jsem vitiligo také ( už nemám ).
Takže nebudu to nějak rozebírat

• mně pomohlo:

1.zmizet z pracoviště, které sousedilo s velkou chemickou továrnou ( Žilinské chemické závody ).Raději jsem obětoval vědeckou kariéru ( učil mjsem na tehdejší Vysoké škole dopravy a spojů-vojenské fakulta)za zdraví, byť vitiligo „nebolí“.
2. Vyhýbám se agresivním chemickým látkám používaným v domácnosti ( zakázal jsem manželce používat SAVO, a další agresivní smradlavé dryáky na domácnost )a v mém okolí ( jsem na to velmi alergický )
4 žena a moje děcka nesmí v mé přítomnosti používat žádnou kosmetiku na nehty- laky
3 nepoužívám ani žádnou mužskou kosmetiku po holení - pouze denní krém NIVEA
4 vůbec se neopaluji.
Takže - zkus to také, držím palce, vím jak je to psychicky nepříjemné, když čumilové čumí.
Měj se hezky.
Pokud chceš ( chcete ) další info napiš ( chcete ), rád sdělím mé zkušenosti.
Josefek

Jeník78
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.13 21:26

Zdravím, po tom ústí jsem se taky pídil, nebyl by nějaký kontakt? děkuji, Honza

Jarda Z
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.14 10:52
Novitil

Pokud má někdo zájem o Novitil, neváhejte mě kontaktovat na čísle 775940165. Nejlépe mezi 9:00 - 13:00, ale pravděpodobně budu na telefonu i v jiný čas.

josefek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.14 09:48
už nemám vitiligo

Ahoj,
nemohu sice poradit jak s tím bojovat, ale snad by to mohlo nějak pomoci, mně to pomohlo a velmi rychle ( půl roku po opuštění pracoviště---viz další.
Mně vitiligo zmizelo (měl jsem ho na tváři, rukou, ramenech) protože:
1- opustil jsem pracoviště, které sousedilo s chemickou továrnou ( Žilinská chemička, učil jsem na tehdejší Vysoké škole dopravy a spojů-Vojenská fakulta, která s ní sousedila –prostě mně ty úlety a úfuky chemického charakteru ničily pokožku - svrbění, zčervenání, pálení očí a průdušek, až to skončilo vitiligem)
2- vyhýbám se veškeré agresivní chemii v domácnosti ( SAVO a další dryáky domácí chemie ) a pokud možno i v okolí
3-napoužívám žádné vody po holení-pouze denní krém NIVEA
4- přestal jsem se stresovat ( stres může být spouštěcím mechanismem vitiliga) -prostě klídeček nic neuteče a nic nezmeškáme
4-snažím se omezovat pobyt v zakouřených nebo jinak znečištěných prostorech ( sám nekouřím)
Takž zkus si to aplikovat na svůj život ( zejména tu chdemii, zvaž zda-li třeba v práci nemáš kolem sebe nějakou tu agresivní chemii--- pozor nemusí třeba být i cítit, ale může působit ) a možná Ti to pomůže-držím palce–vím jak je to psychicky nepříjemné.

Josefek

folki1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.14 22:09

Ahoj, je mi 39 let a vitiligo mám od 17 let. Vyzkoušela jsem vše. Kožní lékařka mi aplikovala několikrát do roka vitamín C přímo injekcí do žíly. Rozšiřování fleků se zmírnilo, ale po nějaké době mě začalo svědit celé tělo. Tak jsem musela s vitamínem C přestat. Byla jsem i v Praze na dermatologické klinice, blízko Staromáku, kde jsem podstoupila léčbu speciálním přístrojem, který ozařoval bílé skvrny do hloubky. Tato léčba, spočívá v tom, že pigment by měl po ozáření vystoupit na povrch a rozšířit se do celé bílé skvrny. U mě bohužel léčba bez úspěchu.15 let navštěvuji pravidelně léčitele, který mi pomohl od všech nemocí, ale na vitiligo je zatím krátký. Do dnes to nějak pořád nemůžu skousnout. Vitiligo už mám na 70% těla. Léto je pro mě utrpením. Obličej mám již bez pigmentu. Tak že celé léto mažu faktorem 50+. Nevystavuji se slunci. Štve mě to, hlavně pro to, že mám ráda moře v létě a to je prostě pro mě už nepřijatelné. Budeme doufat, třeba se zadaří a lék se objeví. Přeji nám všem pevné nervy.

