Vhodné topení do pasivního domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Frantisssek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.21 22:35
Vhodné topení do pasivního domu

Jaké topení máte v pasivním domě a jak jste s ním spokojení? Nabízí se nám několik možností, ale absolutně nevím, podle čeho bych si teda měl vybrat…

Reakce:
Petrstrnad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.5.21 23:33

Hodně jsem řešil měsíční náklady na stavbu. Proto jsem třeba i napojil wc na dešťovou vodu. Při řešení topení jsem zvolil teplovodní krbovou vložku vhodnou do pasivního domu od českého výrobce. Díky krbu máme opravdu minimální náklady na vytápění.

Frantisssek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.21 11:20

Jaký výkon a na jak velký dům jste zvolil? Který český výrobce dělá krbové vložky do pasivních domů?

Petrstrnad
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.5.21 00:57

Český výrobce https://www.krby-bef.cz/ se specializuje na krbové vložky do pasivních a nízkoenergetických domů. Dělají jak teplovodní, tak i teplovzdušné krbové vložky.

Bobinka123
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.21 00:22

Ahoj, my doma topíme krbem a skoro celý rok si s tím vystačíme. V zimě si občas pustíme i normální topení. Celkově se ale snažíme být co nejekologičtější a tak topíme dřevem, které si vozíme z lesa, kde máme domluvu s majitelem, co si můžeme posekat. Celá naše vesnice poměrně dbá na to, kolik odpadu se produkuje a jestli se třídí. Využívá k tomu tuto https://www.rocnihlaseni.cz/…-o-odpadech/. Našla jsem si ji, když jsem do vyhledávače zadala: Roční hlášení za odpady 2021.

Jaroslavec
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.8.21 23:06

Pasivní nepasivní, každý dům potřebuje zdroj tepla. Já jsem zvolil do pasivního domu kotel na plyn, který mi dělala firma https://tepserviscerny.cz/ , která zajišťuje i odborná poradenství z hlediska topení

Váš příspěvek