Topení krbem - úspora energie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lukasen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.9.21 23:29
Topení krbem - úspora energie?

Dokážete díky krbové vložce opravdu hodně ušetřit za vytápění domu nebo jak vám to vychází?

Reakce:
Domcanek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.21 01:08

Od toho co jsem nechal do domu nainstalovat krbovou vložku od českého výrobce šetříme za topení dvacet tisíc korun ročně. Tím se nám už i krbová vložka zaplatila. Navíc to doma dodává velmi příjemnou atmosféru, když si pěkně zatopíte v krbu.

Lukasen
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.10.21 00:37

To šetříte opravdu hodně. Od koho tu krbovou vlokžu máte prosím?

Domcanek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.21 23:39

My máme koupenou speciální krbovou vložku do pasivních domů https://www.krby-bef.cz/…rbove-vlozky , která je opravdu perfektní a hlavně dokáže dokonale vytápět dům a šetřit tak náklady za vytápění, které jsou čím dál dražší a dražší.

Milan Nožička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.21 11:22

Za mě rozhodně. Máme krb od Rocalu a ta úspora je tam poměrně hodně znát. Náklady na topení jsme ponížili asi o dvacet procent. Je teda pravda, že člověk musí řešit dostatek dřeva, kominíka a další věci, ale my jsme to dělali i pro to, abychom si užili „zdravější a příjemnější“ teplo, jestli to tak mohu říct a nazvat. :) To teplo je prostě úplně jiné, než když máte klasické přímotopy. :)

Tomas19221
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.2.22 01:22

Nad něčím takovým jsem také uvažoval. Přecejen mít doma krb musí být super. Pak jsem se ale dočetl, že je pořád možnost získat dotace na tepelná čerpadla, viz například https://mastertherm.cz/…adlo/dotace/ Tak teď nad tím dost uvažuji. Něco jsem si o těch tepelných čerpadlech četl a z hlediska úspor je to prý velice výhodná investice.

Filiseque13
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.22 15:50

Za sebe taky musím říct, že topit krbem je určitě dobré rozhodnutí. zvlášť v dnešní době. Krby navíc taky už dnes nejsou až tak drahé. Když jsem kupoval ten náš, tak se nám to ale trošičku prodražilo. Právě společně s krbem jsem totiž musel koupit i nový komín

Váš příspěvek