demolice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.14 12:20
vitiligo

Zdravím všechny..já vitiligo nemám, ale mému synovi se to udělalo asi ve věku 4let, Byl z toho hodně špatný, protože si nejdřív všichni mysleli, že má odřená kolena…a pořád se ho někdo na to ptal. Má to všude, kolem očí, krku, břicho,lokty.Je mu 7 a už to bere sportovně. Vysvětlila jsem mu, že to mají jen vyjímeční lidé..Pravda je taková, že je to způsobeno psychicky..Můj syn nemá otce a toho trápí vnitřně.
a léčba není žádná, než jak píše slečna, spíš to opalovat a postupně to ztmavovat a nebo v Motole mají fialové světlo, které pojištovna nehradí..cena 10min 600kč.. :( 8o

Zoraj
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.4.14 11:58
Léčba existuje

Ahoj všem, po přečtení všech příspěvků Vám všem chci nalít naději do žil, že léčba existuje. Málokdo z Vás pochopil, že problém je někde jinde. Ne v pozlátku kůže, která nás odívá a tu je tedy nutně potřeba léčit (mastě, preparáty, ozařování, vitamín C, slunce a td.) Problém je celkový, tudíž na něj musíme tak pohlížet a léčit člověka celého.
Já sama touto nemocí trpím od svých 21 let, kdy jsem poprvé otěhotněla a prošla jsem si během 23 let snad vším co tady popisujete a bez efektu.
Před čtyřmi roky jsem se začala léčit homeopaticky (konstitučně) a dostavily se první úspěchy. Pigment se začal objevovat a bílá místa mizet. Nakonec jsem homeopatickou akademii vystudovala a totálně ji propadala.
Kdo čeká zázrak a vyléčení ze dne na den, tak toho musím zklamat, je to trošku běh na dlouhou trať, ale stojí to za to. Takže doporučuji, vyhledejte ve vašem okolí homeopatickou poradnu a nebo pokud budete chtít, můžeme se na problém podívat přes skype a nebo email: zoraj@seznam.cz

Hezký den, Zorka :srdce:

ben ammar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.14 19:05
manžel se konečně dočkal

Po několika letech hledání řešení a utrácení peněz za různé prípravky, se konečně našlo řešení. Je to drahé, ale po půl roce jsou velké změny, na obličeji spousta fleků zmizelo a na ostatních místech se objevují tmavé flíčky a bílé skvrmy ustupují. Manžel je Tunisam tak u něj to to bylo hodně vidět. Našel se doktor v Tunisu, který se specializuje na léčbu vitiliga. Manžel dostal injekci a spoustu mastiček a oleju, ale opravdu to pomáhá. Pokud někdo bude chtít vidět fotky, tak není problém.

iva62
3 příspěvky 25.6.14 16:07

Dobrý den, samozřejmě to manželovi přeji, ale jak někdo z Brna se dostane k takové léčbě :,( moc prosím poradte, mám rozsáhlé vitiligo, nebo aspon vypište vše a kde je možno si to objednat.Iva

ben ammar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.6.14 18:42

Museli jsme na návštěvu do Tunisu a objednat se u kékaře, on udělal prohlídku a krevní testy a předepsal léčbu. Vím že je to finančně náročné a hodně, už jen to, že se musí do tunisu. :(

hanam1
1 příspěvek 13.7.14 19:59
jak dál?

Ahoj, je mi 16. Na začátku tohoto roku jsem ležela v nemocnici s příznaky alergie (opuchlý a červený obličej a ruka) po 4 dnech to zmizelo tak mě propustili. Asi měsíc a pul na to se mi na těch místech začali objevovat bílé fleky, nejprve na ruce a pak i na obličeji, teď to mám na bradě, kolem pusy a asi polovinu čela. Zdá se mi že na obličeji je fleků víc a víc. Lidé si toho všímají často, ptají se mě na to a je to hrozné. Nevím co s tím, zakrýt to moc nejde. Jsem z toho celkem v háji. Psychika na bodu mrazu a co tu čtu, tak jsem asi teprve na začátku. Na kožním mi řekla, že jsem měla asi nějakou infekci kterou nevyléčili a tím mi to poškodilo ty buňky. V rodině co jsem pátrala nikdo nic takového nemá. Jak se s tím mám srovnat, jsem mladá, život před sebou. Léto mám ráda, opalovat se a tak. Po dovolené u moře je to asi horší, vystouplo to víc :( Mám si najít psychologa nebo se s tím musím srovnat sama?? Budu ráda za každou radu v této situaci

