Ucpaný odpad - jak vyčistit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Karelmlcoch
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.21 01:01
Ucpaný odpad - jak vyčistit?

Nemáte někdo radu, jak pročistit odpad, který nejde vyčistit chemickou cestou?

Reakce:
Mara789
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.3.21 01:03

Zkoušel jste to mechanickou cestou pomocí instalatérského péra? U nás to teda nepomohlo a musel jsem na to v Praze hledat speciální firmu, ale mechanicky by to mohlo pomoci. Já jsem na to našel profesionální firmu https://bjservis.cz/cisteni-odpadu/ , která v Praze a okolí čistí odpady a kanalizace pomocí speciálních přístrojů, které dokáží kanalizaci i vyfrézovat a uvolnit tak cestu

Mik43
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.5.21 21:04
Alternativy čištění odpadu chemickou cestou

ZVON

• Funguje dobře, pokud je odpad částečně průchozí (dochází k částečnému odtoku).

ROZEBRÁNÍ SIFONU

• Zafunguje pouze v případě, že se ucpávka nachází v sifonu.

INSTALATÉRSKÉ PÉRO

• Z hlediska účinnosti se jedná o svépomocné metody o nejúčinnější. Současně je zde riziko, že je pružina příliš krátká.

Záleží ale, o jaký odpad jde. Návody nejdete zde: https://www.inkaservis-odpady.cz/#…

SimonaPavelkcova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.21 07:05
Ucpaný odpad

Dobrý den, nám se už také jednou stalo, že se nám ucpal odpad a ani krtek ho neprohnal. Přítelovi pomohlo protahovací pero na čištění odpadů. Dá se sehnat skoro v každém železářství, nebo hobby marketu. Odpad máme napojený na ČOV, kterou nám se vším všudy zařídila společnost Zakra a dostali jsme od nich i poučení o tom, že je třeba čističku pravidelně kontrolovat a udržovat, aby dlouho správně fungovala. To samé je i s tím odpadem. Od té doby, co to manželovi nešlo vyčistit, tak liji do všech odpadů krtka, aby se ty drobně usazeni odplavily a zase se odpad neucpal.

Verunosa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.6.21 23:47

Dlouho nám doma odtékala sprcha strašně pomalu, ale nějak se to dalo vydržet. Vždy jsem zvedla to víčko u odtoku a vyndala jsem nachytané vlasy. Trochu to pomohlo a zase to nějak fungovalo. Teď už je to však zabetonované doslova, takže voda jen stojí a neodtéká vůbec. Co s tím?

Tereza_Snova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.21 14:04
Pero

Ideálně instalatérským perem, když to nejde chemickou cestou. Případně rozebrat sifon. Tam jsme měli závadu my, ale bylo to vadným sifonem. Při nákupu jsme si nezkontrolovali ean kódy takže nám instalatér dal jiný sifon, než jsme měli objednaný. Bohužel naše chyba, chce to vše pořádně kontrolovat. Takže nám prostě odtéká trochu hůře a musí se častěji čistit. Ale dá se s tím žít.

Vasikrobi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.21 16:07

Zkoušela jste to nějak protahovat krtkem nebo třeba zvonem?

Verunosa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.21 17:18

Krtka jsem zkoušela, ale ten jen bublal nahoře a nic se nestalo…. Zvon doma nemám, myslíte si, že by to mohlo pomoci? Není v Praze někdo, kdo by to vyřešil?

Vasikrobi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.21 10:29

Pokud to nedal krtek, tak zvon nejspíš také nepomůže. Ve většině případů si doma dělám vše sám, ale odpad jsem měl podobně ucpaný jako vy. Většinou to vyřešil krtek nebo zvon, ale jednou už jsem to neprotáhnul. Proto jsem si musel najít někoho, kdo to dokáže vyčistit. Zavolal jsem do firmy https://www.acnkanalizace.cz/ a za hodinu přijel jejich technik. Asi za 40 minut to měl kompletně vyčištěné, měl na to nějaký speciální stroj. Teď to vše odtéká úplně bez problému.

Váš příspěvek