Užitečnost fotovoltaických elektráren

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Davidpestr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.7.21 19:26
Užitečnost fotovoltaických elektráren

Jaká je opravdová užitečnost fotovoltaických elektráren? Opravdu vám to dokáže srazit náklady na bydlení?

Reakce:
Kudlacek8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.7.21 07:53

Zcela určitě, ale vždy to záleží na systému, jaký si vyberete. Ty nejlepší dokáží srazit spotřebu energie klidně i o 80 % a to rozhodně není málo.

Davidpestr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.21 01:18

Tak to rozhodně není málo. Osmdesát procent je opravdu hodně. Ale vyplatilo se to i z hlediska pořizovací ceny a návratnosti?

Vendula Píše
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.21 09:18

Hodně záleží i na lokalitě. Něco málo vám o tom řekne kalkulačka úspor za vytápění , ale určitě by bylo nejlepší nechat si zpracovat projekt od energetického poradce. Samozřejmě nezávislého. Ten vám řekne číslo, podle kterého se rozhodnete, kolik zhruba peněz vám fotovoltaika ušetří. My jsme třeba nakonec volili tepelné čerpadlo, i když se nám FVE taky hodně líbilo.

Ješitná blondýna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.7.21 09:45

My si tedy fotovoltaiku nemůžeme vynachválit a za nás je to skvělá investice, která ušetří hodně peněz. Máme hybridní fotovoltaickou elektrárnu , takže to není čistá FVE, což je fajn v případě nějakého problému nebo poruchy. A úspora je zhruba 30 - 40 %, takže to je poměrně výrazné. Určitě bych ale netvrdila, že to někomu ušetřilo 80 % nákladů za energie. To by museli doma topit s otevřenými okny a pak je zavřít…

Kudlacek8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.7.21 09:31

Dá se na to čerpat dotace zelená úsporám, takže z hlediska pořizovacích nákladů je to celkem v pohodě. Nám to celé zapojovala a realizovala firma https://nelumbo.cz/fotovoltaika/ , která to dodává kompletní včetně vyřízení papírování a projektu. Na fotovoltaické panely je rozšířená výrobní záruka 15 let.

Váš příspěvek