Rygouš
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.9.14 11:19
Dalmouš

Chtěla bych povzbudit Vás všechny skvrnité. Mám dceru u které se flíčky objevily ve dvou letech. Časem se rozrostly do všech obvyklých míst. Když ji bylo 17 dozvěděly jsme se o léčbě ozařováním, ta snad trochu začla vytvářet na postižených místech tečky barviva, ale jen místy. Po čase během studia docházení na ozařování dcera vzdala. Nicméně, vždy měla dost kamarádů, ani ve třídě se jí děti neposmívaly. Řekly jsem si, že je třeba, když se zvláště děti ptaly co to je, ana jim vysvětlila čím je to způsobeno. Ona sama s tím nikdy neměla ani psychické problémy. Nosí krátké šaty i rukávy, prostě tam jsou v létě viditelné skvrny. Všichni jsme si na to zvykli a ani to nevnímáme. Důležitá je okolí, a hlavně nebrat to jako nemoc. Prostě je to jako dalmatinek. Nikdy jsme tomu nepřikládali význam, a ona také ne. I pro kamarády bylo důležitější jaký je člověk. Že by se jí vyhýbaly kluci, to se také nestalo. V říjnu bude mít miminko. Tak Vás všechny chci povzbudit a podpořit, že jste zdraví a jak tady někdo napsal, je to v hlavě. Netrapte se s tím zbytečně a uživejte si život se vším co vám nabízí. Mějte kolem se milující okolí, a věřte, že ono to ani nevnímá. Vy to nevnímejte také. A ti co nevědí, a budou zvědavě koukat, no prostě jen nevědí co si o tom mají myslet, a to Vám vlastně může být jedno. Moc Vám všem fandím a přeji krásný život, je ve Vašich rukách.

Olinka diblík
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 19:10
Vitiligo mám vyléčené

Ahoj všem. Byla jsem také postižená na obličeji, rukách a na těle. Pak jsem někde narazila na reklamu Cosmeticclinic. Jsou v Praze a v Jirkově u Chomutova. Chodila jsem tam půl roku a mám po problémech. Byla jsem také skeptická, ale je vidět, že tam tomu rozumí…Ptala jsem se, proč jím to jde léčit a jinde ne. Chodila jsem pět let od jednoho kožaře ke druhému a výsledek žádný. Pan Magistr mi pouze řekl, že není doba pro naslouchání alternativní medicíně, ať jsem ráda, že jsem vyléčená. Oni prý znají příčinu vzniku a tu odstraňují. Musím říci, že odstraňují skutečně. Musí se to sice platit, ale nebylo to tak hrozné. Za půl roku jsem utratila za kladný výsledek asi patnáct tisíc. Mohu tedy jenom doporučit. :D Olina

Hanka 79
13 příspěvků 23.10.14 19:29
Reakce na příspěvek od Olinky Diblík

Dobrý večer,

mohla byste tady prosím napsat něco bližšího ohledně léčby? O co konrétně se jedná? Jak často se musí docházet a vyléčení je úplné a trvalé?

Děkuji Hanka

Olinka diblik
2 příspěvky 24.10.14 19:08

Ahojky všem. Na dotaz upřesňuji. Tak docházela jsem tam asi půl roku. Někdy každý týden po dobu jednoho měsíce a pak zase až za čtrnáct dní. Nejdříve jsem něco pila, pak jsem měla prášky a nakonec to byla nějaká lampa s plazmou. Nakonec zase prášky a kapky. Občas jsem něco namazala na fleky. Mezi tím neustále něco měřili na zvláštních přístrojích a vyhodnocovali si to. Nejdříve ze všeho jsem se začala cítit asi po měsíci jinak. Začala jsem být plná energie (byla jsem totiž furt unavená). Pak se fleky přestaly zvětšovat a ustalo to. Asi po čtyřech měsících se to začalo dobarvovat a už to mám jako ostatní kůži. Prostě vitiligo zmizelo. Nevím co bych více dodala, jsem strašně šťastná… Olinka diblík :lol:

lenik131
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.14 15:45
vitiligo

Ahojik Vsem ja mam take vitiligo uz od narozeni a je mi 23 let. Chtela
Jsem se zeptat jestli vadi chlor v bazenu budu chtit chodit s kamoskou
Casto tak jestli tp vadi nebo ne jestli my to nezcervena mam je na nohou
A na brise… Dik moc

Hanka 79
13 příspěvků 4.11.14 19:01
léčení vitiliga

Zdravím všechny, chtěla bych reagovat na příspěvek Olinky. Můžete napsat konkrétně, co Vám dávali pít a jaké tablety?

Hanka

Olinka diblik
2 příspěvky 5.11.14 22:57
Reakce na Hanku

Ahojky všem. Reaguji.. Nepamatuji si názvy léků nebo doplňků, co jsem pila a jedla. Nenapsala jsem si totiž názvy a obaly od preparátů jsem už vyhodila. Kdybych si to pamatovala, napsala bych to rovnou. Vzpomínám si jenom na nějaké minerály a to je všechno. Oni byli i tak trochu tajemní, no hlavně vše pomohlo. Olinka diblík. :D

Yaveti
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.14 09:46
Vitiligo

První fleky se mi objevily v roce 2009, od té doby se rozšiřují po celém těle. Léčbu kortikoidy/světloléčbu s gely jsem odmítla. Obě varianty mi přijdou příliš agresivní a dle mě neřeší příčinu. Po názoru více dermatologů jsem přestala léčbu řešit a začala se s fleky smiřovat
V poslední době jsem začala brouzdat po různých zahraničních diskuzích. Překvapilo mě jak se řeší vitiligo jinde(bezlepková a bezcukrová dieta, ginko biloba)a že naši dermatologové o vitiligu vlastně moc neví.

Zahraniční diskuze/výzkumy mě povzbudily a budu zkoušet dál.

Koho by zajímalo více tak tady (čtěte i s komentáři):
Bezlepková dieta: http://surefoodsliving.com/…intolerance/

Ginko: http://www.progressivehealth.com/…o-ginkgo.htm

Sama jsem zvědavá jestli mi dieta/ginko pomůže, ale proč to nezkusit? Máte s tím někdo zkušenosti?

Hanka 79
13 příspěvků 1.1.15 20:03

Ahoj,
já mám vitiligo od 7 let. Bezlepkovou dietu držím asi od 28 let, a je mi 35 let.Taky mě na začátku napadlo, že po nasazení diety, se třeba vitiligo začne zlepšovat, ale bohužel nic.

Lucieeeeee2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.15 17:38
vitiligo

Vůbec jsem netušila kolik lidí v Čr se pere s touto nemocí =) Mě osobně se fleky začali objevovat asi před 3 roky.. Byla to jen otázka času, vitiligo má moje babička i maminka, takže jsem přesně věděla co mě čeká, jen jsem nevěděla kdy. Letos chci stihnout po prvé v životě jet k moři, než se mě to v obličeji hodně rozšíří. Všichni vímě že žádná léčba není, nezbývá nic jiného než se vyhýbat sluníčku, aby to nebylo tak vidět =D a nebo doufat že se brzo objeví nějaký šikovný vědec, který najde léčbu =) také čím více chodíte na sluníčku tím více se to šíří… takže doufejme, že toto léto bude velmi slabé a bez sluníčka =D

yaveti
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.3.15 19:16

Já bych řekla, že léčba je v úpravě jídelníčku a životního stylu, ale to je bohužel to nejtěžší vůbec. A hlavně dlouhodobě řešení, nejen na pár týdnů. Doporučuju hledat o této „nemoci“ na zahraničních stránkách. Na českých o tom téměř nic není.

Pupuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.5.15 14:32

Zdravím všechny v diskuzi! ;) Objevila jsem na internetu kromě vitiligo gelu i nově vitiligo tablety. Mátě už někdo zkušenost a nebo je to opět jen tahák na peníze? Přemýšlím i nad tím Cordycepsem, už jste ho někdo užíval?:roll:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek